Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

ja zostalem wydymany przez Wieslawa Zawadzkiego na 72,50. Bralem udzial w:

## Elixir 256MB PC3200 CL3 FV GW ## (108620376)

 

Tutaj forum o tej sprawie dla poszkodowanych:

http://forum.ekito.info/index.php

 

Tu lista poszkodowanych:

http://forum.ekito.info/download.php?id=1

 

Pierwszy raz mnie ktos wydymal na allego.pl

 

Generalnie po jednym dniu zglosilo sie 30 wydymanych przez wiecha zawadzkiego na kwote minimum 15000 a to tylko jeden dzien zbierania poszkodowanych osob.

 

Moja wtopa przy sumach innych poszkodowanych to pikus. Sa kolesia co po wtapiali po 2kola !

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być nadgorliwy ale ta lista wraz z tymi wszystkimi nazwiskami jest trochę "nielegalna" chyba że każdy wyraził zgodę na przetwarzanie danych osobowych. np jak bym ja zostal oszukany i znalazł się na tej liście to "odzyskałbym tą kasę którą straciłem" nie od wiesława z tylko od tej osoby która ujawniła moje dane ;) a ustawa o ochronie danych osobowych mówi wyraźnie że bez zgody nie można publikować, nawet w szpitalu nie może wisieć karta pacjenta na łóżku z jego nazwiskiem co akurat w tym przypadku jest absurdem

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i tylko mi zal poszkodowanych w " akcji pana wieslawa Z "

na jego aukcie zwrocil mi uwage koega ,ktory chcial cos od niego kupic. Spojrzalem na typka - mial wystawione towaru na jakies 15 stron czy cos kolo tego - no w kazdym razie DUZO ! bardzo duzo po bardzo dobrych cenach. No ale po obejzeniu poprzednich aukcji jego - handlowal "pierdulkami" po max 50 pln stwierdzilem ze sprawa smierdzi i yto mocno. Koles mial towaru wystawionego chyba za 1000000 pln !!! Nie wiem jak ludzie moga byc TAK naiwni !!?? GF7900GTX 3 szt z ktorych najdrozsza poszla za 1400 a najtansza za 1110 ?? no ludzie wezcie sie stuknijcie w glowe !!! Nie ma bata zeby ktos mial takie ceny !! za nowy towar na fvat? buehehehe Zal mi oszukanych bo zapewnie niewiele odzyskaja i wywalcza ale przynajmniej beda mieli nauczke na przyszlosc.. szkoda tylko ze taka drogą :(

wiesz za granicą można open boxa kupić za ok 400$ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz za granicą można open boxa kupić za ok 400$ ...

mozna.. moze i mozna ale wystarczylo popatrzec ILE ten koles wystawil towaru!!! firmy tyle nie maja no i jeszcze po cenach... Nie wiem jakim trzeba byc naiwniakiem i napalencem zeby na taka scieme sie zlapac.. typo mial chyba z 200 aukcji po 3-5 przedmiotow to jest jakies 800 sprzetow po okolo 1000 kazdy .. wczesniej sprzedawal jakies obrazki , tusze i inna drobnice po max 50 pln a tu nagle takie ma sprzety i po cenach mocno niskich.. Ja odrazu kumplowi powiedzialem ze o tym typie bedzie glosno niedlugo. No ale coz widac niektozy ciagle wierza w "promocje" . Ciekawe czy uda sie goscia zlapac? bo odzyskac kasy raczej sie nie da- przeciez mieszkamy w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być nadgorliwy ale ta lista wraz z tymi wszystkimi nazwiskami jest trochę "nielegalna" chyba że każdy wyraził zgodę na przetwarzanie danych osobowych. np jak bym ja zostal oszukany i znalazł się na tej liście to "odzyskałbym tą kasę którą straciłem" nie od wiesława z tylko od tej osoby która ujawniła moje dane ;) a ustawa o ochronie danych osobowych mówi wyraźnie że bez zgody nie można publikować, nawet w szpitalu nie może wisieć karta pacjenta na łóżku z jego nazwiskiem co akurat w tym przypadku jest absurdem

Wszyscy sie jednocza i wszyscy chetni podaja swoje dane i kwote na jaka zostali oszukani. Nikt kto nie poda swoich danych nie zostanie tam umieszczony wiec Twoja nadgorliwosc jest nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Kupilem jakis czas temu na Allegro: http://allegro.pl/item103761789_sluchaw_mi...ysylka_4_7.html

 

Tydzien po wplacie kasy na konto napisalem maila, ze jeszcze do mnie nie doszla paczuszka. W odpowiedzi otrzymalem, ze nie dokonalem wplaty na konto. Wyjasnialem ta sprawe w banku i na 100% kasa byla na drugi dzien na koncie, na ktore przelewalem pieniadze. Zreszta robilem przelew przez net zaraz po wylicytowaniu towaru...

 

:huh:

 

Co teraz zrobic ? Caly czas wstrzymuje sie z komentarzem...

 

BTW, dostal ostatnio negatywa z identycznej aukcji, ze sluchawka nie dotarla...

 

:mur:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scan dowodu wplaty do niego . Moze ma taki burdel , ze nie potrafi nawet sprawdzic kto mu wplacil kase .

 

Nie bac sie wystawic negatywa . Inaczej sie patrzy na negatywy otrzymane jako "kupujacy" a inaczej jako "sprzedajacy" (oczywiscie rozwazam tutaj opcje odwetowego negatywa z jego strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Wyslalem mu maila z zalaczonym screenem zrealizowanego przelewu i nie dalo to zadnego rezultatu :mur: Napisalem do iego na gg, ale nie odpisuje... :blink: Jestem wkurzony... Nie moge sobie nawet wyobrazic tego, jak ktos topi np. 300 zl, ja stracilem tylko 15... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem mu maila z zalaczonym screenem zrealizowanego przelewu i nie dalo to zadnego rezultatu :mur: Napisalem do iego na gg, ale nie odpisuje... :blink: Jestem wkurzony... Nie moge sobie nawet wyobrazic tego, jak ktos topi np. 300 zl, ja stracilem tylko 15... :mur:

jakis imbecyl ze sprzedajacego... neg za 10zl.

sprobuj jeszcze skontaktowac sie z losiem, zadzwon do niego jak masz jego nr, jak nic nie pomoze to wal nega.

 

widze, ze forum odnosnie tego walka nie dziala - ciekawe czemu.

 

alez ludzie sa naiwni....

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze forum odnosnie tego walka nie dziala - ciekawe czemu.

Niestety na forum bylo bardzo duzo wejsc i watkiem zainteresowaly sie nieodpowiednie osoby pewnie bedzie trzeba znow adres zmienic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na forum bylo bardzo duzo wejsc i watkiem zainteresowaly sie nieodpowiednie osoby pewnie bedzie trzeba znow adres zmienic :mur:

niedobrze, trzeba to szybko postawic. a lista pokrzywdzonych dostepna dla kazdego nie byla trafnym pomyslem. dostep do niej powinny miec osoby pokrzywdzone + policja, nikt wiecej.

dzialajcie nad tym forum, moge kumpla spytac to postawi u siebie na kompie, tylko potrzebowalby zrzut tego, zeby od nowa nie tworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dziala :)

problem w tym ze jak pierwszego dnia powstal watek na allegro.pl to z nie wyjasnionych powodow nagle allegro.pl skasowalo watek bez podania powodu. Dlatego mysl o powstaniu prywatnego forum ktore bedzie sluzylo do kontaktu osoba poszkodowanym przez zawadzkiego

 

W sumie to ciekawa sprawa gosc mial 150 pozytywow i teraz na robil sobie smrodu za 20000 (na razie - moze byc wiecej) w dodatku tam na forum pojawia sie skan faktury ktora wystawil zawadzki osobie ktora kupila u niego przedmiot za 50pln miesiac temu

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Ten typ ma mnie gdzies i nawet sie nie odzywa, pomimo ze pisze od prawie godziny, a jego status zmienia sie co jakis czas: dostepny/zaraz wracam :mur: Wystawic mu komentarz ? :lol: Wiadomo jaki... Napisze w tej sprawie do Allegro.

 

Mam pytanko: wyslalem mu maila z allegro, ale trafil on do mnie, pomimo ze nie zaznaczalem, by wyslano do mnie kopie wiadomosci... :huh:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

'Zapłaciłem i nie otrzymałem zakupionego towaru! Złodziej, oszust i w dodatku nie odpowiada na maile/gg. Nie polecam transakcji z tym kontrahentem. Omijać z daleka! Wpłaciłem $$ minutę po wylicytowaniu, a ten wmawia, że pieniążków nie ma..'

 

Czekam na jego ruch, nie omieszkam odpisac na wszelkie jego 'zarzuty'... :)

 

LK, bo to prosto z serca :lol:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dziala :)

problem w tym ze jak pierwszego dnia powstal watek na allegro.pl to z nie wyjasnionych powodow nagle allegro.pl skasowalo watek bez podania powodu. Dlatego mysl o powstaniu prywatnego forum ktore bedzie sluzylo do kontaktu osoba poszkodowanym przez zawadzkiego

 

W sumie to ciekawa sprawa gosc mial 150 pozytywow i teraz na robil sobie smrodu za 20000 (na razie - moze byc wiecej) w dodatku tam na forum pojawia sie skan faktury ktora wystawil zawadzki osobie ktora kupila u niego przedmiot za 50pln miesiac temu

to chyba drugi, na tak duza skale, przekret na allegro.

na miejscu pokrzywdzonych pisalbym do gazet, tv, radia, zeby rozbebnili sprawe. taka anty reklama przydalaby sie tym jelopom z allegro, bo kase potrafia czesac za wszystko, ale ich system zabezpieczen jest smieszny, a kwota 300zl to smiech na sali dla pokrzywdzonych, co wtopili gruba forse...

allegro zaczyna przypominac monopolistycznego TelePSA... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sa odpowiedzi allegro.pl wszystkim wysylaja te same "szablonowe" maile.

 

A odszkodowanie po 300 pln dla ludzi, co powtapiali po 1500 to w ogole zalosne są.

 

Generalnie nie rozumiem dlaczego allegro.pl usuwa aukcje w których zostaliśmy oszukani. Powinni te aukcje zamykac, ale powinny być na serwerze.

Mojej nie ma - usunięta przez allegro nawet negatywa nie moge wystawic. na policji nawet aukcji nie moge pokazac.

Generalnie dzialania allegro w tej sprawie polega na komplikowaniu wszystkiego i pomaganiu sobie byle odszkodowan nie wyplacac.

 

Ale prowizje to biorą za wszystko...

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sa odpowiedzi allegro.pl wszystkim wysylaja te same "szablonowe" maile.

 

A odszkodowanie po 300 pln dla ludzi, co powtapiali po 1500 to w ogole zalosne są.

 

Generalnie nie rozumiem dlaczego allegro.pl usuwa aukcje w których zostaliśmy oszukani. Powinni te aukcje zamykac, ale powinny być na serwerze.

Mojej nie ma - usunięta przez allegro nawet negatywa nie moge wystawic. na policji nawet aukcji nie moge pokazac.

Generalnie dzialania allegro w tej sprawie polega na komplikowaniu wszystkiego i pomaganiu sobie byle odszkodowan nie wyplacac.

 

Ale prowizje to biorą za wszystko...

moze aukcje zamykaja, zeby moze nei robic sobie zlej reklamy? nie wiem, roznie to mozna lumaczyc... czas chyba zaczac wspomagac jakis inny serwis aukcyjny, tylko ta monopolistyczna pozycja allegro jest nie do przeskoczenia.

 

kolejan sprawa do poprawienia to czas, po ktorym aukcje sa zdejmowane. IMHo powinny byc dostepne przez przynajmniej rok, przy czym niekoniecznie z fotkami - zeby bylo wiadomo czym dana osoba sotatnio handlowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Sprzedawca poprosil mnie o moj numer telefonu. Zadzwonil i wyjasnil grzecznie, ze numer konta jaki otrzymalem w mailu jest numerem prywatnym konta wlasciciela firmy. Przeprosil mnie i powiedzial, ze razem ze sluchawkami wysle mi prezent :) Juz napisalem do allegro, czy jest mozliwosc zmiany komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przysle kartofle :lol:

 

To ciesze sie ze wyjasnila sie sprawa. Sam sprzedawalem ostatnio final scratcha szwagra i koles strasznie byl podejzliwy ze to jakis walek ale na szczescie udalo sie go przekonac ze jestem rzetelnym sprzedawca ;)

 

Niestety na allegro jest coraz wiecej takich przekretow, ale na szczescie ludzie sa coraz bardziej swiadomi i nie daja sie tak latwo wyrolowac. Ale jak widac pare postow wczesniej, naiwnych nadal nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca poprosil mnie o moj numer telefonu. Zadzwonil i wyjasnil grzecznie, ze numer konta jaki otrzymalem w mailu jest numerem prywatnym konta wlasciciela firmy. Przeprosil mnie i powiedzial, ze razem ze sluchawkami wysle mi prezent :) Juz napisalem do allegro, czy jest mozliwosc zmiany komentarza.

no widzisz. komentarza raczej nie zmienia... :) ale odrazu pomoglo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt nie wiedziałem gdzie dać, nowego topicu zakładać nie chcę, a więc : ..

 

http://allegro.pl/item110081133_sony_erics..._z_salonu_.html

 

Sony Ericsson W800i, cena mniej wiecej wacha się w granicach 900-950zł za nowy. Tu koles sprzedaje za 850zł. Co lepsze, kurier kosztuje 18zł, jest ubezpieczony i można przy nim otworzyć paczke

Zastanawiają mnie 2 rzeczy... Skąd koleś ma az 7 telefonów z salonu PLUSA ? Czyżby na firme?

Dostał już 1 pozytywa za tą aukcje, co mnie przekonuje do kupna.

Nie wiem, niby nic nie ryzykuje. Np. boje sie, że otworze paczke, bedzie tam pudełko z telefonem, a w domu tel się nie włączy... Moge przy kurierze go uruchomic ? i jakby co wsadzic z powrotem i nie zapłacić ?

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt nie wiedziałem gdzie dać, nowego topicu zakładać nie chcę, a więc : ..

 

http://allegro.pl/item110081133_sony_erics..._z_salonu_.html

 

Moge przy kurierze go uruchomic ? i jakby co wsadzic z powrotem i nie zapłacić ?

Możesz, a nawet powinieneś sprawdzić włożyć karte zadzwonić oblukać wszystko jak coś nie gra to oddajesz tak jak było i nie przyjmujesz dlatego warto zawsze brać płatne przy odbiorze i kurierem najbezpieczniejszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na firmę albo poprostu ten gośc jest jednym ze sprzedawców tej sieci pracującym w salonie. Czasem można się spotkać z tym, że oni od Ciebie odkupują te teleofny przy przedłużaniu umowy. Kolega w ten sposób sprzedał 3x 6320i w salonie Ery gościwi, który chwilę wcześniej wręczył mu te telefony za 1zł/szt.

Pewności mieć nie można, czy to wałek czy nie. Ale ja bym na Twoim miejsci wziął za pobraniem i nawet jeśli nie będziesz mógł sprawdzić czy tel działa, to sprawdzić czy jest karta gwarancyjna będziesz mógł napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

insektcc myśle o tym, ale kupujący mogą byc podstawieni, zeby wyrobic sztuczne zaufanie...

Zastanawiam się nad tym co powiedzial mastertab , wlozyc sim, zadzwonic, wlaczyc menu serwisowe i przetesotwac wszystkie funkcje, kurier poczeka ? moge tak potem po prostu wsadzić mu to i powiedziec "nie , dziekuje" ?

 

edit : a karta gwarancyjna no to w sumie da mi tyle, co pewność że moge oddac do serwisu i mi naprawią...

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien poczekać mój kumpel jak kupował fona to tak zrobił przyjechał kurier kumpel powiedział że chce sprawdzić zawartość otworzył przy nim wziął wyjął fona włożył sim-a zadzwonił do mnie (stałem parę metrów obok) obczaił menu itd. cała akcja trwała z 5 minut kurier był spoko nawet powiedział, że się nie dziwi sam by sprawdził żeby nie wtopić takiej kasy.

 

EDIT: Literówki :mur:

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... a to nie jest tak, że za sprawdzanie przy kurierze i ewentualne odesłanie się płaci dodatkowo? bo w Poczcie Polskiej tak jest, za ta usługe się dopłaca.

Dziwi mnie te jedyne 18zł za przesylke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...