Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

cudow nie ma, jak cos jest "za tanie" to jest kradzione/felerne/to przekret* (niepotrzebne skreslic)

jest jeszcze opcja ze sprzedajacy to filantrop albo zglupial, ale to raczej malo prawdopodobne :P

Kto to wie. Użytkowni cy często piszą: "Oszalałem!!! Najtańszy ....."

:lol:

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie oszustwo ale napewno odradzam kolesia ;]

ZAWSZE SŁUŻYMY POMOCĄ , JEŚLI MASZ JAKI KOLWIEK PROBLEMIK Z WYBOREM itd

dareK: (12:23)

witam

(12:24)

ma Pan moze w swojej ofercie jeszcze jakies lapcie niz te ibm'y ?

2734912: (12:33)

witam

nie

scigamny tylko IBM delle

dareK: (12:34)

z tego co wiem to dell to odzielna firma

xxx: (12:34)

wiec nasialem ci ze scigamy tylko IBM i DELLe

dareK: (12:34)

tak

(12:35)

czyli delli na chwile terazniejsza Pan nie ma ?

xxx: (12:35)

nie mam

poniewaz nie ma u mojego kotrachenta

kupujemy to co jest na miejscu

dareK: (12:37)

jest mozliwosc zmiany configu ?

xxx: (12:37)

tzn

dareK: (12:37)

IBM ThinkPad T23/ PIII-1/256MB/20GB/COMBO/klasaA

dysk 40

xxx: (12:38)

za dysk doplata 80 zl NOWKA 3 lata gwarancji lub 35 zl za uzywany z 6 m-czna gwarancjia

dareK: (12:38)

real foto mozna dostac ?

xxx: (12:39)

przeciesz sa real foto ! na aukcji

(12:40)

te same fotki mam w @

wiec nic nie zmini sie

no moze wieksza rodzilczosc

dareK: (12:40)

strasznie ubogie :/

xxx: (12:40)

hmmmmmm

jak by bylo za free na allegro to by bylo wiecej fotek

dareK: (12:40)

mozna za free przeciez

xxx: (12:41)

gdzie

dareK: (12:41)

imageshack.us ?

wystawia Pan tam fote

a potem w szablonie allegro tylko link

xxx: (12:42)

wiem o tym nie mam czsu bawic sie w to , a po za tym to nie ubranie czy jakis przedbiot do ktorego liczy sa ksztalty

to laptop

dareK: (12:42)

ale liczy sie wyglad

xxx: (12:42)

tzn

dareK: (12:42)

a u Pana brakuje fotki klawy wraz z okolicami

fotki klawy i matrycy

(12:43)

boku lapa z wyjsciami

xxx: (12:43)

PISZE JASNO ZE TO KLASA A

jesytes z bailegosotku zapraszam jutro do firmy od 14 do 18 sam sie przekonasz

dareK: (12:43)

nie jestem i w tym jest problem

(12:44)

milego dnia

xxx: (12:45)

sluchaj ja spedaje ok 99 % laptopow po za allegro , mi nie oplaca sie oszkiwac itd bo polowa laptopow sprzedaje poczta pantoflowa i taka reklama jest najlepsza , nie mam czasu na robienie fotek itd bo jak kazdamy bym wysylal to bym tylko wysylal fotki a nie sprzedawal !

tacy jak ty , to 80 % nie kupuja tylko marudza

dareK: (12:45)

light

wlasnie podoba mi sie takie podejscie

moze dlatego ze wiem czego szukam

(12:46)

a na fotach wyraznie widac ze okolice klawy sa wytarte

czasami takie cos moze powstac z refeksu swiatal

dlatego chcialem zobaczyc jeszcze jedna fotke

no ale nic trudno

xxx: (12:46)

to sa stare zdjecia , ja kupuje ok 40 laptopow miesiecznie i co myslisz ze kazdego bede robil fotki

dareK: (13:21)

1) Pytam sie o real foto dostaje info ze sa na aukcji a potem mowi mi Pan ze ma czasu robic fotek (wyraznie fotki na 3 aukcjach sa takie same) - zaprzecza Pan sam sobie, nie mozna bylo od razu napisac ze nie ma mozliwosci real foto ?

2) Uwagi na "Ty" prosze kierowac do osob w odpowiednich okolicznosciach mimowszystko pewna kultura obowiazuje kazdego.

3) Jesli nie chce Pan sprzedawac na allegro to po co aukcja przeciez to strata Panskiego cennego czasu ;]

po tym kolo dostal cichego ignora w konnekcie z odpowiedzia :

Przykro mi zapewne poziom kultury osobistej badz Twojego jezyka nie pozwala mi na dalsze rozmowy z Toba :)

//by konnekt :)

 

Chyba sie zorientowal ze wiadomosci do mnie nie dochodza wiec wyslal mi z innego konta wiazanke ktora sie nie nadaje na publikacje :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item124045188_tanie_ramy_512mb.html

 

komentar po paru min od konca aukcji -pewnie szykuje sie do jakiegos wiekszego walka

Tia, szczególnie fragment komentarza

szkoda ze sprzedajacy nie ma takich tanich prockow bo bym napewno kupil

i wszystko wiadomo...

 

edit:

 

Choć z drugiej strony.. Oboje w Koszalinie mieszkają :)

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3436023

Co myslicie? Komentarze lekko podejrzane, w sumie 68oo mnie interesuje, ale mam watpliwosci....

Często ich aukcje widze na stronie głównej i najczęściej są to "leżaki magazynowe"...hmmm http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3268909 tu mają wiecej komentarzy... i do tego duzo negatywów... pewnie dlatego załozyli nowe konto...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ leborg : Ja na Twoim miejscu, wstrzymal bym sie z zakupem u tego allegrowicza. Zdecydowanie za duzo negatywnych komentarzy.

 

A zeby nie bylo, ze nie na temat to.

Zakupilem 21 lipca telefonik na tej aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=116458500

Pieniaze przelalem 24 lipca i do dzis nie mam telefonu. Za kazdym razem kiedy dzwonie do kolesia, ten twierdzi,ze przesylka jest w drodze. Niestety wysyla poczta polska i nie ma jak tego sprawdzic czy wyslana czy nie. Czytajac komentarze mozna jednak zauwazyc,ze wiele ludzi dostaje towar dopiero po miesiacu. Ja jeszcze poczekam. Ale tak na przyszlosc niech nikt nie kupuje od tego goscia, szkoda nerwow.

Edytowane przez Recall1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeby nie bylo, ze nie na temat to.

Zakupilem 21 lipca telefonik na tej aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=116458500

Pieniaze przelalem 24 lipca i do dzis nie mam telefonu. Za kazdym razem kiedy dzwonie do kolesia, ten twierdzi,ze przesylka jest w drodze. Niestety wysyla poczta polska i nie ma jak tego sprawdzic czy wyslana czy nie. Czytajac komentarze mozna jednak zauwazyc,ze wiele ludzi dostaje towar dopiero po miesiacu. Ja jeszcze poczekam. Ale tak na przyszlosc niech nikt nie kupuje od tego goscia, szkoda nerwow.

Popatrz na jego komentarze:

 

"Telefon dostalam po wielkich trudach!! Twierdzil ze wyslal a jakos nie moglam sie doczekac!! Telefon jest popsuty a sprzedajacy niechce mi go reklamowac!! Telefon zawiesza sie, gubi zasieg i klawisze sie zawieszaja!!!

[Odpowiedź z:czw 24 sie 2006 23:33:13 CEST] Zalicytował pan towar nie wpłacił pienioszków odczekał i wystawił negaty za co ? ja noki nie wysłałem bo pan pinioszków nie wpłacał!!!!!!! Co do noki sa sprawne w 100% prosz zoabczyc kometrz kture napływaj POZYTYWY po kilka za 6310i :)"

 

Ja bym sie juz troche obawial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalicytowaniu dostałem wszystkie jego dane. Mam nadzieje, że są prawdziwe. Mam także numer konta. No i w sumie koles ma juz troche pozytywów. Tym sie pocieszam.

 

@ ridczak : Ten komentarz pojawił się niestety jakiś czas po tym jak ja u niego kupiłem. :(

 

-=EDIT=-

Cale szczescie telefon dzis dotarl. Nie do konca zgadza sie z opisem w aukcji, ale wazne ze w ogole jest. ;)

Edytowane przez Recall1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz co sie nei zgadza

 

btw Kiedy lduzie sie anucza ze nie warto kupowac odnowiuionych bo to telefony ktore spadly z 10 metrow i odpadly im obudowy a tak serio po stanie oryginalnego telefonu widac mniej wiecej jak byl uzytkowany a te odnowione to starszne padaki lepiej kupic oryginalny i nie odnawiac albo odnowic na oryginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a ja sie spytam co robic:

 

Sprzedalem gosciowi sprawny ram ECC. niestety jego plyta nie obsluguje tych pamieci (lol?) . Na poczatku chcial zwrotu kasy, ale w koncu spasowal. Poszedlem do niego sprawdzic czy to na pewno plyta, czy moze jednak pamiec. wziolem ze soba 5 innych/ identycznych. zadna nie dzialala.

no i teraz kulminacja... gosciu przy wlaczonym zasilaniu (nie wlaczonym kompie - tylko po prostu zasilacz byl wlaczony) wyciaga pamiec ram - ta ecc... :| no i teraz ja sprzedaje, bo u niego nie dziala. nie wiem co mam zrobic, bo jesli on uszkodzil ta pamiec wyzej wymieinonym manewrem, to u kogo innego tez nie bedzie chodzic. Gosc ma moj adres wiec moze sie dobijac :|

 

co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymmm .... ECC są aż tak czułe ?? ja nie wyłączam zasilacza jak wyjmuję kości i jakoś nic im nie jest :P ... ale to zwykłe DDR'y za jakieś 70 pln / sztuka :P jak coś ma trafić szlag to i tak się stanie z moją czy bez mojej pomocy :D Kolesia możesz z czystym sumieniem olać jeśli to faktycznie był powód ewentualnego uszkodzenia ramków ... moim zdaniem po prostu jego mobo / bios tego nie uciągną i koleś się burzy .. weź ramy do siebie i sprawdź czy działają ... zresztą .. masz nauczkę żeby w opisie aukcji zapodać tekst: Przed licytacją upewnij się że Twój sprzęt obsłuży oferowany RAM/CPU/GPU/etc. Ja tak robię i nie mam potem wyrzutów sumienia i zwracania kasy ... po prostu jak ktoś się nie zna to albo zapyta mailem albo sobie poszuka i będzie wiedział czy działa .... to tak jakby ktoś kupił od Ciebie C2D a potem miał pretensje, że do jego super płytki na s478 nie chce wejść i go oszukałeś :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ehh napisalem wszystko dokladnie. wzialem od niego nawet mobo na testy :?

chodzi o to, ze plyta niby obsluguje ECC, ale nie bylo w instrukcji tego modelu pamieci... wiec tak jakby jego wina, ze nie sprawdzil ;)

 

teraz te pamieci sprzedaje na allegro. a co bedzie jak sie okaza niesprawne? przeciez sam mogl je uszkodzic takim wyciaganiem ich :|

czy moze zadac zwrotu kasy w takim wypadku? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłeś świadkiem tego, że wyciągał ramki z płyty pod napięciem, to ja bym gościa olał. Przecież wiadomo, że mogło to być powodem ich uszkodzenia. Nawet ładunek elektrostatyczny może załatwić elektronikę, a co dopiero mówić o czymś takim. Nawet tłumaczenie się, że 10000000 razy tak robiłem i jakoś nic się nie stało nie jest wystarczające, bo akurat może się to stać za 10000001 razem. I takiej wersji bym się trzymał. Swego czasu kupowałem na allegro ram do mojego starego lapka i nie było pewności czy kość będzie na 100% działać w moim lapku. Ale po wymianie maili ze sprzedającym wziąłem na siebie pełną odpowiedzialność gdyby coś jednak było nie tak. Jeśli chcemy na serio bawić się na allegro, to niestety ale nie można przypominać dziecka, które w zasadzie samo nie bardzo wie czego by chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

kasy mu raczej nie oddam, ale on teraz sprzedaje te ramki jako sprawne :| nie chce miec potem nieprzyjemnosci. owszem ramy sprzedalem mu sprzwne / potem jeszcze u niego pare innych testowaem tej samej firmy... tylko ze on teraz moze powiedziec temu kto kupi jesli ramy okaza sie nieprawne, ze to moja wina lub cos takiego / do tego mieszka w moim miescie :| ja jestem mlody, wiec nie mam zamiaru sie z nim klucic bo zle sie to moze dla mnie skonczyc. ;) a to jest taki typ, ze jemu sie nie wytlumaczy ze od tego mogly sie ramy skopac. bo czy goscia ktory do 1024ram bez ecc dokupuje 256-ecc mozna nazwac geniuszem? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafifeo : nie martw się, expremier Cię obroni :D a tak na poważnie to olej typa i niech nie buczy. Jakby mi ktoś kupił sprzęt sprawny ale nie dopasowany to powiedziałbym idź pan w ch... i nie kiełkuj. W ogóle zastanawiają mnie ludzie, którzy chcą prowadzić licytacje i wystawiać / kupować przedmioty a są niepoważni i nie potrafią zrozumieć prostych zasad.

Btw. kto mi powie jak powinna wyglądać klauzula UE spisana na końcu każdej aukcji w inecie na przedmioty, co do których nie ma pewności, że są sprawne ?? Coś takiego od dawna jest na ebay'u a ostatnio i na allenegro widziałem.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że sprzedaje ramki jako sprawne to jego interes. Od czasu gdy je kupił od ciebie mogło zajść wiele zdarzeń (i zaszło, łącznie z wkładaniem pod napięciem) więc nie może się powoływać na to że kupił je od ciebie jako sprawne. W jakim stanie są obecnie ? Kto to wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. kto mi powie jak powinna wyglądać klauzula UE spisana na końcu każdej aukcji w inecie na przedmioty, co do których nie ma pewności, że są sprawne ?? Coś takiego od dawna jest na ebay'u a ostatnio i na allenegro widziałem.

 

Pozdr.

Oto ci chodzi?:

"Z powodu nowych przepisów prawa Unii Europejskiej(01.08.03) O zakupie towaru od osób prywatnych INFORMUJĘ: Przedmiot wystawiony na tej aukcji nie podlega: gwarancji, rękojmi ani zwrotowi po dokonaniu transakcji. Jeżeli bierzecie w niej udział tzn.że się z tym zgadzacie

 

Zgodnie z prawem EU dodatek ten powinien znajdować sie pod każdą aukcja online w przeciwnym przypadku sprzedawca jako osoba prywatna zobowiązany jest do rocznej gwarancji na sprzedany towar nowy jak też uzywany."

 

 

Jeśli tak to nie można już tego dołączać do opisu aukcji bo allegro kasuje aukcje i podaje następujący powód:

 

"W opisie aukcji zostało zamieszczone zastrzeżenie odnoszące się do przepisów prawa unijnego, które nie znajduje uzasadnienia w obowiązujących przepisach i wprowadza w błąd Kupujących.

 

 

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie nam przypadków, w których Sprzedający zamieszczają wspomniane wyżej zastrzeżenie z wykorzystaniem dostępnej na stronie każdej aukcji zakładki:"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki bardzo fajny przepis który mówi o tym, że nie można zrzec się swoich praw. A co za tym idzie sprzedawca może sobie cuda wianki pisać pod swoją aukcją a i tak klient ma gwarancję. Poza tym nie słyszałem o tym aby zmieniono przepisy. To nie tak hop od razu. Musi to przejśc i zostać przez odpowienie organy tak więc to jest lipa.

 

 

Poza tym generalnie nie kupuje sie drogich rzeczy na Allegro tylko w sklepach. Wtedy masz rekojmię/niezgodność towaru z umową, a poza tym normalną gwarancję producenta. Nie musisz się zastanawiać gdzie odesłać i do kogo zadzwonić tylko zachodzisz ze sprzętem do sklepu.

 

Trzeba oczywiście też wybrać dobry sklep gdzie wiadomo, że nas nie oleją później :)

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem negatywa od vitek18'a za transakcję którą rzetelnie wypełniłem..... 8 miesięcy temu. :lol:

Pewnie myślał że go usunąłem z listy komentarzy do wystawienia. A tu taki psikus - dostał negatywa :D .

Uważajcie na niego ;).

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję przykład oszusta który kłamie co do parametrów technicznych ,za takie kłamstwo gość powinien beknąć!.

A chodzi konkretnie o to że typ ten podał oddawaną moc zestawu Logitech Z5500 jako 500W RMS ,gdyby podał tą moc w normie PMPO nie byłoby problemu bo w PMPO można praktycznie podawać dowolne liczby natomiast norma (RMS) ma konkretnie określone warunki pomiaru!.

To tak jakby ktoś podał że fiat 126p ośiąga 200 kmh i ma 5 sek do setki.

Link:

http://www.allegro.pl/item126728058_najtan..._500w_rms_.html

A zanim zarzuciłeś sprzedającemu oszustwo, sprawdziłeś ile podaje producent??Logitech Z-5500 Digital

Na mój gust jesteś pieniaczem, być może z konkurencji Sprzedającego.

Zarzuty kieruj do Logitecha, jeśli nadal twierdzisz, że to oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zanim zarzuciłeś sprzedającemu oszustwo, sprawdziłeś ile podaje producent??Logitech Z-5500 Digital

Na mój gust jesteś pieniaczem, być może z konkurencji Sprzedającego.

Zarzuty kieruj do Logitecha, jeśli nadal twierdzisz, że to oszustwo.

Ale z tego co widzę to Logitech podaje moc w Total RMS power: a to jest zupełnie co innego niż samo RMS podane przez sprzedawcę !,ale niech będzie może to tylko zwykłe przeoczenie chociaż istotne.

Ale żeby nie było że jestem nie w pożądku to usuwam mój post wyżej!.Być może jestem w tym odosobniony ale uważam że trzeba się trzymać faktów i sprawdzać według jakich norm się podaje moc zestawów audio w przeciwnym razie utoniemy w totalnym chaosie bzdur podawanych bez zastanowienia przez sprzedawców! ,a i tak ciągle powstają jakieś nowe normy wprowadzane przez producentów w celu wprowadzenia jeszcze większego chaosu i braku punktu odniesienia dla przeciętnego człowieka.

 

Najlepszą normą, najbardziej odpowiadającą rzeczywistości jest IASCA RMS. Jednak producenci bardzo rzadko ją stosują, ponieważ pokazuje małe wartości. Bardziej popularna jest RMS (ustanowione przez Federalną Komisję Handlu USA) lub DIN (norma przemysłu niemieckiego). Moc podana wg DIN jest około dwukrotnie wyższa od mocy wg normy RMS.'

 

 

//so.pwn.pl jezeli ciagle masz problemy z polska ortografia.

/Orgiusz

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mialem kiedys niezle jaja.

Kupilem dla kumpla PSX (konsole). Dzwonie do kolesia i mowie ze kupilem i potwierdzam kupno - on na to ze spoko i juz idzie wyslac paczke.

Jak sie z nim rozlaczylem to minelo jakies 30 minut i dostalem maila w stylu "nie moge niestety wyslac paczki i rezygnuje ze sprzedazy".

Troche sie wkurzylem i od razu negatyw dla tego pana poszedl.

Minelo pare miesiecy i nagle dostaje komentarz od niego. Chcecie wiedziec jaki? :lol:

"kolo ma narąbane w bani na punkcie PS1"

:blink:

Jedyny kontakt jaki z nim mialem to ten telefon potwierdzajacy kupno i negatywny koment.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...