Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Takich cwaniaków z BCM, apotem odwołaniem aukcji bo "towar uszkodzony" "towar zagubiony" to na pęczki, nie warto nawet wspominać.

Jak jaki bałwan co nie zna regulaminu napisze "sprzedaż poza Allegro" lub " za niska cena" to można zgłosić, choć mnie się odechcialo, piszą, że się zajmą a nic gościom nie robią.

A jak kto dobrze ściemni to nawet go nie ma jak ruszyć.

Taki jak ten od mechl!n'a napisze "uszkodzony" i co mu zrobicie??

Nawet nie ma co się wkurzać, co innego jak ktoś naciągnie na kasę.

takie są niestety uroki Allegro :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Napiszcie czy ta aukcja to oszustwo bo wg. mnie tak!!!

 

1611761[/snapback]

Nie rozśmieszaj mnie ani bezpodstawnie nie oczerniaj na publicznym forum. W samym opisie zastrzegłem sobie możliwość zakończenia aukcji przed końcem bez podawania jakiegokolwiek powodu (WIELKIMI CZERWONYMI LITERAMI - Dla wszystkich "wtajemniczonych" jest to sygnał o istnieniu ceny minimalnej) Aukcja została wystawiona BCM ponieważ byłem ciekaw jaka będzie ostateczna kwota sprzedaży (O czym już się przekonałem i po zanalizowaniu sytuacji doszedłem wniosku że sprzedaż jest całkowicie nieopłacalna) Rzecz jasna nie muszę wspominać o tym iż aukcje BCM cieszą się o wiele większym zainteresowaniem kupujących i zachęcają do aktywnego uczestnictwa w licytacji. Wszystkie osoby które pisały do mnie via PW GG dzwoniły itd pytały za jaką cenę zostanie sprzedana grzecznie informowałem że nie taniej niżeli 2500 - 2600zł (W tym miejscu proszę zapytać choćby Yotomeczka który zrobił to w chwilę po złożeniu oferty). Powód oczywiście nie ma nic wspólnego z prawdą poprostu musiałem cokolwiek napisać i wcale nie będę tego ukrywał. A jeżeli komukolwiek uśmiecha się tracić ponad 1000zł w ciagu 2 miesięcy życzę wiele szczęścia w życiu i wielu pieniążków. A Ciebie proszę o wyczerpującą wypowiedź na temat tego kogo, na jaką kwotę, i w jaki sposób oszukałem, a także dlaczego określasz mnie mianem "ściemniacza" i "oszusta" Nie życzę sobie określania mnie takim mianem ponieważ słowo to kojarzy mi się w pierwszej kolejności z osobą która chce kogoś okraść, wyłudzić, wykorzystać itd . Podsumowując jeżeli jedyną przyczyną tego powszechnego zgorszenia jest fakt iż aukcja została zakończona wcześniej to wszystkim radzę się do tego przyzwyczajać ponieważ jest to niezwykle często spotykane zjawisko.

 

Pogrążony w nieutulonym żalu

 

Interloper.

 

P.S

 

takim ludziom bym dawal bany!!! na miejscu allegro

Może zamiast wyjąsniać powiem w ten sposób: Możesz dać bana 1000 użytkowników, od każdego z nich rocznie wpływa na Twoje konto 100zł co daje nam 100.000zł dochodu rocznie rozumiem że bez najmniejszych oporów zrezygnowałbyś z tej drobnej sumy. Dlatego właśnie Allegro nie "zabija kury znoszącej złote jaja" tylko się o nią troszczy by znosiła je w dalszym ciągu.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to tak powszechny proceder, tak wielu o tym wie i tak wielu to praktykuje to po co bierzecie udział w takich aukcjach?

W każdej aukcji musicie się doszukiwać czegoś takiego? Podejrzewam, że każdy z Was zrobiłby to samo gdyby cena go nie satysfakcjonowała...

A czy za każdym razem musi być to sprawa ceny? Czy nie może się coś najzwyczajniej w świecie spier...ić?

Miałem winchestera i chciałem go sprzedać, sprawdzałem jeszcze przed aukcją ile potrafi dokładnie i padł... jakbym go sprawdził po wystawieniu nie podając jego możliwości tylko oczekując na cenę za całe 3000+ a nie oc to też byłbym oszustem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@interloper.

Co nie zmienia faktu, że jesteś drobny krętacz.

Za cenę minimalną musialbyś zapłacić a i zainteresowanie byłoby mniejsze.

Oszukałeś Allegro na kilka groszyi ludzi, którzy wierzyli, że BCM to BCM.

Fakt wielkie przestepstwo to nie jest, ale OK też nie.

A że nie jesteś w tym jedyny to smutny fakt, co nie zmienia faktu, że jest to kant.

Takich co kradną i mordują też jest więcej niż jeden na cały kraj, a czy to ich usprawiedlia??

Jedno z czym się z Tobą zgodzę, to fakt, że Allegro to olewa (tak to pewnie im się kalkuluje), zresztą znacznie gorsze przypadki też.

@cro.

Pewnie, że czasem się coś komuś zepsuje, ale nie wierzysz chyba, że jest to tak częste jak wynikałoby z ilości odwoływanych pod tym pretekstem aukcji??

Bo niektórym to się oferowany towar wprost psuje w rękach.

I nie wiedzieć czemu prawie zawsze na kilka godzin przed zakończeniem aukcji??

Większość tego to po prostu sprzedaż poza Allegro, które jest używane jako skrzynka kontaktowa z potencjalnymi klientami.

Niektórym to nie przeszkadza, mnie to nie pasi, rzecz gustu i wartości jakie się wyznaje.

Jak wspomniałem wcześniej takie są wątpliwe uroki Allegro :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper weź mnie nie rozśmieszaj jak dałeś BCM i się z tego wycofałeś to jesteś "krętaczem" i "ściemniaczem", a "wtajemniczenia" to ” se” daruj.

 

Z drugiej strony

"Zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji wcześniej bez podawania przyczyny!!!" więc miałeś do tego prawo ??? nie wiem co mówi o tym regulamin allegro.

Mogłeś wybrać inny powód zakończenia aukcji, gdyż sam podałeś co wchodzi w

 

Zawartość kompletu:

 

*

Prometeia Mach II GT (+ Ekran LCD)

*

Obudowa Enlight

*

Zestaw EasyMod CPU dla S 754 / 939 / 940

*

2 Rolki Seal String

*

Instrukcja Obsługi

*

Sterowniki

 

i nie widać tam Opakowania

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można odwołać ofertę Kupującego?	Odwoływać oferty w swojej aukcji można z następujących powodów: Zdecydowałeś zakończyć aukcję z przyczyn losowych (kradzież, zniszczenie sprzedawanego towaru). Licytant poprosił Cię o odwołanie jego oferty. Nie możesz sprawdzić tożsamości licytanta (np. z powodu złego numeru telefonu) Licytant ma wiele komentarzy negatywnych lub z innych, poważnych powodów nie budzi Twojego zaufania. Uwaga: Odwołane oferty widoczne będą na stronie z aukcją. Każdorazowo będziesz musiał podać przyczynę odwołania oferty.

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&tid=37&item=54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper

 

Normalnie zamurowałeś mnie tym co napisałeś :lol: :lol: i strasznie mi przykro że nikt nie dał Ci tych 2500zł :lol: :lol:

 

Dla mnie jesteś krętaczem i takie aukcje to wg. mnie i pewnie większości z Was to również oszustwo, a wiec jesteś też w pewnym stopniu oszustem, który to zasłania się „broni” teraz głupim tekstem

Zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji wcześniej bez podawania przyczyny!!!

który jest nic nie wart i jest nie dozwolony na allegro (miałem wcześniej identyczna sytuacje a raczej mój kolega który to napisał to samo co Ty teraz i jego aukcja została za to usunięta) więc powinni Ci usunąć aukcje lub chociaż wysalać ostrzeżenie o zmienienie treści aukcji.

 

 

A Ciebie proszę o wyczerpującą wypowiedź na temat tego kogo, na jaką kwotę, i w jaki sposób oszukałem, a także dlaczego określasz mnie mianem "ściemniacza" i "oszusta"

Wiesz kogo oszukałeś allegrowicza który to zalicytował największą sumę w tej aukcji.

Wystawiasz produkt BCM więc się tego trzymaj, a nie wciskasz teraz kit że

WIELKIMI CZERWONYMI LITERAMI - Dla wszystkich "wtajemniczonych" jest to sygnał o istnieniu ceny minimalnej

.

 

Bo dla mnie sygnałem o cenie minimalnej jest dopisek w Aktualnej cenie

 

Cena minimalna nie została osiągnięta.

dla Ciebie widocznie czerwone literki są tego przykładem :blink:

 

Może zamiast wyjąsniać powiem w ten sposób: Możesz dać bana 1000 użytkowników, od każdego z nich rocznie wpływa na Twoje konto 100zł co daje nam 100.000zł dochodu rocznie rozumiem że bez najmniejszych oporów zrezygnowałbyś z tej drobnej sumy. Dlatego właśnie Allegro nie "zabija kury znoszącej złote jaja" tylko się o nią troszczy by znosiła je w dalszym ciągu.

Wiesz przez takie postępowanie żyjemy w kraju krętaczy, złodziei i dorobkiewiczów dla których to liczy się tylko i wyłącznie zysk, a biedny szary człowiek który to zostanie oszukany zostaje na lodzie.

I na miejscu allegro bym tępił takie postępowanie i ucinał bym łby takim "kurom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3521288

 

byłem u typa, sprawdziłem co ma, wszystko zwał..sprawdźcie tą płytę ecs`a, kupił ją jako w 80% sprawna a teraz sprzedaje - jako niesprawdzoną !!! typek jest nieprzeciętnie tępy.. wmawia mi, że na kompach się nie zna a jak zwróciłem uwage na jego koszulke z logiem jego szkoły i pytam się jak tam jest, to mówi, ze w jego przypadku informatyka nawet całkiem calkiem.. wszystko ma popsute i sprzedaje jako niesprawdzone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie link:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3368480

 

"Aukcja jest wystawiona po raz drugi, ponieważ Poprzednim razem, serwis allegro w ramach bezpieczeństwa wysofał moje aukcji i poprosił mnie o przesłanie kopii dokumentów tożsamości w celu potwierdzenia moich danych osobowych. Tak więc kupując u nas mają państwo 100% pewności, że jesteśmy firmą sprawdzoną i wiarygodną.

 

Pozdrawiem i życze miłej i udanej licytacji."

 

Ciekawe czy allegro wie coś o tym ;-) .

 

Wszystkie pozytywy za doładowania POPa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie będzie- allegro pousuwało mu aukcje. Ale konta mu nie zawiesili...

1621056[/snapback]

I jaki jest tego sens...? :blink: Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Dlaczego raport? Osobiscie umawiac sie nie chce, bo moze sie wstydzi albo cos (lol), a za pobraniem nie wysyla bo zaufania nie ma.

 

 

Edit

 

Choc... to jeden z komentarzy negatywnych tego pana (wlasciwie to jedyny):

"Komentarz jak najbardziej zasłużenie negatywny! Aukcja zakończona moją wygraną w niedziele 22.05.2005, pieniądze wpłacone na konto sprzedającego za towar + przesyłkę, do dnia dzisiejszego 22.06.2005 przesyłki nie otrzymałem.

"

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie ze to oszust.

Z innego konta wyryral kilkanascie osob a to durne allegro mu pozwala nadal robic waly. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56365437

Tylko ogladajcie kiedy bedzie zamknieta aukcja.

W miare mozliwosci bede ostrzegal kazdego kto tam cos kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego raport? Osobiscie umawiac sie nie chce, bo moze sie wstydzi albo cos (lol), a za pobraniem nie wysyla bo zaufania nie ma.

(...)

Mieszkam w W-wie i gdy jestem kupującym wybieram aukcje właśnie z W-wy po to by móc się umówić na odbiór osobisty. Jak koleś wstydzi się np. swojej facjaty to niech zmieni zajęcie. Co to za podejście? Nie sprzedaje jednego egzemplarza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Okazuje sie ze to oszust.

Z innego konta wyryral kilkanascie osob a to durne allegro mu pozwala nadal robic waly. 1622506[/snapback]

Jeżeli koleś rzeczywiście jest oszustem to niezłe żniwa zrobił ;)

17 ofert kupna = 17 x 350 zł = 5950 zł

No nieźle, nieżle.

Ale już się sypią pierwsze negatywy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro w tej sprawie nie zareaguje bo jak mnie poinformowalo "NIE MA PODSTAW ABY UZNAC TA AUKCJE ZA PODEJRZANA".

gdy im podalem linka do poprzedniego konta gdzie narobil walkow to rowniez im nie starczylo.

Wiec laczmy sie i ostrzegajmy allegrowiczow, ktorzy tam beda licytowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tak, będziemy cyfrowymi mścicielami którzy walczą ze złem panującym na Allegro... jasne <_<

 

Człowieku, jakbyś miał każdemu wmawiać że koleś u którego kupujesz chce cie nabić w butelkę znudziło by Ci się to po 2 godz. Tym powinna się zająć administracja Allegro. Powiadomiłeś ich więc swój obowiązek spełniłeś...

 

No cóż, Allegro ma to w d*** czy ty kupujesz bezpiecznie czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow znalazlem aukcje gdzie 6600GT byly sprzedawane za 399pln

Akurat sie zlozylo, ze jestem z tego wlasnie miasta.

Zagadalem na GG i sie dowiedzialem, ze nie moge tego odebrac osobiscie.

Po 2 minutach aukcja zniknela.

Jak mozna znalezc allegrowicza, chocby jego aukcje na allegro ?

allegrowicz - agnieszka_za3 - OSZUST !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Qrcze, nie rozumiem takich ludzi.

Ok, chcą w nie udciwy sposób wyciągnąc od ludzi kase, ale przecież koleś miał już sporo pozytywów i nagle zaczyna się bawić w takie rzeczy. Głupie to ;[

 

Często się zdarza że konta pod 60~80 pozytywów są sprzedawane...

Kupują je tacy "cwanicy" a pózniej rżną wielkich sprzedawców. Żałosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...