Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

sata2

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

C3 Hardware ECC Recovered 0 100 100 26937557 OK: zawsze pozytywnie

 

sata2

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

C3 Hardware ECC Recovered 0 100 100 2444870 OK: zawsze pozytywnie

 

ata

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

C3 Hardware ECC Recovered 0 100 100 5633976 OK: zawsze pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli hdtune nie znalazl zadnych bledow to znaczy ze dysk jest dobry na 100% ?? czy jest jakis program ktory daje 100% pewnosc ??

checkdisk z analizą powierzchni + informacje o relokowanych sektorach ze smarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku uszkodzone sektory są relokowane przez dysk (automatycznie) do przestrzeni zapasowej, w tym momencie uszkodzony sektor nie jest do wykrycia podczas skanowania powierzchni (nie jest wykrywany błąd odczytu ale drobne opóźnienie, relokowane sektory i momenty wystąpienia relokacji są odnotowywane w SMART), jeżeli pula sektorów zapasowych zostanie wykorzystana zaczynają pojawiać się uszkodzone sektory wykrywane podczas skanowania powierzchni

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem z dyskiem, otoz caly czas mryga mi dioda od dysku(leciutko ale widac), caly czas cos czyta nawet jak nic nie robie, odpala sie wygaszacz i zaczyna czytac, odpalam jakas strone czyta, na dodatek to nie to ze tylko swieci sie dioda tylko dysk strasznie chrobocze wtedy. Dodam ze to juz drugi dysk(ostatnio dalem na gware bo tez tak sie zachowywal), wydaje mi sie ze to nie dysk tylko reszta sprzetu, moze zle jest skonfigurowane albo cos innego. Prosze o pomoc bo mnie to juz do szalu doprowadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze mam nowe samsungi SpinPoint P120S 250 GB w serwerze. Sztuk 4. Sa naprawde ciche i wydajne.

A co do trwalosci dyskow to nie jest wazny producent ale traktowanie ich przez dystrybutorow/sprzedawcow... rzucanie dyskami to niestety norma u polskich reselerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem z dyskiem, otoz caly czas mryga mi dioda od dysku(leciutko ale widac), caly czas cos czyta nawet jak nic nie robie, odpala sie wygaszacz i zaczyna czytac, odpalam jakas strone czyta, na dodatek to nie to ze tylko swieci sie dioda tylko dysk strasznie chrobocze wtedy(...)

to jest jak naj bardziej normalne, system zawsze sobie coś na dysku robi nawet w czasie bezczynności np: indeksowanie, defragmentacja w tle, przemieszczanie danych z pamięci do pliku strony o na odwrót itp.... Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z postawieniem windy na samsungu 2504c, probowalem na starym windowsie i z service packiem 2, najpierw bez wkladania dyskietki ze sterownikami, a pozniej z dyskietka,

pliki instalacyjne sie skopiuja zacznie sie instalacja, pierwszy restart i niespodzianka, po wykryciu dysków i przed przejsciem do ladowania systemu pojawia sie : " blad ladowania systemu" coś w tym stylu.

prosze o jakas pomoc, co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad tydzień temu stałem się posiadaczem Samsunga SP2504C 250GB. Dopiero dziś postanowiłem co nieco o nim napisać gdyż chciałem go przez parę dni potestować.

 

A więc przez 2 pierwsze dni dysk chodził poza budą - prawie niesłyszalny, trzymając go w ręku wyczuwalne są dość spore drgania - zaniepokoiło mnie to jak będzie chodzić zamontowany w obudowie.

 

Nadszedł czas na montaż w budzie. Ku memu zaskoczeniu dysk jest praktycznie niesłyszalny. Dotykając obudowy czuć lekkie drganie ale jest to bezgłośne. Co do temp to również byłem (jestem) mile zaskoczony - ok 30*C, przy obciążeniu niewiele wzrasta.

 

Czytając ten topic jak i mu podobne spotykam się z różnymi opiniami na temat tego Samsunga. Kupując go miałem pewne obawy jak będzie się sprawował mój model. Póki co (prawie 2tyg) jestem jak najbardziej zadowolony i nie wykryłem żadnych minusów co do tego dysku.

 

Jak już pisał .:Solid_Snake:. CICHY, WYDAJNY, CHŁODNY

 

i tyle B)

 

 

 

PS. Chyba mam szczęście do dysków :wink: Mój prawie 3 letni WDC WD800JB ani razu mnie nie zawiódł i również nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w kompie inne dyski ? W czasie restartu ustaw boot z samsunga.Instaluj z dyskietką.Dysk nie śmigany czy ma partycje ?

 

nadal pracuje na starym seagate 60gb ata, a samsung jest jako podrzedny , zrobilem sobie pare partycji,

z bootem , to nie wiem o co za bardzo chodzi, mam plytke msi k8n neo platinum i w biosie ustawilem 1st boot jako z dysku a opcji, że z sata to nie pamietam żeby taka była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Chyba mam szczęście do dysków :wink: Mój prawie 3 letni WDC WD800JB ani razu mnie nie zawiódł i również nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.

Lekki OT ;]

Mógłbys powiedzieć mi jak wygląda porównanie głośności Twojego starego WDC i Samsunga. Pytam ponieważ tego WD800 słyszałem na własne uszy ;], a stoję właśnie przed wyborem dysku dla siebie i chciałbym mieć jakiś obraz ich głośności - teraz mam cichego, ale wolnego Seagatea ST380020A (80GB).

Edit

Dzięki za odpowiedź Cartezon ;].

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią: HD160JJ od SP1603C ?? Oprócz nazwy oczywiście.

Rozumiem, że jak nie udzielono odpowiedzi na powyższe pytanie, to nie ma miedzy tymi dyskami różnic ???

 

I pytanie, że tak powiem z innej beczki :rolleyes:

Teraz mam Baracude 60GB (ATA100) i średni transfer w HD Tachu wynosi ~47-48 MB/s. Czy różnica miedzy tymi ~47-48 MB/s a ~60 MB/s jest zauważalna w codziennej pracy ???

Bo potrzebuje trochę więcej miejsca na dysku i nie wiem, czy brać 160GB czy 250GB :/ Te 160GB mi spokojnie wystarczy, ale jesli różnica w wydajności będzie odczuwalna to dołożyłbym do 250GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT ;]

Mógłbys powiedzieć mi jak wygląda porównanie głośności Twojego starego WDC i Samsunga. Pytam ponieważ tego WD800 słyszałem na własne uszy ;], a stoję właśnie przed wyborem dysku dla siebie i chciałbym mieć jakiś obraz ich głośności - teraz mam cichego, ale wolnego Seagatea ST380020A (80GB).

Powiem Ci tak. Najlepiej jakbyś kupił ten dysk w zaufanym sklepie gdzie zawsze możesz dokonać wymiany. Czytając ten wątek zauważyłeś z pewnością skrajne recenzje tego dysku. Ja trafiłem na model z którego jestem bardzo zadowolony, co do innych tego nie wiem.

 

Jeśli chodzi o porównanie głośności tego Samsunga z moim już zasłużonym WD to nowy dysk jest cichszy pomimo tego że obecnie mam cały czas otwartą budę. Oczywiście slychać szczególnie w nocy pracę głowic lecz nie mogę tych dźwięków uznać za zbyt głośne i irytujące. Ale tak jak napisałem wcześniej pracuje teraz w otwartej budzie.

 

Co do drgań to nie musiałem nic kombinować przy obudowie. Dysk nie przenosi mi ich na budę choć jak już pisałem trzymając go w ręku są bardzo wyczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od okolo 2 miesiecy mam dysk Samsunga 250GB Sata II. Generalnie wszystko ok poza jednym drobnym, ale...Od poczatku uzytkowania dysku czasem jest tak, ze podczas uruchamiania windowsa (po uruchomieniu lub restarcie kompa) moj HD dziwnie sie zachowuje.

Slychac jak glowica lata bo dysku i nie moze znalesc miejsca no w kazdym badz razie cos w tym stylu...niewiem jak to napisac. Dziwne to jest bo robie co jakis czas defragmentacje i teraz pokazuje, ze nie jest konieczna.

Zalaczam fotke ze smarta, niby wszystko ok. Skanowalem go tez, nie ma badow.

 

post-125568-1147514946_thumb.jpg

 

Czy to cos powaznego i czy ktos mial cos podobnego na jakimkolwiek innym dysku?

 

 

Witam,

mam problem z postawieniem windy na samsungu 2504c, probowalem na starym windowsie i z service packiem 2, najpierw bez wkladania dyskietki ze sterownikami, a pozniej z dyskietka,

pliki instalacyjne sie skopiuja zacznie sie instalacja, pierwszy restart i niespodzianka, po wykryciu dysków i przed przejsciem do ladowania systemu pojawia sie : " blad ladowania systemu" coś w tym stylu.

prosze o jakas pomoc, co mam zrobić.

 

Mialem to kiedys....to nie jest wina HD tylko raczej mobo. W biosie sprawdz ustawienie wykrywalnosci HD. Jesli masz ustawione na auto, to

spisz z HD dane dotyczace liczby cylindrow itp. W biosie ustaw na manuala i wpisz dokladnie takie same cyfry jakie spisales z HD.

Jak wszystko dobrze zrobisz win powinnien zainstalowac sie normalnie, a nie w sektorach, ktore nie widzi mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. popróbuje jak tylko bede mial czas.

 

widze ze masz bearshare'a, pewnie to jego sprawka, bo ktoś sciąga od Ciebie , albo na odwrót.

u mnie to samo, dioda wiecej swieci niz odpoczywa, ale mam jeszcze muła właczonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. popróbuje jak tylko bede mial czas.

 

widze ze masz bearshare'a, pewnie to jego sprawka, bo ktoś sciąga od Ciebie , albo na odwrót.

u mnie to samo, dioda wiecej swieci niz odpoczywa, ale mam jeszcze muła właczonego.

To nie wina Bearshare'a, bo Samsung mi swiruje podczas przesuwania paska Windowsa jeszcze przed pulpitem. Zreszta zanim mialem go odpalonego tak sie dzialo.

 

Co do tych Twoich klopotow z instalacja Win na nowym dysku, to jesli nie pomoze co napisalem jedynym wyjsciem bedzie odlaczenie starego dysku (wystarczy wyjac wtyczke zasilania od niego) i postawic nowy system na samym nowym Samsungu. Jak wszystko zainstalujesz to dopiero podlacz stary HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzac sie postanowiłem napsiac o głosnosci tych samsungow według mnie ;)

 

Miałem szajsunga 250GB ktorego uwazałem za cichego. Lecz padł.. wiec oddałem na gwarancje.. W miedzy czasie zmieniłem obudowe z jakiegos codegena .. no name, na chiefteca(starego solidnego..) Nowy dysk tez co prawda ejst cichy ale słyszalne sa wyrazniej owe chrobotania... ale ogolnie jest przyzoicie. Lecz pare dni temu postawiłem bude na biurku .. ehhe dopiero teraz jest słychac kompa. Drzenia dyskow wyrazniej słychac.

W sumie teraz ie dziwie sie tym ktorzy narzekaja i na głosnosc tych samsungow. U mnie bron boze obudowa nie drzy przez niego.. :) ale słychac wyraznei chrobotanie ktore przy dobrze wyciszonym kompie na prawde moga troche przeskadzac. Oby sie nei zepsuł.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzac sie postanowiłem napsiac o głosnosci tych samsungow według mnie ;)

(...)

dopóki dyski będą się składać z wirujących talerzy i ruchomego ramienia z głowicami, nie będą bezgłośne, powinnoście posłuchać sobie dysków SCSI 15k RPM to jest dopiero cisza :D , wtedy skończyły by się narzekania, na dyski pecetowe Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też napiszę coś o głośności Samsunga SP2504C ( głównie z powodu chwilowego posiadania Seagate Barracuda 4 ).

 

Miałem Seagate Barracuda 1 i w porównaniu do ww Samsunga było on o niebo głośniejszy ( w idle po prostu piłował a seek był naprawdę głośny ). Teraz mam chwilowo Seagate Barracuda 4 czyli podobno najcichszy dysk pod słońcem - nie prawda ! W seek Samsung SP2504C chodzi ciszej, w idle jedynie barracuda 4 jest nieco cichsza ale minimalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam ten temat i od powtarzania tych samych informacji juz mi nie chce się czytac całości... :(

Chciałem dowiedzieć sie tylko co zrobić żeby na dysku HD160JJ mieć normalne transfery (normalne dla takiego dysku to ok 40 MB/s).

Obecnie przy kopiowaniu z dysku na dysk mam srednio najwyzej 20.

Mialem od kumpla maxtora i z jego (dysk był ATA) na mój szło średnio ponad 40 MB a juz w druga stronę lednie 20-25.

Kto mi powie o co w tym chodzi?

I nie chodzi mi o testy wydajnosci tylko normalną prace, sprawdzam za pomoca wkazań programu CopyHandler....

Dzieki za wszystkie posty z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...