Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj składałem kompa na Samsungu 160GB PATA, dysk do wymiany (formatował się i nagle stop... - na 100% uszkodzony). Dzisiaj kupiłem sobie Samsunga 200GB SATA II i jest to samo. Doradźcie czym go sprawdzić żeby się upewnić co z nim jest? Żeby nie było to się dzieje na innych komputerach i nie mówcie że ja coś robie źle.

edit: użyłem HD Tune - dysk jest zwalony :(

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

EDIT:

w moim przypadku należało odinstalować sterowniki IDE nvidii i ładuje się już wszystko idealnie.

1607512[/snapback]

Potwierdzam w 100% po odinstalowaniu sterowników nVidii system ładuje się błyskawicznie.

 

P.S. KoniaK - pozdrawiam i dziękuje za rozwiązanie problemu, który doprowadzał mnie do furii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Plyte DFI lanparty ultra-d i po podłączeniu dysku i uruchomieniu kompa dysk zamias sie odpalic na sata II jest wykrywalny przez bios jako Sata I 133  <_< 

 

Trzeba To jakos Oddzielnie Konfigurować, niestety nie orietuje sie w tym temacie więc jesli wiecie cos na ten temat to bardzo proszę o podpowiedz.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

Hdd jest podłaczony bez zworki bo z tego co wyczytałem to tak ma być.

1539317[/snapback]

Mam ten sam problem - u mnie bios pokazuje ata 133. Ta sama plyta. Cos trzeba ustawic? Moze ktos podpowie.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam problem z tytulowym samsungiem ;(

kupilem i przerazilem sie jak chrobocze!! mam jeszcze seagate 80GB z 2mb cache ktory zostal uznany za jeden z najglosniejszych dyskow choc ja nie moge powiedziec zeby byl glosny!! NIe slychac go prawie w ogole!! wiem co mowie!! a ten samsung chrobocze tak ze glowa boli, moze nie az tak jak stary dysk 1,5 GB WD ktory slychac w drugim pokoju ale jest bardzo glosny! czy to sie nadaje do gwarancji??

 

moze powiem tak: slysze tego samsunga jak slucham muzyki na tyle glosno ze jak siora cos do mnie mowi z pokoju obok to nie rozumiem jej :D... to chyba nie jest normalne ??

 

no i tez mam dfi lanparty nf4 ultra-d i pokazuje mi ata133 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Właśnie wczoraj zakupiłem coś takiego jak: Hitachi DeskStar T7K250 (HDT722516DLA380) 160 GB SATA II NCQ na komputroniku (a właściwie poprzez sklep w moim mieście) ale nie wtym rzecz. ;D Dysk ma kopa niesamowitego no i musze powiedzieć że samo instalowanie systemu trwało na oprawde krótko tymbardziej że miałem starą kosiarke i mam WIEEELKIE porównanie :D. Jedno mnie irytuje. Dysk jest cichutki gdy nie jest przykręcony i jest że tak powiem w powietrzu natomiast (mam kompa z boku koło siebie na biurku) gdy jest przykręcony przykręcony to już nie jest tak bajkowo. Działa bezgłośnie ale np w trakcie kopiowania go słychać dość znacząco. Nie powiem te 20MB/s w kopiowaniu miedzy partycjami to sporo ale hehe przecież nie bede go trzymał w powietrzu albo tak jak niektórzy pisali - na gąbce. Hmm zastanawia mnie czy to jest zupełnie normalne przy tych dyskach ? :D czy na prawde niektóre są bezgłośne (bo ten w burst jednak pokazuej swoje "hrhr")? :D

 

Drugie moje odczucie to sam start, gdy włączam pierwszy raz kompa to tez potrzebuje troszke na rozpędzenie się. Jakąś sekunde dwie góra. Its normal. tylko że również nie jest bezgłosny przy starcie (gdy osiąga swoje obroty dopiero staje się "bezgłośny") a miedzy czasie hmmm moge to porownac do odrzutowca w samej barwie dzwieku.

 

Uwaga: poprzez bezgłośny mialem na mysli prawie bezgłośny bo wiadomo że takich nie ma :P a szkoda.

 

Co o tym sądzicie ? :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... mialem u siebie kilka dysków zarówno 160Gb jak i 200Gb! Zaczynalem od MAxtora 160GB na sata! Dysk ok jesli chodzi o wytzrymalosc... niezawodny... ale co do szybkosci to raczej kiepsko.. ale do czego zmierzam... otóz jestem w posiadaniu 2x 200GB baracuda ata100! zakupilem wczoraj dysk samsung 2004c. sata2 i ncq... i jakez bylo moje rozczarowanie.. :( ten dysk dostaje w pupe na kazdym kroku od barracudy :( jestem troszke zawiedziony :( poniewaz baracuda na ata znecydowanie lepiej sobie radzi... i puki co nie mialem u siebie wydajniejszego dysku z serii 200GB-ców! niewiem moze to kwestia zlego konfigu plyty, Mam msi neo2 platinum! jeszcze potestuje ... ale puki co jestem lekko rozczarowany! Dysk naprawde cichy... i na pierwszy rzut oka szybki.. ale testy pokazuja zupelnie co innego :( czy im wierzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tez napisze dzis krotko testowalem WD 160 GB JS SATA 3G. Co do odgłosów pracy jest całkiem niezle bo chodzi jak moj Seagate 7220.7 co do predkosci oto wyniki z HDTach

Burst Speed 130

Random access 13,3 ms

Average read 52,2 MB/s

 

Według mnie całkem niezłe wyniki

 

Co do Samsunga nie kupie chćby to miał być ostatni dysk na tej planecie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Samsunga SP 2004C i mam srednia predkosc w programie HD_Speed na poziomie 42 MB/s

Dzisiaj wpadll do mnie kolo z dyskiem ATA seagata 160 GB i w tym programie mial 70 MB/s

 

Dodam ze mialem zainstalowane stery EIDE nvidi te co zapodaje Nvidia standardowo w swoim pakiecie do NForca, po ich odinstalowaniu nadal takie same mam transwery...

 

co polecacie ?? i jak u was wyglada sprawa z tymi predkosciami ???

 

dodam ze jest to dysk SATA

 

pozdro600

Edytowane przez Yak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie teraz się przymierzam właśnie do tego modelu Najpierw zasilacz dorwę i potem spokojnie kupuję tego. Kurde miałem kupic kurtkę zimową ;)

 

I widzę, że pochlebnie go oceniacie - ale to jakby dobrze.

 

Więc chyba dobrze wybrałem - jak kupię za jakiś tydzień to sie podziele własnymi refleksjami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na Win98Se taki dysk 160GB lub większy będzie widziany w całości? a może trzeba jakoś cudować coby był widziany? :)

1694165[/snapback]

Na systemach FAT32 (Win 95,98,ME itd) nigdy nie będzie widziane więcej niż 128 GB a na win 2000 i systemie Fat 32 widzi 32GB. Kiedy Wy się nauczycie że do nowego sprzętu nie używa się antycznych systemów plików i przestarzałych systemów operacyjnych !!! Oczywiście można się starać modyfikować wielkość jednostki al. ale 32 i więcej KB to "trochę" chyba za wiele prawda?

 

no problem w tym ze mam zainstalowanego a dalej mam 130gb :/

1686028[/snapback]

Zakładam że masz system plików NTFS, sprawdź czy nie ma jakiejś zworki odpowiedzialnej za to.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszyswtkim własnie dostałem tego samsunga moze mi ktos powiedziec co mam dalej zrobic bo pierwszyas raz mam dysk sata co mam ogólnie zrobic po wsadzeniu go do kompa :wink: :wink: sorki za lamerskie pytanie

 

Sprzęt jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszyswtkim własnie dostałem tego samsunga moze mi ktos powiedziec co mam dalej zrobic bo pierwszyas raz mam  dysk sata  co mam ogólnie zrobic po wsadzeniu go do kompa :wink:  :wink:  sorki za lamerskie pytanie

 

Sprzęt jak w podpisie

1723739[/snapback]

Podłączyć, założyć partycje i sformatować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć, założyć partycje i sformatować  :lol:

1725065[/snapback]

 

eee to moze tak partycje chodziło ci pod windowsem zrobic : nie idze bo mi winda sie nie ładuje jak chce windowsa zainstalowac tez stoi w miejscu dodam ze dysk mi normalnie wykrywa <_< <_<

 

edit

DO posiadaczy dostalisci moze do tego dysku jakas dyskietke ze sterami albo cos takiego <_< :oops:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to moze tak partycje chodziło ci pod windowsem zrobic : nie idze bo mi winda sie nie ładuje jak chce windowsa zainstalowac tez stoi w miejscu dodam ze dysk  mi normalnie wykrywa    <_<  <_<

 

edit

DO posiadaczy dostalisci moze do tego dysku jakas dyskietke ze sterami albo cos takiego  <_<  :oops:

1725328[/snapback]

A w czasie instalacji windy zapodales mu stery z dyskietki do sata? (F6 przy uruchamianiu instalatora)

 

Sam mam dwa te dyski, a dokladnie model SP2004C, dzialajace w raid0 i nie bylo zadnych sterownikow czy czegos innego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czasie instalacji windy zapodales mu stery z dyskietki do sata? (F6 przy uruchamianiu instalatora)

 

Sam mam dwa te dyski, a dokladnie model SP2004C, dzialajace w raid0 i nie bylo zadnych sterownikow czy czegos innego :wink:

1725662[/snapback]

 

jak zapodam mu stery z dyskietki to mi sie czarny ekran z białą kropką włącza . Trzeba cos pozmieniac bo moze w biosie cos za duzo pozmieniałem <_< <_<

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że poraz 1000 ale:

 

zainstalowałem SP2 i system widzi nadal 127 GB, wchodzę do zarządzania i jest druga partycja 21GB niepodzielna. Jak zrobic żeby połączyć ją w jedną całość i dlaczego tylko 148 GB a nie 160 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że poraz 1000 ale:

 

zainstalowałem SP2 i system widzi nadal 127 GB, wchodzę do zarządzania i jest druga partycja 21GB niepodzielna. Jak zrobic żeby połączyć ją w jedną całość i dlaczego tylko 148 GB a nie 160 ?

160 GB według producentów HDD = 160 000 000 000. 160 000 000 000 : 1024 : 1024 :1024 = 149 GB więc 1 GB masz za mało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Na systemach FAT32 (Win 95,98,ME itd) nigdy nie będzie widziane więcej niż 128 GB a na win 2000 i systemie Fat 32 widzi 32GB. Kiedy Wy się nauczycie że do nowego sprzętu nie używa się antycznych systemów plików i przestarzałych systemów operacyjnych !!! Oczywiście można się starać modyfikować wielkość jednostki al. ale 32 i więcej KB to "trochę" chyba za wiele prawda?

Zakładam że masz system plików NTFS, sprawdź czy nie ma jakiejś zworki odpowiedzialnej za to.

na win 2000 na samsungu 40 GB widzi mi całosć :) Fat32 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

nie wiem i mało mnie to interesi powiem szczerze :) nie chciało by mi sięnawet sprawdzać :) wiem tylko tyle, że od kupienia jedyne co na nim robiłem to zakłądanie partycji fdiskiem jeszcze pod Win98, potem przekłądka dyzia do różnyc kompów z Win 2000 i XP i zawsze widziało mi całą powierzchnie dysku :) ..a moze to dlatemu, że partycje mam zrobione 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego samsunga(silnik NIDEC kilkanaście dni temu... i jestem raczej rozczarowany.

Spodziewałem się ciszy, chłodu i niezłej wydajności; została chyba tylko wydajność.

Przede wszystkim jest głośny: wyeliminowałem możliwe drgania przykrecając go do radiatorków od zasiłki, radiatorki wbiłem do styropianu grubosci ok 2cm, i polożyłem całosc na gabce. Nadal jednak slychac denerwujące terkotanie, chrumkanie głowicy. Moj stary maxtor 30GB jest cichszy(porównanie empiryczne)

Z temperaturą też nie jest za kolorowo. Na dysk puszczony jest wiatrak 80mm na 7V i temp nie spada ponizej 34stopni (czesto w okolicach 38-40). Maxtor w tym samym czasie(on z kolei lezy nie przykrecony w kieszeni) jest ok 4 stopnie chlodniejszy. Mimo wszystko liczę że jak sprzedam starego hdd i ogarne nieco kable to tempy nieco spadna bo sie zrobi przewiew.

 

Sytuację ratuje fakt że jak zamknę obudowe to w zasadzie terkotanie przestaje być słyszalne (buda noname ale wyciszona pianką poliuretanową)

 

... może jestem przewrażliwiony ale wydawalo mi sie ze ten dysk bedzie sie lepiej sprawowal i wiecej mozna od niego oczekiwac zarówno w kwestii głośności jak i temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten dysk o którym wszyscy mówią w tym temacie Samsung 160JJ SATA II NCQ i trochę się zawiodłem ponieważ dysk słychać za każdym razem jak coś robię (wejdę do katalogu lub włącze plik) tak trzeszczy lekko. :( nie wiem czy to normalne?

kupiłem go w esc.pl i serwisant napisał mi żebym go najpierw sprawdził programem na tej stronie a dopiero później wysłał im do serwisu

 

http://www.esc.pl/information.php?info_id=...09ca60b406bb26d

 

 

pomoże mi któos jak to zrobić

czym sprawdzić czy dysk ma błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...