Skocz do zawartości
rockers

Killzone 2

Rekomendowane odpowiedzi

ps3 - microsoft sam przyznaje że xbox2 będzie wolniejszy

1455945[/snapback]

Ale łatwiejszy w programowaniu ... Mam tylko nadzieję ze na rynku utrzyma się równowaga :) Konkurencja siłą napędową :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres>>

 

 

to niby po co ps2 ma network adapter?

 

dla tego aby grać w gry po necie. i można przez to dysk podłaczyć

 

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=1204

 

pstwo ma wbudowany już network.

 

do tego w ps2 mozesz zainstalować system operacyjny i śmigać po stronach jak na kompie :)

 

ja w xboxie mam zainstalowanego linuxa i jak moja żonka siedzi na kompie śmigam sobie po stronach na xboxie, dla oszzcedności używam xboxa do torrentów, pobiera około 50 Wat w porównaniu do mojego kompa to nic bo to sama karta grafiki tyle bierze.

 

ostatnio zauważylem że ogladając filmy na xboxie jest o wiele lepsza jakość, nie wiem z czego to wynika? ale obraz jest jak żyletka nawet na kiepskiej jakości filmów. nie ma porównania do wyjścia TV w moim radku. na małym monitorze kiepsko się filmy ogląda jak człowiek się przezwyczaił do dużego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wunat, ja widzę raczej, że to Ty się nie znasz !

Dysk z konsoli to można wywalić od razu, no, chyba że pytkasz na oryginałach. Cenę podałem z MAJOWEGO NUMERU PSX EXTREME Z REKLAMY, także nawet jeżeli ja nie mam pojęcia, to umiem przeczytać w jakiej cenie konsola jest wystawiona.

Podaje jeszze raz:

-799 z padem,

-899 z 2ma padami,

-dysk 40gb +150zł,

-dysk 80gb +250zł,

-dysk 120gb +300zł.

Także 900zł + 250 to ile Twoim zdaniem ?

Skpep to www.synitops.pl

PsTWO + ripper3.1 - 849. - to bez dysku !

Przykro mi, ale akurat o tym mam pojęcie, a jeżeli nie wiem, to potrafię znaleść :)

Mam nadzieję, że nie pojedziesz po najmniejszej linii oporu i nie dasz mi bana za wspomnienie o piratach. Musiałem, inaczej nie uzasadniłbym potrzeby dysku. Ile gier zgrasz na 8gb dysk ? 8gb to miałem 5 lat temu :)

 

Filmiki na necie to RENDERY !!!! Jest różnica pokazać film renderowany na Siliconach i puszczony jako video na PS3 a puszczenie gry z obiektami, z AI, z masą ruchomych rzeczy itp. Ludzie, niektórzy nic nie kumacie :( Czysta podstawówka :)

1455747[/snapback]

 

No ok Panie KZI pomijajac to ze mozna x`a juz trafic za 740PLN to napisales ze 799PLN kosztuje x bez dysku a bez dysku to Ty x`a nie kupisz ;] a do gry na x`ie nie jest niezbedny wiekszy dysk tak samo jak do gry na ps2 nie jest w ogole potrzebny dysk wiec to juz sa koszta dodatkowe - chcesz - kupujesz, nie ccesz ? nie kupujesz, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki, ja wiem, że w X montują seryjnie dysk, ale co wy chcecie zrobić na 8gb tego dysku !? Przecież zrzucając gry na dysk to wejdą może 3 pozycje, co z resztą ? Dlatego pisałem, że kupując ixa trzaba kupić dysk. Ludki, kupcie sobie PC z 8gb dyskiem, ile pogracie ? Konsola jest dla gracza, gracz będzie miał kilka gier i 100% przerobionego ixa, a ixa po to się przerabia, aby mieć gry na dysku nie :) Bardzo się dziwię, że wy jeszcze myślicie o graniu z płytek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki, ja wiem, że w X montują seryjnie dysk, ale co wy chcecie zrobić na 8gb tego dysku !? Przecież zrzucając gry na dysk to wejdą może 3 pozycje, co z resztą ? Dlatego pisałem, że kupując ixa trzaba kupić dysk. Ludki, kupcie sobie PC z 8gb dyskiem, ile pogracie ? Konsola jest dla gracza, gracz będzie miał kilka gier i 100% przerobionego ixa, a ixa po to się przerabia, aby mieć gry na dysku nie :) Bardzo się dziwię, że wy jeszcze myślicie o graniu z płytek :)

1456081[/snapback]

ja miałem pół roku xboxa ze standardowym dyskiem 8GB i przeszedłem ful gier, w odrużnieniu od pc w xboxie można grać tylko z płyty, jako ze gram na oryginałach szkoda było mi zrzucać je na dysk:-)

acha standardowy dysk ma 8GB po formacie robi się 4,7 GB na gry, reszta to pliki wymiany itd. no chyba ze ma się Xboxa z dyskiem 10GB tam można odblokować partycje F. i wtedy ma się 2 GB wiecej danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie śmieszą teksty: kupię sobie PS3 bo jest szybszy. A 99% ludzi i tak będzie grać na zwykłym telewizorze (nie HDTV), gdzie to nie będzie miało absolutnie żadnego znaczenia, bo i tak wszystko będzie rozmyte i nie zobaczy różnicy. To tak jakby ktoś sobie kupił A64 4000+ i 6800Ultra do 14' monitora z max. rozdzielczością 800x600.

Do takich konsol to trzeba będzie zainwestować w HDTV, miejmy nadzieję że jak będzie popyt to szybko stanieją. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockers - sam przyznajesz, że grałeś na oryginałach :) Mam kumpla z furą gier na dysku - pyk konsolka, menu, wybiera i jedzie, a nie jakieś tam płyty...

Zebius - na nowej konsoli będzie więcej detali i będzie płynniejsza animacja, na pewno też będą bardziej rozbudowane gry, aczkolwiek to bardziej zależy od programistów niż od mocy urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebius - na nowej konsoli będzie więcej detali i będzie płynniejsza animacja, na pewno też będą bardziej rozbudowane gry, aczkolwiek to bardziej zależy od programistów niż od mocy urządzenia.

1456306[/snapback]

Tak, jeśli porównamy ze starymi konsolami, ale mi chodzi o to że użytkownik zwykłego telewizora nie zauważy różnicy w grafice między konsolami Next Gen, nawet jeśli jedna będzie 2 razy szybsza od drugiej. Nie przy takiej niskiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebius

 

ja mam 2 letni TV 100 HZ i jakość mam wyśmienitą, nie jest wcale zamazany i nie ostry jak ty piszesz, wiadomo że jak bym podszedł i z 10 cm patrzal na niego to by było kiepsko ale siedząc wygodnie na fotelu 3 metry od TV jakość jest znakomita.

 

myśle że zobaczymy nawet na starych TV wzrost jakości grafiki, ale kto gra w grafike?, chyba bardziej liczy się fizyka, muza, miodność,klimat, grafa owszem jest ważna ale nie jest ważniejsza od klimatu i mam nadzieję że nowy metal 4, GT5, Halo 3, forza2, JAK, killzone 2 i wiele wiele innych gier nie zatracą tego niepowtarzalnego klimatu i będą dalej trzymać poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie chce mi się pisać, bo widzę że nie czaicie o co mi biega. Powtarzam raz jeszcze: zwykłe TV ma za niską rozdzielczość żeby uchwycić niuanse w różnicy grafiki między PS3 a X-Box 2. Nawet 100Hz nie zwiększy ci ilości szczegółów jakie widzisz, bo rozdzielczośc masz tą samą co zwykły TV.

Na E3 pokazano mnóstwo screenów w rozdzielczości HDTV (choćby ten z posta wyżej 1280x720), a niektórzy napalają się, że zobaczą taką śliczną, szczegółową grafę na swoim telewizorku. A potem będą rozczarowani.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen wygląda genialnie oby grafa była rzeczywiście jak ta na tym zdjęciu !!!!!!!

 

jedno mnie tylko dziwi dlaczego na trailerze z e3 sposób rozgrywki jest bardzo podobny do virtualcop

 

ps. ciekawi mnie czy PS3 i XBOXA 360 będzie można podłączyć pod monitor od kompa ??

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. ciekawi mnie czy PS3 i XBOXA 360 będzie można podłączyć pod monitor od kompa ??

1456985[/snapback]

moim zdaniem na 100% tak. taktyka sony i microsoftu polega na zachęceniu jak najwiekszej ilosci ludzi do kupienia konsoli, dlatego postarali sie zeby bylo kompatybilne ze wszystkim - zeby np. pecetowcy nie musieli rezygnowac ze starych przyzwyczajen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, możecie się pośmiać :)

Dla mnie ten "screen" to jest grafika, tzn rysunek a nie zdjęcie z gry. Dziwne to jakieś, ta postać z prawej wygląda jakby rysowana ołówkiem albo węglem, tak jest poszczępiona.

Zupełnie inaczej wygląda część postaci z lewej.

Imo to rysunek.

Jeszcze co do wydajności next genów. Te infa, które podają Bile i Soniarze to są liczby czysto marketingowe. O co mi chodzi, o to, że niektórzy myślą, że PS3 będzie 10000x silniejsza niż PS2. Zdziwiłbym się, gdyby była silniejsza powiedzmy 5-6 razy. Trzebaby zapuścić gry z PS2 i sprawdzić ile klatek walą :) Pamiętajcie, że szybsze 5x to znaczy, że zamiast 60fps musiałoby być 300fps ! Nie wiem, czy to możliwe.

Może pamiętacie, jak dane podawali przy prezentacji "Szaraczka" - (umownie, nie pamiętam przecież) obróbka 9999mln wielokontów/sek. Poniżej podali 10 wielokontów texturowanych na sekundę :) Ale ludziska widzieli tylko tą 1szą liczbę ;)

Takze nawet jeżeli proc teoretycznie jest wydajniejszy te 100x to nie znaczy, że gry będą 100 razy "szybciej" chodziły. Karta graficzna również musiałaby być wydajniejsza 100x, pamięć też, komunikacja pomiędzy nimi itp. Ja zakładam, że pierwsze gry będą na poziomie gier pecetowych. Zobaczymy. Sobie i wam życzę, aby było jak najwięcej, jak najlepiej, jak najszybciej. Mnie też na tym zależy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Dziwi mnie,ze powstal wogole ten topik bo zaloze sie ze i tak bedziecie hulac wszyscy na pecetach tak jak ja i nie wciagniecie PS3 a pozatym,90% forumowiczow uzywa wlasnie pecetow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie,ze powstal wogole ten topik bo zaloze sie ze i tak bedziecie hulac wszyscy na pecetach tak jak ja i nie wciagniecie PS3 a pozatym,90% forumowiczow uzywa wlasnie pecetow :)

1457700[/snapback]

 

He he pewnie masz racje ale pomyśl za jaką cene.... Ja już kompa nie modernizuje... hehe poprostu jestem graczem i mam gdzieś platforme na której gram.. Najpierw był Pegazus :P potem PSX teraz PC a następne będzie sam nie wiem co .. proste.. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Jesli ktos ma konsole i gra tylko na konsolach to to aqrat jest eleganckie wyjscie,tylko ze patrz na 2ga czesc mojej wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elbios, za 5-10 lat to Ziemia może być zalana przez lodowce, albo zjedzona przez czarną pustkę kosmosu, ewentualnie, kosmojajcarze wyśsią nam całe powietrze - no i nikt nie będzie grał na pecetach.

Jednego możesz być pewien. Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KZI

Mam przed sobą artykuł z Chipa 3/2004, gdzie pisali że PS3 będzie 1000 razy szybsze od PS2. Niedawno Sony przyznało że będzie szybsze około 35 razy. W tą drugą cyfrę jestem w stanie uwierzyć, w końcu postęp w elektronice od 2000 roku jest ogromny. Dlatego masz rację, nie ma co się podniecać cyferkami, czy demami technologicznymi, tylko zaczekać do premiery i wtedy zobaczyć co naprawdę potrafią te maszynki. Moc obliczeniową będą miały ogromną, tylko kwestia jak piszący gry będą ją potrafili wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie chce mi się pisać, bo widzę że nie czaicie o co mi biega. Powtarzam raz jeszcze: zwykłe TV ma za niską rozdzielczość żeby uchwycić niuanse w różnicy grafiki między PS3 a X-Box 2. Nawet 100Hz nie zwiększy ci ilości szczegółów jakie widzisz, bo rozdzielczośc masz tą samą co zwykły TV.

Na E3 pokazano mnóstwo screenów w rozdzielczości HDTV (choćby ten z posta wyżej 1280x720), a niektórzy napalają się, że zobaczą taką śliczną, szczegółową grafę na swoim telewizorku. A potem będą rozczarowani.

1456955[/snapback]

Rozdzielczosc nie ma nic do szczegolowosci grafiki, przynajmniej bezposrednio, umozliwia ona o tyle lepsza szczegolowosc o ile jest wieksze pole obrazu, wiecej punktow na ekranie.

Wystarczy, aby piksele byly na tyle male, aby ludzkie oko nie potrafilo ich wyroznic w calym obrazie.

Rozdzielczosc ma jedynie wplyw na ostrosc obrazu, im wieksza tym mniej rozmyty i mozemy powiedziec wtedy, ze jest ostry jak zyleta :wink:

 

Jakos wszystkie filmy mozna ogladac w telewizorze, a jeszcze zadna gra nie zaoferowala takiej fotorealistycznej grafiki :wink:

 

A samo K2, mimo mojej absolutnego optymizmu, film prerenderowany, ze wzgledu na postaci, poziom wymodelowania jest zabojczy, nawet sprzaczki sa w 3D!!!

Modele postaci wygladaja na kilkaset tysiecy poligonow, a tego nawet PS3 nie uciagnie. Wedlug mnie w finalnej wersji beda na poziomie enginu Unreal'a 3.

 

Jednak samo tlo i wybuchy, to jest mozliwe i bym smial twierdzic, ze pochodza z wlasciwej gry, bumpmapowane powierzchnie, gdyby mialy byc renderowane do CGI tez by pewnie byly w 3D, a jednak nie sa.

 

Podrasowali postacie wrzucili do tla gry, ladnie rozpisali skrypyty i tak wyglada zapierajace dech w piersiach intro.

 

BTW odnosnie debaty realtime vs pre-render, zwroccie takze uwage na boczne chmury na poczatku filmiku, sa plaskie!!! (te posrodku chyba tez, ale na tych bocznych to sie wyraznie uwidacznia), ja bym do CGI bal sie takie cos wstawic, chyba mozna zastosowac jakies wolumetryczne, albo jeszcze inne, nie wiem, nie jestem super ekspertem od grafiki komputerowej.

 

Gdyby jednak jakims cudem udalo sie to wszystko zawrzec we wlasciwej grze, to boje sie myslec, jak beda wygladale kolejne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip 3/2004 - bardzo aktualny :) Co oni wtedy wiedzieli ? Niewiele. Co do samej gazety, kiedyś strasznie upadli pisząc właśnie takie głupoty, ludzie ich nawyzywali, a ja przestałem czytać.

Kolejny przykład - Cienkol 55koni osiąga setkę w ~14.5sek. 100konny nie będzi emiał setki w 7 sekund, tylko koło 10ciu. Nie zawsze podwojenie daje podwojenie :)

Ścigam sobie filmiki z E3 ze strony http://www.gametrailers.com/e3_2k5_ps3.php...etter=&start=15 , teraz ściągnąłem prezentacje Namco. Hmmm obejrzyjcie koniecznie. Pokazują jakiś rpg? w fps czyli z oczu. Rendery są piękne, dokładnie jak Killzone i reszta. Później jest kilka momentów z gry. Jest dokładnie tak, jak mówię - grafa jak na piecu (w sumie mało widać), a w momencie walenia do dużej grupki zombie to są może z 2-3fpsy. Ale reeendeerrry, jaka grafa, koniec PC. Żałoba, ide się zdrzemnąć przed nocka :) Ściągamy dalej.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo tego zapodanego wyżej screenu to jest on właśnie z tego filmiku więc nie wiem czy jest sens drugi raz rozpatrywać to samo.....

 

Sam już raczej sądzę że to render. Ale to nie oznacza że nowe gry będą wyglądały kiepsko! Wiem że nic tak na prawdę nie wiemy o mocy tych konsol poza cyferkami ale zobaczcie np. TES IV Oblivion na X360....przecież obok takiej grafy nie sposób przejść obojetnie!!! Ponoć ma też wyjść na PS3. Albo Unreal Engine 3 śmigający na PS3, tam też grafa powala. IMO powód dla którego programiści nie tworzyli tak zaawansowanych gier to właśnie obecność starych technologi. Po co robić grę na kompa o grafie która powala i przewyższa wszystko inne w czasach gdy to się nie opłaca bo np. kompy czy konsole są za słabe (taki full wypas pecet to może by jeszcze coś takiego pociągnoł ale np. PS2 albo Xkloc już nie bardzo a przecież popularne jest wydawanie gier na kilku platformach do zarobienia większej kaski). Wydanie takich gier na kompa byłoby złe też z tego powodu że "starocie" nie zostały jeszcze dobrze wyeksploatowane a do tego stworzenie czegoś mocożermego np. na PC powodowałoby powstawanie olbrzymiej przepaści między PC a konsolami a to jest nieekonomiczne (rynek gier PC i konsol idzie w parze ze sobą). Przyśpieszyłoby to konieczność wydania lepszego, nowszego sprzętu i zbyt dramatyczne zmuszenie graczy do przesiadki na lepszy sprzęt. Ale jak teraz nowe konsolki są za rogiem to wolna amerykanka, można robić wreszcie coś "nowego", o wiele lepszego od poprzedników. Zaraz wypływają też screeny nowych gier na kompa z grafą którą nie bardzo wiem co by mogło uciągnąć. To jest spory skok jakościowy i trzeba to zauważyć. Jak swego czasu zobaczyłem screeny z gier na PS2 to też trochę mnie zatkało, bo różnica była jak na tamte czasy duża (już nie pamiętam czy ogromna ale...). To samo jest i teraz. Czekają nas kolejne extra giery! Ja już nie mogę się doczekać bo prawdę powiedziawszy ten "sztuczny" zastuj już troszkę mnie nużył. Teraz sie zacznie. Będzi to kosztowne ale jak to ktos powiedział: "Co się nie rozwija, to się cofa" (czy jakoś tak ;) ). Nadchodzi nowy standard gier...trzeba się przyzwyczaić....

 

Nara.

 

EDIT: UWAGA!!! JEST CHYBA ODPOWIEDŹ!!!

Is the Killzone sequence a fair example of what people can expect from realtime gameplay on PlayStation 3?

 

Jan-Bart: Yeah, it's basically a representation of the look and feel of the game we're trying to make.

Pełny materiał: http://ps3.ign.com/articles/616/616591p1.html

A więc wszystko wskazuje na to że to NIE jest filmik z gry a jedynie render( choć tak na serio to nawet sam ign nie wie jak interpretować tą wypowiedź...pozatym kolo mówi że jest porażony mocą PS3 więc może machną coś o zbliżonym poziomie...). 3mta się.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałęm właśnie filmik z Gears Of War - większość to rendery, ale są z 3 ujęcia dwu sekundowe z gry. Grafa słaba, widać niską rozdziałkę, obraz skacze. Nic nie mówię :)

W nowem PSX EXTREME piszą, aby nie spodziewać się rewoluzji po xklocku 360. Zobaczymy co napiszą w następnym numerze, po E3.

Co do obecnych kuńsol - w PSX jest opis Midnight Club 3 na xklocka. Piszą, że gra jest cudo, ale potrafi tak skakać, że się płakać chce. Napisali tak: "Na starcie, w deszczu i robiąc burnouta klatki tak spadają, że odliczanie z 1 do 0 trwa 5 sekund". LOL, POWER OF KONSOLA. LOL LOL LOL. Konsole lepsze....... lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład - Cienkol 55koni osiąga setkę w ~14.5sek. 100konny nie będzi emiał setki w 7 sekund, tylko koło 10ciu.

1457854[/snapback]

 

no KZI ale palnales :D

generalnie jak sie na czyms nie zna to raczej sie nie wypowiada,

Cinquecento 1.1 z turbina 0,6 bara i stopniem sprezania 8,1 : 1 legitymujacy sie moca 101KM i momentem 147Nm ma 0-100km/s 7,9 sekundy. Auto przerabiala firma Novitec, auto nie zostalo jakos odchudzone, Podstawowa przeróbka Cinquecento u Noviteca to zastosowanie turbosprężarki, chłodnicy powietrza doładowanego oraz zdublowanie układu wtryskowego w ten sposób, że dodatkowy sterownik i wtryskiwacz dawkują zwiększoną ilość paliwa proporcjonalnie do wzrastającego ciśnienia doładowani wszystko to daje 101KM i osiagi jakie podalem

aha V-max to 191km/h

 

sory za off-topa ale poprostu musialem cos napisac, potwtarzam jak sie na czyms nie zna albo ma sie malutkie pojecie lepiej sie nie wypowiadac

 

KZI bez obrazy ale musialem cie skorygowac

pozdrawiam

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...