Skocz do zawartości
Zelek

Jaki Monitor Lcd 19 Calowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje kupić monitor LCD 19 calowy. Mam do tego celu 1850 zł, i chciał bym was zapytać co za tą cenę będzie najlepsze z góry mówię że więcej nie dam to jest górna kwota jaką jestem w stanie wysupłać.

Monitor ma mi służyć do niemal wszystkiego ;) czyli do gier, oglądania filmów, do worda, photoshopa itd.

Zastanawiałem się nad tymi modelami:

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17298.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13637.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17831.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_11905.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16427.html

 

I to by było na tyle, który byście brali z tych powyżej? A jestem również otwarty na inne propozycje, tylko od razu mówię ŻE JESTEM ZDECYDOWANY NA MONITOR LCD A NIE NA CTR, bo zadalem to samo pytanie na innym forum i zamiast uzyskać jakąś konkretną radę to 90% postów w moim temacie była odnośnie wyższości zwykłych monitów nad LCD.

Edytowane przez Zelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie TN?

No chyba że jesteś profesjonalnym grafikiem... Ale go gier filmów, jeśli tylko kąty ci nie będą przeszkadzać, to szybka i dobra matryca.

Chociaż tą 8ms iiyamę odradzam, nie dość że brak DVI to jescze ta cena, samsung ma lepszą cenę, spotkałem wiele pozytywnych opinii na jego temat (913N), ale też liczyć się musisz z brakiem DVI.

Jedyny model LG który mieści się w twoich wymaganiach to 1930B, jednak to juz dosyć stary model...

Myślę, że poważnie bym rozważył matrycę S-IPS.. np tego Hp-eka '' L1955

cena: 1776 zł-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci IIyame E481-S, sam jej uzywam i jestem bardzo z niej zadowolony. Zaplacilem za nią 1720 zl i nie zaluje ani jednego grosza.

Jedyny minus to niebieska diodka "Power", ktora daje niezle po oczach - zwlaszcza w nocy. Ale mozna ja czyms zakleic i problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiz--> dzięki

 

bodziu--> właśnie tak myślę i jeszcze się zastanowię nad tym HP L1955 z tego co przeczytałem to on tak naprawde jest na matrycy PVA (ta sama co w samsungu 910T) tylko troszkę zmodyfikowana. Ale jest jeszcze problem taki że nie widziałem go jeszcze w żadnym sklepie a mieszkam w Katowicach, a chciał bym go zobaczyć przed zakupem.

Edytowane przez Zelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie wypowiem jako posiadacz monitora Samsung 910T :) . Tez szukalem monitora do gier, filmow i tym podobne. Monitorek mam jakies 3 miesiace i powiem ze na poczatku bylem nieco zawiedziony smuzeniem(wczesniej mialem CRT LG Flatron 19")ale jak sie okazalo po pewnym czasie da sie przyzwyczaic, gram w szybie gierki i ogladam duzo filmow i jakos zbytnio nie widac smuzenia, kolorki sa super, katy tez w miare dobre, posiada DVI i ma dolaczony kabelek, a pozatym mozna go obracac(pivot). Jednym slowem monitor godny polecenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos na SIPS jak

NEC 1970NX za 1750zł

LG 1930B 1700zł

 

Lub VA z dopalaczem jak HP L1955(ale ostatno cena zaporowa bo zamiast 1750zł kosztuje 3600zł:)

 

Viewsonic VP191b 8ms niestety drozszy 2050zł

 

iiyame 481 odradzam bo same resztki magazynowe i duzo wadliwych.

(chyba ze dokładnie obejrzysz egzemplarz czy dobre podswietlenie, czy nie ma gwazd na matrycy (uszkodzonych pikseli))

 

W wakacje pojawi się Belinea 101920

800:1

170/170

8ms

DVI

Cena ~1600zł

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym LG to bym uwazal i to bardzo. Z tego co czytalem to LG tak jak Philips stosuja wymiennie SIPS i MVA. W LG ponoc mozna poznac po koncowce nr seryjnego, bo w Philipsie to nie ma roznic. Poza tym, to oficjalnie 1930P jest na s-ips.

 

P.S.

A jak sprawuja sie matryce TN+ w 19" ?? Czy przeszkadzajacy jest maly kat widzenia ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym LG to bym uwazal i to bardzo. Z tego co czytalem to LG tak jak Philips stosuja wymiennie SIPS i MVA. W LG ponoc mozna poznac po koncowce nr seryjnego, bo w Philipsie to nie ma roznic. Poza tym, to oficjalnie 1930P jest na s-ips.

 

P.S.

A jak sprawuja sie matryce TN+ w 19" ?? Czy przeszkadzajacy jest maly kat widzenia ??

1461304[/snapback]

Z tym LG nie do konca to jest tak, Model 1910 ma zamiennie SIPS i MVA, wersja B (1930B/1940B) jest na SIPS a P (1930P) na MVA.

Nie słyszałem o ani jednym przypadku aby 1930B było na MVA.

 

Co do Philipsa to prawda w modelu 190B zamiennie matryce MVA i SIPS i własciwie nie wiadomo na jaki się trafi przy zakupie.

 

 

Co do matryc TN do dla mnie własnie mały kąt w pionie przeszkadza bardzo w 19" bo lekki ruch głową i odcień ekranu się zmienia i moze szyja rozboleć od utrzymywania głowy na jednym poziomie.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna strona www.lge.pl podaje, ze 1930P jest na matrycy S-IPS, natomiast przy 1930S i 1930B nie ma podanego rodzaju matrycy, ale oba te monitory maja takie same dane techniczna ("S" i "B") rozniace sie od danych tech. "P" . Wiec co o tym sadzic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiz--> dzięki

 

bodziu--> właśnie tak myślę i jeszcze się zastanowię nad tym HP L1955 z tego co przeczytałem to on tak naprawde jest na matrycy PVA (ta sama co w samsungu 910T) tylko troszkę zmodyfikowana. Ale jest jeszcze problem taki że nie widziałem go jeszcze w żadnym sklepie a mieszkam w Katowicach, a chciał bym go zobaczyć przed zakupem.

1449813[/snapback]

 

Ja kupiłem ten monitor w Vobisie w katowcach w porownaniu do Samsunga 193P i Sony

HS94B ktore stały obok, to Hp wymiata, nawet pracownicy byli zdziwieni co on potrafi, przenioslem sie ze starego Fujitsu Siemens CRT 17, tez mialem wacahnia miesiac temu nad 19 ale jestem bardzo, bardzo zadowolony z wyboru tego monitora naprawde polecam bo jest świetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test na mva jest bardzo pozytywny, ale ja bede czekal na to, co pokaze Fujitsu Siemens P20-2 a jak bedzie za drogi to Fujitsu Siemens P17-2. Matryca typu S-PVA z czasem reakcji 13 ms (gray to gray) i 14 ms b-w-b <_< , paleta 16,7mln. Specyfikacja wprost rewelacyjna, jesli taka bedzie rzeczywistosc to matryce TN beda b. zagrozone.

 

Samsung'a - model 173P+, oparty o matrycę PVA, z czasem reakcji 8 ms(gray-to-gray) jest tez ciekawy, ale ma wezsza palete (16,2mln)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic tej z beznadziejnej firmy nie kupie. Kiedyś to było coś, a teraz, aparaty czy drukarki HP sypią się jak się tylko gwarancja skończy. Nie wiem jak z minitorami będzie, ale wolę nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna strona www.lge.pl podaje, ze 1930P jest na matrycy S-IPS, natomiast przy 1930S i 1930B nie ma podanego rodzaju matrycy, ale oba te monitory maja takie same dane techniczna ("S" i "B") rozniace sie od danych tech. "P" . Wiec co o tym sadzic ??

1463233[/snapback]

Na stronie LGe.pl jest błąd(nie jeden) nie ma matrycy 19" SIPS o kontrascie 700:1 i jasnosci 300

Wystarczy zobaczyc na np niemiecką stornę LG:

 

http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...1930P&model=19#

 

S i B roznią się tym ze S nie ma DVI

 

Co do matryc stosowanych w LCDkach:

http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=print:28:15144

http://frog.h11.ru/?body=lcd

 

na tych stronach informacje są w 99% prawdziwe.

 

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic tej z beznadziejnej firmy nie kupie. Kiedyś to było coś, a teraz, aparaty czy drukarki HP sypią się jak się tylko gwarancja skończy. Nie wiem jak z minitorami będzie, ale wolę nie ryzykować.

1466551[/snapback]

Gwarantuje ze dłuzej jak 3 lata nie będziesz uzywał monitora LCD( a tyle jest gwarancji HP) z tego powodu ze wyjdą znacznie lepsze i tansze.

 

Ponadto HP, jak kazda firma, ma produkty udane i nieudane:)

 

W dawnych czasach kupowało się monitor na 5-10 lat:) Mam CRT Nec i własnie skonczyła się 2-letnia gwarancja i zmieniam na LCD 19(FSC P19-2) a poprzedni monitor ktory miałem przed tym NEC chodził przez 5 lat.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy jest to hp czy sony czy cos innego to nie robi roznicy. to dlatego ze ci produceni tych monitorow nie robia, tylko zamawaija w jakis firmach trzecich (a oni tam skladaja do kupy: dana matryce, elektronike i obudowe... a na koniec naklejaja znaczek i wysylaja w swiat)

 

niestety ciezko jest sie dowiedziec kto jest producentem matrycy..., a jaka elektronika to steruje to jeszcze wieksza zagadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie LGe.pl jest błąd(nie jeden) nie ma matrycy 19" SIPS o kontrascie 700:1 i jasnosci 300

Wystarczy zobaczyc na np niemiecką stornę LG:

 

1466797[/snapback]

Jak znajde ten test co ostatnio czytalem, to wrzuce link.

Podkreslali w nim, ze rozpoznanie matrycy w LG jest w zasadzie mozliwe po przeczytaniu nr seryjnego - chyba ostatnie 2 literki. Bo tak jak philips wsadzaja matryce jakie maja aktualnie pod reka. Nie wiem na ile to prawda, ale kiedys porownywalem dane z roznych "lokalnych" stron LG i na kazdej bylo co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...