Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrałem aukcję na allegro i 5 minut później otrzymałem maila od jakiegoś łebka, próbującego wyłudzić pieniądze. Adres mailowy się nie zgadza, numer konta też nie, nawet bank jest inny :lol: Mail wysłany niestety z neostrady.

 

Dla przestrogi:

Allegro_Master@poczta.fm

Numer konta (Intelligo):

50 1020 5558 1111 1335 6270 0007

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem aukcję na allegro i 5 minut później otrzymałem maila od jakiegoś łebka, próbującego wyłudzić pieniądze. Adres mailowy się nie zgadza, numer konta też nie, nawet bank jest inny :lol: Mail wysłany niestety z neostrady.

 

Dla przestrogi:

Allegro_Master@poczta.fm

Numer konta (Intelligo):

50 1020 5558 1111 1335 6270 0007

No a ciekawe ilu sie na to nabrało :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3688444

 

kupiłem od kolesia obudowe do N6600, 15.12 wpłaciłem mu kase, a obudowy jak nie było tak nie ma, kilka razy dzwoniłem zapewniał mnie że już niedługo wyśle, potem było, że mu transport na granicy zatrzymali. Ostatnio miał wysłać w zeszły czwartek, dziś dzwoniłem i powiedział że w piątek powinien mieć obudowy, więc się zdenerwowałem i zażądałem zwrotu pieniędzy, zobaczymy co będzie... do tego jeszcze nie odbierał, rozłączał się jak dzowniłem, albo wyłączał telefon...

 

a żal się robi takich ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A ja mam problem tego typu, kupiłem od gościa kartę http://allegro.pl/show_item.php?item=81197397 z tej aukcji, tyle że dogadaliśmy się na 360 zł.

 

Oczywiście był bardzo miły szybko wysłał mi kartę ale jak przyszło okazało się że jest walnięta i na obrazię są artefakty od samego początku jak się włączy komputer, najpierw na logu w biosie, potem jak wchodzi do windowsa aż do momentu jak się odpali jakąś grę. Napisąłem do niego że karta jest niesprawna powiedziła że zwróci kasę ale za jakiś czas odezwał się i powiedział że nie zwróci bo kartę sam uszkodziłem, widać na niej ingerencję czyjejś lutownicy.

 

Czy da radę coś z tym zrobić czy poprostu jestem w plecy na 360 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to problem zasilania... koniecznie sprawdź u kogoś innego tą kartę

 

... jednak jeśli wszystko będzie wskazywało na oszustwo...

 

...Możesz skorzystać z programu Ochrony Kupujących Allegro.. ale dopiero po 30 dniach od zakupu ale nie później niź 90...

Postaraj się zebrać wszelkie niezbędne dowody i po pierwsze primo...

musisz zgłosić sprawę na Policję... jak dostaniesz listownie nt. rozpoczęcia sprawy i otrzymasz tzw. nr RSD to będziesz mógł wypełnić formularz na allegro.. przez 30 dni będą Ci to rozpatrywać... jak w końcu rozpatrzą mam nadzieję pozytywnie to karzą Ci przesłać pisemnie wypełniony formularz i dokumenty sprawy.

Ja też zostałem oszukany na 360 zł za telefon komórkowy. Maksymalnie zwracają 300zł i tyle też dostałem :) Niestety kasa jest chwilowo uziemiona, ale masz szansę ją odzyskać (większość).

Tutaj wszystkim gorąco polecam szczegóły !!!!

http://www.allegro.pl/help_item.php?item=126

Edytowane przez MeRBi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to problem zasilania... koniecznie sprawdź u kogoś innego tą kartę

 

... jednak jeśli wszystko będzie wskazywało na oszustwo...

 

...Możesz skorzystać z programu Ochrony Kupujących Allegro.. ale dopiero po 30 dniach od zakupu ale nie później niź 90...

Postaraj się zebrać wszelkie niezbędne dowody i po pierwsze primo...

musisz zgłosić sprawę na Policję... jak dostaniesz listownie nt. rozpoczęcia sprawy i otrzymasz tzw. nr RSD to będziesz mógł wypełnić formularz na allegro.. przez 30 dni będą Ci to rozpatrywać... jak w końcu rozpatrzą mam nadzieję pozytywnie to karzą Ci przesłać pisemnie wypełniony formularz i dokumenty sprawy.

Ja też zostałem oszukany na 360 zł za telefon komórkowy. Maksymalnie zwracają 300zł i tyle też dostałem :) Niestety kasa jest chwilowo uziemiona, ale masz szansę ją odzyskać (większość).

Tutaj wszystkim gorąco polecam szczegóły !!!!

http://www.allegro.pl/help_item.php?item=126

Ale w regulaminie jest dość dziwny zapis:

Program Ochrony Kupujących nie obejmuje następujących sytuacji:Dokonano płatności gotówką lub przy odbiorze przesyłki (za pobraniem).

A karta właśnie była wysłana za pobraniem, czyli nie obejmuje mnie te pestępowanie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście... ja płaciłem przelewem i nie otrzymałem towaru...

Czyli właściwie w przypadku takiej formy zakupu.. trzeba koniecznie.. jak najszybciej sprawdzić towar i jeśli są jakieś nieścisłości na miejscu.. trzeba zadźwonić pod odpowiedni numer , poprosić dostarczającego (kuriera lub listonosza) i powiadomić, by wstrzymali przekaz pieniężny.

 

To na przyszłość dla nieuświadomionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.Skorzystalem miedzy 30 a 90 dniem z programu ochrony kupujacych w Allegro,wniosek rozpatrzono pozytywnie i zawieszono mi konto za...nabijanie komentarzy?

 

Przez co nie moglem wydrukowac dokumentow ktore trzeba dostarczy allegro przy odbiorze pieniedzy.Jak ta sprawa wyglada dalej?

 

Czy kupowal ktos u tego oszusta MACKENZIE22?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowal ktos u tego oszusta MACKENZIE22?

O kur... ale wałek, koleś zrobił ludzi na kilkadzisiąt tysięcy :blink: (tak można wyczytać z negatywnych komentarzy). Jestem ciekawy na ile poszedł siedzieć za takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o usera MACKENZIE22, to w jaki sposob sprawa moze byc umorzona ? :lol:

przeciez wal na taka kwote nie moze byc umorzony, jak by mnie spotkala taka sytuacja to skontaktowalbym sie z osobami ktore mu cos sprzedaly po adres i bym pojechal kolesie uszkodzic , kimkolwiek by byl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by mnie spotkala taka sytuacja to skontaktowalbym sie z osobami ktore mu cos sprzedaly po adres i bym pojechal kolesie uszkodzic , kimkolwiek by byl :D .

 

 

Jest tylko jeden problem. Oszust nie czeka w domu na przyjazd policji. Najczęściej jest tak że ma nagraną pracę gdzieś w europie i po przyjeździe do domu zastajesz tylko matkę i ojca którzy nawet nic nie wiedzieli o działalności synka. Policja oczywiście szuka na zasadzie "jak ktoś z poszkodowanych zauważy oszusta to niech da znać". A złodziej jest w Niemczech i śmieje się z allegro.

Edytowane przez digiter98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.Skorzystalem miedzy 30 a 90 dniem z programu ochrony kupujacych w Allegro,wniosek rozpatrzono pozytywnie i zawieszono mi konto za...nabijanie komentarzy?

jestem w podobnej sytułacji , tylko mi konto zawiesili za to że zapomniałem zapłacić na czas kasy :P i nie chcą teraz odwiesić , czy są jakieś szanse aby odzyskać jeszcze choć troche kasy ?? bo 250zl drogą nie chodzi , a akórat sie zaczoł okres 30-90dni... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie do końca oszustwo, ale sprzedający pożyczył sobie artykuł z Tweak'a.

Ciekawe czy miał zgodę autora <_<

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83023519

Ta osoba nie pytała o zgode. Przynajmniej napisała skąd jest ten text, bo są i tacy co skopiują i nawet nie napiszą skąd, albo podpiszą, że to ich dzieło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARD-SOFT

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=28...pe=fb_recvd_neg

 

To jest SS, a kontakt tragiczny. Kupilem kierownice, dostalem uszkodzona - niedzialajaca. Napisalem maila, kazali mi kontaktowac sie z serwisem firmowym (sprzetu).

W nastepnym mailu zarzadalem zwrotu kasy - od tej pory kontakt sie "dziwnie" urwal.

Podobne praktyki stosowali czesciej. Zlapalem kontakt z intmi wykiwanymi ludzmi i piszemy skarge do allegro.

ARD-SOFT nie zasluguje na miano SS. Intertesue ich tylko kasa i pozbycie sie towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote sprzedalem na allegro plyte glowna MSI K7N2 Delta-l kupil ja uzytkownik o nicku "blade007" do dzis dzien nie odezwal sie pisalem do niego chyba z 4 razy i nic zero reakcji. Co mam zrobic doradzcie mi plizz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

na allegro trzeba uwazac

przelewy z gory tylko do super sprzedawcow :) taka mam zasade i jak na razie nikt mnie nie wystrychnal na dutka

Odkryles druga Ameryke, czy jak? Oo

 

Na dudka. To taki ptak, nie myl z J. Dudkiem. ;)

 

BTW, usuń te linki z sig'a. Nie są regulaminowe.

Edytowane przez Rocca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wszystkich poinformowac , ze podobno od dzisiaj Poczta Polska wprowadzila nowa usuluge :wink:

 

Placac dodatkowo 5zl , mamy mozliwosc otwarcia paczki przez odbiorem . Odbior taki odbywa sie tylko i wylacznie na poczcie tak wiec nie ma bata , zeby listonosz przyniosl nam taka paczke do domu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...