Skocz do zawartości
Portal

Zakladanie coolera Boxowego na P4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem sobie procesor P 2.4GHz i mam maly dylmat przy zalozeniu radiatora Boxowego. Na spodzie tego radiatora jest czarna prostokatna tasiemka i nie wiem czy ja mam jakos rozdzielic (moze jest jakas folia zabezpieczjaca ) czy moze odrazu nkladac to na procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taka pasta, ktor z zalozenia powinna sie fajnie stopic i przewodzic cieplo, tak naprawde jest to kicha przetotalna. Czasami jak sie na Antku nie zdazy stopic to poczujemy smrod... Smaruj srebrna pasta. BTW co to masz za dziurke? Nigdy nie slyszalem, zeby P4 mialo dziurke w kasku 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrywaj. Temperatura w "idle" 37-40 stopni , stres 45-49. W instrukcji proca masz wyraźnie napisane , że ta taśma jest potrzebna. Pewnie , że jak zerwiesz to też nic się nie stanie , ale po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrywaj. Temperatura w "idle" 37-40 stopni , stres 45-49. W instrukcji proca masz wyraźnie napisane , że ta taśma jest potrzebna. Pewnie , że jak zerwiesz to też nic się nie stanie , ale po co?

Taaa, nie zrywaj, doklej sobie jeszcze pare warstw tasmy klejacej i bedzie w ogoole supeeer.

Przeciez to gowno prawie nie przewodzi ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrywaj. Temperatura w "idle" 37-40 stopni , stres 45-49. W instrukcji proca masz wyraźnie napisane , że ta taśma jest potrzebna. Pewnie , że jak zerwiesz to też nic się nie stanie , ale po co?

Taaa, nie zrywaj, doklej sobie jeszcze pare warstw tasmy klejacej i bedzie w ogoole supeeer.

Przeciez to gowno prawie nie przewodzi ciepla.

A tego bym akurat nie polecał , chociaż znając PIV to by się nic nie stało. Gorzej z AMD. Ten pewnie by się usmażył :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co za ludzie, nie dosc ze nie wiedza co to ironia, to jeszcze

"W instrukcji proca masz wyraźnie napisane , że ta taśma jest potrzebna. Pewnie , że jak zerwiesz to też nic się nie stanie , ale po co?"

"no tak mozna posmarowac tylko ze procesor na gorze w blaszce ma otwor przez ktory moze sie dostac ta pasta do wnetrza jadra ".

 

Niech zgadne, lepiej nie zrywac tej tasmy bo napewno lepiej przewodzi cieplo niz srebrna pasta, a co najwazniejsze zaslania otwor w procesorze tak zeby nic tam nie wpadlo. :PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ogolnie ja mam to na coolerkoo od tualatina mego i nie zerwalem tego i temp okolo 30stopni przy 1333 i deflautowym napieciu to jest blacha przygrzana na 2 krancach zrywa sie ciezko a pozxa tym nigdzie nie widziLme zeby bylo napisane zeby tego nei zrywac ale jak sie zeriwe to tesh bedzie dzialac moze ona jest po to aby radiator odbieral tyle ciepla ile jest potrzeba ale w taki sposob aby proca nei krecic ??? w kasku od tulipana jest dziurka a pasta srebrna 75AGs nie przewodzi pradu tak wykazal moj miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta poczerniana folia daje takie przewodnictwo cieplne jak zwykła biała pasta, albo jeszcze gorsze.

Poza tym, gdy zostawisz tą foilię, to i tak przy następnym zdejmowaniu procka i tak musisz ją zerwać, bo nie będzie się do niczego nadawać.

Wię najlepiej od razu zastosować srebrną pastę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko ze procesor na gorze w blaszce ma otwor przez ktory moze sie dostac ta pasta do wnetrza jadra

:lol: Przez tą dziurke pasta do procesora napewno Ci nie wleci. Zerwij tasiemke, wyczysc procosor i radiator i posmaruj pastą najlepiej z dodatkiem srebra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytana z troche innej ale podobnej beczki.

 

Czy jest mozliwosc bezpiecznego odczepienia i zdjecia wiatraka od radiatora (w celu zmienienia)?

Ew czy jest mozliwosc zwiekszenia predkosci obrotowej boxowego wiatraka.

 

Imho boxowy radiator jest dosyc pozadny, problem tylko z zainstalowaniem lepszego dmuchania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjac mozesz spokojnie to nie sprawoa problema a jak chcesz go troche rozpedzic to mozesz znalesc -5V (minus piec)i podpiac pod mase i 12 (zolty) pod zoltego czy czerwonego w wentylu i teoretycznie powinien chodzic na napieciu 17V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swój procek pierwszy raz założyłem boxowy wiatraczek tak jak fabryka dała, czyli nie zrywałem tej taśmy termoprzewodzącej. Przy zmianie płyty głównej (wcześniej miałem msi 845 ultra) ta grafitowa substancja częściowo została na procku, a częściowo na radiatorze, więc zerwałem ją i wyczyściłem z pozostałości. Użyłem srebrnej pasty od titana i nie zauważyłem znaczącej różnicy w temperaturze, być może dlatego, że powierzchnia którą przylega radiator do P4 jest dosyć duża, nieporównywalnie większa niż w przypadku procesorów Amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kask sie zarabiscie u mnie sprawdzil (mam celka T ale koncepcja ta sama) blok mam dociskany z raminia mocowanego do budy i na coperminei troche przewaznie krzyzwo a tu idealnie moj boxowy coolerek lezy w pudelku i czeka az go gwara wezwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...