Skocz do zawartości
vrangler

Instalacja Mandrakelinux

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zainstalować Mandrake Linux 10.1 Official obok WinXP i mam problem. Mam na dysku 4 partycje (c;d;e;f) i pierwsze 3 to ntfs, a czwarta to fat32, ale jest mała (jakieś 2gb). Wydzieliłem z partycji d 10gb wolnego miejsca na dysku programem Partition Magic 8.

Dobra odpalam instalkę Mandrake’a i wszystkie partycje widoczne są jako „Inne” (włącznie z tym pustym miejscem). Czy muszę konwertować do Fat32, żeby zainstalować MDK, czy może to przyczyna, że mam zainstalowany Norton GoBack (chociaż wątpię). Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyraziłem się nie jasno, z Fat32 chodziło mi o partycje Windowsa. Wydzieliłem wydzieliłem wolne miejsce na dysku (niesformatowane) i instalka tego Mandrake nie widzi tego. Te miejsce chce sformatować w ext3. W tym problem, że mam tylko do wyboru "Wymaż cały dysk". Przepraszam, ale jestem ciemny w linuxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem partycję w ext3 i drugą w swap i dalej nic. Instalka MDK nie widzi tych partycji, widzi jedną wielką partycj która się nazywa "Inna". Dysk mam ATA, więc to nie powinno być problemem. A czy jest możliwość, że Norton GoBack może to powodować (opis programu: http://www.symantec.pl/region/pl/product/goback_index.html).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj Linuxa na partycji z Windowsem

1445266[/snapback]

Brawo Jasiu. Masz jeszcze jakieś inne mądrości i przemyślenia którymi chcesz się podzielić z nami?

 

vrangler: Spróbuj odpalić konsolę w instalatorze (pewnie jest pod alt+f2, ale dokładnie się nie orientuję) i zrób fdisk -l /dev/hda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego chcesz. JA mam Linuxa <czytaj mmialem > na partycji z windowsem, czy jest w tym coś dziwnego?

1445533[/snapback]

linuksa czy jakiegos mandrejka ?

bez sensu na jednej partycji. co do systemu plików to nigdy nie miałem problemu z instalacją mdk i nie wiem co w tym takiego trudnego. system plików? usuwasz partycje które są niepotrzebne, bierzesz utwórz nową, system plików ext3, bierzesz jeszcze jedną na swapa i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qrcze, nawet jak kupilem poradnik do MAndrak do pokazana była instalacja na partycji z windowsem, calkowicie niezależnie. Utworzy on nową partycję i jaki w tym problem???

1445727[/snapback]

 

taki system postawiony na partycji fat32 ma bezpieczenstwo rowne zeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki system postawiony na partycji fat32 ma bezpieczenstwo rowne zeru.

1445941[/snapback]

Bez przesady. Jak sie nie ma zadnych uslug typu ssh/www/ftp to raczej nic groznego sie nie stanie, chocbysmy pracowali caly czas na rootcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fat32 mam tylko jedną małą partycje (2GB), a reszta to NTFS - na których MDK się raczej nie zainstaluję. Słyszałem, że na Fat32 jest też spadek wydajności.

Edytowane przez vrangler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Jak sie nie ma zadnych uslug typu ssh/www/ftp to raczej nic groznego sie nie stanie, chocbysmy pracowali caly czas na rootcie.

1446732[/snapback]

 

tak ale nie mowie tylko o bezpieczenstwie sieciowym. Uruchomisz jakis program wersja 1.4.6.2.22 alpha 5 z jakas dziura i ci caly system padnie bo nie bylo uprawnien na plikach a program mial dziure i pokasowal ci w plikach... ( to tylko przyklad )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to to moze byc problem - poszukaj na forum distro czy bybly juz problemy z czyms takim jak instalacja na partycji rozszerzonej. ja mialem problemy z ktoryms slackiem przy takim ukladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...