Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

też mam ten dysk o którym wszyscy mówią w tym temacie Samsung 160JJ SATA II NCQ i trochę się zawiodłem ponieważ dysk słychać za każdym razem jak coś robię (wejdę do katalogu lub włącze plik) tak trzeszczy lekko. :( nie wiem czy to normalne?

kupiłem go w esc.pl i serwisant napisał mi żebym go najpierw sprawdził programem na tej stronie a dopiero później wysłał im do serwisu

 

http://www.esc.pl/information.php?info_id=...09ca60b406bb26d

pomoże mi któos jak to zrobić

czym sprawdzić czy dysk ma błędy?

pomozcie bo nie wiem co robic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem i mało mnie to interesi powiem szczerze :) nie chciało by mi sięnawet sprawdzać :) wiem tylko tyle, że od kupienia jedyne co na nim robiłem to zakłądanie partycji fdiskiem jeszcze pod Win98, potem przekłądka dyzia do różnyc kompów z Win 2000 i XP i zawsze widziało mi całą powierzchnie dysku :) ..a moze to dlatemu, że partycje mam zrobione 4?

... a tak - mi chodziło o jedną partycję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym wszystkim co maja problemy z głośnościa polecam program samunga hutil działa pod dosem i tam można zmienić w jakim trybie dysk ma pracować (quit czy fast), u mnie fabryczne nastawienie było quit czyli cicho, może wy macie fast i przez to bardziej wam chrabąszczy w dyskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu czarnego ekranu przy ladowniau xp:Odinstalowanie sterow IDE nVidi roziwazuje problem ale dysk bez sterow chodzi znacznie gorzej(wolniej) wiec nie jest to najlepsze rozwiazenie.moze juz ktos odgadl co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, ma ktoś model Samsung 120GB 8MB HD120IJ sATA-2 ??Jak z wydajnością,podobna jak w tym 160GB, czy lepiej dołożyć i kupić 160, róznica w sumie koło 50 złotych.Ale obstaje za tą 120 tylko dla tego że uważam że mi wystarczy :) (no chyba że jest duża różnica w wydajnosci) ;)

Edytowane przez misiektychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja się pochwalę wynikami samsunga 250GB sata2 :D :

Ja mam średni większy o 0,5 MB na tym dysku ( 250 GB Samsung - av. 62,2 MB/s )

 

ps. widzę że masz uskoki transferu - masz włączone coś poza HDtach? może plik wymiany pogarsza wynik

 

ps2. mój dysk pracuje tylko w trybie SATA 1 bo płyta na tyle pozwala

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na dniach kupuję HD Samsunga. Mam jednak dylemacik zamykający się w dwóch szybkich pytankach do Was, moi Drodzy.

 

1) HD120JJ czy HD160JJ??

Czy oba mają taką samą wydajność i generują identyczny poziom hałasu?

 

2) Motor JVC czy NIDEC??

Jak z coolturką pracy obydwu?

 

Oczekuję każdej, acz rzeczowej pomocy.

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę coś z rodziny P120 czyli :

 

SP2004C lub SP2504C wersja 120 GB może być już niedostępna. Te co podałeś mają talerze 80 GB , te co ja podałem mają 125 GB. Mój 250 GB SP2504C ma średni transfer ~62 MB /s, wersja 200 GB powinna mieć identyczny transfer ale lepiej poproś kogoś o wykres z HDtach. Jeśli koniecznie chcesz 160 GB to lepiej weź Seagate 7200.9 - ma średni transfer 62-63 MB/s czyli tak samo jak Samsung SP2504C.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem porownanie dysku SAMSUNGA 200GB ATA133 i 250 SATA2. Dlaczego roznica w wydajnosci jest tak duza ??

Jest prawdopodobne że wersja 200 GB ma talerze 100 GB ... Dasz radę załatwić do testów sobie 200 GB SATA?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo dysk napewno ma talerze 125 GB (P120). Jakich sterownikow do nforca4 uzywacie ja zainstalowalem najnowsze ze strony nvidi ??

Producent tak pisze, ale testy Twoje mówią co innego - może to wina interface'u ? Przydałby się ten dysk 200 na SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym wszystkim co maja problemy z głośnościa polecam program samunga hutil działa pod dosem i tam można zmienić w jakim trybie dysk ma pracować (quit czy fast), u mnie fabryczne nastawienie było quit czyli cicho, może wy macie fast i przez to bardziej wam chrabąszczy w dyskach

No ja bym najbardziej chciał żeby było i fast i quiet, tak jak myslę powino być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje bardzo szybkiej odpowiedzi.

Planuje kupic dysk i musze go niedlugo zamowic, czy warto brac samsunga 250 GB SATA II czy moze jakis mniejszy? Chodzi mi o sprawdzony dysk, zebym pozniej nie zalowal..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę coś z rodziny P120 czyli :

 

SP2004C lub SP2504C wersja 120 GB może być już niedostępna. Te co podałeś mają talerze 80 GB , te co ja podałem mają 125 GB. Mój 250 GB SP2504C ma średni transfer ~62 MB /s, wersja 200 GB powinna mieć identyczny transfer ale lepiej poproś kogoś o wykres z HDtach. Jeśli koniecznie chcesz 160 GB to lepiej weź Seagate 7200.9 - ma średni transfer 62-63 MB/s czyli tak samo jak Samsung SP2504C.

Cześć

 

Otóż nie mam zamiaru wykosztować się na sam tylko dysk, a poza tym nie potrzebuję aż tak dużej poj. Głównym kryterium jaki ma spełniać dysk to jego mozliwie najcichsza praca. Wydajnośc również nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia, zwłaszcza że w przyszłości planuję dokupić drugi taki sam dysk do pracy w "rajdowskim" tandemie.

Słyszałem, że dyski SATA II Samsunga wykonane w technologi 80 GB na talerz cieszą się wśród użytkowników b. dobrą opinią, zwłaszcza w relacji ciszy do wydajności (choć po lekturze niniejszego wątku nabrałem obaw). BTW zarzućcie proszę wynikami HD Tach dla HD160JJ oraz wersji 120 (również SATAII). Nie sądzę, żeby 120 nie była dostępna na rynku, tym bardziej, że można jeszcze upolować nowe dziesiątki (tak, 10 GB!) :-)

 

Co do HDD Seagate 7200.9 to one już niestety od (nie pamiętam, której wersji w dół) optymalizowane są pod kątem maksymalnej wydajności (BTW, to oficjalne stanowisko firmy). A wydajność 7200.9 160 GB nie jest jakoś powalająca i ustępuje jednak starszym konstrukcjom konkurencji (gdzieś widziałem porównanie). Natomiast wciąż niedoścignionym wzorem ciszy dla wszystkich producentów pozostaje Seagate ATA IV, a ściślej jednotalerzowe konstrukcje 20 i 40 GB. Ani wcześniej, ani później żaden wyprodukowany dysk 3,5" nie osiągnął tak wysoko postawionej poprzeczki w kategorii cichej pracy.

 

Zatem ponawiam swoje pytanie. Czy skłaniać się mimo wszystko ku wymienionym wyżej konstrukcjom Samsunga 120 i 160 GB? Czy też może bardziej "napompowani" bracia generują mniejszy hałas i nad ew. doplatą do takich dysków można się poważnie zastanowić?

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

zastanawiam sie nad kupnem Samasung SATA II Pojemność 200GB, Interfejs: Serial-ATAII, Prędkość obrotowa: 7200 obr/min.

Transfer: zewnętrzny -300MB/s,wewnętrzny - 973 Mbits/s

Bufor: 8MB, Poziom hałasu - spoczynek: 2,5dB praca: 2,8dB.

co myslice o tym dysku?? czy warto?? czy nie bede zalowal??

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten temat od poczatku, a także ten. Jak będzie mało to wpisz w szukajkę "samsung" i dowiesz sie wszystkiego.

Trochę samodzielności!!!

 

W skrócie:

-powinienes byc zadowolony bo ta seria samsungow (spinpoint) swieci triumfy(produkt roku na benchamrk.pl, wg pcwk i pewnie jeszcze w kliku miejscach)

-dyski oceniane jako szybkie, ciche, chłodne...

-niestety nie zawsze gdyz zdarzaja sie lipne egzemplarze(glosne, grzejace sie i wolne), a takze takie ktore padaja po miesiacu (ta zasada zreszta dotyczy wszystkich firm, wiec tu juz kwestia szczescia)

-ponoc ciszche sa na silniku NIDEC

-z samsungiem bywaja problemy przy zmianie partycji dlatego najlepiej rozplanuj, zaloz i nie baw sie ze zmianami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem właśnie wspomnianej wersji 160JJ na Nidec'u i coż mogę powiedzieć. Pierwszy dysk już od początku grzał się jak głupi (ciężko było dotknąć palcem bo parzył - wg. MBM 44 st.C), był stosunkowo głośny szczególnie kiedy czytał dane. No i pewnego dnia komputer był włączony a poszedłem do kuchni zrobić sobie herbatę przychodze a tu niebieski ekran a dysk wydaje głośne tyk tyk. Poszedł do serwisu i oczywiście dostałem nowy. Ten w porównaniu z tamtym to niebo a ziemia. W ogóle niesłyszalny (czasami gdy coś kopiuje można usłyszeć dzwięk pracy), wręcz zimny (wg. MBM 16-21 st.C) i jak narazie spisuje się miodzio (oby tak jak najdłużej).

Sądze że ten pierwszy miał już wadę fabryczną i mimo wszystko ciesze się że go kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi test mojej 250 wyszedl mniej wiecej tak. Co wy na to?

Plyta glowna to nf7-s, czyli dysk chodzi na SATA niestety.

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Calkiem niezle chociaz bez rewelacji. Ja na mojej Barracudzie V 80 gb mam około 90 Mb/s.

Widze Crasher ze jestes posiadaczem Samsunga SP2504C. Ogolnie jakie masz wrazenia z jego uzytkowania ? Aha i jeszcze jedno czy dysk ma zakryta elektornike, lub w jakikolwiek sposob zabezpieczona ?

W modelu 160 JJ wiem ze elkt. jest odslonieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jestem zadowolony, ale widze, ze ludzie maja wieksze transfery i to mnie lekko denerwuje. Co do elektroniki to szczerze powiem, ze nie zwrocilem uwagi nawet, ale chyba ma odslonieta. Zobacze w domu :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam taki problem kupiłem tytułowy dysk (samsung HD160JJ) mam płytę główną asus a7v600x i nie mogę zainstalować systemu operacyjnego, podanie sterów (F6) podczas instalacji nic nie pomaga albo instalka nie widzi dysku albo zwiecha przy instalowaniu (przy formatowaniu partycji lub zaraz po. Próbowałem zainstalować go na płycie asus K8N-E deluxe i taki sam objaw instalka nie widzi dysku. Czy ktoś wie jaki może być problem.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej byłem posiadaczem dysku Samsung SP1614C - sata1 lecz po 9 miesiącach tyle nałapał bad sectorów ze mi winda padła.

obecnie dostałem nowy Samsung HD160JJ - sata2 i tu chcialem sie zapytac jakie macie temperatury tego dysku???

ja mam w granicach 35 stopni przy czym wieje na niego od dołu QOLTEC HDD Cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...