Skocz do zawartości
mak777

Wii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gladiac

ze swiata :)

 

Wydawcy niechętni do ryzyka z Wii?

Piątek, 26 stycznia 2007, godzina 13:30, autor: Domek

 

Wielu niezależnych od Nintendo wydawców gier nie jest przekonanych do tworzenia na Wii. W branży panuje opinia, że wsparcie dla tytułów third-party ze strony producenta konsoli nie jest dostatecznie dobre, duże firmy boją się inwestować, a sytuację tę skrzętnie wykorzystują mniejsi twórcy...

 

Z konsolami Nintendo taka sytuacja powtarza się od lat. Było tak zarówno z N64, jak i z GameCubem, a do pewnego stopnia nawet z DS-em. Na konsole te wychodziło od początku wiele doskonałych gier wyprodukowanych przez Nintendo, z produkcjami niezależnych developerów bywało zaś - delikatnie mówiąc - różnie. Przed premierą Wii ojcowie Maria obiecali, że tym razem będzie inaczej, ale - najwyraźniej - nie wszystkich wydawców zdołali przekonać.

 

I tak jak SEGA czy UbiSoft wspierają Wii swoimi produkcjami od samego początku, tak wielu wydawców ciągle ma opory przed finansowaniem gier na tę szczególną konsolę. Producenci tacy jak chociażby Capcom przyznają, że wolą poczekać na rozwój sytuacji, zanim zdecydują się na zainwestowanie swoich pieniędzy. Najzwyczajniej w świecie boją się, że nie dostaną ze strony Nintendo dostatecznego wsparcia, a ich dzieła nie będą miały żadnych szans w walce z tytułami first-party.

 

Taki stan rzeczy wykorzystują mniejsze studia, niepowiązane z wielkimi wydawcami i światem olbrzymich nakładów finansowych. Mogą, bo - jak wiadomo od samego początku - koszty tworzenia na platformę Nintendo są niczym w porównaniu z inwestycjami, jakie trzeba poczynić, by zaistnieć w świecie PS3 czy Xboksa 360. To właśnie Wii jest dla nich nadzieją na poważne wejście w światek gier, bez konieczności zaciągania kolosalnych kredytów czy przechodzenia do wielkich korporacji. Jedną z firm, zrzeszającą takie mniejsze, niezależne zespoły, jest Frontline Studios. Dzięki niej właśnie powstaje chociażby gra Sadness, dzieło polskich programistów ze studia Nibris.

 

I kto wie, czy filozofia wyznawana przez takie mniejsze zespoły nie jest tym, czego Nintendo potrzebuje w tej chwili najbardziej. Słuchając Briana Dreyera z Frontline Studios można nawet momentami odnieść wrażenie, że przemawia jeden z marketingowców Nintendo. "Gracze są już znudzeni tymi rzekomo wspaniale wyglądającymi grami na innych konsolach. W przypadku Wii najważniejsze jest to co leży u samych podstaw elektronicznej rozrywki, czyli po prostu czysta zabawa" - mówi. Jak wyjęte z notatek, przygotowanych na konferencję prasową producenta Wii...

 

Ale czy rzeczywiście możliwe jest spełnienie się utopijnej wizji, kreowanej od jakiegoś czasu przez Nintendo? Czy faktycznie będzie tak, że firmy takie jak Frontline Studios, wolne od nadmiernych ambicji i momentami przesadnie komercyjnego podejścia do tworzenia gier, staną na czele rewolucji, jaką przynieść ma w elektronicznej rozrywce Wii? Na pewno nieskrępowani koniecznością opłacenia drogich licencji i finansowania dziesiątków nieudanych projektów mają na to większe szanse. Ale czy w naszej branży może się jeszcze zmienić aż tak wiele, że znów z wielkich korporacji tłukących masowo sequele, przejdziemy do niewielkich zespołów pasjonatów, tworzących mało efektowne, ale za to prawdziwie rewolucyjne produkcje?

 

Trudno w to uwierzyć. Ciągle bardziej prawdopodobne wydaje się koncentrowanie uwagi graczy na wyścigu zbrojeń, prowadzonym przez Microsoft i Sony, niż na niszowych produkcjach nieznanych developerów. Ale jeżeli ci ostatni naprawdę nie poprzestaną jedynie na pięknych frazesach i stworzą coś naprawdę ciekawego i wartościowego - nie zaś jedynie innego jedynie dla owej inności - to w końcu będą górą. W innym wypadku i jeżeli więksi wydawcy nie zmienią swojego nastawienia, Wii spotkać może los GameCube'a - zapomnienie przez wielkich tej branży i samotna śmierć gdzieś w rogu pokoju...

 

Nam zaś w tym wszystkim pozostaje przede wszystkim satysfakcja z tego, że żyjemy w tak interesujących czasach. Wygląda bowiem na to, że walka Nintendo z Sony i Microsoftem to pojedynek Dawida z Goliatem na więcej niż jednym poziomie - nowoczesny sprzęt i najnowsze zdobycze techniki kontra starsze, ale potencjalnie ciekawsze rozwiązania to tylko jeden z nich. Jest bardzo możliwe, że na drugim będziemy obserwowali walkę małych, niezależnych developerów z wielkimi studiami i pieniędzmi. Będzie się działo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

First Ever Wii Game Backup Mod Revealed!

Team Ninja has reportedly the first ever Wii modchip up their sleeves. The 5 wire modification will play Wii and GC backups of the SAME region, and is expected to retail for around 35 euro's. As you can see from the pictures below, its a simple looking mod and should be easy to install.

pozamiatane :D

http://www.youtube.com/watch?v=libxIKSTS9A

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego maja "malo wymagac" , przeciez Wii nie jest znowu taka hardware'owa padaka ;)

Sorki, lecz jeżeli na screenach widzę złote (jak dla mnie) czasy LoK:D, JA i tym podobnych, to sorki. JA na minimalnych jest grywalna przecież nawet na sprzęcie nie spełniającym wymagań minimalnych. A w rozdzielczości 640x480 chodzi płynnie na średnich ustawieniach prz RIVA TNT 2 32MB (pamiętam jak odpalałem, tylko się długo ładowało, ale kij :) ).

Chodzi mi o to, iż albo sterowniki kontrolerów są aż tak mocożerne, albo nikt jeszcze nie chce się pchać w konkretną optymallizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Sorki, lecz jeżeli na screenach widzę złote (jak dla mnie) czasy LoK:D, JA i tym podobnych, to sorki. JA na minimalnych jest grywalna przecież nawet na sprzęcie nie spełniającym wymagań minimalnych. A w rozdzielczości 640x480 chodzi płynnie na średnich ustawieniach prz RIVA TNT 2 32MB (pamiętam jak odpalałem, tylko się długo ładowało, ale kij :) ).

Chodzi mi o to, iż albo sterowniki kontrolerów są aż tak mocożerne, albo nikt jeszcze nie chce się pchać w konkretną optymallizację.

 

jakis czas temu wysnulem teorie na lamach forum,ze byc moze wlasnie obsluga Wiimota moze zabierac powera konsoli i dopiero z tego co "zostanie" robia gre-przypuszczenia tylko, ale jesli grafa jest porownywalna wlasciwie z GC, to gdzies ta moc konsoli ubywa, bo przeciez technologicznie Wii jest bardziej zaawansowana niz GC (cpu gpu)

you now what I mean?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym raczej powiedział że developerzy wolą sobie pojechać na hasełku "innowacyjność " i do brzydkiej gry dodać popierdółkowate sterowanie , bo przeciez i tak się sprzeda vide DS a koszt wydania będzie niski . Zresztą zobaczcie :

 

Lineup na pierwszy kwartał:

Wii Play with Wii Remote (developed specifically for Wii)

Disney's Meet the Robinsons (also coming to PS2)

Bust-A-Move Bash (developed specifically for Wii)

Prince of Persia: Rival Swords (port of Two Thrones-PSP)

TMNT (coming to every system known to man)

Bionicle Heroes (port of GC version)

Blazing Angels Squadrons of WWII (port of XB version)

Tiger Woods PGA Tour 07 (port of last-gen (PS2, XB) version)

SSX Blur (developed specifically for Wii)

The Godfather: Blackhand Edition (port of last-gen (PS2, XB) version)

Medal of Honor: Vanguard (also coming to PS2)

Sonic and the Secret Rings (developed specifically for Wii)

 

Dziwi mnie ten hype na Wii i wszechobecne zachwyty nad nintendo jacy to oni inni "ponad motłochem" co sie bije na poligony. Pasuje tu jak ulał hasełko jak się nie ma co się lub to się lubi co się ma . Niny już od dawna wkurza mnie swoją polityką , zamiast zrobić porządną konsole to boją się ryzykować że wtopią kase w technologie jak na GC i dorabiają do tego pilocika na siłe jakąś ideologie.Niby najtańsza konsola , no tak tylko że sprzedawana powyżej kosztów produkcji , a te złe drogie sony co sobie chce kasy tylko z biednych graczy natrzepać , na produkcje PS3 wzieło kredyt i dokłada do każdej konsoli niemało $. Ceny gier też pomine bo zrobić np takiego gers of war kosztuje pewnie podobnie co port Prince of Persia z PSP.

Zauważyłem zresztą że ostatnio modne stało się używanie tego hasełka "grafika to nie wszytko ..." i kto myśli inaczej to dres i "gupi pecetowiec " , również się zgadzam po części(chociaż bardzo lubie fajną grafike w wysokiej rozdzielczości i nie wydałbym nigdy kasy na nową konsole która mnie cofnie w ewolucji ) istnieje jeszcze coś takiego jak złożoność świata , fizyka itp. i tutaj zobaczymy jak to innowacyjne wii będzie odstawać bo jakiegoś super rozległego i skomplikowanego środowiska nie policzy ,a naprawde innowacyjne gry bedą własnie na PS3 i XO. Zresztą czemu np takie GTA 3 nie mogło wyjść na PSX , przeciez można byłoby zrobić "brzydszą ale dalej grywalną " grafike , no właśnie nie , bo tylko część mocy konsoli odpowiedzialna jest za wyświetlanie.

 

Moje zdanie na temat Wii jest dosyć krytyczne , ale spowodowane jest to charakterem marketingu nintendo , żeby sprzedać coś co naprawde cofa rynek gier wideo odniosło się do najniższego instynktu i stwarzając aure czegoś cudownego reszte graczy markuje jako tych którym nie zależy na grach tylko na grafice , a mi zależy na obydwu i się z takim podziałem nie zgadzam.

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

A ja bym raczej powiedział że developerzy wolą sobie pojechać na hasełku "innowacyjność " i do brzydkiej gry dodać popierdółkowate sterowanie , bo przeciez i tak się sprzeda vide DS a koszt wydania będzie niski . Zresztą zobaczcie :

 

Lineup na pierwszy kwartał:

Wii Play with Wii Remote (developed specifically for Wii)

Disney's Meet the Robinsons (also coming to PS2)

Bust-A-Move Bash (developed specifically for Wii)

Prince of Persia: Rival Swords (port of Two Thrones-PSP)

TMNT (coming to every system known to man)

Bionicle Heroes (port of GC version)

Blazing Angels Squadrons of WWII (port of XB version)

Tiger Woods PGA Tour 07 (port of last-gen (PS2, XB) version)

SSX Blur (developed specifically for Wii)

The Godfather: Blackhand Edition (port of last-gen (PS2, XB) version)

Medal of Honor: Vanguard (also coming to PS2)

Sonic and the Secret Rings (developed specifically for Wii)

 

Dziwi mnie ten hype na Wii i wszechobecne zachwyty nad nintendo jacy to oni inni "ponad motłochem" co sie bije na poligony. Pasuje tu jak ulał hasełko jak się nie ma co się lub to się lubi co się ma . Niny już od dawna wkurza mnie swoją polityką , zamiast zrobić porządną konsole to boją się ryzykować że wtopią kase w technologie jak na GC i dorabiają do tego pilocika na siłe jakąś ideologie.Niby najtańsza konsola , no tak tylko że sprzedawana powyżej kosztów produkcji , a te złe drogie sony co sobie chce kasy tylko z biednych graczy natrzepać , na produkcje PS3 wzieło kredyt i dokłada do każdej konsoli niemało $. Ceny gier też pomine bo zrobić np takiego gers of war kosztuje pewnie podobnie co port Prince of Persia z PSP.

Zauważyłem zresztą że ostatnio modne stało się używanie tego hasełka "grafika to nie wszytko ..." i kto myśli inaczej to dres i "gupi pecetowiec " , również się zgadzam po części(chociaż bardzo lubie fajną grafike w wysokiej rozdzielczości i nie wydałbym nigdy kasy na nową konsole która mnie cofnie w ewolucji ) istnieje jeszcze coś takiego jak złożoność świata , fizyka itp. i tutaj zobaczymy jak to innowacyjne wii będzie odstawać bo jakiegoś super rozległego i skomplikowanego środowiska nie policzy ,a naprawde innowacyjne gry bedą własnie na PS3 i XO. Zresztą czemu np takie GTA 3 nie mogło wyjść na PSX , przeciez można byłoby zrobić "brzydszą ale dalej grywalną " grafike , no właśnie nie , bo tylko część mocy konsoli odpowiedzialna jest za wyświetlanie.

 

Moje zdanie na temat Wii jest dosyć krytyczne , ale spowodowane jest to charakterem marketingu nintendo , żeby sprzedać coś co naprawde cofa rynek gier wideo odniosło się do najniższego instynktu i stwarzając aure czegoś cudownego reszte graczy markuje jako tych którym nie zależy na grach tylko na grafice , a mi zależy na obydwu i się z takim podziałem nie zgadzam.

ogolnie masz zdrowe podejscie do tematu i wcale niewiele rozniace sie od wielu podobnych na forum, ja takze jestem zawiedziony polityka Ninny.

Ale jesli uwazasz ze zrobienie "Gear of War" kosztuje tyle samo co port Pop z PSP to wielki LOL-sama produkcja engine pochlonela mase kasy,a reszta to juz spory majatek,niechce mi sie szukac na necie ale kiedys widzialem koszta ,jak ci sie chce to sprawdz sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie masz zdrowe podejscie do tematu i wcale niewiele rozniace sie od wielu podobnych na forum, ja takze jestem zawiedziony polityka Ninny.

Ale jesli uwazasz ze zrobienie "Gear of War" kosztuje tyle samo co port Pop z PSP to wielki LOL-sama produkcja engine pochlonela mase kasy,a reszta to juz spory majatek,niechce mi sie szukac na necie ale kiedys widzialem koszta ,jak ci sie chce to sprawdz sam ;)

Przecież to miała być ironia i najbardziej kontrastowy przykład :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Port z PSP na Wii to nie jakis specjalny problem - pare tygodni roboty dla ekipy "znajacej sie na rzeczy".

Ja mam zdanie od Was odmienne - dla mnie Wii to zupelnie nowa jakosc, cos calkiem innego od x360 czy ps3. Gra sprawia znacznie wieksza przyjemnosc. Multiplayer jest poprostu genialny. A ze to konsola nie dla kazdego - to bylo wiadomo od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

you now what I mean?

Aj nju łat ju min :)

Fakt zapomniałem dopisać, iż już o tym pisałeś, ale chciałem ponownie zwrócić uwagę na tę kwestię.

Osobiście uważam, iż producenci nie chcą na razie ryzykować robiąc gry na Wii i mam nadzieję iż się to zmieni.

Niezmienia to faktu iż mogę się mylić i pilocik jest takim małym pożeraczem mocy.

 

A Ci co chcę, to mogą psioczyć na Ninę, w końcu nie ma takiej jednostki, która nie miała by wad, a co dopiero zbioru jednostek, jaką jest firma.

Faktem jednak jest, iż w Bielskim MM widziałem 8 różnych gier (Zeldy było chyba z 8 sztuk, reszta już dużo biedniej 1-3 sztuki), każdy dodatek, o jakim do tej pory słyszałem/czytałem, a samej konsolki nie było.

 

Tak trochę poza tematem: w tym samym MM doliczyłem się ponad 30 X360, zaś PS2 zdrożało o jakieś 30zł. Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja gdy wejdzie PS3?

 

EDIT -> wie ktoś może jak Red Steel się sprawuje w multi?

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon: pogralem troche na singlu, jak sie czlowiek nauczy machac lapami, to sterowanie jest calkiem wygodne (tzn. w Halo wiimotem skopalbym sobie tylek ;p). Narazie mecze caly czas Zelde :) Jak odkryje wszystkie secrety (za jakies pol roku pewnie) to moze sprawdze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon: pogralem troche na singlu, jak sie czlowiek nauczy machac lapami, to sterowanie jest calkiem wygodne (tzn. w Halo wiimotem skopalbym sobie tylek ;p). Narazie mecze caly czas Zelde :) Jak odkryje wszystkie secrety (za jakies pol roku pewnie) to moze sprawdze ;-)

Mnie interesuje ta gra w multi. Wg tego co widziałem na pudełku, to jest możliwość grania do 4 osób na jednym ekranie. Zapewne niezła dzicz musi wtedy być, ale wolałbym nie opierać się na przypuszczeniach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha WIInja bedzie najtanszym chipem i przerobka NEXT-GENÓW

jest to sama kostka do zaprogramowania co z psx-a starego, czyli koszt coś około 5 PLN za chipa :-)) zaprogramować :) i przylutować w 5 punktach razem operacja bez pośpiechu 30 minut :-)

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutne, ale prawdziwe :cry:

obrazek

Ctrl+Alt+Delete?

 

I ubisoft i modchip to bardzo smutne wiesci :(

Nie ma ktos jakis dobrych newsow ? Typu Ken Kutargi od miesiaca gra w Zelde i nie wychodzi z pokoju, przez co cale Sony jest sparalizowane?:P

Hehe, jedyne tego typu co mi się przypomina, to że BG (nie, nie chodzi mi o skrót od "bohater gracza") powiedział, iż Wii jest ich największym rywalem, jeśli chodzi o konsole :) Ale to było już dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ctrl+Alt+Delete?

....

Ctrl+Alt+Delete?

Dołączona grafika

Here is what we know so far about this chip:

 

- Quicksolder (no wires required)

- Plays Wii Backups

- Plays GC Backups

- Play GC Homebrew

- Play GC Imports (swap needed)

- Built-in Audiofix (GC games using streaming are working flawlessly, no patch needed)

- DVD-R / DVD+R support

- Optional chip disable wire

- Stealth even when chip is enabled

- Multi-purpose LED

 

The chip is supposed to be shipped by the end of the week, so in fact this may be the first "real" Modchip to reach the market!

 

It looks like a very pro and easy to install solution! We're not sure Wiinja has built-in audiofix, but this is definitely a must-have feature. Expect a review soon, including a video of the installation process!

modchipem bym tego nie nazwał, ale widać chłopaki prą na przód :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major Konami Announcements on Monday!

Check back to this space on Monday for several major announcements on new games from Konami! From new franchises to returning favorites, you won't want to miss the earth-shaking news. You heard it here first!

dzisiaj jest poniedziałek i... :D , ale na Wii :cry:

 

Konami Announces New Castlevania, DDR Games!

Last week Konami announced new games in its Castlevania and DDR series, bringing these renowned franchises to new platforms with all-new gameplay twists. Castlevania: The Dracula X Chronicles for the PSP® system delivers the classic game Castlevania: Rondo of Blood in 3D for the first time, with timeless side scrolling gameplay and incredible animations. DDR Hottest Party brings nonstop dance action to the Wii™, letting players get their whole body into the groove as they dance with the Wii Remote and Nunchuk. It's going to be an incredible 2007, so stay tuned to these pages for the latest from Konami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

I ubisoft i modchip to bardzo smutne wiesci :(

Nie ma ktos jakis dobrych newsow ? Typu Ken Kutargi od miesiaca gra w Zelde i nie wychodzi z pokoju, przez co cale Sony jest sparalizowane?:P

wrescie ktos z poczuciem humoru ;)

Ken juz pol roku temu gral w Zelde ale nie ukonczyl-powod to daleki lot (podczas lapania ryb) Wiimota w kierunku zony ,lot zakonczyl sie utrata kilku zebow zonyi utopieniem wczesnej wersi Wii w Malym japonskim stawie tuz kolo domu.

Od tych traumatycznych wydarzen Ken poprzysiagl sobie ze Wii juz dla niego nie istnieje(no chyba ze zona bedzie na wakacjach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrescie ktos z poczuciem humoru ;)

Ken juz pol roku temu gral w Zelde ale nie ukonczyl-powod to daleki lot (podczas lapania ryb) Wiimota w kierunku zony ,lot zakonczyl sie utrata kilku zebow zonyi utopieniem wczesnej wersi Wii w Malym japonskim stawie tuz kolo domu.

Od tych traumatycznych wydarzen Ken poprzysiagl sobie ze Wii juz dla niego nie istnieje(no chyba ze zona bedzie na wakacjach)

A ponadto był u nas na angielskim, gdy ostatnio uczyliśmy się "Wii are the champions" ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

oj widac ze temat Wii zupelnie upadl!!..troche dziwne po tylu zachwytach i ochach...ale no coz tak naprawde moim zdaniem oprocz sterowania ta konsolka nie wnosi nic,i podzieli los predzej czy pozniej swoich poprzednikow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj widac ze temat Wii zupelnie upadl!!..troche dziwne po tylu zachwytach i ochach...ale no coz tak naprawde moim zdaniem oprocz sterowania ta konsolka nie wnosi nic,i podzieli los predzej czy pozniej swoich poprzednikow :(

HEHE to było całkowicie do przewidzenia..

Co kraj to obyczaj prawda.

U nas króluje PC potem jest PS2, PSP, i Xbox360 i gdzieś na szarym końcu jest Xbox wii gamecube i ds.

 

Tak to u nas jest. Za pare lat jak next-gen stanieje to pewnie PS2 wyprze PS3 lub Xbox360 tego to nie wie nikt :)

 

Pozdrawiam i życze miłego grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, o grach cisza, żaden nowy posiadacz Wii nie może się wypowiedzieć, gdyż takowych nie ma... temat wróci, jak tylko się pojawią jakieś konkretne gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...