Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś na forum komu "siadł" Samsung 250GB ( model: SP2504C ) ? Jeśli tak to napiszcie po jakim czasie ( jeśli macie zapis smart lub pamiętacie dane to ile x był uruchamiany i ile godzin przepracował ).

 

 

 

-> pawlusz Prędkość kopiowania jest ograniczona najwolniejszym dyskiem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2szt

 

pierwszy w dzien zakupu - szczeliła 2 partycja -zaczął chrobotac i nie wstał juz potem -silnik jvc

drugi po dwóch miesiacach - uruchamiany 2x dziennie (6-8h pracy na dobę) - silnik nidec

 

jak dla mnie szajsung to zawsze dno -i za pol darmno tez bym go nigdy nie wziął

teraz mam sp2004c i o dziwo chodzi od kilku miesiecy ale jego kultura pracy pozostawia wiele do zycznia

 

ale ma juz nowego nabywcę i bez zalu idzie do zyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2szt

 

pierwszy w dzien zakupu - szczeliła 2 partycja -zaczął chrobotac i nie wstał juz potem -silnik jvc

drugi po dwóch miesiacach - uruchamiany 2x dziennie (6-8h pracy na dobę) - silnik nidec

 

jak dla mnie szajsung to zawsze dno -i za pol darmno tez bym go nigdy nie wziął

teraz mam sp2004c i o dziwo chodzi od kilku miesiecy ale jego kultura pracy pozostawia wiele do zycznia

 

ale ma juz nowego nabywcę i bez zalu idzie do zyda

Kurcze .... ale Ci się trefne egzemplaże trafiły :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstep pomiedzy zakupem to chyba jakies 5-6 miesięcy (2 rózne zródła -pronox , action)

 

- tyle trwało przekonywanie sie po 1 wpadce -pomyslałem sobie -echh moze jakas trefa seria - dajmy mu jeszcze jedną szanse :wink:

 

no i dałem- po raz ostatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 250 Samsunga sata 2 ale podpieta jest do kontrolera sil 3112 na nf 7 s. Dysk jest spoko ale. Przedewszystkim dysk nie jest cichy. Tzn. na tle mojego kompa nie jest cichy i w porownaniu do Barki 7200.7 120 giga pata. Doda ze oba dyski u mnie maja po 45 stopni ale mi to nie przeszkadza im chyba tez. Ta baracuda u mnie juz 3 rok tak chodzi to jej normalna temp. W tej chwili samsung sobie lezy na spodze na kodeksie postepowania administracyjnego;) takaze nie ma gdzie za bardzo oddawac ciepla. Jak powiesze go na gumkach z drugim bedzie lepeiej i ciszej. Sredni wynik z HD Tach 62 mega a stary Seagate ma 48 wiec jakis wzrost jest,

Ale nie oszukujmy sie duzo wody w Wisle uplynie zanim pojedyncze dyski zapchaja predkosc ata 133 i zadne sata tego nei zmieni bo to nie liczy sie predkosc kontrolera tylko wydajnosc talerzy. A ta rosnie powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś na forum komu "siadł" Samsung 250GB ( model: SP2504C ) ? Jeśli tak to napiszcie po jakim czasie ( jeśli macie zapis smart lub pamiętacie dane to ile x był uruchamiany i ile godzin przepracował ).

-> pawlusz Prędkość kopiowania jest ograniczona najwolniejszym dyskiem.

Ja jestem "lepszy" w lutym kupiłem 2 szt 80 GB SATA II na silnikach NIDEC padły po ok 2-3 tyg., postanowilem kupic więc 250 GB i kupiłem 2 szt. niestety jedna padla po ok tygodniu i wymieniony po następnym tygodniu objawy były podobne temp ponad 43-45 stopni i problem z włączeniem. Teraz mam nadal 2x 250GB i jedna ma przejechane 1 1200 godzin a drugi 820 i ten z 1200 godzinami pracy ma już 3 relokowane sektory, silniki ich to czywiście NIDEC i temp ok 28-30 stopnie. Wcześniej jechałem na różnych Samsungach i nie było takich jaj jak z SATA II, dyski wytrzymywały po 2-3 lata bez jakiś objawów niedomagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem początkujący mam problem mianowicie kupiłem niedawno dysk samsunga hd160jj i w biosie go nie widać a winXP go wykrywa i pracuje normalnie ale w biosie nic ani widu ani słychu tak jak by dysku nie było. Kiedy instalowałem wina na seagate 80 to był tylko on do wyboru w speedfanie nie widać dysku tez czym to może być spowodowane?

 

Partycje mam zrobione i dysk działa poprawnie wszystko mogę na niego zgrywać i instalować tylko chce mięć osobnego wina na nim i na seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki jeśli było. Ale zauważyłem 2 dyski samsunga o poj 160GB na sataII. Mianowicie:

- Samsung 160GB 8MB HD160JJ sATA-2

- Samsung 160GB 8MB SP1603C sATA-2

 

Który jest lepszy ?? I czym one się różnią ?? Głównie zależy mi na ciszy, dlatego chce samsunga :) Tylko teraz którego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie lamerskie pytanie.

 

Co sie stanie jak w trakcie pracy w windowsie(tzn.nie robienia niczego) odepne molexa zasilania od twardziela?Wyłaczy sie komp?

 

Chce sprawdzic jak cicho moze byc bez mojego WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh slabe sa te dyski pod wzgledem wydajnosci mam SP2004C i duzo wolniejszy od WD 200GB ale jedyny plus to to ze jest cichszy duzo cichszy od WD

Może jakieś konrety. Testy ? Recenzje ?? Noi w końcu który z tamtych dwóch jest "lepsiejszy" ??

 

Ja mam takie lamerskie pytanie.

 

Co sie stanie jak w trakcie pracy w windowsie(tzn.nie robienia niczego) odepne molexa zasilania od twardziela?Wyłaczy sie komp?

 

Chce sprawdzic jak cicho moze byc bez mojego WD.

Czub......a nie możesz wyłączyć kompa, odłączyć molexa od dysku i włączyć komputer ?? Tak trudno ?

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś konrety. Testy ? Recenzje ?? Noi w końcu który z tamtych dwóch jest "lepsiejszy" ??

Czub......a nie możesz wyłączyć kompa, odłączyć molexa od dysku i włączyć komputer ?? Tak trudno ?

 

Czub???Wtedy na maxa chodzi cooler proceka i chłodzenie grafiki bo zanim softowo sie redukuje to musi wejsc do windowsa...tak trudno to sobie wyobrazic???

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno napewno nie, no ale zabieg jest bardzo niebiezpieczny. I chyba można wyobrazić sobie co się może stać gdy podczas pracy dysku nagle zostanie on pozbawiony prądu przez wyjęcie wtyczki molexa. A jak będzie spięcie ?? Nikt ci nie zagwarantuje, że nic się nie stanie, prędzej właśnie coś się spierdzieli, dlatego ja na twoim miejscu bym nie ryzykował. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje cichej 160.Wydajnosc jest mniej istotna.

 

 

Hitachi DeskStar T7K250 160GB 8MB SATA-II NCQ

 

Seagate Barracuda 7200.9 160GB NCQ ST3160212AS

 

Samsung 160GB 7200 8MB NCQ HD160JJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ważne pytanie:

 

 

czy na mojej płycie ASROCK P4V88+ będzie działał dysk hitachi 160 gb SATA 2. nie wiem bo mam na płycie sata ale 1

 

chodzi mi o ten:

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ..._Cache_S_ATA_2/

 

dysk.

 

piszę w temacie o samsungu, ponieważ jeszcze nie wiem czy kupię tego hitachi czy samsunga a problem dotyczy obu dysków. Co polecacie i czy zadziała?

 

 

aha i jeszcze jedno. Teraz mam dysk ata samsung SP0411N i nie wiem czy będzie dobrze współdzialał z nowym dyskiem pod sata. Na którym lepiej jest mieć system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś konrety. Testy ? Recenzje ?? Noi w końcu który z tamtych dwóch jest "lepsiejszy" ??

To powiem tak te dwa (wd 200GB i samsunga 200GB) dyski to testowalem tylko takim wbudowanym w windowsa testerem i tam mi wyszlo ze wd jest o jakies 20-25 mega szybszy od samsunga ale to nie na tym opieram sowja opinie tylko na praktycznym uzytkowaniu tych 2 dyskow. A mianowicie na samsungu windows sie wlacza o jakies 20s dluzej w momencie jak gram i scaigam jednoczesnie to gra mi przycina co jakis czas konkretnie Far Cry i wiem ze to przez dysk bo na WD nie bylo takiej sytuacji. Przy nagrywaniu dvd bufor skacze niemilosiernie jak jednoczesnie wlanczam opere lub ogladam film. Na WD nie bylo takich sytuacji ale niestety WD jest 5x glosniejszy :( zamieszcze wieczorkiem jak zdaze test tych 2 dyskow w hdtech ciekawe co on pokaze.

 

a co do tych dwoch dyskow to Samsung 160GB 8MB SP1603c sATA-2 ( http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/sp1603c.asp ) jest nowsza szybsza i sichsza wersja tego Samsung 160GB 8MB HD160JJ sATA-2 ( http://www.samsung.com/pl/products/harddri...0sd/hd160jj.asp )

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde końcówke troche zagmatwałeś ;) Czyli Samsung 160GB 8MB HD160JJ jest nowocześniejszy, tak ? :mur:

Ja bym wolał jednotalerzowego Seagate 160GB 7200.9 .

 

->sasajas

źle linka zapisałeś i jest nieprawidłowy -> przesuń nawias poza link

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde końcówke troche zagmatwałeś ;) Czyli Samsung 160GB 8MB HD160JJ jest nowocześniejszy, tak ? :mur:

sp1603c jest nowoczesniejszy nie wiem gdzie tam jest zagmatawane zreszta wystarczy pod podane linki zajrzec

 

http://www.tkdami.net/~sasajas/hdd.jpg test porownawczy wd i samsunga i nieco szybszy jest wd niby nie powinno byc praktycznie odczuwalna roznica ale mimo wszystko jest tak jak pisalem pare postow wyzej

 

linki juz poprawione ;p

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał jednotalerzowego Seagate 160GB 7200.9 .

modele wielo talerzowe mogą zapisywać/odczytywać dane cylindrami co może znacząco podnieść wydajność

 

a tu coś apropo nowoczesności i wydajności :D

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaznie jest duzo szybszy?? masz jakies testy czy cos uzasadnij ;p to moze zmienie ;p

Mam SP2504C i nie chcę już ponownie wklejać na tym forum jego wykresu HDTACH bo gdzieś już jest. Średni transfer jaki osiągnąłem w trybie SATA1 ( taka płyta ) to 62,6 MB/s czyli zgodnie z podanym wyżej wykresem 2004C jest to o 10MB/s więcej - to dużo.

 

modele wielo talerzowe mogą zapisywać/odczytywać dane cylindrami co może znacząco podnieść wydajność

Może jakieś operacje to przyspiesza ale liniowy odczyt jest większy na jednotalerzowym 160GB niż dwutalerzowym dysku o tej samej pojemności.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj 2 dystki sata 2 samsunga SP2504C i mam problem z zainstalowaniem na nich systemu.

 

Posiadam plyte asus a7n8x-e deluxe rev 1009. W dyskach zworki ustawione tak zeby dzialaly jako sata 1. Potrzebny mi sterownik ktory zaladuje przy instalowaniu xp (z sp2). Gdzie go znajde?

 

Juz sie gubie, szukam informacji na forum i nic nie moge znalezc. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...