Skocz do zawartości
wiechu666

Ecs K7vza + Amd Athlon Xp 2000 +

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do ekspertów, mam płytke ECS K7VZA która obsługuje procki do 1,5Ghz i chem kupić do niej AMD ATHLON XP 2000 + (1667 MHz). Czy płytka podniesie go??? Czytałem gdzieś że czyta procki 2200+ ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to były 2 wersje tej płyty. Przy starcie komputera powinno ci wyświetlić, jaką masz wersję. Może to być albo 1.x lub 3.x. W pierwszym przypadku można zamontować max starego Athlona 1.4Ghz/200Mhz, w drugim przypadku ma działać max Athlon XP 2600/266Mhz. Oczywiście na początek wgraj ostatniego biosa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem na ten temat... były 3 wersje tej płyty: KT133+686A, KT133+686B (Ultra ATA 100) i KT133A(133Mhz Fsb)+686B ... Załóżmy, że masz najnowszą, czyli Rev. 3.0 z obsługą 133Mhz magistrali+najnowszy bios. Pójdzie tak jak kolega wyżej napisał każdy AMD pod Socket A do Palomino włącznie. Na procku 0.13 komp nie wstanie-tak było między innymi u mnie-raz procek sie uruchamiał a raz nie... Zresztą jak chcesz kupić XP 2000+ to najprawdopodobniej bedzie to Palomino, na allegro tanszy niż Athlon 0.13 (Thoroughbreed, Barton) ;-)

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, na mojej działał bez problemowo duron applebred 0,13 przerobiony na mobilnego athlona i wykręcony do 2.2Ghz (2700+). Także na ver. 3.0 nie powinno być problemu z żadnym procem socket 462 na 133 fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, na mojej działał bez problemowo duron applebred 0,13 przerobiony na mobilnego athlona i wykręcony do 2.2Ghz (2700+). Także na ver. 3.0 nie powinno być problemu z żadnym procem socket 462 na 133 fsb.

1446339[/snapback]

Znasz przysłowie: "wyjątek potwierdza regułę..?" Chyba nie wprowadzasz tego człowieka celowo w błąd..?

Już kilku osobą na forum athlon 0.13 na tej płycie nie ruszył więc wyglaszajac takie rzeczy zaczynając od sformułowania "Bzdura" popełniasz niezłą gafe... Tak na marginesie-jest jedna osoba na forum, która na tej płycie co mam w signu wyciąga stabilne FSB 205Mhz-czy to znaczy, że każdy tak daje rade..? Nie wiekszość ma problem z uzyskaniem 190Mhz tak jak ja... Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ciesz się, ze swojego szczęścia. :wink:

Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104024&hl=

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=89020&hl=

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=63933&hl=

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie ryzykować. Miałem wersję 3.0 najnowszego biosa i Antek 2000+ Palomino skończył żywot. Po prostu zamarł. Żadnych przypaleń itdp. Płyta go uśmierciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

mam pytanko do ekspertów, mam płytke ECS K7VZA która obsługuje procki do 1,5Ghz i chem kupić do niej AMD ATHLON XP 2000 + (1667 MHz). Czy płytka podniesie go??? Czytałem gdzieś że czyta procki 2200+ ale nie wiem czy to prawda.

1444896[/snapback]

mialem jeszcze nie dawno takiego samego kompa K7vza ver 3.0 po aktualizacji biosu pociagnelo Atlhona 2000xp + Palomino czy polomino zawsze mi sie jeb** e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na ESC K7VZA rev 3.0 chodził bez problemu Athlon XP 2400+ (15x133MHz) na jądrze Thoroughbred B.

Procesor był prawidłowo rozpoznawany zarówno na biosie ECS-a w wersji 3.7, nieoficialnym 1.0b (teraz "przenumerowanym" na 3.7a), oraz najnowszym biosie Shuttla AK12A (bliźniaczej płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada sciągnij instrukcje obsługi swojej płyty ze strony producenta i zobaczysz jakie procki obsługuje.Instrukcja jest w języku angielskim ale nawet laik znajdzie info o procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada sciągnij instrukcje obsługi swojej płyty ze strony producenta i zobaczysz jakie procki obsługuje.Instrukcja jest w języku angielskim ale nawet laik znajdzie info o procku.

1448623[/snapback]

Bez urazy.... ale wiesz coś o tej płycie??

Jak myślisz, czy w instrukcji z 2001r pisze coś o prockach np. AXP 2000+ na jądrze Palomino czy np. szybszych na jądrze Thoroughbred B lub Thorton???

 

Jak kupowałem tę płytę 4 lata temu to nowością było FSB 133MHz i procek Athlon Thunderbird 1200 (bez żadnych +)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada sciągnij instrukcje obsługi swojej płyty ze strony producenta i zobaczysz jakie procki obsługuje.Instrukcja jest w języku angielskim ale nawet laik znajdzie info o procku.

1448623[/snapback]

W instrukcji nie było nic o żadnych athlonach XP - wtedy były athlony thunderbirdy i durony spitfire :D na www producenta było swego czasu, że płyta obsługuje nawet A XP 2400+ (czyli FSB 133 i 0.13 um) Dlatego kupiłem do niej Athlona XP 1700+ na Thoroughbredzie-B oczywiście wcześniej na Duronie wgrałem najnowszy bios obsługujący te procki-najpierw 3.6 a później 3.7 ... Komputer raz wstawał a raz nie... Tak więc zależy to od egzemplarza tej płyty z jakim procem pójdzie :) Durak 850 śmigał na niej ładnie-nawet mikro oc było :D FSB 112 No i oczywiście ten sexy czarny laminat w Rev. 3.0 :D

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...