Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj 2 dystki sata 2 samsunga SP2504C i mam problem z zainstalowaniem na nich systemu.

 

Posiadam plyte asus a7n8x-e deluxe rev 1009. W dyskach zworki ustawione tak zeby dzialaly jako sata 1. Potrzebny mi sterownik ktory zaladuje przy instalowaniu xp (z sp2). Gdzie go znajde?

 

Juz sie gubie, szukam informacji na forum i nic nie moge znalezc. Prosze o pomoc.

wykrywa Ci w biosie te dyski ?? bo jak Ci wykrywa to wtedy potrzebujesz tylko botowalnej plyty z winxp sp2 i po sprawie zadnych innych sterownikow nie potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padł mi (chyba) dysk HD080HJ/P.

 

objawy były takie:

1. którtkie frezy ok 5sek

2.długi frez

3. restart

4. dysk już niejest wykrywany przez biosa i poprostu nie działa...

 

Czy to oznacza żę padł bez powrotnie i wysyłać go na gware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś operacje to przyspiesza ale liniowy odczyt jest większy na jednotalerzowym 160GB niż dwutalerzowym dysku o tej samej pojemności.

producent się nie popisał podczas pisania oprogramowania, albo celowo bonus wydajności zachował dla modelu 250GB Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung.

 

BTW, warto dopłacić te 80zł z wersji 160GB na 250GB ?? Bedzie różnica w wydajności ?? Bo tak to te 160 by mi wystarczało..

 

może jakoś uzasadnisz dlaczego samsung??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ty porównujesz?? seagate 40GB vs. samsung 160/250GB??

no lol

 

@bryken

wybierz seagate sprawdzona firma nie to co samsung, które padają masowo (przeczytaj topic) na początku ochy i achy, później już nie jest tak kolorowo :(

co do hałasu jakie samsung wydaje też nie jest super. tak jak wyżej napisałem pierwszy miesiąc luzz, dalej juz gorzej.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dla niezdecydowanych powiem tak: Dysk dostałem dzisiaj i od pierwszej chwili jestem z niego bardzo zadowolony. Nie bawie sie w jakies benchsmarki dyskowe, i mówię tylko osobiste odczucia co do dysku:

]- jest rzeczywiście cichy w idle

]-podczas roboty troche chrobocze ale to normalne ;)

]-podczas roboty również wpada w malenkie wibracje, i buda lekko drży, ale nie jest to jakies uciążliwe

]- według mnie pracuje bardzo szybko i sprawnie

 

Tak więc, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SMART mam różnicę między Start/Stop Count ( 342 ) a Power Cycle Count ( 315 ). Zakładając że mam wyłączone jakieś opcje oszczędzania energii to sprawa wygląda dziwnie. Liczniki były równe ( różnica 1 ) do ok 300 . Nie jestem pewien czy dysk na ułamek sekundy nie przerywa czasem pracy , rzadko ( takie ciche pyknięcie ). Myślę że ilość tych pyknięć powinna odpowiadać ( tak na wyczucie ) różnicy w licznikach. Miał ktoś już taki przypadek ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga 160 gb SATA II HD160JJ, chciałbym dokupić drugi do RAIDa (0), jednak w okolicznych sklepach jest juz tylko SP1603C. Nie będzie problemów z połączeniem 2 roznych modeli?

będzie problem, macierz buduje się wyłącznie z identycznych dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być identyczne ale jeśli Raid ma chodzić na maks obrotach to lepiej aby były identyczne.

niestety muszą, w niektórych przypadkach aby z macierzy można było normalnie korzystać, czyli aby zapis i odczyt odbywał się płynnie, dyski muszą być identyczne, ale istotnie aby stworzyć macierz (przejść procedurę konfiguracji) można użyć dyski różniące się nawet pojemnością, ale nie chodzi przecierze aby pojawił się kolejny temat w styli "czemu mi macierz działa tak a nie inaczej", nie wolno robić złudnych nadzieji bo w takim przypadku odległość od tragedii jest naprawdę mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety muszą, w niektórych przypadkach aby z macierzy można było normalnie korzystać, czyli aby zapis i odczyt odbywał się płynnie, dyski muszą być identyczne, ale istotnie aby stworzyć macierz (przejść procedurę konfiguracji) można użyć dyski różniące się nawet pojemnością, ale nie chodzi przecierze aby pojawił się kolejny temat w styli "czemu mi macierz działa tak a nie inaczej", nie wolno robić złudnych nadzieji bo w takim przypadku odległość od tragedii jest naprawdę mała

nie zebym sie czepial ale nie musza byc identyczne.... zalezy to tylko i wylacznie jakiego rodzaju macierz chcesz postawic... pewnie na forum w wiekszosci przypadkow uzywa sie raida 0 albo 1 najprostsze i najbardziej ekonomiczne w zastowosaniach "domowych". zreszata kolega pewnie doskonale wie... ja poprostu czasem jestem czepialski... a harnas za 13zl (8 piwek) jest git :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem wczoraj dysk 160 gb SATA II HD160JJ i jest burza, w hdtachu mam 60mb odczyt i zapis na poziomie 30mb na poczatku dysku :] cichy i szybki mam jeszcze 40gb samsunga

ale mam problem nie moge zainstalowac xp na tym dysku, kopiuje dane i jak robi restart to daje komunikat blad systemu operacyjego czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam!! Własnie padł mi kolejny samsung .. 250GB. System sie zawiesił, wykonuje twardy restart i elektronika jego znow zwariowała. Nie polecam!! Sa bardzo delikatne. Szczerze .. i bez obrazy, po tym czasie i opiniach trzeb aby cgłupcem by wybrac dysk tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek to prawda ze sa delikatne mi tez padł 80G po PCI 40 Mhz... ale to tylko dysk...

 

Takie pytanie co lepiej :

 

160 samsunga czy 160 hitachi... ?

 

Nie moge znależć w sieci porównania dysków tych firm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...