Skocz do zawartości
uziel101

Operation Flashpoint 2

Rekomendowane odpowiedzi

bielski

 

Jezeli cena w Polandi nie wygorowana to brac smialo ,warto dofinansowac tych programistow

moze kolejne wydanie bedzie bliskie idealu.

 

W UK gra chodzi srednio po blisko 30 funow czyli drozej od bardziej dopracowanego i znacznie popularniejszego Batmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 84zl jak najbardziej oplacalna gra , tak czasam isie zastanawiam kiedy wyjdzie cos bliskie idealowi

a zarazem zblizone do OFDR/ARMA2/Stalkera i z dynamika ciut zblizona do BF2 .

 

W takim OFDR i ARMA2 zolnierze klada sie z predkoscia osoby niepelno sprawnej :/

w rzeczywistosci kto byl w woju to wie jak sie szybko zalicza pada podczas komendy GRANAT ;)

 

Prowadzenie pojazdow i ich fizyka Tragedia , az dziw bierze ze w 2009 roku takie cos mozna dopuscic do uzytku

przeciez Codemasters posiada scrypty opisujace jaka taka jazde ..?

 

Pare drobnych usprawnien i OFDR bylby naprawde smakowitym rodzynkiem.

 

 

b.t.w

 

Moze ktos mi powie dlaczego w grze widnieje : Operation Flashpoint - Dragon Rising ( brak numeru II )

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra jest w miarę dobra (jak na 89zł z empiku). Szczególnie podoba mi się singiel player. Oczywiście w grze uświadczymy trochę bugów (jak w większości nowszych gier), ale da się przeżyć. Aczkolwiek gra nie jest (jak ktoś napisał) dla hardkorowych fanów symulacji, jest to raczej "symulacja symulacji".

Mi to osobiście pasuje, ostatnio bardziej "symulacyjną" grą jaką grałem było GRAW2, które mi się bardzo podobało. (nie lubie CoDów i BFów btw.)

Jednak Codemasters polegli kompletnie na MP.

Zrobili zdaje się kompletny port z konsoli, przez co gracze łączą się tylko sposobem p2p (!!! nie ma serwerów dedykowanych !!!) Jedyną możliwą grą jest gra w Co-opie - w sensie że nie laguje. Ale gdy robi się ponad 10 graczy (w innych trybach gry), to zaczyna się koszmar. Mało tego, do reszty trybów gry są raptem 4 mapy! Porażka totalna... (a szkoda, bo mi na tym trybie zależało).

Mało tego, Codemasters poszło uprzejmie wszystkim, i wychodzi na to że gra nie posiada żadnych zabezpieczeń przed piractwem, nawet nie ma numeru seryjnego! Dostęp do gry mają zwykli piraciarze, w tym do trybu online!

 

Większość graczy ( w tym ja) czuje się dosyć oszukanym, ponieważ płacą, a najwyraźniej twórcy nie chcieli abyśmy im za to płacili.

Czy kupować? W tej chwili nie. Poczekaj na patcha, jeżeli będzie i naprawią większość błędów - wtedy kupuj. Jeżeli nie - daruj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoks, nie tylko w tym temacie(na tym forum) ludzie narzekają że nie ma zabezpieczenia :D

I weź tu dogódź każdemu.

Taka sytuacja równa się wysypowi cheaterów, którym nie straszne bany, bo jak tu zbanować bez keya...

 

Gra nie wydaje się być zła sądząc po opiniach na forach. Prawdopodobnie zakupię aby skrócić czas czekania do nowego CoDa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim OFDR i ARMA2 zolnierze klada sie z predkoscia osoby niepelno sprawnej :/

w rzeczywistosci kto byl w woju to wie jak sie szybko zalicza pada podczas komendy GRANAT ;)

 

Prowadzenie pojazdow i ich fizyka Tragedia , az dziw bierze ze w 2009 roku takie cos mozna dopuscic do uzytku

przeciez Codemasters posiada scrypty opisujace jaka taka jazde ..?

Gdzies na G-Online było wideo z producentem ,ktory to zapierdał sie ,ze gra jest wlasnie realna,była tworzona przy wspolpracy z wojskiem.Ze kazdy karabin trzyma sie inaczej(jeden wazy mniej 2gi wiecej),ze aktorzy od animacji byli obwieszeni plecakami o masie porownywalnej z tym co zolnierz nosi na "placu boju" ,zeby oddac idealnie predkosc poruszania sie z nim itd.Ze w grze inaczej bedzie sie prowadzic 50tonowy czolg jak maly woz opancerzony.I az tak zle im to wyszło ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie gierka bardzo przyjemna, szukalem czegos dla zabicia czasu,z eby sprzet sie nie nudzil, wiec dopadlem flashpointa, w chwili obecnej jestem w 4 misji i gierka jest bardzo miła, jest to tez pierwsza gra tego typu w jaka gram, i bardzo mi sie spodobala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co pozostaje IMHO do zrobienia ze strony Codemasters, to albo wydanie jakiejś gigantycznej łatki, albo wydanie gry na nowo (w sensie że tą oddajesz i poprawioną dostajesz powiedzmy za 20zł - tak jak to było z kupnem UT2004 jak ktoś miał 2003 ze strony Epic Games)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na G-Online było wideo z producentem ,ktory to zapierdał sie ,ze gra jest wlasnie realna,była tworzona przy wspolpracy z wojskiem.Ze kazdy karabin trzyma sie inaczej(jeden wazy mniej 2gi wiecej),ze aktorzy od animacji byli obwieszeni plecakami o masie porownywalnej z tym co zolnierz nosi na "placu boju" ,zeby oddac idealnie predkosc poruszania sie z nim itd.Ze w grze inaczej bedzie sie prowadzic 50tonowy czolg jak maly woz opancerzony.I az tak zle im to wyszło ? :D

 

To jest czysta Marketingowa papka , te sprawy w grze sa poprostu olane gestym moczem.

Jak narazie prowadzile mw grze tylk o chinskiego gazika i hammera ,jedno i drugie nie ma nic wspolnego

z symulacja !! !! wiec ... ? reszta pewnie tez :/ na moim sprzecie kazdy prawie ruch zolnierza

jest wykonywany z minimalnym opoznieniem , ot moja postac musi byc Disabled ;)

Gwarantuje kazdemu ze jak byli byscie zmuszeni to pada zaliczacie w ulamku sekundy

a sprzet nei jest taki delikatny jak co niektorzy mysla , oczywiscie jak zlapie piachu i blota to beda klopoty .

Zreszta co tu pisac

kto byl w woju ten wie ,ale pewniakiem w tym watku moze 5% userow ;)

 

komenda Granat i 0,6sekundy gleba inaczej mozna bylo kopa zaliczyc w tylna czesc ciala

 

 

Kolejna rzecz ktora denerwuje , podczas ostrzalu moj sklad czasami ni chu... nie slucha polecen

i gienie niczym rookies , to jest ta zaawansowana wzorowana na prawdziwych zolnierzach A.I :)

 

Mysle ze kolejna wersja za okolo 1,5 roku bedzie juz blizsza tego co obiecywali w tym roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo A.I. własnego składu, jest ono tragiczne, żeby nie powiedzieć jeszcze gorzej. siadam sobie na działko w hummerze, rozkaz ze ma jechać w dane miejsce, a ten pajac zaczyna się kręcić w kółko. Prowadzenie pojazdów też jest beznadziejne, jeepy przy większych prędkościach zaczynają latać na prawo i lewo, niczym listek na wietrze.

 

Irytuje mnie też 10 misja ( chyba to ta), trzeba w niej zdobyć baze marynarki czy tam port. przed tym jest punkt kontrolny w malej wiosce, 2 km od celu, wiec biorę hammera i śmigam, dojeżdżam do jednego wzgórza, jebs, niema mnie, to samo w przypadku jak jadę czołgiem, na wzgórzu stoi sobie lekki pojazd i trafia przy pierwszym strzale, gierka jest przyjemna, ale ma wiele aspektów które trzeba by poprawić, tak samo jak możliwość wzięcia od kompanów amunicji, bardzo to by się przydało, bo ten chińskie wiatrówki do niczego się nie nadają ( QBZ95 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z misja nr 9 a dokładnie celem nr 2 otóż

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Problem"
Trzeba wyeliminować zagrożenie ze strony PLA, zabijam wszystkich a po chwili wyskakuje ekran z zadaniami i Falied i tak juz z 3 razy, co robie źle?
Kto wie o co kaman? Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ta gra ....

 

Kupilem oryginal w Empiku. Zainstalowalem ten tytul na 3 z 4 moich kompow aby popykac w sieci lokalnej ... Niestety na kompie nr 4 gra sie nie chce odpalic :( Kompletny absurd - bo nawet plyte z prockiem akurat zmienialem - przeinstalowalem system i nadal kicha. Wszedzie mam zainstalowany WinXP SP3 i podobne konfiguracje. Jedna roznica to to ze w tym nie dzialajacym mam karte X-Fi ...

 

Co do problemu wyglada to tak ze odpalam gre - ekran robi sie czrany i w momencie gdzie powinno pojawic sie logo Codemasters u mnie nie pojawia sie nic i musze potraktowac komp twardzym resetem. Wszystkie inne tytuly chodza idealnie.

 

Stery do wszystkiem mam najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Przymusowy pobór do wojska, spędzający sen z powiek większej części świeżo upieczonych maturzystów i absolwentów, to już przeszłość. Ucierpi na tym nie tyle obronność kraju, co wszelkiej maści szkoły policealne oraz prywatne uczelnie. Nagle okazuje się, że dotychczas oblegane placówki wydające od ręki zaświadczenia do WKU świecą pustkami. Czyżby młodzież straciła chęć do poszerzania wiedzy? Wszystkim, którzy z przywileju pełnienia konstytucyjnego obowiązku zrezygnowali lub, co gorsza, nie zakwalifikowali się na ostatni wakacyjny turnus, ale chcieliby przynajmniej zobaczyć jak wygląda zawodowa służba dla ojczyzny (McDonalda), mają jeszcze szansę doświadczyć uroków armii. Jeżeli używane kamasze, zardzewiały AK-47, rozwrzeszczany głos kaprala albo pobudki o świcie wam nie odpowiadają, jest pewna alternatywa. Operation Flashpoint Dragon Rising powstała właśnie dla takich jak Wy, rekrucie. Frontowa przygoda, modny mundur i rekreacyjne przejażdżki transporterem są na wyciągniecie ręki. Chętni wystąp! Kto by pomyślał, że realistyczne gry Fps z akcentem taktycznym mają aż takie wzięcie? Cóż, gdyby wojsko faktycznie oferowało podobne wrażenia co Dragon Rising, ludzie zabijaliby się już o samo miejsce w koszarach. Zatem - prezentuj broń i naprzód marsz!<p>

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba</p>

<p>ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI</p>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

Po opublikowaniu ostatnich notatek na temat nadchodzącego patcha do tej gry, stwierdzam (jak i większość forum CM) że grę należy odinstalować i najlepiej o niej zapomnieć.

A szkoda, bo mogłabyć naprawdę dobra gra, gdyby tylko była taka, jaką ją zapowiadano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...