Skocz do zawartości
Outlander

Kradzieże Międzywątkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Pawle! gdybym jutro nie miał kolosa to bym Ci z bańki dla relaksu pociągnął (w obronie mojego penisa athona marki aemde hehe :lol: ) ;) a tak "owa bańka" potrzebna mi jest jutro w stanie eleganckim ;)

 

moja łopatka i tak lepsiejsza jak twoja :P

 

[OT MODE]

kurde ale of topy lecą, może jednak zmienimy nazwę tematu ;-]

[/OT MODE]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,zmienimy temat na Girtych vs. reszta swiata

podobno na dyskach wykradzionych z BORu sa dowody na konszachty LPR z Samoobrona ,a mianowicie znaleziono fotki nagiego Giertycha kopulujacego z ostrzyzona do golej skóry Owcą - przywodca LPR wcielil w zycie odwieczne pragnienie ,o ktorym Blenders nagralo piosenke (Owca jezeli ktos nie wie)

 

a tak poza tym to skopac Prescota wszystkimi dziewięćset trzydziestoma dziewięcioma nóżkami :mrgreen:

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie fair! p4 teraz nie maja nóżek wiec sie nie moga bronić!

 

@KGB: to zdiecie to moje ulubione z kolekcji (mam na tapetce)

1450009[/snapback]

Same się rozbroiły ;)

GIERTYCH NA PREZYDENTA !! LEPPER PIERWSZĄ DAMĄ !!! Byle nie w polsce ;) :D

 

PS: Zmieniłem temat na taki który nie powinien obrażać uczuć religijnych co poniektórych osób :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiehie napewno pod linuxem mi jakis program wykradnie kod ;)

Newiedzialem ze sa powazne servery na winshicie ;)

 

I kolejna sprawa jeszcze niedawno widzialem w jaims poscie o wojnie amd vs intel jak ktorys amdkowiec jako argument pisal ze intel nawet nie wymyslil ht tylko zrobilo to amd i sprzedalo intelowi ;) Gdzie on sie teraz zapodzial ? :P

 

Zreszta ja na podstawie moich badan stwierdzam ze kazdy wynalazek msi rozsypuje sie najpozniej w 4 miesiace po zakupie - niech ktos to umiesci na duzym servisie o kompach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna sprawa jeszcze niedawno widzialem w jaims poscie o wojnie amd vs intel jak ktorys amdkowiec jako argument pisal ze intel nawet nie wymyslil ht tylko zrobilo to amd i sprzedalo intelowi ;) Gdzie on sie teraz zapodzial ? :P

ha ,JA to rozpowszechnialem na tym forum ,a wyczytalem przy jakims artykule malo zwiazanym z AMD czy Intelem

wiem ze jeszcze ktos na forum tutaj to pisal

 

no i widac dlaczego AMD pchnelo to do Żyda B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna sprawa jeszcze niedawno widzialem w jaims poscie o wojnie amd vs intel jak ktorys amdkowiec jako argument pisal ze intel nawet nie wymyslil ht tylko zrobilo to amd i sprzedalo intelowi ;) Gdzie on sie teraz zapodzial ? :P

1450255[/snapback]

 

hmm.... a to tak nie było przypadkiem?

 

Zreszrtą fajny temat, jak widać AMD-kowcy muszą się wypowiadać, żeby rozruszać dział o Intelach :lol:

 

A generalnie to beka, ciekawe czy ktoś godny zaufania to potwierdzi, ale to by była kaszana, bo by proca AMD zdrożały, bo we wszystkich poważnych firmach by je wywalili :unsure:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiehie napewno pod linuxem mi jakis program wykradnie kod ;)

Newiedzialem ze sa powazne servery na winshicie ;)

(...)

1450255[/snapback]

Według tego co pisze Colin Percival to linux jest systemem operacyjnym na którym błąd z HT tez moze spowodować niebezpieczeństwo tak samo jak FreeBSD NetBSD OpenBSD SCO OpenServer UnixWare itd... Czy na windowsie również mozna wykorzystać ten błąd to nie wiem bo jeszcze nie doczytałem całkowicie raportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak pod linuxem ktos by mi mial wykrasc kod jak zeby cos uruchomic to na ogol trzeba najpierw skompilowac, dodatkowo wszystkie procesy uruchomione widac,a po trzecie trzeba miec na ogol uprawnienia roota zeby uruchomic kod ktory moglby cos namieszzac w systemie chyba ze system jest dziurawy jak ser szwajcarski ale ogolnie to wydaje mi sie to baardzo malo prawdopodobne tak jak z virusami pod linuxem kazdy slyszal ale nikt nie widzial :P (tzn wiem ze jeden jest :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda to skrajna porażka !!!

1447759[/snapback]

totalny bzdet czlowieku.

zastanow sie od ilu lat sa dostepne maszyny (nie mylic z desktopowymi pc)

wieloporocesorowe i oprogramowanie wielowatkowe.

jakos nikt nie slyszal o podobnej rzeczy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć uprawnień roota aby wykraść informacje, wystarczą zwykłe uprawnienia usera do uruchamiania aplikacji.

Po uruchomieniu programu szpiega moze on przechwytywać informacje z innych wątków, któymi aktualnie zajmuje się procesor. Dokładnie na razie nie wiem czy mozliwy jest dostęp do całej pamięci operacyjnej czy tylko do pamięci cache procesora.

Najbardziej zagrożeni są właściciele serwerów które udostępniają konta shellowe ( np. uczelnie ), stosunkowo łatwo było by wykonać szkodliwy kod na takim serwerze i po dopracowaniu metody wyciągać informacje przelatujace przez serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totalny bzdet czlowieku.

zastanow sie od ilu lat sa dostepne maszyny (nie mylic z desktopowymi pc)

wieloporocesorowe i oprogramowanie wielowatkowe.

jakos nikt nie slyszal o podobnej rzeczy.

pzdr

1450805[/snapback]

Następny umiejący czytać ... Ten problem dotyczy TYLKO procesorów z HT i wynika z sposobu realizacji wielowątkowości przez te procesory.

 

EDYT: A co do windowsa, skoro nie piszą że problem go nie dotyczy to pewnie można na nim robić to samo.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pobierznie przeglądnąłem info o tym i wyraźnie pisze że to nie wina żadnego systemu operacyjnego ani samej idei HT tylko jej implementacji w P4. W dodatku pisze że goście sprawdzali to tylko na P4 2.8GHz HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...