Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Ad. propozycji Zawadaki,

 

Moim skromnym zdaniem taka propozycja tematu jest nie do przyjęcia, gdyż jest zbyt ogólna. Ten temat traktuje o dyskach z interfejsem SATA II, 7200 rpm, a ściślej mówiąc o trzech modelach: HD160JJ (co zrozumiałe) oraz SP2004C i SP2504C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, wydaje mi się ze to powinno być odpowiednie: "Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II" ?

 

PS. sprzeciwy, sugestie proszę kierować do mnie na PW, tak żeby temat nie zamienił się w dyskusje o temacie

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zajaczek

Dla Samsunga 160GB i 200GB średni odczyt na poziomie 50MB/s jest jak najbardziej w pożądku. Dopiero 250GB odskakuje o jakieś 10MB/s...

 

Dla przykładu macierz RAID0 z dwóch Samsungów SP2004C 200GB (blok 128kB/s)

 

Dołączona grafika

 

Test robiony na szybko z 65 procesami uruchomionymi w tle ;)

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzis zakupilem SP2504C (250GB) i jestem zawiedzony i to bardzo :mur: Strasznie glosno chodzi, przy odczyt/zapis towarzyszy caly czas chrupanie i to dosc glosne! Po opiniach innych liczylem na cos wiecej (ciszej)! No ale coz...albo ja mam wadliwa sztuke albo dla innych cisza to odglos betoniarki w kompie!

Aha chcialem sie zabrac za HUTIL'a, co jest mi potrzebne zeby go zBOOTowac? Prosze o rade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny, dysk jest cichy, wrecz bardzo cichy(zalezy podobno od sztuki bo sa mniej lub bardziej ciche ale na pewno nie głosne..) Ja miałem swojego w obudowie codegena i zadnych słyszalnych drgan nie było, za to cisza...

Jesli komus chodzi wyrazni głosno to prawdopodobnie wina egzemplarza. Sam nie wiem czy nie dostane jakiegos głosnego..(niedawno oddałem na gwarancje uskzodzonego)

Mi nie pasuje w nich miekka elektronika a nie głosnosc, zart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny, dysk jest cichy, wrecz bardzo cichy(zalezy podobno od sztuki bo sa mniej lub bardziej ciche ale na pewno nie głosne..) Ja miałem swojego w obudowie codegena i zadnych słyszalnych drgan nie było, za to cisza...

Jesli komus chodzi wyrazni głosno to prawdopodobnie wina egzemplarza. Sam nie wiem czy nie dostane jakiegos głosnego..(niedawno oddałem na gwarancje uskzodzonego)

Mi nie pasuje w nich miekka elektronika a nie głosnosc, zart ;)

Czlowieku, napisalem ze JEST GŁOŚNY i bede sie tego trzymal! To jest najglosniejszy dysk jaki mialem! W poniedzialek ide do serwisu i wymienie na nowy! Jak dostane sztuke ktora tak samo glosno chodzi! To daruje sobie te samsungi-betoniarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czym sie podniecasz? Nie do Ciebie była ta odpowiedz ale .. faktyczie brak było cytatu :) Ja miałem stycznosc wiecej niz z jedna sztuka, az w koncu sam go kupiłem i wiem ze sa ciche, takze na forum to psiza.

Co ty na to? Chyba nie napsizesz ze sa głosne bo nie psiał bys tego co napsiałes.. ze jednak mzoesz dostac cichsza wersje itd. Skoro tylko sie mowi o ich cichej pracy to taki przypadek jaki spotkał Twoj dysk spotkał mozna uznac za przypadek...

Peswnie w tym tygodniu odbiore własnie takiego samsunga, ale licze ze nie bede go oddawał do gwarancji tego samego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - oszczedzaj nerwy

 

sam mam teraz szajsung 2004c - przez łapki przelazało mi kilka egz tego modelu jak i 2504c (zarówno na jvc i nidec) i zaden z 0 poziomem ciszy nie miał wiele wspolnego

 

wiem ze kazdy user cisze definiuje na własny sposób - dla mnie np. dysk mus byc kompletnie niesłyszalny w trybie seek a szajsung tego niestety nie zapewnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już napisałem to dzisiaj, ale napiszę to jeszcze raz :) samsung SP2004C(nidec) to najgłośniejszy dysk jaki miałem, gdy go odpaliłem pierwszy raz to myślałem, że dysk jest uszkodzony, ale myliłem się :( drugi samsung (myślałem o raidzie i dlatego go kupiłem), który kupiłem pół roku po pierwszym też tak skrobotał

zawiodłem się na samsungu i następnym razem kupię dysk u innego producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czym sie podniecasz? Nie do Ciebie była ta odpowiedz ale .. faktyczie brak było cytatu :) Ja miałem stycznosc wiecej niz z jedna sztuka, az w koncu sam go kupiłem i wiem ze sa ciche, takze na forum to psiza.

Co ty na to? Chyba nie napsizesz ze sa głosne bo nie psiał bys tego co napsiałes.. ze jednak mzoesz dostac cichsza wersje itd. Skoro tylko sie mowi o ich cichej pracy to taki przypadek jaki spotkał Twoj dysk spotkał mozna uznac za przypadek...

Peswnie w tym tygodniu odbiore własnie takiego samsunga, ale licze ze nie bede go oddawał do gwarancji tego samego dnia :)

Odkrecilem go i polozylem na gabce na zewnatrz budy i teraz jest naprawde cichy! Udalo mi sie "ułozyc" go w budzie na glabce i na gumkach... i efekt jest pozytywny! Ledwo go slysze! Ma strasznie duze wibracje takze przykrecony bezposrednio do blachy powodowal odglos betoniarki (jak juz wczesniej wspominalem)! Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem go i polozylem na gabce na zewnatrz budy i teraz jest naprawde cichy! Udalo mi sie "ułozyc" go w budzie na glabce i na gumkach... i efekt jest pozytywny! Ledwo go slysze! Ma strasznie duze wibracje takze przykrecony bezposrednio do blachy powodowal odglos betoniarki (jak juz wczesniej wspominalem)! Pozdr

... więc trącał Ci obudową

 

 

Ja dałem go najniżej jak się da w obudowie ze wzgl. na drgania ( Samsung SP2504C ) i jest naprawdę cichy, poziom drgań ma jak Seagate barracuda 1 ale praca łożysk jest niesłyszalna w Samsungu ( w Seagate było wręcz piłowanie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar zakupić twardziela o pojemności 250 gb na SATA 2, tylko mam poważny dylemat co do formy tzn. myślę cały czas nad samsungiem bo ostatnio zbiera cały czas pochwały i dobre opinie choć i dużo złego również się o nim mówi. Wątek przeczytałem ale nadam się waham czy nie lepiej brać segate 250 gb ?. Czy możecie jakoś mnie do tego samsunga przekonać swoje za i przeciw bo ja już wymiękam i sam nie wiem co brać. I jeszcze jedno jak jest z tymi talerzami ? ponoć te wersje 200 gb są lepsze ? bo mają mniej talerzy i są szybsze od 250 gb ? Jak to jest dokładnie ? Może faktycznie lepiej brać 200 a nie 250 ? choć 250 by była dla mnie ok.. I jak z raid 0 na samsungach ? nie ma problemu bo może jak mnie natchnie to za jakiś czas dokupię 2 i zrobię macierz icon_smile2.gif. Czy nie piszczą w nich jakieś cewki jak ponoć ma to miejsce w segate nowych ?. Dysk będę na mobo an8ultra Abit pracował więc chyba nie będzie problemu ?. A i jeszcze jedno spotkałem się z opiniami że te samsungo dobrze w syntetycznych benchmarkach wypadają a w życiu i w domowym uzytku nie jest tak kolorowo ? I jak z db ? Tak czy owak mam zelamana z hotpipe i dysk na dzień dobry laduje w zatoce 5,25 na gumkach więc powinno być cicho. Z góry TNX za sugestie,

Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$®: sory ze Cie nazwe "robaczku" napasies ze przezcytałes temat.. ale czemu psizesz takie bzdury? J

Ale dodam cos od siebie ;) W lutym byłem juz po przeczxytaniu ilus opinni.. i stwierdziłem ze kupie samsunga. Kupiłem, zepsułem go.. albo sam sie zepsuł.. nie wazne ;) W miedzy zcasie czytałem dobre opinnie odnosnie hitachi, i etraz mam problem, bo chyab sie skusze i podmienie swojego samsunga rownie zna model 250 GB ale tej drugiej firmy ;)

Sam musisz.. zaryzykowac i cos wybrac. Raczej bedziesz zalował jesli zakupisz dysk ktorym mowi sie duzo dobrego, jak sie zepsuje - trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Właśnie wczoraj kupiłem tego samsunga 250 GB SATA II , i w sumie jestem zadowolony :) , co do głośności , no cóż ,jest odrobine słyszalny, takie właśnie chrobotanie głowicy chyba , ale trudno mi określić ten dźwięk ,bynajmniej seagate 160 GB kumpla , chodzi o wiele głośniej , i WB 80 GB też , także co do głośności to oceniam na 8,5 . Myśle że jakby jakąs gąbke od dołu mu załatwić, to powinien być nie słyszalny . A co do prędkości działania , to super !! , nie ma co mówić, dysk jest super szybki a chodzi pod SATA I , polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyab głownie to spowodowało moja reakcje "ponoć te wersje 200 gb są lepsze ? bo mają mniej talerzy i są szybsze od 250 gb"

Jesli przeczytasz.. temat to bedziesz wiedział iz nie ejst to prawda. Nie wiem ktonapsiał taka opinnie ale ja sie jeszcze z takim stwierdzeniem nie spotkałem :)

 

czytac.. trzeba czytac, tweak to tak duza skarbnica informacji takze o nowych produktach ze juz po lekturce bedziesz miał dosc wyrobione zdanie by zdecydowac czego cchesz :) Watpliwosci zawsze beda, zwłaszcza gdy np taki dysk sie zepsuje .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

od poniedziałku jestem posiadaczem Samsunga HD120IJ.

I .. nic nie mogę o nim powiedziec, bo... nigdzie nie moge go zainstalować ;(

Windows 2000 - sterownik go nie widzi, w zarządzaniu dyskiem - nic

próba instalacji od nowa windowsa 2000 i xp - obojętnie z którą wersją sterownika z dyskietki - nic.

dostaje komunikat, ze instalator windowsa nie wykrył zadnego dysku...

W Biosie - odhaczone zarówno Serial Ata Controller, jak i Sata Raid ROM.

Różne kombinacje powyższych - bez zmian...

Ale - w kontrolerze SATA Raid - dysk jest widoczny....

Użycie Smsungowego Disk Manager'a - z dyskietki, przy starcie kompa - dysk widać...

Zworka, co przełącza na SATA 1 - używana, zarówno tak jak to Samsung opisuje, jak i obok, com wyczytał w jakimś poście.

Co jeszcze moge zrobić, bom już kompletnie wyzuty z pomysłów??

Może to coś z tym dyskiem jest nie tak?? Skoro nawet przy starcie intalacji się sypie....

 

Płyta Abit NF7 SL 2.0, bios abitowy, z 11/22/2004

Sterownik Sata to Silicon Sil 3112, bios 4.2.50

Sterownik do sterownika Sata w wer. 1.0.0.51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprawiłem sobie Samsunga SP2504C i musze stwierdzić że jestem (a może byłem) zadowolony...a że jestem maniakiem ciszy postanowiłem go jeszcze bardziej wyciszyć za pomocą HUTIL'a i tu powstał problem.

Otóż owszem dysk załapał tryb "silent" ale od tej pory (tak mi się wydaje przynajmniej) zaczął chyba świrowac. W windows gdy odpalam jakiś program to komp mi się resetuje. Potrafi to zrobić gdy odpalam np. Gadu-Gadu, Diskipeer'a a nawet Firefoxa! Jak się uprze to przez cały dzień nie mogę odpalić jakiegoś progsa....a powiedzmy na następny dzień już jest OK ale innego nie mogę odpalić.

Chciałem wrócić do domyślnego trybu pracy dysku ale teraz w HUTIL'u nie mam innych opcji oprócz Drive Info...o co w tym biega???

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić to prosze o pomoc...

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam SP2045C i cos sie zwalilo z windowsem i musze na nowo instalowac!

Nie chce instalowac SP2 tylko zrobic manualnie nowy klucz w rejestrze zeby odczytalo cala pojemnosc dysku! Jestem ciekaw czy mi nie znikna dane z dysku?! Jak to jest? Prosze o odp! Pozdr

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy mi nie znikna dane z dysku?! Jak to jest? Prosze o odp! Pozdr

dane z dysku na pewno nie znikną

 

partycja która będzie wykraczała poza przestrzeń widzianą przez system bez SP2 może nie działać poprawnie, natomiast partycje które zaczynają się i kończą w obszarze 137GB będą działały poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam dysk 250Gb, i co jak co głośny jest, no niestety... :( jak zaczyna np. pracowac tak ostro jakas gierka albo cos to w cholere głosny :/ jak moj stary Segate 60GB IV a moze nawet głośniej...hmm tez tak mieliscie ze z pod spodu... (sorki nie wiem jak sie pisze to wyrażenie :P) ze macie odrazu elektronike, a nie jakąś pokrywke itd.?

TAk myśle jak go wyciszyc...te gumowe podstawki w krótym miejscu dac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam spinpointa 200GB SATAII NCQ juz rok i musze powiedziec ze to najglosniejszy element mojego kompa, zastanawiam sie nad jego zamiana na cos cichszego, tylko nie wiem na co. moze hitachi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...