Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do szefów co się znają na dyskach , mam narazie starego sp2504c a mam dostęp do starego sp2004c , czy w tym mniejszym można np wymienić soft tak żeby pokazało sie dodatkowe 50gb ? bo jak tak na nie patrzę to waga identyczna elektronika na pierwszy rzut oka tesh , wychodzi że to tylko soft :o potem jakieś zerowanko i powinien śmigac , tylko czy będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kopiłem Samsung SpinPoint T166 320GB HD321KJ i mogę powiedzieć tylko jedno :

Cisza, nawet sprawdzałem czy dobrze podłączyłem bo nic nie słychać :D

Dysk ma przykręcone sanki od spodu, aby była lepsza cyrkulacja powietrza i leży na gąbce ...

screeny z programów testujących:

będę wdzięczny za opinie czy wszystko okk, bo po dziwnych akcjach z barka, zrobiłem sie ciut nerwowy ...

Clik

 

I tak jak sie zachwycałem tym dyskiem tak od jakiś dwóch tygodni zaczęła sie jazda, z naprawdę cichego dysku stal sie dość upierdliwym traktorem :mur:

 

Załączam screena, może ktoś porówna obydwa zrzuty i powie mi co jest, bo nie ukrywam ze w tej materii jestem cieniutki ..

będę zobowiazany

 

Clik

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam screena, może ktoś porówna obydwa zrzuty i powie mi co jest, bo nie ukrywam ze w tej materii jestem cieniutki ..

będę zobowiazany

hmm dziwne powtarzałeś testy przynajmniej kilka razy aby wykluczyc błąd pomiaru, na nieobciążonym dysku? bo troche skaczą te wykresy a tak nie powinno być.

strasznie Ci się powieksza ECC hardware Recovered nie wiem czy w Samsungach to norma bo nigdy nie miałem ale na WD nigdy takiego czegos nie doswiadczyłem. Zauważyłes jakieś przycięcia podczas pracy dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś program podgryza ci dysk. Sprawdź procesy w MU, wyłącz wszystko czego nie znasz i zrób testa jeszcze raz.

H ECC Rec raczej nie powinieneś się przejmować.

 

Abstraciach!ąc... ciekawe, że RAW READ ERROR sam się wyzerował :D No ale może ten typ tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jakiś program podgryza ci dysk.

... obyś miał rację, bo jeśli nie soft grzebie po dysku, to znaczy że kolejny egzemplarz szajsunga błysnął jakością wykonania i trwałością... błysnął i zgasł xD

 

... co do RawReadErrorRate, to widziałem takie zjawisko już w kilku sztukach, więc chyba ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś program podgryza ci dysk. Sprawdź procesy w MU, wyłącz wszystko czego nie znasz i zrób testa jeszcze raz.

H ECC Rec raczej nie powinieneś się przejmować.

 

Abstraciach!ąc... ciekawe, że RAW READ ERROR sam się wyzerował :D No ale może ten typ tak ma :)

 

 

Jedynie co może podgryzać Hdd to soft od płyty głowej lub detonator nvidia ...

Jazdy zaczęły sie po zmianie platformy

Reszta softu jest dokładnie taka sama jak na wcześniejszym configu (amd 3700 plus dfi ultra-D)

 

W poniedziałek odbieram Samsung SpinPoint T166 500 GB i powiem wam czy taka sama sytuacja będzie jak z ta 320 ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Pisze w imieniu kolegi który nie ma netu a, ma kilka niusów co do Samsunga SpinPoint T166 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ), który notabene mam zamiar sobie sprawić :?

 

Ogólne spostrzeżenia co do dysku to :

 

Głośna praca - podobna do odgłosu śmigającego wentyla na dość znacznych obrotach (wcześniej mial 250 Gb sata II i jak twierdzi bez porównania)

Głowica głośno parkuje po zakończeniu pracy

Brak możliwości wyciszenia go przez umieszczenie w Scythe HDD Quiet Drive ponieważ dysk ma trzy otwory w górnej części, których nie można zakryć (opis na dysku)

 

Dysk leży wolny na styropianie ...

 

Mógłby sie wypowiedzieć któryś z użytkowników w/w dysku i podzielić sie spostrzeżeniami, będę zobowiązany, jak i mój kolega :)

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się podzielę co do T166S 500GB więc... jak przyszedł to byłem

wniebowzięty cisza cisza i jeszcze raz cisza... Po tygodniu czas prysł, zaczął chodzić jak traktor, fakt zrzuciłem na niego wszystko z mojej starej 250GB + download przez tydzień trochę poszło i zaschowuje się obecnie jak ciągnik;// trochę się zawiodłem, chyba także go wrzuce na styropian bądz zawiesze na jakiś gumkach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

styropian?

Przecież to wzmocni niektóre dźwięki produkowane przez dysk. Wiem bo sam z początku próbowałem.

Z najtańszych rozwiązań, skrzynka bitumiczna z wykorzystaniem obudowy od starego CD/DVD, z matami APP (np: http://www.allegro.pl/item269404281_maty_a...in_gratis_.html )nie ma sobie równych. Szum talerzy, głowice=10-25% oryginału. Czyli zasilacz nawet za 400zł będzie o wiele głośniejszy.

POZDRO

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Może ktoś wie, dlaczego Samsung HD321KJ (320 GB) jest wykrywany (w moim przypadku) jako dysk SCSI? :?

 

Po zakupie i montażu (jeszcze przed krojeniem partycji) Everest bez problemu pokazywał zarówno temperaturę, jak i SMART. Po utworzeniu dwóch partycji nagle okazało się, że jest to dysk SCSI (partycje tworzone były w Viście Home Premium wbudowanym kreatorem). Dodam, że system pracuje na RAID 0 na SATA, jest to kolejny dysk w komputerze

 

Moje podejrzenia związane są tworzeniem tych partycji. W pierwszej kolejności Vista (Zarządzanie dyskami) wymagała aby aktywować dysk przed tworzeniem tych partycji i prawdopodobnie po tej czynności dysk został rozpoznany jako SCSI.

Dysk pracuje bez problemu, wydajność jest OK, niemniej irytuje mnie brak odczytów temperatury i SMART. Jako ciekawostkę dodam, że Everest podaje jako typ urządzenia: FIBRE CHANNEL, co dla mnie jest już kompletnie nierozumiałe, gdyż chyba jest to związane z technologią iSCSI :mur:

 

Czy może mieć na to też wpływ chipset płyty głównej nForce 650 SLI i kontroler SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie zamierzam kupic 250GB dysk pod SATA2...

Jest kilka opcji ale mi zalezy na ----->CISZY<-----...

Pare osob powiedzialo mi ze jesli chodzi o ciche dyski to tylko Samsung...

Zastanawialem sie nad Samsungiem SP2504C, podobno cichutki...

Czy moze lepiej cos z tych serii T133/T166?

 

Aha i drugie pytanko, czy oplaca sie brac teraz dysk z 8mb cache? (SP2504C) Czy lepiej juz 16mb miec? I jaka jest roznica miedzy 8 a 16?

 

Prosze doradzcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam już od miesiąca na Samsungi z serii F1, najwyraźniej już się coś ruszyło w ich sprawie bo zaczynają wychodzić ich testy w necie czyli niedługo powinny zawitać w sklepach.

 

Jak ci się nie spieszy to by poczekał na twoim miejscu na F1 i kupił sobie 320 GB na jednym talerzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę. Chcę kupić samsunga... Interesuje mnie pojemność 320 - 400GB. Troche tych modeli jest.. który wybrać np pod względem ciszy i szybkości ?

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, dlaczego Samsung HD321KJ (320 GB) jest wykrywany (w moim przypadku) jako dysk SCSI? :?

.....Dodam, że system pracuje na RAID 0 na SATA, jest to kolejny dysk w komputerze...

Czy może mieć na to też wpływ chipset płyty głównej nForce 650 SLI i kontroler SATA?

W RAIDzie upatrywał bym przyczyny. Tez mam płytę na nf650 i taki sam dysk który chodzi bez RAIDu i wykrywany jest normalnie jako SATA. Niestety nie jestem zadowolony bo mam już 1 bada po paru raptem miesiącach :cry:

 

Co do róznic predkości tych samych dysków to piszcie jaki macie firmware bo ma on jak się przekonałem duże znaczenie. Poprzednio miałem 120 SATA i nie był za szybki więc dokupiłem drugi taki sam by zmontować RAIDa. I co się okazało? Pierwszy miał firmware w wersji bodajże 24 a nowy 32 i różnica średniego odczytu w HD-Tachu wynosiła prawie 10MB/s. Ten sam dokładnie model a tylko różny firmware a taka różnica, sam byłem zaskoczony. :blink:

Edytowane przez hapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate odświeżył Dyski 250GB 7200.10 wsadzając do nich 1 talerz o poj.250GB (z serii 7200.11) , więc Samsung pewnie wsadził talerz z F1 i ograniczył szybkość firmwarowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dysk twardy Samsung SpinPoint 160Gb /8mb Sata II HD160JJ. Dysk mam podłączony bez zworki ale mam taki problem że przy uruchamianiu aplikacji czy gier nawet przy starcie windowsa xp z wbudowanym sp2 dysk zaczyna głośno działać normalnie jest cichy i go nawet nie słychać tylko jeżeli włącza się jakąś aplikacje czy grę zaczyna brzęczeć. Może być to wina że działa bez zworki???? Aha i jeszcze jedno pytanie bo na dysku mam dwie nalepki jedna na drugiej nie wiem czy tak ma być czy ktoś mnie oszukał??? Proszę o pomoc. Może coś źle podłączyłem skonfigurowałem??? Napisze wyposarzenie mojej skrzynki:

 

Płyta Główna: Asus P5LD2-X/1333

Procesor: Intel Pentium Dual-Core 2x1,8

Grafika: Galaxy GeForce 7300GT

HDD: Samsung SpinPoint 160Gb /8mb Sata II HD160JJ

Zasilacz: 500W Tracer 4Live

 

To chyba powinno wystarczyć proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście #585 są wyniki pojedyńczego dysku HD321KJ. Żeby nie skakać po stronach wkleję dla przypomnienia:

Dołączona grafika

 

 

Zrobiłem ostatnio macierz RAID 0 z dwóch takich samych dysków.

 

Oto wynik. Póki co HDTune:

 

Dołączona grafika

 

Zastanawia mnie spadek burst rate w stosunku do pojedyńczego twardziela.

 

HD Tach:

 

Pojedyńczy dysk (dla przypomnienia):

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

RAID

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...