Skocz do zawartości
grzegrz

Splinter Cell: Double Agent

Rekomendowane odpowiedzi

Sulaco

Chodzi o to, że uzasadnione wprowadzenie w Splinterku obsługi tylko PS 3.0 byłoby wtedy gdyby to był prawdziwy next-genowy silnik, a jest to dalej Unreal 2.5, który był też w poprzednich częściach SC i działał na kartach z PS 1.1, 1.4, 2.0.

ale to nie dotyczy tylko nowego splintera, z tego co pamietam podobne teksty slyszalem przy nowym TR. ciagle to samo. jezeli jakas gra pominie SM2.0 wielki lament. ile kosztuje najtansza karta SM3.0? jezeli ktos sie upiera przy tym co ma, to prosze bardzo, ale powtarzam to jest jego wlasny wybor i nie mozna nim obarczac reszty swiata. developerzy mieli tak, a nie inna wizje, do urzeczywistnienia ktorej wykorzystali takie, a nie inne technologie. to tez byl ich wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie dotyczy tylko nowego splintera, z tego co pamietam podobne teksty slyszalem przy nowym TR. ciagle to samo. jezeli jakas gra pominie SM2.0 wielki lament. ile kosztuje najtansza karta SM3.0? jezeli ktos sie upiera przy tym co ma, to prosze bardzo, ale powtarzam to jest jego wlasny wybor i nie mozna nim obarczac reszty swiata. developerzy mieli tak, a nie inna wizje, do urzeczywistnienia ktorej wykorzystali takie, a nie inne technologie. to tez byl ich wybor.

Piszesz o najtańszej karcie to jest pewnie jakiś 6200/7300 w cenie 180-230zł, ale wątpie by ktoś tylko dla jednej gry zamienił swojego x800/850 na taką kartę przecież na 6200 to się wszystko będzie cięło.

Wracając do Splinter UBI strzela sobie w stopę przecież dla każdej firmy liczy się zysk, a zysk będzie mniejszy bo przecież dużo osób wciąż ma karty pokroju 9800/x800/850.

Co do technologii to jest taka prawda, że panowie z UBI specjalnie zablokowali możliwość odpalenia gry na kartach niezgodnych z PS 3.0 bo engine na to pozwalał/pozwala.

TR jeśli chodzi o nowego Tomb Raidera to odpala się na kartach z PS 2.0 tylko nie ma paru efektów graficznych i z tym się zgodzę nie ma i ok, ale jest możliwość odpalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jakby ubi zdecydowali zrobic scda sm 4.0 , ilu z was piszacych o nowych technologiach itp by tu narzekalo :lol2: , tu nie chodzi o sm 2.0 a raczej o to ze nikt ponizej sm 3.0 nie moze zagrac w gre , do tego ubi nie oglosil oficjalnych wymagan gry co sie stalo praktycznie przed premiera i gracze zostali postawieni przed faktem dokonanym , do tego wiekszosc co posiada sm 2.0 ma stare kompy jeszcze na agp , dostan teraz dobra karte na agp gdzies oprocz allegro a nie kazdy ma pieniadze albo checi aby bez przerwy dokladac do kompa , plus po co ktos ma wymieniac karte jak np x850 , x800xt itp sa wystarczajaco mocne aby bez problemu grac w gry ktore teraz wychodza , nie wposminajac o tym ze dx 10 nadchodzi juz niedlugo , ubi po prostu olali 50% graczy scda jest pierwsza tego typu gra ktora wymaga sm 3.0 i wcale tego nie odzwierciedla , do tego ubisoft klamie w zywe oczy piszac o tym ze efekty swietlne ktore sa w grze mozna uzyskac tylko dzieki sm 3.0 jak te same efekty mozna rowniez uzyskac na 2.0 tylko jest to bardziej czasochlonne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jakby ubi zdecydowali zrobic scda sm 4.0 , ilu z was piszacych o nowych technologiach itp by tu narzekalo :lol2:

no jezeli analogicznie sprzet SM4.0 dostepny bylby od ponad dwoch lat to podejrzewam, ze podobna ilosc "marud" jak teraz ;)

nie ciagnac dalej OT, uwazam, ze byla wystarczajaca ilosc czasu na zmiany w posiadanym konfigu, aby nie wypasc z "gry", a biadolenie jaki to swiat jest "be", bo nie poczekal za mna niczego i tak nie zmieni. wszystko idzie do przodu. tak bylo z SM1.x, SM2.x, SM3 i tak bedzie z SM4. czy sie to komus podoba, czy nie. kazdy ma wybor, nikt nikogo do niczego nie zmusza. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam na polską premierę. mam nadzieję, że będę mógł sobie spokojnie pograć. CT chodził mi elegancko w 1280x1024, jednakże, widzę, że ten silnik jest bardziej wymagający, myślę o 1024x768 z detalami normalnymi, już nie musi być full :)aby normalnie wyglądała. A już nie będę pytał jak i jak jeszcze raz już gracie:D hehe. Ktoś z podobnym sprzętem (epokowym już:) (ponad dwa lata ma moja karcioszka i 3 lata procek:) grał?

Prosiłbym o rzetelną odpowiedź, bez kolorowideł. Dzienx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiat nie jest BE. Pecetowi gracze musza zrozumiec ze zabawa z nowy grami wymaga nowego sprzetu. Nie piszcie ze X850 to mocna karta. Byla ale daawno temu. Teraz za 700 zetow macie 7900GS ktory ta karte deklasuje. Tak bylo zawsze i bedzie.

BTW to ja nie wroce do ati do poki nie beda miec odpowiednika pure video. Ta technologia to dar bogow przy telewizji hdtv.

 

Pamietacie narzekania posiadaczy Geforce 4MX ze jakas gra nie dziala a pozniej tit4200? to sie wlascnie nazywa postep.

I tego nie da sie uniknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x850 został nawet zdeklasowany przez gf6600 :lol:

masz bujna wyobraznie , to ci przyznam ,

 

prawdopodobnie to co wycieklo to jest wersja testowa , mozliwe ze dlatego jest tyle bledow

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo będzie jeszcze uprawiać posfuckerstwo na temat nvidia vs ati :?:

 

 

----------------------------

 

:ploom: :plum: :blurp: :zonk: :banana: :twisted2: (fajne te emoty :lol: )

 

No Panowie sprawdzajcie i dzielcie się wrażeniami :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
can someone confirm if this is retail rlz?

i think it may be some kinda preview version

checkout this pic

X:Program FilesUbisoftTom Clancy's Splinter Cell Double AgentSCDA-OfflineSystemVideospre_loading_pc.bmp

 

maybe it's just a file they never removed or something?

 

 

Now that's a pretty cool find if I ever saw one

 

Found the same in

C:ProgrammeUbisoftTom Clancy's Splinter Cell Double AgentSCDA-OfflineSystemVideospre_loading_pc.bmp

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

No ale sorry nawet jeśli karta za 700zł jest lepsza od mojej to to jest aż 700zł !!!!!

to polowa kwoty, ktora trzeba wydac na pewna konsole, na ktorej SC:DA prezentuje sie (przynajmniej porownujac screeny) znacznie lepiej niz na kartach za nawet 1000 PLN ;)

ale w koncu prawdziwy next-gen to pecet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to polowa kwoty, ktora trzeba wydac na pewna konsole, na ktorej SC:DA prezentuje sie (przynajmniej porownujac screeny) znacznie lepiej niz na kartach za nawet 1000 PLN ;)

ale w koncu prawdziwy next-gen to pecet...

Tja... Szkoda tylko, że Crysis nie będzie już tak dobrze wyglądał na pseudo ,,noej generacji konsol" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Tja... Szkoda tylko, że Crysis nie będzie już tak dobrze wyglądał na pseudo ,,noej generacji konsol" :lol2:

lepiej niz na 7900 GS i kompie z 1GB RAMu i jednym jajem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

a co ma crysis do splinter cella?

to, ze obie gry beda na PC i XO? ;)

a tak powaznie - zarzuci ktos jakimis screenami z Islandii z wersji PC z detalami na full?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma crysis do splinter cella?

Nie ma nic, to była riposta do SamoDobro.

 

lepiej niz na 7900 GS i kompie z 1GB RAMu i jednym jajem?

Lol, po co moja sygnaturą potwierdzasz swoje tezy?

 

Zreszta jak wyjdzie Crysis to tam będą 2 jaja i inna grafa.

 

Więc no comment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jak wyjdzie Crysis to tam będą 2 jaja i inna grafa.

 

Więc no comment.

No, czyli twoj komp tez bedzie musial przejsc next-genowa modernizacje, wiec w czym problem? I ta modernizacja bedzie pewnie kosztowala wiecej niz konsola :-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Jestem w tym wieżowcu w Shanghaju i mam przed sobą sejf ale nie idzie go otworzyć. Wciskam strzałki i nic się nie dzieje. Czy to tak ma być czy coś źle robię czy może to błąd w grze?

 

http://img226.imageshack.us/my.php?image=nokianh8.jpg

kumasz w ogóle o co chodzi w otwieraniu sejfów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Jestem w tym wieżowcu w Shanghaju i mam przed sobą sejf ale nie idzie go otworzyć. Wciskam strzałki i nic się nie dzieje. Czy to tak ma być czy coś źle robię czy może to błąd w grze?

lol, przeca wcześniej (przed syberią) była misja w JBA (w sensie trening) gdzie był identyczny sejf, ;o to tamten otworzyłeś a (jeśli...) w tym nie wiesz ocb? ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ok pogralem doslownie 15 min. Zaraz spadam wiec szybko pisze.

 

Gra chodzi na prawde zle.

 

AA off, AF off, 1024x768 Ustawienia all High, soft shadows off.

 

W tej misji pierwszej gdzie sie na lince jedzie to mam tam z 15 fps. Chodzi to tak srednio. Do tego gra ma duzo bledow (gralem chwile i juz pare wylapalem) np. jak wyszedlem z lodowatej wody i spojrzalem sie w przeręble to bylo widac tam jakies przkelamania w teksturach.

Albo ten kompan co go sie podsadzalo pod siatke - jechal na lince zaraz za mna, ja sie zatrzymalem a on pojechal sobie gdzies dalej i zniknal nagle (ani spad, ani nie jechal dalej - po prostu zniknal).

 

Dzisiaj obczaje gierke konkretnie, troche zmieniono jakby Hud i sposob otiwerania/uzywania rzeczy ale widac ze to ten sam dobry SC [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz stery? śmiech na sali bo gra sponsored by nVidia, a widzę, że z grafikami od nV kupa problemów w tej grze :D

znikające tekstury, tragiczna wydajność, co jest?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na ostatnią chwilkę wrócę do "obrażania się" posiadaczy pewnej karty że czegoś nie ma i kończę już z tym OT. Taki argument do mnie nie przemawia. Nawet jeżeli moja stara karta czegoś nie ma (a miała konkurencja) to nie znaczy, że po pewnym czasie powinienem wybrać kartę konkurencji "na zapas" tylko dlatego, że raz się zawiodłem. Tak chyba tylko postąpią osoby, które tak naprawdę nie znają się na sprzęcie w ogóle. Jak kupuje się kartę graficzną to poza ceną patrzy się np. na wydajność (testy na necie) i wspierane technologie. Jak ATI i NV oferuje teoretycznie to samo (patrząc po parametrach) i w podobnej/tej samej cenie to ja przynajmniej nie widzę powodu żeby nie kupić znowu karty producenta na którymś kiedyś tam się zawiodłem. Ja tak zrobiłem, miałem przez 2 lata GF FX (padaka jakich mało) ale kiedy przyszło co do czego kalkulowanie wzięło górę nad jakimiś "żalami". Wybrałem to co mam a mogłem wziąć radka (również z SM3.0 bo to mnie też interesowało) ale po wszystkich kalkulacjach wybrałem jednak GF (nie bo kocham NV albo coś ale wg. MNIE stosunek cena/wydajność/technologie wypadł wtedy lepiej u NV niż u ATI, tyle). To jest oczywiście tylko moje zdanie. Koniec OT.

 

Szkoda że patent z INI nie wypalił. To byłoby też pomocne u mnie.

 

EDIT: Jeszcze coś, wersja PC i X360 powstawały równocześnie więc możliwe że programiści skupili się na możliwościach X360 (m.in. obsługa SM3.0) i później nie chciało im się dorabiać poprawnej obsługi SM2.0 na PC...wiecie, nygusy ;). Ale podejrzewam że i tak zarobią swoje...

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumasz w ogóle o co chodzi w otwieraniu sejfów?

No pewnie że kumam ale ten pierwszy otworzyłem normalnie, a ten drugi nie reagował na strzałki. Myślałem że może tu trzeba coś innego zrobić ale zrestartowałem grę i poszło bez problemów. Kolejny bład w grze,

 

znikające tekstury, tragiczna wydajność, co jest?

Beta jest :D Ilość błędów w Shangaiu to już ludzkie pojęcie przechodzi. Zagramy sobie za dwa tygodnie w wersję retail i jestem pewny że będzie śmigać na naszych kompach, a Fisher nie wpadnie nagle w podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Splinter Cell Double Agent' - v1.01 Patch Available NOW

 

Splinter Cell Double Agent will reinvent the spy action genre by introducing a double agent concept and a new breed of game play that adds an exciting new dimension to the gaming experience. This v1.01 patch fixes some anti-aliasing hiccups, but mainly addresses multiplayer problems such as invitations, squad features, and disconnect issues.

http://worthplaying.com/article.php?sid=38...ead&order=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie gra ma duza BAGOW ;-) Moze ten patch cos naprawi zobaczymy.

Ja mam jeden problem z misja na takim duzym tankowcu w zimie.

Wszytkich zabilem wsytkie cele zrobilem ale nie mage skonczyc misji...

i nie wiem czy to cos nie tak z gra;-) jak ktos wie jak skonczyc ta misje to prosze o rade ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...