Skocz do zawartości
waldek_itc

Norton Ghost 2003 Zamazał Dysk Systemowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zachciało mi sie wykonać kopię dysku systemowego programem Norton Ghost 2003 na drugim dysku na czystej - wydzielonej partycji. Nie wiem co źle zrobiłem, ale teraz nie mam partycji systemu "WIN XP"(na dysku I), tylko "Kopia I" - partycja wydzielona na drugin dysku.

Trochę jaśniej:

Dysk systemowy jest podzielony na 4 partycje C: WIN ME, D: EDUKACJA, E: MULTIMEDIA i I: WIN XP. Na drugim dysku wydzieliłem partycję Q: KOPIA_I tej samej wielkości (10GB) co I: WIN XP na dysku pierwszym. Nie wiem co pokręciłem, ale wygląda na to, że skopiowałem czystą partycję "KOPIA_I" na dysk systemowy I: WIN XP. Cała "operacja" trwała zbyt krótko, aby został sformatowany dysk systemowy I: (może się mylę). Podejżewam, że został zamazany sektor początkowy dysku. "Podglądając" dysk z innego systemu widać tylko 2 katalogi i ok 10GB wolnego miejsca Czy jest szansa, że odzyskam dane z dysku systemowego? Przyznam, że jest (był) on trochę "rozrośnięty" i stąd pomysł kopii Ghostem. Bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedź co mam teraz zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem uruchomić konsolę odzyskiwania, ale nic z tego. Poprzednio pytał się "z której partycji uruchomić system 1 czy 2", a teraz mam tylko znak zachęty "C:/".

Po przejściu na "I:/" (tu był system WIN_XP) widzę tylko 3 katalogi:

- Kopia dysku I_WIN_XP.gho (ok 63 MB)

- RECYCLER (pusty)

- System Volume Information

Jak widać mój błąd polegał na pomyleniu partycji kopiowanej - odwrotnie zaznaczyłem.

Czy można to jakoś "odkręcić" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakim cudem to zrobiłeś....nawet wskazując do zapisania kopii dysku na dysku systemowym, dane znajdujące się tam nie są usuwane. To tylko dodatkowy plik. Co innego przy przywracaniu....

Jest sposób.....program nazywa się Active Partition Recovery v3.0.....

Przywraca praktycznie wszystko...od usunięcia partycji, po sformatowanie....

Jak chcesz bliższych wskazówek co do sposobu pracy z nim, jak nie dasz sobie rady, zapraszam na gg...

Edytowane przez marko22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...