Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszust, ale odradzam :)

TOP-HIFI A czemu?

 

W czerwcu zamowiłem słuchawki koss smart plug, lecz szybko zauwazyłem iz sa, albo uszkodzone, albo po prostu maja jakis defekt, mozna było ich uzywac(tak tez robiłem), poniewaz nie było to tak uciazliwe, ale skoro mam gwarancje to.. pomyslałem o zareklamowaniu ich, to chyba oczywiste ;) Jakosc dzwieku była bardzo dobra, ale przy poruszeniu prawej słuchawki, wydawała z siebie dziwny dzwiek. Odeslałem je, pare dni temu otrzymałem nowe. Otwieram, sprawdzam.. i pupka. Lewa słuchawka jakby brzeczy, jest gorzej niz przy poprzednich, bo jakosc dzwieku.. jest raczej fatalna. Chyba membrana jest poluzowana, tak czy siak, nie naprawie ich...

 

W banie zachodze jakim cudem moglo mi sie to przytrafic. Kiedy byłem dopiero co zainteresowany tymi słuchawkami wyczytałem, iz producent niby sprawdza kazda partie.. taki swoisty test jakosci. Wiec nie wiem co myslec :) Albo mam pecha, poniewaz egzemplarz, ktory posiadam został zapakowany mimo defektu, albo przed wyslaniem mi tej paczki rzucono nia o sciane, albo cos innego zlego zrobiono.. ;)

 

TOP-HIFI nie odpowiada na maile, eh :) Gwarancji juz nie mam(raczej, z tego co mi wiadomo trwała 6 miesiecy), rozumiem, ale skoro dostaje sprzet w ramach reklamacji, to powinien byc w pełni sprawny... A tak, "kłada laske" i maja mnie gdzies.

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa to nowe sluchawki to nei ma czegos takiego jak 6 miesiecy gwarancji, teraz jest 24.

Druga sprawa. Jezeli oddajesz przedmiot i w zamian dostajesz nowy gwarancjaliczy sie OD POCZATKU! :]

wszystko zalezy jak jest skonstruowana umowa gwarancyjna, nie zawsze liczy sie od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item162794779_procesor_a...t_wysylki_.html

 

w aukcji napisane że procesor przywieziony razem z komputerem z zagranicy, a na stickerze gwarancyjnym nazwa sik.com.pl, dodatkowo w listppadzie ten sam user kupił uszkodzonego axp 2000 + tutaj http://allegro.pl/item143532480_143532480.html , śmierdzi mi oszustwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aukcji napisane że procesor przywieziony razem z komputerem z zagranicy, a na stickerze gwarancyjnym nazwa sik.com.pl...

A gdzie w aukcji napisane że to jest zdjęcie dokładnie sprzedawanego przedmiotu, bo ja nie widze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

I prawdopodobnie mnie oszukano.

 

Zakupiłem taki telefonik: http://allegro.pl/item170156288__sonyerics...z_era_gsm_.html

 

Natychmiast przelałem kasę przez QuickMoney w Inteligo oraz wysłałem potwierdzenie nadania. Cena telefonu nie odbiegała od reszty, ale zależało mi na szybkiej wysyłce.

 

Mija weekend, poniedziałek i wtorek. Dziwi mnie czemu nie ma telefonu, wysłałem 2 maile z zapytaniem co jest z wysyłką.

Dzwonię do gościa - odbiera, bardzo speszony, myślał pewnie, że trafił na dzieciaka, który pewnie nie będzie ciekaw co z towarem za który zapłacił.

Mówił, że w sobotę wysłał.

 

Czekam zatem. Środa, cisza... byłem specjalnie na poczcie, ale poinformowano mnie, że nic nie przyszło na moje nazwisko.

 

Dzisiaj czwartek, czekałem do 14, bo do tej godziny maksymalnie rozwożą paczki.

 

Od razu piszę do gościa o zwrot pieniędzy, nie odpowiada. Dzwonię chyba z 10 razy - zero odzewu. Dzwonię z innego telefonu - zero odzewu.

 

Ale, ale... gość CODZIENNIE po kilka razy loguje się na Allegro, co bacznie obserwuję.

 

Zrobiłem małą intrygę, zrobiłem na szybkiego konto w tlen.pl i wysłałem mu maila z zapytaniem o telefonach na aukcji, którą posiada. Po minucie - ODPOWIEDŹ!!!

 

Więc z mojego prawdziwego konta mailowego piszę o zwrot pieniędzy albo potwierdzenia nadania paczki i czekam już godzinę i cisza.

 

Wysłałem już do Allegro prośbę o zawieszenie mu konta, podałem powody - lekceważenie przez Sprzedającego, jego 6 podobnych negatywów i brak odpowiedzi na jakąkolwiek odpowiedź czy to mailową czy telefoniczną.

 

Ponadto rozesłałem do osób, które licytują na jego aukcji opis mojej sprawy i żeby nie licytowały u niego.

 

------------

Oczywiście rozumiem, że paczka mogła zginąć, ale dzwoniłem, mailowałem o potwierdzenie nadania paczki - CISZA przez 3-4 dni, a w tym czasie się logował wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to podpada pod "oszustwa", ale proceder na pewno godny potępienia:

 

 

AUKCJA

 

Ostatni raz sprawdzałem cene wczoraj wieczorem i domena stała za 5100 zł. Spodziewałem się, ze pod koniec cena wyniesie 6-7k. Nie wiem ile bylo pod koniec i ile spodziewał sie uzyskać sprzedający, ale jak widac na dwie sekundy przed zakończeniem aukcji udało mu sie znaleźć "strategicznego sponsora" :lol: i oferty zostały odwołane :? .

 

I jeszcze ten tekst:

 

Uprzejmię informuję, że aukcję zakończę około godziny przed czasem zakończenia, proszę więc o nie czekanie do ostatniej chwili z licytacją.

 

:lol:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, ten gość sobie chyba jaja robi.

http://www.allegro.pl/item180530495_nowa_g..._dvi_gwar_.html

 

Napisałem mu na gg i ofkoz nie odpisał, w nagrodę dał mi bloka.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

20:03:50 spylon

jaki walek

20:03:56 spylon

http://www.allegro.pl/item180530495_nowa_g..._dvi_gwar_.html

20:04:10 spylon

chcialbym screeny zobaczyc

20:04:25 spylon

w 01 osiaga po o/c 9000

20:06:02 spylon

a 2000 w 03 def

20:06:18 spylon

a w 05 - 340 def

 

Takich krętaczy na aukcjach jest mnóstwo. I jeszcze 220 pesos za taki shit. A już ich trochę wystawił i sprzedał ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest mowa o tym gostku to zdradze Wam tajemnice ;]

Kiedyś sprzedawałem kilka grafik i czesto dostawałem maile w stylu:

 

Witam,

 

Ile byś chciał za tą kartę od ręki?

Zalicytowałbym, ew. przelicytował wszystkich, a Ty zakończyłbyś aukcję przed czasem, bez odwoływania ofert.

W ten sposób wygrałbym aukcję i zapłacił tyle, na ile się umówimy, niezależnie od końcowej kwoty na aukcji.

Tak więc wszystko byłoby całkowicie legalnie i przez Allegro.

 

Co Ty na to?

 

Moj nr GG:

Tel.

 

Pozdrawiam.

Początkowo od wlasnie tego użytkownika, pozniej z jego drugiego konta.

No i co z tego? ;>

A to:

 

Przykład 1

Przykład 1

 

Przykład 2

Przykład 2

 

Przykład 3

Przykład 3

 

Przykład 4

Przykład 4

 

Przykład 5

Przykład 5

 

Przykład 6

Przykład 6

 

itp. itd.

 

Widać prosty sposób jak zarobić na użytkownikach Allegro..

Aaa.. i IMHO karty raczej nie są NOWE jak to ma miejsce w opisie aukcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Genesis

Ale w czym problem? To legalne, a to, że zarabia na tym da się łatwo sprawdzić po komentarzach i zobaczyć za ile co kupił i za ile obecnie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ale w czym problem? To legalne, a to, że zarabia na tym da się łatwo sprawdzić po komentarzach i zobaczyć za ile co kupił i za ile obecnie sprzedaje.

Jak byś zauważył są to 2 RÓŻNE konta więc komentarze nie mają tu znaczenia. Gość robi ludzi w wała i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za samo posiadanie dwóch kont powinien dostać bana. No i oczywiście opis, że karty są nowe a w rzeczywistości to używki. Więc jak są nowe to gdzie jest jakiś dowód sprzedaży. Zwykła szara strefa, imho US powinien mu się dobrać do tyłka. Nie mam nic przeciwko temu, żeby sobie sprzedawał za ile chce, może nawet za 1000% przebitki ale niech robi to uczciwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, aczkolwiek, gdyż?

ARTYKUŁ 5. REJESTRACJA

...

 

5.12. Niedopuszczalne jest posiadanie przez Użytkownika dodatkowych kont, które służą unikaniu zapłaty za prowizje i w jakikolwiek inny sposób są wykorzystywane do łamania postanowień niniejszego Regulaminu.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARTYKUŁ 5. REJESTRACJA

...

 

5.12. Niedopuszczalne jest posiadanie przez Użytkownika dodatkowych kont, które służą unikaniu zapłaty za prowizje i w jakikolwiek inny sposób są wykorzystywane do łamania postanowień niniejszego Regulaminu.

 

...

Rofl. Rzeczywiscie :lol: Łamie regulamin tym ze na jednym koncie licytuje, a na drugim wystawia :lol:

Kont możesz miec ile dusza zapragnie, dopóki nie zaczniesz sobie podbijac cen nikt sie nei przyczepi....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chba scr wystarcza i to co im naskrobalem :| jestem wkurzony na max, bo za 130pln poszedl eheim HPPC, jakas chlodnica, rez i blok innova. normalnie jaja maksymalne :/ [gluteus maximus] daja, ale to przeszlo wszelkie pojecie. ani w operze nic sie nie dalo zrobic ani w IE :/

 

 

tym razem lolem jest allegro:

 

post-5013-1175811951_thumb.jpg

 

post-5013-1175811980_thumb.jpg

 

post-5013-1175811993_thumb.jpg

 

 

 

 

 

chcialem wziac udzial w aukcji 179860918, ale na 1min przed koncem pokazalo mi, ze przedmiot nie jest znaleziony a przy probie licytacji przelatywal tylko jakis dziwny pasek jakby ladowania i nic sie niedzialo. spotkalo mnie to pierwszy raz, ale jestem bardzo rozgoryczony z tego faktu. co bylo przyczyna tego, ze nie moglem zalicytowac bo "przedmiot nie zostal znaleziony" a na liscie zakonczyonych orzedmiotow ten przedmiot widnieje....

 

prosze o wyjasnienia.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już widziałem niebieski pasek ładowania nie pierwszy raz przy próbie zalogowania do serwisu. Wygląda na to iż pojawia się przy niewyjaśnionych okolicznościach, bo w sumie aukcje mogę nadal przeglądać. Sądzę, że bez problemu można przecież wejść na stronę jeśli masz obserwowaną aukcję, ten pasek pojawił się w momencie licytacji, czyli próby ponownego zalogowania. Tak bywa. No to teraz @niemiec wyciągaj nauczkę i zaprzęgaj do roboty snajpera jak ci bardzo ale to bardzo zależy na jakimś przedmiocie.

Koniec offtopa.

 

Ja się dałem naciąć na 285zł przy zakupie dysku. Człowiek ostrożny i zapobiegliwy a tu taka wtopa. I nie można było temu zapobiec bo ani komentarzy negatywnych nie było, ani cena strasznie niska, po prostu zwyczajny sklep. Niestety czar prysł po miesiącu oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś już zgłaszał sprawę na policję w związku z oszustwem na Allegro, to proszę o informacje. Niestety ostatnio dostałem uszkodzony przedmiot, a sprzedawca się wypiera i nie chce oddać pieniędzy, czy chociaż iść na ugodę, więc została mi tylko jedna droga.

 

I to zaraz przed świętami mi taki prezent zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję tak popularny kiedyś temat.

 

http://www.allegro.pl/item242020415.html

 

Typowy, oldskulowy schemat- pozytywki natrzepane na zdrapkach po czym wystawienie dużej ilości sprzętu komputerowego po bardzo niskich cenach.

Po pisowni i interpunkcji wnoszę, że to dziecko:

 

"Jak za taką karte cene 211zł nie jest wygurowana nawet bym powiedziala że Super Cena Podaje Parametry Karty"

 

"Po przelaniu pinążkow na moje konto wysylam kod doładowójący w 1 Godzine na Maila."

 

"Doładowanie konta bedzie przebiegało poprzez z telefonu abonamenta bedzie kwota Doładowana."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za post za postem.

 

Delikwentka z posta powyżej już "wisi"... a szkoda- poczytało by się soczyste negi ;-).

 

Może jestem przewrażliwiony -> następny:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7839653

 

W tytułach aukcji "GW 36 M-CY" a w opisie aukcji "Udzielamy 7 dniowej rozruchowej gwarancji na zakupiony towar!"- jaka szanująca się firma daje 7dni gwary na towar fabrycznie nowy? Tym bardziej na WINDOWS XP PRO będący przedmiotem jednej z aukcji, hehe.

 

Fotki w aukcjach z pc-laba, pro-line'a, itp.

 

Reszta typowa- towar chodliwy, aukcje wieloprzedmiotowe, niskie ceny.

 

Edyt.

 

Zakończone aukcje:

 

http://www.allegro.pl/item242260937.html

 

http://www.allegro.pl/item242332032.html

 

"Dla wszystkich allegrowiczów którzy preferują odbiór osobisty informujemy iż nie ma takiej możliwości ponieważ zamówiony towar jest wysyłany bezpośrednio od producenta do klienta." BANAł...

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mialem ostatnio przypadek w ktorym kupilem goodram-y na allegro:

 

http://allegro.pl/item241612352_goodram_10...lata_tanio.html

 

oczywiscie mijaja juz dwa tygodnie od dokonania przelewu, kolega oczywiscie jest o tyle cwany, jak napisalem mu od razu ze juz wplacilem pieniadze, dostalem maila od niego. Jak wysylalem pozniej i o dziwo udalo mi sie pierwszy raz dodzwonic, twierdzil ze innych maili nie dostal. Oczywiscie, teraz nie odbiera telefonu, zero kontaktu, koniec lipa i mogiła. Osobiscie zaczalem wychodzic z zalozenia odbior osobisty tylko i wylacznie, nawet jezeli mialbym doplacic do interesu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...