Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

muszę się pochwalić, REWELACJA!

przesiadłem się ze "starego" amsunga 160GB 8mb i różnica jest zauważalna gołym okiem, zerknijcie na ten test - z konkurencji została MIAZGA B)

 

http://www.driverheaven.net/reviews/spinpo...0jj/testing.htm

 

Dołączona grafika

 

:lol:

 

dzięki rip B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja od 2 dni tez mam tego Hard Disk Drajwa i jestem zajefajnie zadowolony. wczesniej mialem maxtora 120gb ata 2mb i chodzil jakbym kosiarka po kamieniach jezdzil. ten jest rzeczywiscie bardzo cichy, tak cichy ze serio nie slychac go ze wogole pracuje...az sie czasami boje :lol:

temp na maxtorze mialem w idle 41st, a tutaj.... 32st! REWELKA.

cicho, szybko, chlodno... dobrze ze nie wzialem seagate'a.

 

dzieki kucyk :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie Epox 8RDA6+ ktora chyba obsluguje SATA 1 tez bedzie roznica miedzy tym dyskiem SATA2 a 1 ??? Oplaca sie zainwestowac w taki sprzet ?

1520513[/snapback]

WARTO!

Miałem poprzednio model 1614N i kopniak jest niesamowity! ten dysk to normalnie dzieło sztuki, różnice w wydajności pomiędzy tymi modelami widać gołym okiem, mimo uż moja płyta także obsługuje tylko SATA1 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś negatywne odczucia co do tego dysku ? Stoję właśnie przed wyborem HDD i utknąłem między tym Samsungiem (200GB) a Hitechi T7k250

 

Oba Serial ATA II z NCQ

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś negatywne odczucia co do tego dysku ? Stoję właśnie przed wyborem HDD i utknąłem między tym Samsungiem (200GB) a Hitechi T7k250

 

Oba Serial ATA II z NCQ

 

pozdrawiam

1523754[/snapback]

ja nie mam negatywnych odczuć, same pozytywy B) Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś negatywne odczucia co do tego dysku ? Stoję właśnie przed wyborem HDD i utknąłem między tym Samsungiem (200GB) a Hitechi T7k250

 

Oba Serial ATA II z NCQ

 

pozdrawiam

1523754[/snapback]

 

Jeden i drugi wart jest polecenia, ale gdybym stał przed wyborem, to brałbym Hitachi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie [gluteus maximus], dziala w sumie, ale zamiast 160 gb widzi 131 gb, w dodatku nagle (po jakis 2h nieregularnego uzywania, dzis kupilem) zaczal brzeczec w rytm swojej pracy, tak jak dawne dyski, i niesie sie po calym biurku:( o co chodzi, zepsulem cos? mam epoxa 8rda3+ pro na nforce 2 ultra 400, pomocy plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale zamiast 160 gb widzi 131 gb...

zainstaluj service packa 2 do xp (o ile uzywasz xp) i bedziesz mial 160gb.

Co do brzeczenia to moze go nie dokreciles i cos ci wpada w wibracje? jak nie to na gware go.

 

Na temat samsunga 160jj mam tez jak najlepsze zdanie, smiga jak wsciekly.Przyrost predkosci dzialania (taki namacalny, widoczny w pracy) jest znaczny.Przesiadlem sie ze 160 samsunga pata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi ze pod POSTem i podczas instalacji xp'ke widzi mi 131 a gosc w sklepie mowi ze tak powinno byc, co to zmoeni jesli sobie servicepaki zainstaluje? w wibracje najgorsze jak przykrecony jest do obudowu, na poczatku byl cichutenki, a potem nagle zaczal buczec az myslalem ze burza jest za oknem hehe;/ no i normalnie drzy i bzyczy jak stare dyski typu 3 gb na ata33 ;)wiecie o co chodzi, do kitu, dalem dzis na gwarancje, ciekawe co mi powiedza w poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 5 dniach zaczal buczec i rzezic, jednym slowem chodzi jak traktor. Przeskanowalem go hd tune i narazie bad sectorow brak ale zaczynam sie bac o niego. Pewnie w poniedzialek oddam go na gware i mam pytanie czy strace dane ktore mam na dysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wiecej wypowiedzi na temat tego dysku. Miałem zamiar kupić jakąś 120 ale chyba się skusze na tego Samsunga. Tylko więcej opinii by się przydało. Kucyk, R.i.P gdzie kupowaliście (sklep, sklep internetowy, allegro) ??

--------------------

Jest to może ten dysk ??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56532907

Bo jeśli tak to sobie go chyba zakupię bo cena się wydaje kusząca :]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na 160 SATA II tylko WD ?

 

 

--------------------

 

AMD64 3000+ Venice

DFI LanParty UT NF4 SLI-D

PDP Patriot 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-2-2

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Creative Audigy 2

Creative MegaWorks 5.1 THX 550

WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

NEC ND-3540

Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam samsunga 160gb sata i jesli to jest najcichszy dysk to az sie boje o ludzi ktorzy maja glosniejsze sprzety - myslalem ze bedzie cichy a tak przy kopiowaniu i ladowaniu windowsa trochee go slychac ...

 

jak sprawdzic czy dysk jest sata2 czy sata1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja chyba się zdecyduje na Samsung SpinPoint SP2004C (200GB)

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/sp2004c.asp

http://www.samsung.com/Products/HardDiskDr..._SP2004C_sp.htm

Z tego co przeczytałem to on najbardziej przypadł mi do gustu. Jeszcze miałem na oku Samsung SpinPoint HD160JJ (160GB) i Hitachi Deskstar T7k250 (160GB)

A który dysk wg Was będzie najlepszy? :mur:

Edytowane przez zow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie toto zainstalowałem (HD160JJ) i pierwsze wrażenia pozytywne. Chodzi w trybie SATA-1, instalacja windy bezproblemowa (SP1). Cichy jest jak mój stary spinpoint 40GB - tzn. o tej porze go nie słychać, może wieczorem terkotanie się ujawni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich... mam mały problem z Tym dyskiem na ktory tyle Tu wywodów:) (HD160JJ)

 

mam Plyte DFI lanparty ultra-d i po podłączeniu dysku i uruchomieniu kompa dysk zamias sie odpalic na sata II jest wykrywalny przez bios jako Sata I 133 <_<

 

Trzeba To jakos Oddzielnie Konfigurować, niestety nie orietuje sie w tym temacie więc jesli wiecie cos na ten temat to bardzo proszę o podpowiedz.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

Hdd jest podłaczony bez zworki bo z tego co wyczytałem to tak ma być.

Edytowane przez TwoFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja tez kupilem ten hd [ HD160JJ ] mam plyte na NF3 epox 9nda3+ obsluguje sata 1 [150] te dyski maja zworke i bez problemu ustawiaja sie na sata1 nie prubowalem wyciagac zworki zeby sprawdzic co sie stanie wole nie ryzykowac. Co do hd to jestem zadowolony nie jest glosny co prawda slychac go wyraznie podczas kpoiowania plikow chodzi w miare szybko.

Tylko jedno mnie dziwi od kiedy mam ten hd podczas startu win xp pro. na samym starcie kiedy win sie zaczyna ladowac jest czarny ekran i stoi tak przez 10s po czym mignie pasek ladowania win z 3x i juz jest zaprawszamy czy macie cos podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno

czy jak instalujecie winXP to podajecie mu przez [ F6 jak sie nie myle ] sciezke od sterownikow ? bo ja nie i przechodzi to na moim epoxie.

Kiedys mialem taki komp [zniajomego] w ktorym bez podania sterownikow do sata nie przechodzilo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno

czy jak instalujecie winXP to podajecie mu przez [ F6 jak sie nie myle ] sciezke od sterownikow ? bo ja nie i przechodzi to na moim epoxie.

Kiedys mialem taki komp [zniajomego] w ktorym bez podania sterownikow do sata nie przechodzilo!

1540885[/snapback]

Jeśłi mobo na Intelu to sterów nie potrzebuje. Jeśli an VIA lub tym podobnych to trzeba stery do SATA. Tak to niestety jest :wink:

---------------------

Zna ktos może sklep gdize można by dostać tego Samsunga tanije niż 350 zł ?? Bo jeśli nie to będę musiał kupić na allegro bo taniej niż tam to narazie nie widziałem :mur:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos może sklep gdize można by dostać tego Samsunga tanije niż 350 zł ?? Bo jeśli nie to będę musiał kupić na allegro bo taniej niż tam to narazie nie widziałem  :mur:

Pozdro

1546171[/snapback]

Proline - 339zł

 

PCProjekt - 330zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

---------------------

Zna ktos może sklep gdize można by dostać tego Samsunga tanije niż 350 zł ?? Bo jeśli nie to będę musiał kupić na allegro bo taniej niż tam to narazie nie widziałem  :mur:

Pozdro

1546171[/snapback]

Proponuje sklep http://mcomp.com.pl jest najbliżej Ciebie bo w Tychach i mają ten dysk za 333zl a z tego co wiem to w krakowskim prolinie może już nie być no chyba żę zamówisz ale po co za przesyłkę płacić i niewiadomo w jakich warunkach będzie jechał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do servicepackow,to sp1 rzecztwiscie ma ograniczenie wielkosci dysku, ale jest tool na stronie maxtora big drive enabler ,ktory powinien to rozwiazac (nie testowalem osobiscie).Sam sie zastanawiam nad tym sampsujem 200gb ,ale chwilowo nikt z konkurencji nie robi 200gb sata300 ,a wolabym miec jakis wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...