Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Napisal wyraznie że sprzedaje karte jako niesprawna

zdemontowana była jakiś czas temu, a teraz nie mam gdzie jej sprawdzić sprzedaję jako niesprawdzoną,

Wiec kupiles ja na wlasna odpowiedzialnosc, zreszta napisal o tym dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi, napisal że nie wie czy jest sprawna i że nie ma jak sprawdzic, dlatego sprzedaje jako uszkodzona. 2 razy o tym napisal w aukcji, jezeli po mimo tego kupujesz taka karte to musisz sie liczyc z tym ze moze nie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kupile karte graiczna z takim opisem :

 

Witam

 

Dziś do sprzedania mam ostatnią rzecz z mojego komputera. Pod młotek idzie karta graficzna zdemontowana jakiś czas temu. Ma wgrany bios F3. Z kartą nie miałem żadnych problemów, ba w Riva Tuner dało się nawet odblkować brakujące potoki, także z 12 i 5 zrobiłem 16 i 6. Ponadto karta ma 128MB pamięci jest 256Bit. Karta wizualnie w stanie idealnym, jednak jako, że zdemontowana była jakiś czas temu, a teraz nie mam gdzie jej sprawdzić sprzedaję jako niesprawdzoną, gdyż mam już pewne doświadczenie z tego typu sprzętem i co jak co, ale karty graficzne to bardzo delikatny sprzęt. W zestawie znajduje się wszystko to co orginalnie czyli dwie gry m. in. thief 2 oraz power dvd +oczywiście przejściówka na DVI, kabel S-Video i instrukcja obsługi.

 

Pozdrawiam i zapraszam do kupna.

 

P.s zastrzegam sobie prawo do wycofania aukcji przed czasem.

 

Dodano 2006-04-20 21:38

Nie wiem czemu, ale wiele osob na upartego pyta ciagle czy karta jest w 100% sprawna, powtarzam to co napisalem wyzej nie wiem, dzialala, ale teraz nie jestem w stanie tego zagwarantowac, takze nie chce nikogo oszukiwac i pisze tak jak jest, zeby w razie czego niktnie mial pretensji, jednak mysle, ze kupujacy powinien byc zadowolony z transakcji, gdyz cena jest atrakcyjna, wlasnie przez to. pozdrawiam

 

___________

 

karta oczywiscie jest niesprawna, czy moge ubiegac sie o zwrot gotowki ?? moge pojsc z tym na policje ? karta byla w kategorii g6800,a nie w uszkodzonych, czy moge cos "zrobic" sprzedajacemu ??

Następny co myśłał że kupi fajny sprzęt za frajer...

 

To Cię czegoś nauczy :lol2:

 

A co możesz zrobić sprzedającemu? Wystawić ładny pozytywny komentarz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale pomysl kto by kupil i za ile gdyby napisal ze karta jest niesprawna. A tak to napisal ze "nie wie" i a nuz ktos sie skusi. Proste. Takich jest na peczki o czym moj kumpel mial okazje sie przekonac 2 razy.

Sam nie wiem co mam ci napisac. Wymienial sprzet, posprzedawal wszystkie czesci zostala mu karta graficzna, nie mial jak jej sprawdzic dlatego napsial ze nie czie czy dziala, dlatego sprzedaje jako uszkodzone. W aukcji wyraznie bylo napisane, wiec nie wiem o co ci chodzi. Ile razy mi sie zdarzylo że sprzed po "lezakowaniu" nie dzialal, tobie nie ?

 

Jezeli nie mam jak sprawdzic danego sprzetu wole jak ktos pisze, że nie wie czy dziala i sprzedaje jako uszkodzony. Nie wszedzie sa oszusci, zreszta trzeba czytac opis aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie napsial, ze uszkodzona, tylko, z enie wie czy sprawna, a to co innego ... wiem, ze moj blad, tylko sadze, ze opis byl naciagany ;]

Naciągany? :>

Raczej trzeba było pomyśleć troche ;]

 

Z niemiec = nie sprawny

Niesprawdzony = niesprawny

W rozliczeniu = niesprawny

Działał = niesprawny

 

I jeszcze kilka innych przykładów ;D

 

Wszyscy palą głupa, piszą że niesprawdzony a jest niesprawny.

Taki... marketing ;]

 

Przy zakupach na allegro trzeba myśleć :)

Edytowane przez Mac4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierzmy wszystko do kupy ;). Rooz przekopiował tekst z aukcji i NIGDZIE NIE MA TAM NAPISANE ŻE KARTA JEST USZKODZONA!!! Chyba że ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem a napisane było WYRAŹNIE:

 

(...)a teraz nie mam gdzie jej sprawdzić sprzedaję jako niesprawdzoną(...)

To chyba nie jest jednoznaczne z uszkodzoną (Wiem że większość obytych Allegrowiczy nie zwraca uwagi na takie rzeczy i dla nich niesprawdzona=uszkodzona ale to nie zmienia faktu że tak nie jest więc nie wprowadzajcie w błąd nikogo ;) ). Kolega Rooz miał prawo zaryzykować choć mógł lepiej przemyśleć sprawę. Dla mnie to ukrywanie prawdy i sprzedawanie niejako już nie tego samego produktu. Gościu napisał że wcześniej działała ale po wyjąciu grafy po prostu nie miał jak jej znowu sprawdzić i tu też podpowiedź, sokro przed wyjeciem działała to teraz też powinna a nie działa i do tego koleś jeszcze wspomina o tym żeby sobie alibi zrobić (marne zresztą), wniosek-> kant na całego. Trzeba coś z tym zrobić i już (co dokładnie nie wiem bo sam z Allegro mam małą styczność, nie ufam takim aukcjom i wolę kupić coś co jest "pewne" ale to moja sprawa, dobrze byłoby gdyby ktoś kto miał już taki problem powiedział co zrobił). No i ta inna jego wypowiedź do której Rooz dotarł, to już IMO mocny dowód. Powodzenia!

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

oczywiscie ROOZ został nabity w butelkę

i teraz powinien domagac się swoich praw (niezależnie od tego czy jest frajerem czy nie przysługują mu one ) w programie ochrony itd. donieś na oszusta-paskudne bydle wystaw mu stosowny komentarz (żebym przypadkkiem ja u niego nic nie kupiłw międzyczasie) niech mu zawieszą konto,

jak idziesz na policje przygotuj sie solidnie bo będą patrzeć na ciebie jak na kosmite tzn "kupuje Pan na Allegro i dziwi się Pan, że został oszukany- czy Pan jest poważny :lol2: " wiem przeszedłem tą drogę nie wiem czy kasa przyjdzie ale rozpatrzyli moją reklamację pozytywnie tylko że to było 130 zł i sprawa była ewidentna towar po prostu nigdy nie istniał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli napisal prawde? jezeli rzeczywiscie nie mial jak sprawdzic tej karty a nie chcial nikomu wysylac uszkodzonej jako sprawnej wolal napisac niesprawdzona, ablo postaw sie w jego miejscu karta jest sprawna nie masz jej jak sprawdzic i wystawiasz jako uszkodzona bo chcesz byc fair w stosunku do kupujacych hmmm.... chyba natym pozadnie stracisz :) dlatego nawet jezeli wiesz ze cos jest zepsute lepiej napisac "niesprawdzone". Sprawa na polocji nic nie da, wysmieja cie tam, powiedza to samo co tutaj. WITAMY W PRAWDZIWYM SWIECIE :) niestety taki jest marketing gdy w temacie aukcji jest chociazby slowko "niesprawdzone" to nawet tej aukcji nie otwieram bo nie chce zostac oszukany. zreszta w 99% przypadkow kiedy jest slowo "niesprawdzone" jest to kant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

to co powiecie na to

 

AUKCJA SEMPRONA 754

 

sprzedaje koles z forum

 

zdejmowal czapke , uwalil rdzen na 100% proc padniety

 

tu caly opis na 2-3 ostatnich stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=161592&st=450

 

jak widac juz wszyscy kreca -tylko dziwie sie tym wszystkim ktorzy to kupuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rooz'a

-->>Klik1<<--

-->>Klik2<<--

-->>Klik3<<--

-->>Klik4<<--

 

Zobacz na przykładzie tej karty. Ta sama karta sprzedana 3x i kolejny raz jest sprzedawana :). Nawet ludzie opisu nie zmieniają :lol: :lol: :lol:

 

Widzisz gdzieś Tu negatyw????

 

Więc tak jak Mac4 napisał

 

"A co możesz zrobić sprzedającemu? Wystawić ładny pozytywny komentarz ;]"

 

A najlepsze jest to że koleś kupił uwaloną za 172,50 a sprzedał 2x :lol: :lol: za 200 i za 195 yhhyhyhyhyhhy. Czyli jeszcze na tym zarobił :). Ma koleśł głowe do robienia interesów :D

 

Na Twoim miejscu wystawil bym Tą karte na allegro :). I jeszcze zarobisz :)

Edytowane przez Son-Goku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wystawil bym Tą karte na allegro :) . I jeszcze zarobisz :)

Rozumiem ze to byl zart :huh: Przeciez tak byc nie moze. Takich trzeba tepic na allegro za wszelka cene. Przeciez za niedlugo, wedle takiego toku myslenia, wszyscy beda tak robic i nie bedzie sie dalo nic normalnie kupic w tym serwisie. Paranoja... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mac4

Rozumiem ze to byl zart :huh: Przeciez tak byc nie moze. Takich trzeba tepic na allegro za wszelka cene. Przeciez za niedlugo, wedle takiego toku myslenia, wszyscy beda tak robic i nie bedzie sie dalo nic normalnie kupic w tym serwisie. Paranoja... <_<

Tak jest przeważnie, że jak ktoś się naciął, zrobi to samo by się szmelcu pozbyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

tak nie powinno być i całkeim łatwo to wytępić zaczynając od siebie -> zostałeś nabity w butelke daj nega, coś ci się nie podobało w transakcji -> daj nega ( i tak byś dostał odwetowego przerabioalem juz to ) jak bedziesz miał 30% negów to może cfaniaczki będą cię wycofywać ze swoich aukcji i sam ich unikniesz :lol2:

Śpiesze donieść że w ewidentnych przypadkach program ochrony kupujących działa ALE z poślizgiem 3-miesięcznym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpiesze donieść że w ewidentnych przypadkach program ochrony kupujących działa ALE z poślizgiem 3-miesięcznym :mur:

Czy to prawda ze z programu ochrony mozna skorzystac tylko raz? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda :) można poczytać o tym w regulaminie allegro :]

Własnie czytałem gdzies o tym i teraz mi sie przypomniało...pewnie było to wlasnie w regulaminie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze z programu ochrony mozna skorzystac tylko raz? :blink:

Program Ochrony Kupujących nie obejmuje następujących sytuacji:

.....

- Kupujący już dwukrotnie otrzymał środki z Programu.

Z tego wynika, że można dwa razy skorzystać z programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sprzedalem karte graficzna. Kupil ja gosc i wyslalem mu nr konta itp. Wczoraj pisal ze przelal kase a do dzisaij jej nie ma. A i kazal wysalc grafe na inny adres niz jest w allegro, i wczoraj pisal ze wplacil kase i ze mam wysalc juz karte bo chcialby ja miec na weekend. Jak sadzicie walek czy czekac.. Gosc ma 14 komentazy http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2774670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sprzedalem karte graficzna. Kupil ja gosc i wyslalem mu nr konta itp. Wczoraj pisal ze przelal kase a do dzisaij jej nie ma. A i kazal wysalc grafe na inny adres niz jest w allegro, i wczoraj pisal ze wplacil kase i ze mam wysalc juz karte bo chcialby ja miec na weekend. Jak sadzicie walek czy czekac.. Gosc ma 14 komentazy http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2774670

 

No pewnie, że czekać. Będzie kasa na koncie, wtedy wysyłasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...