Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Mój też czerwiec 2007. Wklejam zdjęcie, może doszukasz się jakichś różnic.

 

Co do głośności, nie wiem czy uznają twoje ucho jako dobry miernik hałasu. No chyba że masz certyfikat, albo coś :wink:

a Twoj bardzo jest glosny? tzn nieznosnie chrobocze/chrupie/drapie?

 

certyfikatu nie posiadam :-P , ale chlodzenie na moim asusie wydziela halas ok 28 dB maksymalnie (choc wydaje mi sie ze wiecej). sprawdzilem przy maks obrotach chlodzenia, dysk i tak jest glosniejszy. sa to stwierdzenia subiektywne, ale kto sprawdzi ten dysk dojdzie od razu do wniosku ze "cichy" to on nie jest, o czym zapewnia producent. poza tym, producent podaje, ze sredni czas dostepu to 8,9ms, zas z wszelkich testow random access wychodzi ok 14 ms. (chyba ze myle sie porownujac "Sredni czas dostepnu" z "random access").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie samsungi sp2504c mają bardzo wysoki parametr c3 Hardware ECC Recovered?

Przeglądałem wątek. I wynika z tego ze tak..

Mam się martwic?

 

EdiT: Na nf trzeba cos kombinowac z NCQ? Tak jak to ma sie w przypadku intela?

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku farmazony walisz.

Tamten, który kolega chce kupić ma talerz 250GB, 85MB/s średniego odczytu, a ty proponujesz mu starego żółwia z talerzami 166GB ok 70MB/s.

 

d0b0c0p

Podejrzewam, że z głośnością nie będzie tak źle, a może nawet lepiej. Mniej o jeden talerz przy zachowaniu takiej samej grubości.

Seagate'y 250GB są ponoć delikatnie głośniejsze, ale to z powodu zmniejszenia wysokości 1-talerzowych dysków do 19mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegow z glosnymi dyskami:

Na stronie samsunga macie SHUTIL (programik pod dosa), lub na Hiren's Boot CD.

Tam jest opcja Automatic Acoustic Managment.

I jest do wyboru: Quiet,Normal,Fast

Zobaczcie co macie ustawione, chrobotanie zanika na Quiet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku farmazony walisz.

Tamten, który kolega chce kupić ma talerz 250GB, 85MB/s średniego odczytu, a ty proponujesz mu starego żółwia z talerzami 166GB ok 70MB/s.

Pomyliłeś się.

d0b0c0p dał linka do samsunga 250GB, a on nie ma talerza 250 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga

SAMSUNG HD321KJ 26 °C (79 °F)

Seagate ST3160811AS 31 °C (88 °F)

 

Temperatura jak widać lepsza niż w Seagate :)

 

Jest od niej o wiele cichszy w idle i podczas testu w HD Tach :) Polecam wszystkim, naprawdę super, aha kupiłem w Agito. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna sprawa z tym HD250HJ. Niedawno szukalem na stronie Samsunga, byla to bodajze wersja US strony - w specyfikacji bylo napisane 5400 rpm :|. Ogolnie to nie wiadomo czy to jednotalerzowka.

 

Na forum Elektronek napisal:

Niedawno Samsung sam wypuścił modele z pojedynczymi talerzami po 200GB i 250GB (HD200HJ i HD250HJ) jeszcze nawet na stronie nie ma o nich info, więc jakoś nie widzę premiery 330GB w najbliższym miesiącu

Jakby ktos mial HD250HJ i mogl sie podzielic opinia, bylbym bardzo wdzieczny. Jakos tak sie napalilem na 1-talerzowke :).

 

Edit: to ta strona

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niewesoły problem z geometrią dysku. Prawdopodobnie wprowadziłem małe zmiany i chciałbym się dowiedziec, czy informacje na temat geometrii można przywrócic do domyślnych ustawień.

 

Jeśli nie, to prosiłbym posiadaczy dysków HD321KJ o podanie geometrii. Program partycjonujący może udzielic takiej informacji. Everest prawdopodobnie podaje domyślne dane, ale wolałbym się upewnic. Wg.

programów partycjonujących mam 98 805 cylindrów, 111 nagłówków (headers) i 57 sektorów na ścieżkę oraz rozmiar sektora 512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niewesoły problem z geometrią dysku. Prawdopodobnie wprowadziłem małe zmiany i chciałbym się dowiedziec, czy informacje na temat geometrii można przywrócic do domyślnych ustawień.

 

Jeśli nie, to prosiłbym posiadaczy dysków HD321KJ o podanie geometrii. Program partycjonujący może udzielic takiej informacji. Everest prawdopodobnie podaje domyślne dane, ale wolałbym się upewnic. Wg.

programów partycjonujących mam 98 805 cylindrów, 111 nagłówków (headers) i 57 sektorów na ścieżkę oraz rozmiar sektora 512.

 

U mnie jest tak:

 

Parametry 620181 cylindry/ów, 16 głowic(e), 63 sektory/ów na ścieżkę, 554 bajty/ów w sektorze. Według Everesta ;)

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zakupić 500GB T166 HD501LJ analizuje ten wątek naczytałem się testów i myślę, że warto.. Mam jednak niemiłe wrażenia po moim poprzednim 2504C bo chrobotał tak że w nocy spać się nie dało a mój komp chodzi 24/7 + łącze 4mb czyli download/upload musowo dzień w dzień... Z testów wynika że wydajność stoi na dość wysokim poziomie a jak sprawa z ciszą się ma :>> ??? nie chce bazować na testach tylko zdaniu waszym - użytkowników :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zakupić 500GB T166 HD501LJ analizuje ten wątek naczytałem się testów i myślę, że warto.. Mam jednak niemiłe wrażenia po moim poprzednim 2504C bo chrobotał tak że w nocy spać się nie dało a mój komp chodzi 24/7 + łącze 4mb czyli download/upload musowo dzień w dzień... Z testów wynika że wydajność stoi na dość wysokim poziomie a jak sprawa z ciszą się ma icon_wink_smile.gif> ??? nie chce bazować na testach tylko zdaniu waszym - użytkowników :]

Ja mam 320GB T166 i podczas Downloadu czy uploadu nie skrobie mi i to jest dla mnie najważniejsze, ale np. podczas grania to już nieco skrobie, ale nie tak by doprowadzało mnie to do szału. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie Samsung 500GB HD501LJ 16mb i wiecie co?? Jestem pozytywnie zaskoczony;)) Mój poprzedni Samsung SP2004C chodził strasznie - chrobotał i przenosił wibracje na obudowe a ten normalnie przykręcony bez żadnych gąbek, wyciszania i jest ok.. Zobaczymy jak będzie po miesiącu.. Póki co zamieszam screena z hdtach'a

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi na pewne pytanie... na rano mam zamowiony dysk w sklepie i nie wiem czy kupowac (choc bardzo bym chcial). Wczesniej po prostu nie zdawalem sobie sprawy, ze sa rozne dysk z rodziny SpinPoint, o tej samej pojemnosci.

 

Sprawa wyglada tak:

mam Samsung SP250C4

zamowilem model HD250HJ

 

Troche sie one roznia... (pierwszy to chyba dwutalerzowiec, drugi to jedno; mniejsze latency itd.)

 

Kwestia jest taka:

czy obydwa dyski beda dobrze wspolpracowaly w RAID? czy bardziej wlasciwym rozwiazaniem bedzie kupienie starszego modelu SP250C4?

 

A moze bedzie tak, ze RAID dostosuje sie do najwolniejszego dysku, i bedzie dzialalo to tak samo jak 2xSP250C4 (skoro jeden z nich jest wydajniejszy)? Wolalbym wziac ten nowszy model, bo moze za jakis czas dokupie trzeci dysk i bym wtedy zrobil 2xHD250HJ i SP250C4 na archiwizacje.

 

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek odpowiedzi.

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie kiedy wychodzi seria F1?? Miała być pod koniec października a tu ani widu, ani słychu. Może ktoś natknął się na informacje kiedy te dyski mają się pojawić w sprzedaży??

 

Aktualnie chce kupić dysk i nie wiem czy mam czekać na F1 czy kupić aktualne Samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...