Skocz do zawartości
Nereidin

[problem] Galaxy 6600gt Pciex

Rekomendowane odpowiedzi

Opis problemu -

 

W trybie 3D cały komputer zacina sie na kilka sekund po czym powraca

do normalnego stanu i po chwili znowu sie zacina. Przy filmach sytacja podobna..

 

W trybie 2D wszystko dziala jak nalezy, testowałem na dwóch roznych slotach pciex (plyta z sli), na kilku systemach operacyjnych (winxp sp1, winxp sp2, win98se),

testowane w grach (sc3, farcry, doom3 itp.), programach (performance test, 3dmark05 i 03), temperatura rdzenia nigdy nie przekroczyla 60C (granica wytrzymalosci ukladu do 145C), sprawdzajac metoda "organoleptyczna" radiatorki

pamieci oraz chlodzenie chipsetu sa cieple ale nie gorace, nie pomagalo ustawienie nizszego taktowania rdzenia/pamieci - w kazdym wariancie komputer co jakis czas zacina sie na kilka sekund i wraca do normalnej pracy i za jakis czas sytuacja sie powtarza - podczas pracy w windowsie, przedlądaniu stron, itp. wszystko działa jak należy.. :mur:

 

Nadmienie jeszcze ze grafika nie była podkręcana, a sterowniki nie modowane (najnowsze 71.89), testowane rowniez na 66.93 oraz 71.25...

 

W trybie 2D wszystko działa dobrze testowane performance testem.

 

Aha grafa nie sypie artefaktami, procek specjalnie nie krecony itp.

 

Jak dla mnie kompletny ZoNk - Karta to Galaxy 6600GT 128/128 PCIex - takie zonki dzieja sie od przedwczoraj ale sam nie wiem własciwie dlaczego wszystko bylo normalnie az do chwili jak mi sie gry zaczely dziwnie zachowywac... Grafe ogladalem i nie jest nigdzie przypalona, kondensatorki nie na puchniete...

 

Co moze byc przyczyna ? Czy ktos z Was spotakl sie z czyms takim ? :unsure:

Edytowane przez Nereidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie taka same karte jak Twoja (GALAXY 6600GT)... kiedy zainstalowalem sterowniki do Cool'n'Quiet (do procka AMD), to rowniez mialem przeskoki.

Przeinstalowalem Winde i juz dziala, ale nie instalowalem sterow C'n'Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl sie kreci - tak jak pisalem temperatura nie przekracza 60C na rdzeniu

 

Z CnQ wogole nie korzystam, dodatkowo dzieje sie to na 2 systemach...

 

Mysle ze to moze byc uszkodzenie samej grafy tylko nie mam pojecia w jaki sposob.

Edytowane przez Nereidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl sie kreci - tak jak pisalem temperatura nie przekracza 60C na rdzeniu

 

Z CnQ wogole nie korzystam, dodatkowo dzieje sie to na 2 systemach...

 

Mysle ze to moze byc uszkodzenie samej grafy tylko nie mam pojecia w jaki sposob.

1452098[/snapback]

Objawy ktore podajesz to tak jakby zasilacz mial problemy z dostarczeniem odpowiedniego pradu do karty no ale... no nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwie tylko grafa przyszla, był jeszcze zalman niebieski na chipsetcie ale wrocilem to wiatraczka, bo musialbym wywalic polowe zeberek zeby sie i on i grafa zmiescily.

1452208[/snapback]

Aha...Czyli NB jest pewnie niedochłodzony...

Spróbuj podczas testów "namacalnie sprawdzić jaka temperature masz na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...