Skocz do zawartości
el_gringo_dado

Wc By El_gringo_dado Ver. 2.0.2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc nareszcie złożyłem drugą wersję chłodzenia. Nie obyło się bez problemów, ale jakoś je pokonałem. Zdjęcia wkleje później lub jutro bo teraz musze wywietrzyć a pozatym mi sie nie chce :P

 

Części:

 

Blok CPU: Kraft 64

Blok GPU: Abadon GPU 3 Lite

Chipset: miał być Abadon, ale nie wszedł dlatego Zalman NB47J (niebieski)

Chłodnica: Black Ice Pro 2 + 1x120mm Spire

Węże: Crystal AL 12/16

Pompa: Eheim 1250 (1200L/h)

 

Moje uwagi:

+ wycieki - niestwierdzono

+ cisza - o niebo lepiej

+ estetyka - dużo lepsza (ukł. zamknięty)

+ cel cisza osiągnięty

 

Zdjęcia

 

Bloki założone na CPU, GPU i chipset

Dołączona grafika

 

Zapętlenie w zbliżeniu - inaczej nie połączyłbym bloku z pompką ( o tym dalej )

Dołączona grafika

 

Płyta i grafa w obudowie połączone wężem. Na zdjęciu pompka.

Dołączona grafika

 

Odpowietrzanie układu

Dołączona grafika

 

Rzut oka na całość. Teraz już wiecie na co było takie zapętlenie. Swoją drogą to zamawiając pompke nie wiedziałem, że to takie bydle.

Dołączona grafika

 

Zamontowane zapętlenie w zbliżeniu.

Dołączona grafika

 

Blok CPU

Dołączona grafika

 

Blok GPU i kawałek pompki

Dołączona grafika

 

Chłodniczka

Dołączona grafika

 

I rzut oka na burdel w kablach

Dołączona grafika

 

I jeszcze raz pompka

Dołączona grafika

 

A tak wyglądał mój pokój podczas montażu chłodzenia.

Dołączona grafika

 

 

Ogólnie jestem zadowolony z roboty. Cenę wole przemilczeć. Kupiłem Black Ice Pro 2 bo jak zobaczyłem ile syfu jest w szrotówkach to stwierdziłem, że nie chce mi się tego czyścić, dozbierałem kase i mam to co mam. Pompka jest cicha. Węże giętkie, ale nie łamią się. Na kilku zdjęciach widać taką rurke idącą w górę - jest to odpowietrznik. Miło zaskoczyły mnie temperatury. W stresie utrzymuje się 37-39*C mierzone termometrem. Żadnego podświetlenie nie planuje, bo nie mam okna w budzie - zresztą to ma działać, a nie wyglądać. Musze jeszcze tylko zrobić wyjście dla kabla od pompki, ale za cholere nie mam pomysłu jak. Teraz krytykujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"+ estetyka - dużo lepsza (ukł. zamknięty)"

"a nie wyglądać"

Dobrze że działa :D

Jesli chodzi o estetykę to nie ma estetyki.

 

To ile Cię to kosztowało ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"+ estetyka - dużo lepsza (ukł. zamknięty)"

"a nie wyglądać"

Dobrze że działa  :D

Jesli chodzi o estetykę to nie ma estetyki.

 

To ile Cię to kosztowało ???????

1445551[/snapback]

Oj no czepiasz sie słówek. Kosztowało troche dużo - cenniki możecie posprawdzać (znaczy poszukać :P żeby nie było )

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze sie zgodziles na krytyke ;)

Ogolnie to mi sie raczej nie podoba :-| Jakos kiepsko wygladaja te kolanka, ale to chyba nie o to chodzi jednak. Bo najgorsze to jak one tamuja przeplyw.

W niektorych miejscach chyba wogole nie masz cybantow, troche kiepski pomysl to jest raczej.

Wiem, ze nie moja kasa, ale jak pomysle ile musiales na to wydac, to raczej niezbyt napawa to optymizmem. Poza tym skladajac juz malo oszczedny zestaw, mogles sie pokusic o lepszy bloczek, a nie kraft. Nie twierdze, ze bloki.pl robi zle bloczki, ale sadze ze so lepsze u nas dostepne w kraju.

Zeby nie bylo, ze tylko krytykuje, to fajnie ze zmieszczone to w budzie jest i mozna ja zamknac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka za ~350zł

to mnie przeraża...

i tak się zastanawiam czy aquael 650l/h pociągnałby ten zestaw bez strat wydajności <mmm...>

 

POzdr.

 

trochę nie rozsądnie wydane pieniądze... ale jak masz za dużo pieniędzy to nie zwracaj uwagi na ten komentarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za radiatory na mosfetach?

1445580[/snapback]

A jakieś się przyplątały. Na pamięci dałem, a to co zostało poszło na grafe, a to na płycie to seryjnie montowane. Blok mam taki bo został sie ze starego układu, którego nawet nie warto było pokazywać. Złączek tyle, bo węże nie chciały sie zaginać, a jak już sie zaginały to przełamane.

 

Taka pompa z dwóch powodów.

1. Właśnie po to by tak bardzo nie ograniczać przepływo przez kolanka.

2. Można było pompe CO, ale gdzie ja bym to położył? Słyszałem, że do niej trzeba, żeby było około 50 cm nad nią - ja tyle nie mam.

 

Jak już mówiłem - nie mam okna w budzie, więc wali mnie jak to wygląda. A co do estetyki, to napisałem tak w odniesieniu do pierwszego mojego układu, w którym chłodnica stała obok kompa, bez shrouda, ani nie wypolerowana. Buda będzie zamknięta, dlatego niech wygląda tak jak jest.

 

Co do bloku na chipse - patrz na górze pierwszego posta. Zresztą bloczek już sprzedany.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, poczekaj jeszcze 3 tygodnie i nagle wszyscy dojda do wniosku ze niema co sie bawic z tanie pompki akwariowe, pompy co i cwu, a jedyna sluszana pompka jest wlasnie taka (podobnie jak to bylo nagrzenice vs. BI)

 

do autora:

1. dorzuc jeszcze jeden wiatrak na BIP'a bo sie o to prosi

2. z tymi kolankami to niezle wykombinowales :D, jest ich rekordoweo duzo... i rekorodowo rozsadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzonko jak chlodzonko. Moge przyczepic sie do dwoch rzeczy:

- skoro masz BIPa 2 to doloz drugi wentyl na nagrzewnice - szkoda nie wykorzystywywac potencjalu BIPa;

- te kolanka od GPU do pompki na bank mozna jakos zniwelowac, pomysl jak, moze zamiast krocca katowego z Abadona lepiej sprawdzilby sie prosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolanka to przegięcie. Można bez problemu wywalić aż 6. Musisz tylko inaczej ustawć króćce w abadonie. Patrząc z boku prawy króciec przekręcasz tak, żeby celował wylotem na pompkę.

 

Połączenie chlodnicy z blokiem nie wymaga kolana. Zastosuj minimalnie dłuższy wąż(polecam metodę prób i błędów), a zobaczysz, jak ładnie się ułoży.

 

Połączenie wylotu pompki z trójnikiem Y odpowietrznika także nie wymaga kolanka.

Wszystko wygląda tak, jakbyś cholernie oszczędzał węże. Mówi się, że im mniej węża, tym lepiej. Ale jeżeli masz do wyboru 10cm węża albo 2 kolanka, to przecież wybór jest oczywisty.

 

Aha, zamiast trójnika y, wstaw T - nie będziesz musiał nawet wyginać węża, który wychodzi z pompki. Przepływ będzie większy bo opór "kolano+Y">>"T"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...