Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o tym bo typ chyba w bambuko cos wali , a nie chce juz 2 raz miec wała :/.

http://allegro.pl/item110187111_geforce_78...dvi_agpx8_.html

i nagle drugą ma taka tylko innej firmy :)

http://allegro.pl/item110542972_geforce_78...px8_okazja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi wałem na odległość. Widać kremy do opalania za grosze ma wystawione do nabicia komentarzy, a reszta sprzętu jak to twierdzi "leżaki magazynowe" za dziwnie okazyjne kwoty. Kolejnym faktem świadczącym o niewiarygodności tego gościa jest zdanie w opsach jego aukcji: "Zajmujemy sie sprzedaża tylko przez internet, wiec nie znajdziesz nas w zadnym miejscu bo nieposiadamy swojego sklepu, co rowniez swiadczy ze odbior osobisty nie jest mozliwy". Szkoda nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ninyfan

mnie oszukali na okolo 750zł wałki! moja znajoma oszukal jakis szczeniak na 300zł, jak do niego zadzwonila to powiedzial, ze nic mu nie zrobia, bo jest nieletni, a jego tez okradli :? - paranoja. z allegro juz nie korzystam, zamknalem oba konta :)

 

dodam, ze obsuga allegro dosc wolno odpowiada na tickety, latwo tam kupic np. karte cyfry - oni maja gdzies userow, poprostu maja renome i trzepia kase.

Edytowane przez ninyfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie oszukali na okolo 750zł wałki! moja znajoma oszukal jakis szczeniak na 300zł, jak do niego zadzwonila to powiedzial, ze nic mu nie zrobia, bo jest nieletni, a jego tez okradli :? - paranoja. z allegro juz nie korzystam, zamknalem oba konta :)

 

dodam, ze obsuga allegro dosc wolno odpowiada na tickety, latwo tam kupic np. karte cyfry - oni maja gdzies userow, poprostu maja renome i trzepia kase.

 

a ja mam za sobą około 500 tranzakcji na allegro i nie miałem nigdy żadnego problemu. Moich inteligentnych znajomych nikt nie oszukał, a ludzi, którzy ledwo skończyli podstawówke - takich to słysze co 2 miesiace ze jakiemus typowi wplacili 1500zl a potem placza jakie to allegro jest be i fe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, ale muszę przyznać że mojego kumpla (a głupia bestia nie jest) koleś oszukał na 700zł przy kupnie grafy, co by niebyło typ miał ponad 50 pozytywów i żadnego negatywa, do tego sprzedał już wcześniej sporo tych kart graficznych i cena była taka jak u innych na allegro.

Ja sam nigdy nie padłem ofiarą oszusta i mam nadzieje że nie padnę, ale staram się zachować zawsze środki bezpieczeństwa przedewszystkim staram się kupować za pobraniem wtedy mam możliwość przynajmniej sprawdzenia co jest w paczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ;) Jak to jest: Kupiłem u sprzedawcy towar, wpłaciłem $, 13 czerwca paczka została wysłana do dziś nic nie ma u mnie. Sprzedawca powiedział bym zapytał się o paczkę na poczcie, byłe i nie ma nic. Numeru paczki nie mam bo on dostaje jakieś zbiorowe z poczty. Czy jeśli paczka zaginęła na poczcie to ja jestem stratny czy sprzedawca ? Na aukcji kupiłem tylko ze względu na opis w stylu "błyskawiczna wysyłka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli on ma papierek że wysłał to ty jesteś stratny. ja zawsze w aukcji zaznaczam że o formie wysyłki cedyduje kupujący, czy paczka ma być ubezpieczona czy nie. chce normalna a towar zaginie jeg strata

Jak była nieubezpieczona to też mozna odszkodowanie uzyskać, ale maleńkie chyba 50 PLN jedynie :(

A i odskodowanie dostaje nadawca, wszak tylko on ma jakiekolwiek potwierdzenie, że przesyłka została rzeczywiście nadana.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże jest tak że jeśli paczka nie została ubezpieczona to odszkodowanie wylicza się na podstawie ciężaru paczki.

EDIT:

Taka mała anegdotka stary mi opowiadał, że ze 2-3 lata temu drukarnia w której pracuje wysłała paletę (prawie 2 tony) książek. Po około 4 dniach dzwoni odbiorca i mówi że książki nie dotarły. Co się okazało poczta polska zgubiła 2 tony ksiązek :lol2: po interwencji mojego starego poczta zaczęła szukać i znalazła książki w tydzień gdzieś na magazynie. Osobiście nie wiem jak można zgubić 2 tony książek to potrafi chyba tylko poczta polska.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli on ma papierek że wysłał to ty jesteś stratny. ja zawsze w aukcji zaznaczam że o formie wysyłki cedyduje kupujący, czy paczka ma być ubezpieczona czy nie. chce normalna a towar zaginie jeg strata

Czemu to ja mam byc startny ? Mogłem tylko wybrac paczkę ze pobraniem lub z przedpłatą, poszedłem na rękę sprzedawcy ;] i jeszcze mam przez to tracic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu to ja mam byc startny ? Mogłem tylko wybrac paczkę ze pobraniem lub z przedpłatą, poszedłem na rękę sprzedawcy ;] i jeszcze mam przez to tracic ?

No bo to ty masz byc stratny bo to ty nie ubezpieczyłes paczki na swoj koszt jesli sprzedawca ma potwierdzenie nadania to wywiazal sie z zwojej roli i nie mozesz mu miec nic do zarzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to ty masz byc stratny bo to ty nie ubezpieczyłes paczki na swoj koszt jesli sprzedawca ma potwierdzenie nadania to wywiazal sie z zwojej roli i nie mozesz mu miec nic do zarzucenia

a zostałem powiadomiony o takiej opcji ;] ? z tego co wiem to nie ;) numeru paczki nie dostałem bo jest na jakimś nadaniu zbiorczym ;d to jak ja mam tej paczki szukać ;> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , czemu mial cie informowac ? watpie czy nawet gdyby ci to zaproponowal to bys chcial doplacac kase za to, wiec pretensje mozesz miec tylko do siebie . ja jak wysylam poczta cos drozszego to zawsze ubezpieczam na kwote 200zl , takie paczki sa zupelnie inaczej traktowane i za taka paczka pracownicy poczty odpowiadaja immienie , wiec wiadomo gdzie sie zagubila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zostałem powiadomiony o takiej opcji ;] ? z tego co wiem to nie ;) numeru paczki nie dostałem bo jest na jakimś nadaniu zbiorczym ;d to jak ja mam tej paczki szukać ;> ?

Nie musiałes zostac powiadomiony bo to twoj interes zapewne jesli napisał byś do sprzedawcy ze chcesz ubezpieczona paczke nie odmowił by

 

Skontaktuj sie z nim popros o skan nadania czy cos podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na penwo jakby napisał że chce ubezpieczoną a byłby to jakiś "super sprzedawca" któy codziennie wysyła mase paczek to zapewne i tak wysłałby normalną bo by zapomniał :]

Tak ale jesli paczka by zagineła miał by podstawy do odszkodowania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś za towar i przesyłkę reszta należy do sprzedawcy. Ty tylko czekasz na towar i nie ważne czy zaginął na poczcie czy gdzieś indziej. A gadki w stylu powinieneś zapytać o ubezpieczoną mnie rozwalają. Przesyłka została opłacona w cenie ustalonej przez sprzedawcę tym samym zobowiązał się on do dostarczenia towaru do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś za towar i przesyłkę reszta należy do sprzedawcy. Ty tylko czekasz na towar i nie ważne czy zaginął na poczcie czy gdzieś indziej. A gadki w stylu powinieneś zapytać o ubezpieczoną mnie rozwalają. Przesyłka została opłacona w cenie ustalonej przez sprzedawcę tym samym zobowiązał się on do dostarczenia towaru do klienta.

Jesli sprzedawca ma potwierdzenie nadania to jest czysty. Wine ponosi Poczta Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie mylisz. ciekawe jak to ty byś sprzedawał np telefon i by zaginął :] ciekawe jaki był byś odważny wtedy :]

Miałem już taką sytuację sprzedając płytę główną i nie trzeba tu odwagi tylko uczciwości. Oddałem kasę kupującemu ale dopiero po zakończeniu procedury reklamacyjnej na poczcie.

 

Jesli sprzedawca ma potwierdzenie nadania to jest czysty. Wine ponosi Poczta Polska.

Przede wszystkim jeżeli ktokolwiek zawierał umowę z pocztą to sprzedający a nie kupujący.

A tak przymierzając się do tematu z drugiej strony - wysłałbyś mi towar gdybym zrobił przelew na Twoje konto a okazałoby się że bank coś pogmatwał i pieniędzy nie ma na koncie mimo potwierdzenia przelewu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...