Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może macie jakieś informację kiedy to ma pojawić się w sklepach seria F1 :D Głównie chodzi o model 320GB (HD322HJ) :wink: pzdr

Też czekam na ten dysk. Nie znalazłem żednych informacji. Nie ma go nawet w zagranicznych cennikach (wersje 1TB już w nich "wiszą"), dlatego sądzę, że nie za prędko będzie dostępny w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z dyskami samsunga :D

Pół roku temu kupiłem 120 sata 2 i jest zaj#$%^ty , cichy itp .

Później jak składałem komuś kompa kupiłem samsunga 80 sata2 i okazał się głośny :( myślałem że to jakaś trafna sztuka :(

Wczoraj dla kolejnej osoby zakupiłem tak samo samsunga 80 :D sata i jest tak samo głośny jak tamten co kupiłem ostatnio .

Czy to wszystkie 80 są głośne czy samsung olał sprawę jeśli chodzi o cichą prace ?

 

Bo właśnie za nie długo chcę kupić nowy dysk dla siebie ( lubię ciszę ) czy modele ~250 gb od samsunga nadają się do kupna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z dyskami samsunga :D

Pół roku temu kupiłem 120 sata 2 i jest zaj#$%^ty , cichy itp .

Później jak składałem komuś kompa kupiłem samsunga 80 sata2 i okazał się głośny :( myślałem że to jakaś trafna sztuka :(

Wczoraj dla kolejnej osoby zakupiłem tak samo samsunga 80 :D sata i jest tak samo głośny jak tamten co kupiłem ostatnio .

Czy to wszystkie 80 są głośne czy samsung olał sprawę jeśli chodzi o cichą prace ?

 

Bo właśnie za nie długo chcę kupić nowy dysk dla siebie ( lubię ciszę ) czy modele ~250 gb od samsunga nadają się do kupna ?

Jeśli mówisz o HD080HJ, to wydaje mi się że jest to jeden z gorszych modeli samsunga, miałem dwa w raidzie ale strasznie hałasowały, jednego się pozbyłem, drugiego wkrótce czeka to samo. Ponadto że jest głośniejszy to jeszcze bardziej się grzeje niż dwutalerzowy SP2504C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o HD080HJ, to wydaje mi się że jest to jeden z gorszych modeli samsunga, miałem dwa w raidzie ale strasznie hałasowały, jednego się pozbyłem, drugiego wkrótce czeka to samo. Ponadto że jest głośniejszy to jeszcze bardziej się grzeje niż dwutalerzowy SP2504C.

to już odetchnąłem że to ogólnie tak jest, myślałem że będę się musiał bawić z gwarką itp . Ale co jest dziwne nawet jak leży na stole podczas otwierania jakiejś prostej aplikacji on trzeszczy tak ze nie da się skupić w nocy :D :D Wiadomo skręcenie go na sztywno w obudowie też go wprawia w większe terkotanie ale nie aż takie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tylko szukam taniej oferty na miejscu i 400gb samsunga 16mb będzie lecieć do mnie :) chyba w tej chwili cena/ilość/jakość najlepsza -> 320zł

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni jestem posiadaczem Samsunga SpinPoint P166, model HD321KJ (320GB SATA-II). Nie mogłem się zdecydować na wybór twardziela, los zdecydował w końcu jakoby za mnie. Wybór chyba dobry - jest rzeczywiście cichy - poza momentami, gdy chcę zrobić kilka rzeczy na raz, wtedy sobie "popierdza" lekko. Cichszy od poprzednika - WDC 160GB P-ATA - w stanie zwykłej pracy w ogóle go nie słyszę. A słuch mam raczej wyczulony (poprzednik niemiło wibrował i musiałem przeciwdziałać rezonansom). W każdym razie zrobiłem teścik HD Tunem (2.53). Nie wiem dlaczego kilka razy właśnie coś "zapierdziało" i mi wtedy ten odczyt spadł drastycznie. Partycje zdefragmentowane. Nie wiem co on też odczytuje sobie. Poza tymi skokami widzę, że reszta przyzwoita (chyba).

 

Dołączona grafika

 

[edit1]: W sumie to wiem przez co te skoki mogły być, poprawię test i wstawię za moment. Może jeszcze w czymś innym go sprawdzę.

 

[edit2]: Już lepiej, chociaż jeszcze coś zajęło dysk tu i ówdzie. Można to wydaje mi się olać. Strasznie mnie wkurza, że do każdego programu dodają teraz jakieś monitory, etc. duperele, które tylko zajmują zasoby. (właśnie poleciały wszystkie, zapomniałem o nich przy teście #1)

 

Dołączona grafika

 

[edit3]: HD Tach 3.0.4.0:

quick bench (8MB zones)

Dołączona grafika

 

long bench (32MB zones)

Dołączona grafika

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ John M. Kane

 

I jak sie dysk spisuje ? Wlasnie znalazlem u siebie w sklepie w niezlej cenie 259zl i bardzo mnie kusi ten dysk. Nie zalezy mi na jakichs super szybkim tranferach, tylko na "cichosci" :) Podczas czytania to sobie tam moze popierdziec, ale ogolnie to jak jest ? Nic nie piszczy (to chyba najwazniejsze), nic nie szumi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 - mam zamkniętą obudowę. 2 wentylatory wewnątrz, cooler (boxowy) na C2D no i CM na 7900 - ja tego dysku nie słyszę. Fakt, że czasem sobie popierdzi, ale to jak mu daję parę rzeczy do zrobienia. A tak to cichy - nie wytwarza drgań (poprzednika musiałem wytłumiać), nie piszczy. Jak dla mnie ok, ale porównanie mam tylko z Caviarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo porównanie mam z Caviarem do tego 3 letnim ale dysk wg. mnie wart uwagi ze względu na cisze i cenę. Odnośnie wydajności nie mam dobrego porównania tzn. np. tej samej pojemności Seagate albo WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Samsung'a HD321KJ.

Wydajność w zasadzie ta sama jak u kolegi wyżej, więc nie będę wklejał żadnych wykresów.

 

Głośność:

Z początku byłem z szokowany, co tak buczy? Przecież to Samsung.

Jak się okazało, dysk wprowadził w wibrację obudowę, która wydała taki dźwięk buczenia. Obudowę trochę "poklepałem", nieprzyjemne buczenie ustało.

Wyszło na to że dysk cichy, talerze kręcą się bardzo cicho, jednak dysk lekko wibruje. Oczywiście jak się mu dużo zleci to słychać też lekkie chrupanie.

 

W porównaniu do mojego poprzedniego dysku (2 letniego samsung'a SP1614N) nowy dysk jest minimalnie głośniejszy. Prawdopodobnie przez to "wibrowanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ogolnie dysk jest cichy, a co najwazniejsze nie piszczy. Co do wibrowania to mnie srednio dotyczy, bo u mnie dyski zawsze leza na dole obudowy, na piance, a na nich lezy sobie wiatrak Arctic 92mm na 5V. Dzieki temu nie ma zadnych drgan, a dysk jest zimny :) Kurde, chyba sie skusze na tego Samsunga.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ogolnie dysk jest cichy, a co najwazniejsze nie piszczy. Co do wibrowania to mnie srednio dotyczy, bo u mnie dyski zawsze leza na dole obudowy, na piance, a na nich lezy sobie wiatrak Arctic 92mm na 5V. Dzieki temu nie ma zadnych drgan, a dysk jest zimny :) Kurde, chyba sie skusze na tego Samsunga.

Wstrzymaj się jeszcze aż pojawią się SpinPointy F1 :) (kurde, miały już być w sklepach :? ) - wg producenta mają osiągać 175MB/s, podczas, gdy obecne dochodzą do 90MB/s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze mam kupca na swoja Barke i to gosc chce brac odrazu. Te F1 pewnie beda cos tam lepsze, bo zawsze nastepca cos tam lepszy musi byc, ale w skok na 175MB/s z 90MB/s to ja akurat nie uwierze, bo za duzo takich obietnic slyszalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze mam kupca na swoja Barke i to gosc chce brac odrazu. Te F1 pewnie beda cos tam lepsze, bo zawsze nastepca cos tam lepszy musi byc, ale w skok na 175MB/s z 90MB/s to ja akurat nie uwierze, bo za duzo takich obietnic slyszalem ;)

Taki wzrost gęstości zapisu jaki będą miały nowe talerze w F1 z pewnością da kopa wydajnościowego dyskom, niekoniecznie te 95% o czym pisze producent, ale 20-30% to już realny wzrost, dla którego warto się wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD401LJ

Spin Point T133 SATA

pojemność 400 GB

technologia 133 GB na talerz

bufor 16 MB

 

HD403LJ

Spin Point T166 SATA

pojemność 400 GB

technologia 167 GB na talerz

bufor 8 MB

 

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/hd401lj.asp

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/hd403lj.asp

 

Edit:

Chociaż chyba jest błąd w opisie na stronie samsunga. Oba mają po 16 MB?

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD401LJ

Spin Point T133 SATA

pojemność 400 GB

technologia 133 GB na talerz

bufor 16 MB

 

HD403LJ

Spin Point T166 SATA

pojemność 400 GB

technologia 167 GB na talerz

bufor 8 MB

 

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/hd401lj.asp

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/hd403lj.asp

 

Edit:

Chociaż chyba jest błąd w opisie na stronie samsunga. Oba mają po 16 MB?

no włąsnie ja nie kumam, raz jest 8mb raz 16mb, jedne sklep ma to drugi to. OCB!?!??!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dołączyłem do grona posiadaczy Samsunga HD321KJ ^^ narazie niewiele moge stwierdzić... średnia odczytu to chyba 67mb/s więc chyba normalka ale co mnie zadziwiło to jego głośność! wogóle go nie słychać :) leżał luźno na kawałku blachy która napewo wzmocniła by dźwięk terkotania ale nic takiego nie usłyszałem :| Dysk usłyszałem dopiero z odległości 20-30cm więc albo ja jestem głuchy, albo inne części w kompie go zagłuszyły albo mam mega selekta :D ogólnie jestem BARDZO zadowolony z zakupu :) szkoda tylko, że narazie jade na kompie zastępczym i niemam jak go uruchomić :/ chyba, że ktoś ma na zbyciu kontroler SATA pod PCI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chyba lekko wibruje - a jeżeli chodzi Ci o to, że go słyszysz to poszukaj może winnego w obudowie - ja mam jakąś noname najtańszą i nie jest ona szczytem inżynierii przez co przenosi drgania, ale akurat przy HD321KJ jest ok. Poprzednika musiałem tłumić (dopchałem zwiniętą izloacją tu i ówdzie). Może spójrz jeszcze raz na mocowania, dokręć, itp. Mojego w każdym razie nie słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...