Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Dałeś się nabrać  :D

 

Koleś wplótł w opis info, że aparat jest uszkodzony. I liczy na frajerów, którzy tego nie przeczytają ....

1684481[/snapback]

Bylem blisko... Czuje sie jak idiota.. Prawie utopilem 1400pln, bo tyle chcialem dac poza aukcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież na allegro jest opcia zgoszenia do adminów, wiec w czym problem, koles dal to w zlej kategorii>uszkodzone.

1684756[/snapback]

Ciekaw jestem, czy sam dokonałes takiego zgłoszenia (zresztą i tak napiszesz, ze "juz dawno" lub cos w tym stylu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz tego, że wrzucacie tu posty o oszukańczych aukcjach, zgłaszacie je Allegro?

Bo jeśli nie, to cały ten wątek o kant [gluteus maximus] potłuc. Co z tego, że czytający go nie zostaną oszukani jak oszust innemu nieświadomemu kupującemu jakieś [ciach!]o wciśnie.

Więc?

Puste nabijanie postów? Chęć dowartościowania, że jesteśmy sprytniejsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem wiadomość :

 

Treść wiadomości:

Witam,

Wlasnie wygrales/as moja aukcje:..: BEZ CENY MINIMALNEJ - (tu podana nazwa aukcji :.. (numer (tu podany numer aukcji))

Prosze o potwierdzenie swoich danych osobowych na mojego maila: zakrzewska16@o2.pl ,oraz gdzie podam dalsze instrukcje do sfinalizowania transakcji (numer konta,itp), Do wylicytowanej wkoty prosze doliczyc +8zl, pozdrawiam.

 

Kasę wpłaciłem w poniedziałek do odpowiedniej osoby i zrobiłem "kup teraz" ( 100% pewności). A aukcja skończyła się dopiero dzisiaj ( było kilka sztuk produktu).Chyba ktoś wpładł na pomysł, żeby oszukiwać potencjalnych klientów i wyłudzać kasę z naiwnych i nie przezornych

 

ip tej osoby to IP: 83.27.180.143

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , sprzedałem na allegro telefon komórkowy,facet wpłacił 200 złotych zaliczki po czym wysłałem telefon za pobraniem (przy pobraniu miał zapłacić jescze 500 złotych)

 

I Teraz facet do mnie dzwoni że w pudełku były szklanki zamiast telefonu :| , że przekaz pieniężyny został zablokowany na poczcie :| i kasa do mnie nie wróci :|

 

dzwoni jescze jakiś niby policjant który mówi zupełnie co innego :|

że Paczka została otwarta komisyjnie na poczcie :| i kasa nie wróci do mnie :|

 

Czy poczta polska ma prawo zablokować zwrot kasy ??:|

 

co mam teraz zrobić:| jescze mi konto allegro zablokowali :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , sprzedałem na allegro telefon komórkowy,facet wpłacił 200 złotych zaliczki po czym wysłałem telefon za pobraniem (przy pobraniu miał zapłacić jescze 500 złotych)

 

I Teraz facet do mnie dzwoni że w pudełku były szklanki zamiast telefonu , że przekaz pieniężyny został zablokowany na poczcie i kasa do mnie nie wróci

 

dzwoni jescze jakiś niby policjant który mówi zupełnie co innego

że Paczka została otwarta komisyjnie na poczcie i kasa nie wróci do mnie

 

Czy poczta polska ma prawo zablokować zwrot kasy ??

 

co mam teraz zrobić:| jescze mi konto allegro zablokowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale zanim ktoś tam odpowie to sobie poczekam :/ a sprawa jest po prostu krytyczna :/

1685666[/snapback]

Ale regulamin pozostaje dalej regulaminem bez wzgledu na sytuacje... Temat jest tematem...

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zablokowac przekaz jesli gosc zglosi sprawe na policje. Wtedy bierze od nich papier ze zglosil sprawe, idzie na poczte a oni blokuja kase. No ale czym sie przejmujesz jesli wyslales wszystko zgodnie z umowa ? Idz u siebie w miescie na policje i spytaj sie co mozesz zrobic, napewno ci wyjasnia co i jak. Do allegro tez napisz jak wyglada sprawa, ale z nimi to juz bywa bardzo roznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem już do allegro ale mają mnie głęboko w ....

Jak nie dostane tego przekazu to będzie jednym słowem hardcore bo jeśli nie wpłace tych pieniędzy na konto to zrobi sie debet i będe winny 10 000 zeta bankowi :mur:

 

Nie wiedziałem że poczta może zatrzymać przekaz pocztowy na adres :| cholera nigdy więcej nic nie sprzedam na allegro,wole iść do komisu , dostać mniej ale z ręki do ręki :/

 

oczywiscie wysłałem wszystko z godnie z umową !!!

 

Boje sie tylko jednego !! , że facet będzie dalej mówił że dostał ''szklanki'' zamiast koma i dość że nie dostane 500 zeta to jescze będe mu musiał oddać te 200 :|

 

jak ta sprawa sie może rozwiązać???:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś wała to nic dziwnego że zablokowali przekaz.

Koleś pewnie coś przeczuwał, otworzył paczkę komisyjnie na poczcie przy kierowniku.

nie było fona poszedł na policje, a oni zablokowali przekaz.

Spodziewaj się teraz wezwania do domku na komisariat.. .

 

 

Jest jeszcze jedna aczkolwiek mało prawdopodobna mozliwość:

Że wysłałeś telefon tak jak powinno być, a ktoś z poczty go sobie zapier...ł i włożył szklankki, ale w to wątpie.

 

Tak czy siak masz prze...ne, jedynie szansa w tym że te szklanki wazą mniej lub więcej niż masz na dowodzie nadania paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem już do allegro ale mają mnie głęboko w ....

Jak nie dostane tego przekazu to będzie jednym słowem hardcore bo jeśli nie wpłace tych pieniędzy na konto to zrobi sie debet i będe winny 10 000 zeta bankowi  :mur:

1685726[/snapback]

że co???????? winny za debet na 500 zeta bedziesz 10.000 zł??? co to za bank?? moze 1000 zł?? nie popierdzieliło ci sie czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestes sobie winien, takie rzeczy jak telefon wysyla sie tylko przez kuriera, badz umawia sie na odbior osobisty. No chyba, ze faktycznie chciales kogos oszukac i wyslales szklanki, hehe.

1685752[/snapback]

Ja wysłałem ponad 200 paczek i zawsze dochodziło to co włożyłęm do paczki dziwne . .

Do tego wszystko przesyłkami ekonomicznymi za 6zł, jedynie ostatnio Geile za 1200zeta przesyłką wartościową za 28zł.

Przesyłka musiała mieć oznaki otwiertania, poczta która dostarczała przesyłkę kolesiowi powinna ją zatrzymać lub oznakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie porobiło, przeważnie to wysyłająccy wałowali ludziu, a teraz odbiorca kręci wała. Ale stary jeśli wyłałeś mu naprawdę tego koma a nie szklanki, to przecież masz jego dane adresowe, jedź tam i mu nakop do d*** bo inaczej z takiki ludźmi sie nie da postępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywaka ty siedź lepiej cicho :|

Masz zamiar gadać głupoty to wyłącz pc lepiej :|

Bank PKO BP , debet 9800 zeta,jeśli tepsa sobie pobierze opłate za rachunek to wtym momecie będe musiał oddać natychmiastowo ten debet więc musze wpłacić kase żeby debet nie przekroczył tych 10 000

Co do wysyłki to na moim kwitku pisze że wysłałem paczke ważącą 56 dag,wysłałem telefon taki jak był w opisie aukcji i moge to w każdej chwili udowodnić !!!

 

Uważacie że jestem oszutem a z tego co ja widze to ten frajer odebrał paczke,wyjął koma,gdzieś go zaszył,i pobiegł na policje że były szklanki a zrobił to poto żeby zarobił te 500 zeta !!!

 

co mam robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz na policje i zglos oszustwo

1685789[/snapback]

Dokładnie, bo co innego możemy ci pomóc ? Ew. skrzyknij chłopaków z osiedla i jedź z nimi odebrać to co twoje.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...