Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna recka Samsunga T166, tym razem 500GB HD501LJ (testy zaczynają się od str. 14):

http://www.tomshardware.com/2007/01/16/2007-hdd-rundown/

 

A teraz pytanie: jaka jest różnica pomiędzy modelami HD320KJ a HD321KJ?? Bo według strony producenta, nie ma róznic, poza oznaczeniem:

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...6sata/index.asp

 

Oba dyski mają po 8MB cache :blink:, chociaż odnoszę wrażenie, że któryś z nich powinien mieć 16MB.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie: jaka jest różnica pomiędzy modelami HD320KJ a HD321KJ??

Oba dyski mają po 8MB cache :blink: , chociaż odnoszę wrażenie, że któryś z nich powinien mieć 16MB.

 

Na polskiej stronie Samsunga jest blad - HD321KJ ma 16MB cache ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguły slave jest jak żadna zworka nie jest włozona.

 

 

btw - możecie mi spojrzeć na smart ? Głównie chodzi mi o c5 i c6 - to chyba błędy, ale nie wiem jakie i co o tym yśleć.

post-142646-1172512315_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguły slave jest jak żadna zworka nie jest włozona.

btw - możecie mi spojrzeć na smart ? Głównie chodzi mi o c5 i c6 - to chyba błędy, ale nie wiem jakie i co o tym yśleć.

U mnie tak nie jest, starszy HDD wd ma nawet zworke na master a samsungi bez zworek i z nich chce system botować, jedynym rozwiązaniem jest odpięcie WD i podpięcie samsungów a na końcu hdd systemowego; irytujące :mur:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung rzeczywiście nie ma zworek - zwracam honor. Pomyliło mi się z drugim dyskiem na ata.

W takim razie chyba ustawiasz w biosie kolejność botowania dysków, no bo na sata chyba nie ma zworek master i slave skoro każdy dysk ma osobne gniazdo (wd jest na ata) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja czytałem to faq na górze jednak nie za bardzo wytłumaczył tam c5 i c6 przez to nie wiem jakie wartości sa tam jeszcze dopuszczalne a jakie to już problem.

wcześniej miałem w current pending wartość 12 jednak hdd regenerator usunął mi 9 błędów (wskazał mi je easy recovery prof). Natomiast teraz nie wskazuje mi juz żadnych, ale hdd regeneratorem nie robiłem całego dysku tylko te sektory właśnie.

 

Więc uważasz że mogę iść z dyskiem na gwarancję i uznają mi ją na podstawie tego smart`u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,oto moj wynik.

Gdzie kupiłeś? Jak z głośnością w idle (słychać obracające się talerze)? Jak z wibracjanmi zwłaszca podczas odczytu/zapisu? Pozdro

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem HD321KJ.

 

Obecnie posiadam samsunga sp0812n, kupiłem jakos 4 lata temu dwa takie, obydwa były stosunkowo mocno eksploatowane a mimo to są w świetnej kondycji i przede wszystkim bardzo cicho pracują:

Dołączona grafika

 

Teraz ten nowy HD321KJ:

 

bez sterów do sata:

Dołączona grafika

 

z sterami do sata v9.61:

Dołączona grafika

 

i porównanie w hdtechu - czerwony bez sterów, niebieski z sterami:

Dołączona grafika

 

smart:

Dołączona grafika

 

Wnioski: dysk jest co najmniej tak cichy jak so0812n (w idle prawie identyczna praca, odczyt/zapis będzie chyba ciszej), jest słyszalny przy random access (jak kazdy chyba), na dzień dobry wartość C3 była bardzo wysoka.

 

Bardzo krótko go na razie testuje, nie założyłem żadnych partycji jeszcze i to tylko wstępne rozeznanie. Nie jest źle, a jak coś ciekawszego sie pojawi to napisze.

Edytowane przez CyberM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już ma 400-tkę ?? ;) model HD401LJ bo jestem ciekaw jak to się sprawuje (jak kwestia wibracji znana z 200etek i 250ek)

 

EDYTA PODSYŁA mój HDTACH dla modelu HD401LJ (dysk z partycjami, zajęty w ok. 60%)

Dołączona grafika

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze jak wypada Samsung w konfrontacji z Hitachi jesli chodzi o glosnosc pracy (mam na mysli modele 250GB)?

 

Glosnosc jest dla mnie priorytetem i po wstepnej selekcji odnioslem wrazenie, ze chyba tylko te modele wchodza w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem w posiadaniu dysku Samsung SATAII 160GB z NCQ. W komputerze posiadam też dysk Samsung SATAI 80GB. Dysk systemowy 80GB podpięty do kontrolera SATAII, ten drugi do SATAI ze zworką na ten tryb. Wiem, że trochę od d...y strony, ale narazie nie będę zmieniał kontrolerów.

Moje pytanie w jaki sposób zamienic systemy operacyjne z jednego dysku na drugi? Tzn. ten 160GB chciałbym zamontowac u siebie jako systemowy - tu mogę postawić system od nowa; tyle, że znajdujący się już na nim system musi byc przeniesiony na 80-kę. Jak to zrobić bez Norton Ghosta. Jeśli ktoś wie, to niech coś poradzi, bo nawet nie wiem od czego się zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem w posiadaniu dysku Samsung SATAII 160GB z NCQ. W komputerze posiadam też dysk Samsung SATAI 80GB. Dysk systemowy 80GB podpięty do kontrolera SATAII, ten drugi do SATAI ze zworką na ten tryb. Wiem, że trochę od d...y strony, ale narazie nie będę zmieniał kontrolerów.

Moje pytanie w jaki sposób zamienic systemy operacyjne z jednego dysku na drugi? Tzn. ten 160GB chciałbym zamontowac u siebie jako systemowy - tu mogę postawić system od nowa; tyle, że znajdujący się już na nim system musi byc przeniesiony na 80-kę. Jak to zrobić bez Norton Ghosta. Jeśli ktoś wie, to niech coś poradzi, bo nawet nie wiem od czego się zabrac.

Jeżeli na obu dyskach są te same systemy (a dokładniej: bootloadery), to wystarczy skopiować pliki z jednego dysku na drugi. Oczywiście najlepiej jest w 100% wyczyścić partycję, na którą kopiujemy system wraz z resztą plików. Nie ma tez problemów z aktywacją systemu - cała operacja jest dla niego przezroczysta (a przynajmniej dla xp-ka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 160-ce jest HOME XP SP2, na 80-ce PROF. XP SP2. Zależy mi głównie na przeniesieniu tego HOME'a na dysk 80GB. Właśnie się zastanawiałem nad tym, że generalnie powinno wystarczyc przeniesienie plików, ponieważ na obu dyskach istnieją bootloadery tego samego systemu SP2, tyle, że z różnych wersji (HOME/PRO). Poza tym MBR'y na dyskach także zawierają wpisy skąd mają ładowac system. Ale tu może byc problem, ponieważ przeniesiony system na mniejszy dysk (a zatem i mniejszą partycję) może miec jakiś problem z indexowaniem? Sam już nie wiem, mogę ewentualnie instalowac jeszcze raz tego HOME'a, ale znów będzie aktywacja, mnóstwo softu, oraz największy problem z oryginalnym Officem 2003 oem, do którego barany nie dali płytki :mur:. Jest zainstalowany i aktywowany. I nie chcę nic zepsuc, bo system należy do siostry, i lepiej żeby się nic nie zmieniło :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w komputroniku postaraliby sie znalezc dla mnie taki, jesli zdecydowalbym sie na kupno :).

 

Dzieki za foto.

W ciągu ostatniego roku przewinęło się u mnie 5 samsungów (4 różne modele) wszystkie na NIDECach więc przypuszczam że duża większość ma silnik tej firmy. Najlepiej zapytaj w sklepie nim kupisz, komputronik to dobra firma więc na pewno sprawdzą jeśli poprosisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko. Lepiej dokupić 2 taki sam dysk ( patrz sig ) czy kupić jeden wielki a ten co mam dać na półkę albo do innego kompa ? bo dysków obcym nie chce sprzedawać ...

pozdro

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...