Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też hitachi 160gb IDE i w seek cichy to on nie jest - w odróżnieniu od samsunga z podpisu. Zapewne u większości narzekaczy kwestią jest obudowa i sposób montażu - moja spire swordfin generalnie jest z grubej blachy a dyski montowane są na plastikowych zatrzaskach, natomiast w drugim kompie przykręcone do blachy. Efekt - trzy dyski u mnie robią łącznie mniej chałasu, niż hitachi w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zamontowany dysk na takich plastikowych szynach (obudowa z sigu), ale to nie drgania powoduja halas, tylko chrobotanie i praca dysku przy odczycie i zapisie.

W takim razie totalnie tego nie rozumiem - mój w seek nie wydaje tego typu dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj stałem sie nie (szczesliwym) posiadzaczem samsunga sp 2504c.

Niepokoi mnie jego wysoka temperatura zaraz po wlaczeniu i zrobieniu partycji wynosila 42st. i tak juz zostało, na około 43st. sprawdziłem organoleptycznie :P i rzeczywiscie jest cieply, zeby nie powiedziec goracy, jest duzo cieplejszy niz stary seagate 60gb ata IV chyba.

Ale jest jeszcze jedna, gorsza rzecz sprawdzilem co pokazał speedfan ( nie wiem czy mozna ufac temu programowi) w kwestii SMART. jesli mi sie uda to sprobuje jakos zalaczyc screen z wynikami smarta. ale jesli dobrze rozumiem te cyferki to dysk nie ma sie za dobrze :(

post-130728-1145392151_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma samsunga 160jj i chyba zaniose go do serwisu.. po raz 2.. teraz mam taki problem ze dysk strasznie dziwnie pracuje tz.. glowica dziala sprawnie.. czytalem gdzies ze dysk ma jakis hamulec.. teraz chodzi mi o to ze dysk rozpedza sie i zwalnia rozpedza sie i zwiania.. wszystko wpada w jakis dziwny resonans juz probowalem dac podstawiki .. wsadzilem dysk w kieszen od cd i tez slusze to samo buuu.. buu... buuu.. nie da sie wytrzymac dysk ma 52stopnie.. w porownaniu mam jeszcze WD80JD na ktorym mam system i ma 40stopni samsung mial byc tylko do gier filmow itd.. teraz co mam z nim zrobic bo to buczenie to chyba nie jest normalne.. ten dysk od nowosci tak dziwnie pracuje niezaleznie czy trwa z niego odczyt czy nie.. pomocy:)

 

i czy to NCQ mam gdzies wlaczyc..

Edytowane przez zajaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj stałem sie nie (szczesliwym) posiadzaczem samsunga sp 2504c.

Niepokoi mnie jego wysoka temperatura zaraz po wlaczeniu i zrobieniu partycji wynosila 42st. i tak juz zostało, na około 43st. sprawdziłem organoleptycznie :P i rzeczywiscie jest cieply, zeby nie powiedziec goracy, jest duzo cieplejszy niz stary seagate 60gb ata IV chyba.

Ale jest jeszcze jedna, gorsza rzecz sprawdzilem co pokazał speedfan ( nie wiem czy mozna ufac temu programowi) w kwestii SMART. jesli mi sie uda to sprobuje jakos zalaczyc screen z wynikami smarta. ale jesli dobrze rozumiem te cyferki to dysk nie ma sie za dobrze :(

wiesz że na tym screenie nie ma danych SMART ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz ja sie pozale jaki ja biedny ;)

 

Poradzcie mnie ;) Oddałem jakis zcas temu samsunga na gwarancje, przyjeli ja i sklep dostał nowy dysk. Lecz mam zamiar wymienic go na innej marki, ale tu pan sprzedawna powiedział mi ze niby mozna.. ale sa pozniej problemy w ksiegowosci, bowiem bedzie inf. ze mam samsunga choc na prawde hitachi czy inny ;)

W sumie jestem na tym forum od dawna i dla mnie rzecz normalna jest ze podmiana w takim przypadku jest normalna. CO mam w tym przypadku zrobic? Niby mam poczekac do nast tygodnia jak jeden łepek moze sie na to zdecyduje.. choc oczywista sprawa jest ze takie wymiany i w w sklepie w ktorym dokonałem zakupy sie zdarzaja(jako dobry klient zostałem o tym poinformowany ;) )

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysior mam na łożysku Nidec, przed Low format był na ustawieniach Default i nie zmieniałem tej opcji. Grzeje się czasami do 50 C jednak przeważnie jest 36 C ( aktualnie buda słabo wentylowana). Cały czas wisi na gumach i cała sprawa rozbija się o hałas … ten dysk czasami wydaje super cichutki ultra chamski nisko-tonowy dźwięk który budzi mnie w nocy ! Po prostu masakra gorzej niż świerszcze czy koniki polne ! Już nie mówię o chrobotaniu (przy wchodzeniu w folder/kopiowaniu/ odpalaniu czegokolwiek) i o tym iż jest jak dla mnie trochę za wolny … w porównaniu do WD80JB (ata100) to ten Samsung 160 JJ to ścierwo, wypada po prostu tandetnie (głośny, wolny i gorący)!

 

Mam jedno pytanko, czy w HUTILu można zmienić opcje i nie będzie trzeba później formatować dysiora (chodzi mi o zmianę miedzy quick/seek) ?

 

Jak ta zmian nie pomoże to nie daję więcej szans temu dyskowi tylko zmieniam na Segate 160 7200.9 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile mia by miec max ..20 stopni? piszesz odpowiadasz czemu tak jest ;)

Zmienisz w hutilu i nic złego sie nie stanie, danych nie stracisz...

 

radził bym Ci zmienic na dysk o ktorym psizesz, bedziesz miał z bani całe kombinowanie ale i tal pewne jest to ze bedziesz na cos narzekał ;) Model ktory masz przeciez nie jest demonem szybkosci, ale czy jets taki wolny? hm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... zaciekawił mnie ten wątek, spędziłem trochę czasu na przeczytaniu go i stwierdzam że: większość opinii jest negatywnych z prostej przyczyny - ponieważ ludzie którzy mają problemy z tymi dyskami (samsungi) właśnie TU szukają rozwiązania ich , bądź rady jak sobie a nimi poradzić ! Nie wiemy ILU użytkowników jest z nich zadowolonych bo nie wygłoszą TUTAJ swoich opinii.

Sam posiadam dysk Samsung SP2004C SATA II, który jest (jak dla mnie) WIELKĄ ZAGADKĄ ! Wyjaśnię: dysk kupiłem bardziej kierowany impulsem i potrzebą zakupienia dysku, niż testami i recenzjami (choć niejedną recenzję przeczytałem i samsung plasował się na 2 miejscu po: WD Caviar w klasie 160 i 250 GB - RECENZJA)

Dysk kupiłem - podłączyłem i działa, zacznę od głośności: cichy to on jest - ALE tylko wtedy jak nic nie zapisuje i nie odczytuje z talerzy, jeśli zaczyna odczyt/zapis słychać chrobot głowicy. Można go wyciszyć uruchamiając funkcję AAM (Automatic Acoustic Management). Ja to zrobiłem i nie słychać już chrobotania głowicy tak bardzo jak na początku. (choć spowalnia to trochę sam dysk).

Jak widzę testy tych dysków (sprawnych) są podobne:

Dołączona grafika

 

 

Po zainstalowaniu tego dysku, i na nim systemu przeprowadziłem testy pod kątem: uszkodzonych sektorów,prędkości zapisu-odczytu,temperatury. Wszystko było w porządku (czytaj - w normie) Te akurat dyski mają opinię chłodnych dysków, i tak było: temp. w granicach 33-37 st. Celsjusza. Po jakimś tygodniu sprawdziłem temperatury ponownie i okazało się że padł czujnik temperatury w dysku. (różne programy pokazywały temp. w granicach 60 - 70 st. celsjusza !!) Dysk nadal pracuje (to tylko padł czujnik) ale SMART informuje o krytycznej temperaturze dysku. Oczywiście dysk idzie do wymiany, ALE chyba raczej na inny model !

Krótko na koniec: z Samsungami jest ZA DUŻE ryzyko i loteria podczas kupna, że może trafimy na dobry - a może niestety bedziemy z nim jeździć do serwisu. Więc jednak stawiam na Seagate - obojetnie jaki kupimy zawsze jest gwarancja jakości ! Amen.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vojt: gdzie uruchamia się tą funkcje? Co do wykresów mam dokładnie jak ty :). Temeratura mojego dysku dochodzi do około 43*C nie wiecej....

 

Ja jestem w sumie zadowolony z tego dysku, żeby jeszcze tylko nie chrobotał podczas zapisywania itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym lepsze te t7k?

W ogólnej wydajności.. takiej, której sie zazwyczaj nie mierzy a odczuwa podczas codziennej pracy przy kompie. Sam się łasie na hitachi własnie ten model.. w wersji 250GB. Tylko póki co, czekam, ale mam nadzieje, że stane się niedługo szczescliwym posiadaczem-nie samsunga ;)

Wiadomo, z dyskami jest loteria, ale ja po którkim użytkowaniu samsunga chcę (wrócic) do hitachi(w domysle ibm'a.. ;) ).. taka moja zabawa w poszukiwaniu "niezawodnego" szybkiego dysku ;)

 

ps. ludzie :) Mam teraz caviara 80GB z 8MB cachu, temp 28st. przy właczonym bit comecie i konnekcie ;) Rozgrzewa sie bo to WD.. ale samsung jest(był...) w zasadzie sporo cłodniejszy, puszczajcie... wiaterki na te dyski ;) BO bezsensowne jest narzekanie na wysoką temp tych dysków :|

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zakupiłem ów dysk.

 

Podłączam, zakladam partycje

C: 12,2 GB

D: 220 GB (potem podziele na 2x110)

 

Razem 232,2 GB

 

ilość GB podaje na podstawie tego co pokazuje ekspolrer windowsa ;)

 

Czytając topic natknołem się na to, ze niby moze byc głosny, wiec poki co odpaliłem go poza obudową. Leży na biórku. I co? Jak lezy na biórku to wprawia w drgania obudowe, ktora obok stoi :D Ale jak podniosę do ręki, to praktycznie go nie słysze, a cały czas zapisuje na nim kopiujac dane ze starego dysku. Potem napisze na jakim silniczku jest, bo nie chce przy nim grzebać podczas pracy.

 

ały czas wisi na gumach i cała sprawa rozbija się o hałas … ten dysk czasami wydaje super cichutki ultra chamski nisko-tonowy dźwięk który budzi mnie w nocy !

I to jest fakt, ale jak go trzymam w ręce to jest ledwo słyszalny. W budzie, jak zamkne, przy 2x12mm + 9mm + 2 zalmany do grafy i proca, raczej juz tego nie bede słyszał.

 

 

Jest troche ciepły, nie wiem jak bardzo, bo nie wiem czym zmierzyć temp. W rece jak trzymam, to nie parzy.

 

Narazie nie mowie czy polecam czy nie. Moze mi sie trafił dobry model, ale za wczesnie aby byc pewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Baracude to poczekaj ( o ile mozesz poczekac) bo segate ma wypuscic nowa serie dyskow Baracuda z serii 7200.10 z prostopadlym zapisem danych

 

a wiesz moze kiedy mniejwiecej ma ta seria byc w sprzedazy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vojt: gdzie uruchamia się tą funkcje? Co do wykresów mam dokładnie jak ty :). Temeratura mojego dysku dochodzi do około 43*C nie wiecej....

 

Ja jestem w sumie zadowolony z tego dysku, żeby jeszcze tylko nie chrobotał podczas zapisywania itp....

AAM uruchamiałem programem HITACHI Feature Tool

Są jeszcze inne, jak np. HUTIL.

W ostatnim PC Format jest artykuł z dokładnym opisem tych programików, jak i linkami. Wracając jeszcze do głośności dysku: u mnie zauważyłem wyciszenie jak go przekręciłem w inne miejsce (inna zatoka)i dobrze dokręciłem, mam obudowę z grubymi blachami która tak łatwo nie wpada w rezonans, nowe obudowy są robione (co tu dużo gadać) z pazłotka, i wystarczy że masz drgający dysk, jakiś wentyl źle dokręcony i komp sam lata po biurku :D , nie mówiąc o przenoszeniu hałasu.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy może być ta barka w sprzedaży?

bo samsunga moge mieć za 320 PLN i nie wiem czy czekać ale więcej niż 250GB mi nie potrzeba

Hmm raczej nie warto nawet czekac, bo jak sie pojawi to bedzie zapewne sporo drozsza niz samsung ktorego mozesz kupic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec moj Samsung jest cichutki, ze musze sie przysluchiwac podczas pracy, zeby cokolwiek uslyszec, a i nawet wtedy jest trudno :D trafil mi sie ekstra modelik ;) Silnic Nidec'a.

 

Temp po calym dniu downloadu (i caly czas sie sciaga) 32*C :) (Maxtor 160GB ma 38*C :)

 

Model: SAMSUNG SP2504C

Firmware: VT100-41

 

Nie narzekam. Jestem w pełni zadowolony, gdyż rezonans, jaki przenosi na moją budę jest dokladnie taki sam jak SpinPoint 40B na PATA.

 

Ja polecam z całego serca poki co (bo moze pasc, kto wie :P). Jak kogos interesuje seria, to fimware macie wyzej i powiem ze kupilem w komputroniku w centrum Plaza w Poznaniu. Możecie sie smiac ze przeplacilem z minimum 20 zł (spieszylem sie, a nie mialem alternatywy), ale ja jestem zadowolony bo trafiłem naprawde ekstra modelik:

 

CICHY, WYDAJNY, CHŁODNY!

Moze Wam tez tak beda chodzic, ale trzeba np. zmienić firmware - nie znam sie, wiec nie wiem czy w hdd sie da.

Aha, zeby nie bylo. Niczym go nie wyciszalem ;) Maxtora mam wyciszonego, a ten samsung chodzi tak samo jak wyciszony maxtor ;D

Pozdro ;)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktos taki problem w samsungu sp2004c-200 gb. Jak np sciągam cos z bitcometa i jak bitcomet wyswietli ze sciaganie skończone to tego pliku tam nei ma. Myslałem ze to przypadek ale ostatnio zauwazyłem ze nie tylko w bitcomecie mi sie dane tracą. W power archiwerze tez miałem cos posciagane 50% potem chciałem kontynouwać sciaganie i kapa.Nie ma żadnego pliku jakby nigdy nei było :/ So sie dzieje? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...