Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Cieszę się, że powstał ten temat, kupuję sporo na Allegro i mam całą listę naciągaczy. Opiszę tylko tych najbardziej perfidnych.

 

Mnie ten @$&*@% hifiaudio wyciął na ~750 zł przysyłając zdezolowany wzmak. Zrobił to pod innym nickiem: supernowa. Jedyną możliwością wtedy było zrobienie mu sprawy sądowej, nie miałem wtedy czasu żeby ciągać się z tym panem po sądach i machnąłem ręką. Ktoś później zgłosił kolejne jego oszustwo na policję i zawiesili mu konto (supernowa). Oszust, złodziej, bezczelny cham (kazał odświeżyć wszystkie trzeszczące styki i potencjometry płynem kontaktowym i nie zawracać mu głowy).

 

Drugi gagatek, na pierwszy rzut oka niepozorny, to nikt inny jak pan haszyd. Dobrodziej handlujący po okazyjnych cenach zasilaczami Fortrona. Wystawiał je wczasach kiedy nikt inny nawet nie marzył o posiadaniu zasilaczy tej klasy. Nigdy nie pisał w swoich oszukańczych aukcjach o tym, ze skupuje padnięte zasilacze i sam je naprawia. Wszystkie kilka sztuk jakie od niego kupiłem zepsuło się, oczywiście dziwnym trafem po gwarancji. Po otwarciu okazywało się, że są przelutowywane, naprawiane, grzebane. Zanim padały, robiły niezły mentlik z kompem, nie było do końca wiadomo, ze komp wiesza i restartuje się przez zasiłkę. Jakim cudem ten gość ma jeszcze funkcjonujące konto i (o zgrozo!) tylko 2 negi i 8 neutrali, to nie wiem.

 

Na pewno jeszcze coś opiszę jak sobie przypomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilosci wykonanych transakcji nic dziwnego ze maja tyle negatywow. Na allegro az sie roi od nieodpowidzialnych kupujacych ktorzy potem szastaja negatywami na lewo i prawo. Konczy sie to zazwyczaj zawieszeniem konta. Ja bym u takiego sprzedawcy kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tej firmie ??

 

http://www.allegro.pl/item95168857_super_z...r_gwar_f_v.html

 

możliwe że jest dobra tylko coś ma dużą liczbe negatywów a poza tym wystawia towar na dośc dużą kwote 69tys. zł. :-|

Ja osobiscie zawsze unikam sprzedajacych, ktorzy maja duze ilosci komentarzy szczegolnie powyzej 5 tys. Oni maja takie obroty, ze o pomylke pewnie nie trudno. Wole zwykle zaplacic kilka zl wiecej i kupic u kogos kto ma np 500 komentarzy. Wyjatkiem jest sprzedawca ktory pomimo np 8tys komentow ma tylko np 5 negatywow.

Przyklad 1. -> Duszyk

Przyklad 2. -> Eurofoto

U takich to sie az milo kupuje :)

 

Zreszta zawsze jak wygrywam aukcje (w sumie glownie "kup teraz") przelew robie najwyzej 5 minut pozniej. Nastepnie meil potwierdzajacy i czekam na paczke. Jeszcze nigdy mi sie nie zdazyl problem przy takim postepowaniu:)

Jak widze sprzedajacego i jego negatywy, ktore dostal od jakis idiotow z (-1) albo (1) komentarzami to tak jak by ich nie bylo. Idioci zdarzaja sie wszedzie :)

 

Pozdrawiam!

 

Edit:

Przyklady podalem z dziedziny fotografii bo tam jest mniej oszolomow. W kompach albo telefonach znalesc takich sprzedawcow to jak ze swieca :)

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem u nich zasilacz ;)

 

bylo male zamieszanie z paczkami (wyslali dwie :D) ale wszystko sie odkrecilo

ot, firma handlujaca elektronika na allegro - zaden przekret

 

edit:

mowa oczywiscie o MIX-RTV

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie myslalem ze bede musial pisac w tym temacie ale coz ...

 

Kupilem hynixy d43 niby dzialajace na 500mhz na tej aukcji http://www.allegro.pl/item87275168_hynix_5...00mhz_nowe.html

 

od fokoyamy, pieniadze wplacilem jeszcze tego samego dnia, jednak pamieci do tej pory nie otrzymalem a to juz prawie trzy tygodnie.

 

Sprzedawca caly czas opowiada bajki jakoby to wyslal pamieci poleconym priorytetem i zaginely na poczcie - co wiecej w ramach swojej wspanialomyslcosci podobno wyslal paczke drugi raz i co - znowu zaginela na poczcie !!.

Prosilem o skany nadania przesylki poleconej, jednak na ciaglych obietnicach ze jutro, za dwa dni sie konczy.

Chcialem zeby fokoyama oddal mi pieniadze - zgodzil sie, mial przelac juz w poniedzialek, jednak jako swiatowy czlowiek biedak ciagle byl sluzbowo to w

Szwecji, to w Brnie i nie mial kiedy pieniedzy przelac ...

W kocnu wczoraj napisal ze przeleje po poludniu, jednak oczywiscie nadal nic nie mam na koncie ...

 

Co wiecej razem ze mna pamieci zakupil inny czlowiek na tej aukcji jednak on rozsadniej chcial je za pobraniem - i tu ta sama historia - pamieci zaginely na poczcie !!! Chyba poczta nie lubi pana fokoyamy ...

 

Powiem tylko tyle - jestem juz ostro wk.... cala sytuacja dzisiaj dalem mu szanse na przelanie pieniedzy - jesli tego nie uczyni to ide z cala sprawa na policje i walcze z allegro o odszkodowanie.

Niestety też miałem styczność z fOKOYAMĄ koleś sprzedaje jakieś trefne, podrobione Hynixy, które rzekomo mają pracować na 500Mhz Bzdura! Pamięci ledwo mnie się udało ustawić na 400Mhz nie mówiąc o FSB 250.

Kupowałem poza allegro. Jako, że tak jak ten oszust jestem ze Szczecina to umówiłem się na odbiór osobisty. Kupiłem 2 kości. 2 razy wymieniałem je na inne, jakoże mój znajomy potrzebował ramu to sprzedałem mu jedną kość, ustawiłem je na 333Mhz i był zadowolony.

Niestety jeszcze jedna kostka mi została i tu zaczeły się schody... Zadzwoniłem do Fokooszusta i umówiłem się na zwrot gotówki. Następnego dnia koleś dzwoni i mówi, że jutro nie możemy się spotkać, bo jedzie do Niemiec. Taką podróż to chyba się nie planuje 5 godzin przed odjazdem?! Ale cóż, nie śpieszyło się mi, więc postanowiłem poczekać te dwa dni. Po rzekomym powrocie do Polski miał zadzwonić, oczywiście nie zadzwonił. Po tygodniu dzwonię do niego, on się bezczelnie rozłącza... Następnego dnia dzwoni i przeprasza mnie, że nie odbierał, bo był bardzo zajęty... Umówiliśmy się na zwrot gotówki następnego dnia u niego w mieszkaniu. Przychodzę, a tutaj cisza, nikogo nie ma, czekałem na tego krętacza 30minut, po czym spasowałem i poszedłem do domu.

Totalnie wyprowadzony z równowagi wystawiłem kość na aukcji, stwierdziłem, że szkoda mojego czasu na tego kolesia. Jakiś kolo kupił ram i był zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość netkafejas

mnie kiedys gosc zrobil na 611zł, innym razem na 147zł, jakos nie mam szczęścia czasami, byla by za to motka v3 na spoko, albo nokia 7610 :( uważajcie na oszustów!!!!, najlepiej nie spieszcie się z wpłatą, tylko zaczekajcie na komentarze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własni komentarze, jakie komentarze?

 

Tak ja w przypadku powyzej , 3 tygodnie i oni sie zastanawiaja - negatyw i na policje. Ja daje 7 dni roboczych i wale negatywa, nic mnie nie obchodzi ze chomik zzarł sprzedawany towar albo ciocia wyrzuciła niechcacy do smieci albo urlop w firmie, za przeproszeniem co mnie to wszystko obchodzi umowa to umowa. Jesli cos nie działa poprawnie i sprzedawca w ciagu pierwszej minuty nie proponuje wymiany towaru lub mozliwosci zwrotu gotówki tez negatyw . Na allegro wystawilem do tej pory 15 negatywów, w 14 wypadkach konto usera zostało z czasem zablokowane, ten 1 dziala nadal i teraz wszystko ok - wtedy przez miesiac nie mogl zdobyc towaru ktorego ponoc na magazynie mial 60 sztuk.

 

Kupujesz towar on w chwili zakupu powinien byc juz zapakowany i tego samego dnia juz wyslany.

 

Ludzie prosze wystawiajcie prawdziwe komentarze , opisujace prawdziwy przebieg aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tego ja już na allegro staram się w ogóle nie kupować! najwyżej jakieś drobne rzeczy albo odbiór osobisty. lepiej dopłacić parę zł i pomacać przed zakupem. Jednak za nim nie zostałem oszukany to też wszystko kupowałem na allegro. co prawda odzyskałem 500 zł i można powiedzieć że nic nie straciłem, jednak 2 lata udowadniania że to mnie oszukano a nie że to ja chcę oszukać nie jest warte tych zaoszczędzonych paru $ :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarze nie świadczą o sprzedającym, tak samo ss. staram sierozmawiać ze spzredającym i już z rozmowy można wywnioskować jaki jest.

nie wcale nie świadczą przed chwilą przeglądałem takie fajne komentarze i akurat wpadłem na jednego łebka ^_^ popatrzcie i poczytajcie niektóre są dośc ostre http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1857799

Edytowane przez Sime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spojrzcie na ta aukcje http://www.allegro.pl/show_item.php?item=9...82+wys%C5%82any. koles perfidnie wkreca ludziom jakies farmazony na temat tej plyty. twierdzi ze jego plyta posiada soundstorm a dalej w specyfikacji podaje ze jest tam tylko ac97. wiem bo sam ma ta plyte. plyta jest dobra ale dla przecietnego uzytkownika ktorego nie interesuje podkrecanie sprzetu. ja zrobilem blad i ja kupilem, a chcialem ostro krecic procka. napisalem do kolesia zeby zmienil opis i nie robil ludzi w hu.. a jak nie to rozesle odpowiednie info do licytujacych. koniec tych oszustw na allegro

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja wlasnie sprzedalem swoja plyte i dla przykladu daje opis swojej aukcji o tej plycie :

 

witam. mam do sprzedania plyte glowna Abit NF7 s2. jest to plyta pod athlony/durony. plyta jest bardzo stabilna i jestem z niej calkowicie zadowolony ale sprzedaje ja poniewaz chce wycisnac z mojego procka wszystkie soki, a ta plyta nie oferuje z zbyt duzych mozliwosci jezeli chodzi o pozadny overclocking. jest w sam raz dla kogos kto nie interesuje sie podkrecaniem i chce miec poprostu dobrze i stabilnie dzialajacego kompa. plyta ma 3 sloty pamieci (takze dual), max 3gb w sumie, kontroler sata, 6 kanalowa karte dzwiekowa, karte sieciowa 10/100. jest w idealnym stanie i co najwazniejsze jeszcze na gwarancji (do lipca 2007r). sprzedaje ze wszystkim co ja zakupilem, wszystkie kable, instrukcja, pudelko, karta gwar, goraco polecam, jezli nie lubisz bawic sie w ostre podkrecanie procka to plyta jest w sam raz dla Ciebie. niestety nie mam mozliwosci zrobienia zdjec mojego egzemplarza dlatego zamieszczam fotke ze strony abita. nie widac na niej radiatorow na chipsetach ale oczywiscie sa one na plytcie gl.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

No to i mnie spotkala niemila niespodzianka. Zakup pamieci u uzytkownika "marcinbonk" 12.02.2006, przelew, kilka maili i nic. Jego konto zostalo juz zawieszone, ktos inny tez sie nacial. Jak na razie stracilem na tym ~135 zl, ale nie bede nad tym plakal. Natomiast postaram sie, zeby nie uszlo to gosciowi plazem.

Dane, ktore mam do tej pory to:

marcin bonk

lubelska20a m 28

03-802 warszawa

510951687

Z czego: komora jest glucha, a adres najprawdopodobniej nie istnieje. Tzn. istnieje Lubelska 20/20A. Dokladniej nie bardzo mam jak sprawdzic. Mam natomiast jakies IP z naglowka wiadomosci, ktora przyslal mi via Allegro:

85.128.39.118, jak rowniez dane ze "zrodla wiadomosci" z mejli od niego. Po IP (jesli jest prawdziwe) dotarlem do firmy NETPARTNER-NET-PL - jak na razie bez odzewu mailowego.

 

Jesli sa tu jacys magicy umiejacy zrobic z tych informacji uzytek, ew. gotowi sprawdzic po sasiedzku adres w realu - prosze o kontakt i pomoc.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do aukcji firmy RTV-MIX to w sumie fajna pomyłka jak dla kogo ... zapłacic za jeden zasilacz a dostać dwa ?? :D RE5PECT dla uczciwych kupujących, którzy nie wykorzystują takich pomyłek :D mnie sięraz zdarzyło kupowac SD RAM 256 MB i przyszła kość 512 po czym napisałem do sprzedającego <sklep via allegro> że nastąpiła pomyłka i ile mam dopłacić ewentualnie czy moge im odesłać kośc na ich koszt ... oczywiście poszła druga opcja pt: odesłac a oni wyślą mi tę prawidłową ... no i znowu zonk bo przyszły dwie 256 i mail : "ta druga jest gratis za uczciwe postąpienie w licytacji.. " czy cośw podobnym tonie :D więcej uczciwości i więcej jej nagradzania :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przypomne sobie co to byl za sprzedawca ale kupowalem u niego kompa PII 400 MHz :D. No i przyszla paczuszka. Ale jakas taka troche mala mi sie wydawala. Czym predzej otwieram a tam no... taka mala skrzyneczka. Ja wiem ile.... 30cm x 30xm x 8 cm. Ale okazuje sie ze to komputer :D Sprzet ten sam co na aukcji tyle ze wersja slim. Tak malutkiego kompa nigdy nie widzialem do czasu Mac mini. Podpialem z ciekawosci i smigal pieknie ale chcialem wstawic nagrywarke a tam byl tylko slot na napedy slim. Napisalem, odpowiedzieli ze w takim razie zaszla pomylka i wymienilem na normalna bude :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grandmaster - cos jeszcze dodasz einsteinie?

 

 

Chcialem jeszcze zapytac, czy przypadkiem ktos nie ma jakiegos blizszego kontaktu z f-ma NetPartner? Bo, byc moze, ulatwiloby to nieco zycie.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się do dzisiaj chce jak sobie przypomnę historię z "vitek28"

Kupił przedmiot, wpłacił, podał inny adres niż w allegro. Wszystko ok prawda ? :)

Po 2 miesiącach się odzywa że nie dostał paczki :lol2: :lol2: :lol2:

Nie było go w AKADEMIKU bo był w domu na świętach :P :P :P

Jak mu trochę napisałem, to już się nie odezwał :P

Cudownie odnalazł paczkę ?? :lol: :lol: :lol:

Komentarza nie wystawił :P :D

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do was :

Jaki jest email do Allegro ?

Bo oszukał mnie (jak i wielu innych) -Morgan_AiA.

Wpłaciłem mu pieniądze a on w ogóle nie odpowiada, zawiesili mu konto ale kasy nie dostałem ;/

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do was :

Jaki jest email do Allegro ?

Bo oszukał mnie (jak i wielu innych) -Morgan_AiA.

Wpłaciłem mu pieniądze a on w ogóle nie odpowiada, zawiesili mu konto ale kasy nie dostałem ;/

Jest coś takiego jak "Program Ochrony Kupujących". Poszukaj, a następnie postępuj zgodnie z tym, co jest tam napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem, sprzedałem telefon

Otóż miało być wysłane za pobraniem ale nie wiem czemu pani na poczcie nadała zwykły priorytet a skasowała 16 zł (tylko prosiłbym nie śmiać się bo to nie ja wysyłałem tylko mój młodszy brat :-) ). Koleś dostał paczkę, zadzwonił i powiedział, że telefon doszedł i że przeleje pieniądze, tylko żebym mu podał numer konta. Na drugi dzień napisałem mu maila z numerem konta a on odpisał, że mu podświetlenie klawiatury przerywa i że telefon był zalany. Zadzwoniłem do niego i powiedział, że przeleje pieniądze po świętach bo nie miał czasu. Pieniędzy nie otrzymałem ale telefon przyszedł spowrotem z zepsutym dżojstickiem, a był sprawny. W tej chwili mam zepsuty telefon i nie mam pieniędzy. Co mogę w takim wypadku zrobić, żeby chociaż odzyskać pieniądze na naprawę dżojsticka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż miało być wysłane za pobraniem ale nie wiem czemu pani na poczcie nadała zwykły priorytet a skasowała 16 zł (tylko prosiłbym nie śmiać się bo to nie ja wysyłałem tylko mój młodszy brat ). Koleś dostał paczkę, zadzwonił i powiedział, że telefon doszedł i że przeleje pieniądze, tylko żebym mu podał numer konta. Na drugi dzień napisałem mu maila z numerem konta a on odpisał, że mu podświetlenie klawiatury przerywa i że telefon był zalany. Zadzwoniłem do niego i powiedział, że przeleje pieniądze po świętach bo nie miał czasu. Pieniędzy nie otrzymałem ale telefon przyszedł spowrotem z zepsutym dżojstickiem, a był sprawny. W tej chwili mam zepsuty telefon i nie mam pieniędzy. Co mogę w takim wypadku zrobić, żeby chociaż odzyskać pieniądze na naprawę dżojsticka ?

puknąć się w główkę. Wiem że każdy starszy brat wyręcza się młodszym rodzeństwem jednak w bardziej drogocennych sprawach proponuje zrobić to samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puknąć się w główkę. Wiem że każdy starszy brat wyręcza się młodszym rodzeństwem jednak w bardziej drogocennych sprawach proponuje zrobić to samemu.

No nie do końca ja się wyręczałem :) Ja właściwie pożyczyłem mu konto bo telefon nie był mój tylko mojego brata. Problem w tym, że koleś odesłał zepsuty telefon a był sprawny jak mu wysyłałem. Czy jest jakakolwiek prawna możliwość odzyskania pieniędzy tak żeby pokryć koszty naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...