Skocz do zawartości
bobby_moore

Napięcia W Pentium 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otóż mój komp jest juz dość wiekowy (procek Celeron 400MHZ)

W instrukcji do płyty głównej jest napisane że obsługuje procesory Pentium 2 do 500MHZ na FSB 100. Aktualnie gdy wlącze jakikolwiek program diagnostyczny do procesora sa podane dwa napiecia: rdzenia 2V i We\Wy 3,3V. Czy jest możliwe zainstalowanie na mojej płycie procesora Pentium 3 500 MHZ 512 cache L2, 100MHz FSB, 2,0V. Nie wiem o co chodzi z tym napieciem We\Wy, czy przypadkiem sobie czegoś nie spale......Tylko nie piszcie żebym kupił nowego kompa.....służy mi on tylko do netu, filmów.....ew lubie czasami pograć w UT i potrzebuje kilku dodatkowych FPSów, a na nowego kompa narazie nie mam kasy:D

Edytowane przez bobby_moore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, otóż mój komp jest juz dość wiekowy (procek Celeron 400MHZ)

W instrukcji do płyty głównej jest napisane że obsługuje procesory Pentium 2 do 500MHZ na FSB 100. Aktualnie gdy wlącze jakikolwiek program diagnostyczny do procesora sa podane dwa napiecia: rdzenia 2V i We\Wy 3,3V. Czy jest możliwe zainstalowanie na mojej płycie procesora Pentium 3 500 MHZ 512 cache L2, 100MHz FSB, 2,0V. Nie wiem o co chodzi z tym napieciem We\Wy, czy przypadkiem sobie czegoś nie spale......Tylko nie piszcie żebym kupił nowego kompa.....służy mi on tylko do netu, filmów.....ew lubie czasami pograć w UT i potrzebuje kilku dodatkowych FPSów, a na nowego kompa narazie nie mam kasy:D

1445642[/snapback]

 

Okej !! A moze podałbyś model tej płyty co to jest Abit Asus Epox MSi ???? i co dokładnie ! PIII Slotowe (te pierwsze) jakpamiętam działaja na napieciu rdzenia 2.0V :)

Miałem kiedyś płyte głowna ZIDE i440BX + PII 350 MHZ 3.5x100 a potem kupiłem sobie PIII 450MHz 4.5x100 i mi wszystko "smigało" - wtedy :)

ale był potrzebny upadate BIOSU !

Edytowane przez MajkelP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to Shuttle HOT-649/661 (chipset Intel 82440BX/ZX). Obsługuje prcesory na Slot 1.

1447472[/snapback]

 

Tutaj masz wszystko :)

 

 

BEZ problemu obsługuje PIII !!! wszystkie najnowsze BIOSY

 

 

Tylko którą masz dokladnie ? 661 czy 649 ?

Możesz wsadzić tam PIII ale pierw uaktualnij BIOS do najnowszej wersji :)

i TYLE !

 

Musisz sobie poczytać. Ładnie wszystko jest opisane !

Edytowane przez MajkelP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę 661. Już czytałem o tym ,mam ściągnięty BIOS, procek juz w drodze, ale boje się że coś pójdzie nie tak.....:)

1448937[/snapback]

 

Nie ma czego się bać :) Pójdzie CI bez problemu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...