Skocz do zawartości
SilberPunkt

Touchpad - Emulacja Scrolla?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...

 

Mój notek to ASUS A3531LUH... Brakuje mi w nim jednej rzeczy - klawiszy emulujących działanie scrolla z myszki... Można se oczywiście poradzić kursorami, ale trzeba umieszczać wskaźnik myszy na niezdefiniowane pola w przeglądarce...

Podobno istnieje siakiś programik za pomocą którego można wydzielić z Touchpada fragment, który będzie działał jak dwa dodatkowe klawisze...

 

Jeśli ktoś tego używa bądź gdzieś to widział będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomoc...

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alps też ma takie ustrojstwo - prawa krawędź może robić za rolke pionową, dolna za poziomą, górna za wstecz - dalej, a narożnikom można przypisać skrót do dowolnego programu.

Wypas totalny - po kilkunastu dniach używania drażni mnie gładzik bez stref specjalnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sugestii Kenji'ego (Google... B) ) znalazłem opis padzika firmy Synaptics (czyli takiej jak mam w notku), który ma fabrycznie zaimplementowaną tę funkcję... Sprawdziłem u siebie i... TO DZIAŁA!!!! :lol:

Działa to tak jak opisał Zakath - przesuwanie palucha po prawej krawędzi padzika powoduje przewijanie stronek... Pozostałych funkcji o których pisał Zakath nie posiadam ale to mi w zupełności wystarcza! :)

Co ciekawe, jest to funkcja nie udokumentowana w instrukcji - dlatego o niej nie wiedziałem, bo się jej nie spodziewałem poprostu... czasami tylko się dziwiłem, że kursor zmieniał kształt na coś w rodzju suwaczka i dawało się przewijać stronki...

Ogólnie funkcjonuje to prawie poprawnie - czasami są drobne problemy - należy trochę przemieścić kursor ale już dochodzę do wprawy... :rolleyes:

 

Tak więc znalazłem solution mojego problemu bez dodatkowego softu... Jeśli do tej pory nie wykryliście podobnych funkcji w Waszych padzikach to radzę spróbować - satysfakcja gwarantowana! :)

 

P.S.

Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie...

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...