Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie sp2504c jest cichy, ale nie nieslyszalny :D (tylko ze ja mam skrzywione podejscie bo przez ostatnie pare lat mialem Samsung 20-gigowego, a on cichy nie byl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wydajnością Hitachi 7K, T7K na tle Samsunga 2504C, albo Barki 160 GB?

 

 

No własnie!!Nikt tego nie powie bo nikogo z hitachi nie widze na forum.Skoro sa takie ciche to dlaczego nikt ich niema

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@bartezjusz

masz moze te dyski spiete w raidzie jesli tak to moglbym Cie prosic o wykresy ich wydajnosci z hdtacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stała sie rzecz nieslychana.. szajsung mi sie zepsuł! ;) Niew iem czy fizycznie nie wiem nic.. W biosie nieraz sie zdarza ze zle odczytuje model dysku(jest to sata... )

Teraz bedac jzu w windowsie podłaczylem wtyucznie zeby moc odzyskac dane.. tyle tylko ze cos nie bardzo idzie:/ w getData Back probuje.. al eewidentnie nie widac postepu w skanowaniu, wiec nie wiem czy czekajac godzinami ył by jakis postep.. :/

W menadzerze dysków jest przy nim inf "nie przydzielone" obok "nie zainicjowane" Jest jedna duza partycja .. Gdy wybieram jedyna mozliwa opcje.. by zainicjowac ten dysk, pojawi asi ebład inf ze wiecej szczegołow jest zapisanych w dzienniku ..

Jakies rady.. zalezy mi bardz na tych danych :/ Mam drugi dysk i mogł bym powoli zgrac co wazniejsze dane jesli było by to mozliwe ;/

 

w partition magic nie chce mi utworzyc partycji.. help :/

 

ps. jesli mozliwe jest uszkodzenei samej elektroniki, to czy oddajac do gwarancji wymienia mi ja czy cały dysk?

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Nieraz pokazuje ejszcze gorsze pomiary.. ogołem kaszana ze szkoda gadac :) Probowałem odzyskac dane, w meidzy czasie sie tak zepsuł ze juz przestałem miec jakiekolwiek watpliwosci. Do kasacji.... Ale dane poszły.. :(

 

I chyba prawda jest jak ktos jzu wspomniałl samsungi padaja od razu, bez zapowiedzi ;) Smart pokazywał wszystkie parametry poprawne. Badziew.. A chciałem kupic dysk"niezawodny" Odradzam, ryzyko jest za duze. Chyba ze ktos bedzie si eobchodizz nim ostroznie .. a i upsa niech zakupi. Bo w moim przypadku nagła zmiana trybu pracy to spowodowała ;)

 

ps. jesli bedzie to mozliwe, to zamiast .. co prawda szybkiego i cichego samsunga wezme jednak hitachi :) Lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem wielokrotnie ze szajsungi nie sa tak ciche jak sie wydaje

 

przelecialo mi przez kompa 8 egz (jvc i nidec) w róznych odstepach czasu i o zadnym nie mogłem powiedziec ze jest cichy

 

doncapone- jak wezmiesz wd to zmienisz z papucia na lać

 

albo hitachi 7k, t7k (to najcichsze hdd jakie sa na rynku) badz chwalona baraka 9. (najlepiej w wersji 160)

Już chialem kupić tego Samsunga a tu ciach taki byk ! Hmmm wszystkie podzespoły wybieram wg. firmy ale teraz wychodzi na to ,że trzeba zdać

 

@bartezjusz bądź mi przewodnikiem !

Potrzebuję dysk ... 1) trwały ...2) wydajny 3) cichy (chociaż to cichy mogło by być też na 1 miejscu) pojemność 120 - 200 GB najlepszy byłby 160 GB.

Proszę poradź coś bo mam już dość tego mącenia. Jężli możesz to podaj proszę dokładny model a ja sobie go znajdę. Jest jeden problem, płyta głowna którą posiadam jest na SATA I, dysk może być na SATA II ale najlepiej gdyby mozna było go łatwo "przestawić" na SATA I.

Naczytałem się o tych dyskach i mam teraz siekę w głowie… gdybym nie czytał żadnych recek to pewnie już w moim PieCu byłby WDC :)

 

Jest jeszcze jedna sprawa, dysk będę raczej kupować w moim mieście. Mam tutaj do wyboru 4 sklepy. Problem polega na tym iż każdy sklep prowadzi albo zupełny kretyn albo jakiś pro-informatyk i o reklamacji typu "bo rzęzi i mi się to nie podoba, chcę inny" nie ma mowy !

Sprawa rozbija się tylko o jedną kwestię "NIE DZIAŁA" wtedy już można coś zrobić. Takie pytanie - jak skutecznie i szybko uśmiercić na amen dysk aby nie wyszło ,że to moja wina ? Niestety musze podjąć takie drastyczne środki bo inaczej dysku nie wymienię. Zna ktoś jakiś ciekawy i dobry sposób ?

Edytowane przez Szalony Ahmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam skad tak duza popularnosc Samsunga 160GB ;) Sam okazyjnie wymienilem 120GB na 160GB Samsunga ale czy nie wydaje sie on wam wolny? Przykladowo Barracuda 9 160GB ma sredni odczyt 60MB/s a Samsung tylko 50MB/s

 

Trudno mi cos powiedziec o glosnosci bo dysk lezy na gabkach i go nie slychac ;) Silnik JVC, tylko czasem slysze cichutko jakis pisk ale to nic uciazliwego. Temperatura srednio okolo 31 stopni.

Niestety wzialem wersje PATA bo nie bylo akurat SATA2 a sprzedawca postraszyl mnie ze moga byc problemy z Barracuda 9 SATA2 na moim kontrolerze SATA1 wiec po co ryzykowac :D

post-1121-1143420680_thumb.jpg

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki >> u mnie 250 w HDTachu sredni odczyt ma przeszlo 60 :D, wiec nie mal identycznie jak Barki 9, ktore na pewno swietnie brykalyby na Twoim kontrolerze SATA 1. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki >> u mnie 250 w HDTachu sredni odczyt ma przeszlo 60 :D, wiec nie mal identycznie jak Barki 9, ktore na pewno swietnie brykalyby na Twoim kontrolerze SATA 1. :D

 

Ale kogo obchodzi 250GB? Temat jest o 160GB i Barracuda 9 160GB ma 60MB/s a Samsung 160GB ma 50MB/s i tego dotyczyl moj post...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kogo obchodzi 250GB? Temat jest o 160GB i Barracuda 9 160GB ma 60MB/s a Samsung 160GB ma 50MB/s i tego dotyczyl moj post...

Temat jest o wszystkich Samsungach. Pytasz sie czy dysk nie wydaje sie za wolny w Tachu to odpisuje Ci ze moj Samsung z tej samej serii ma lepszy transfer. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w samsungach czym wiekszy model tym dysk jest szybszy zas w Bracudzie czym wieksze dysk tym wolniejszy

Z Samsungow najszybsza jest 250.

160 i 200 sa podobne w wydajnosci.

Natomiast w Barakudach najszybsza jest 160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungow najszybsza jest 250.

160 i 200 sa podobne w wydajnosci.

Natomiast w Barakudach najszybsza jest 160.

Zgodze sie z tym. :D Generalnie jak brac 160 to Seagate 7200.9, a jak 250 to Samsunga (ewentualnie Seagate'a). Hitachi tez sa niezle z tego co sie slyszy, reszta posysa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze niech mi ktos łaskawie powie które stery mam odinstalować albo wyłączyc zeby zniknął mi ten czarny ekran kiedy sie ładuje winda (całe ładowanie trwa chyba 1min).

Witam. Sory, że tak późno, ale zajęty byłem.

 

Ja usunąłem to z "Dodaj lub usuń programy":

Dołączona grafika

 

 

mam to już usunięte, ale powinna być opcja coś z IDE - to trzeba zaznaczyć:

Dołączona grafika

 

 

Można też nie instalować tych sterów IDE od razu podczas instalacji:

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sory, że tak późno, ale zajęty byłem.

 

Ja usunąłem to z "Dodaj lub usuń programy":

http://img453.imageshack.us/img453/5417/nvidiadrivers1fk.jpg

 

mam to już usunięte, ale powinna być opcja coś z IDE - to trzeba zaznaczyć:

http://img472.imageshack.us/img472/2869/usun4eh.jpg

 

Można też nie instalować tych sterów IDE od razu podczas instalacji:

http://img453.imageshack.us/img453/3866/nvidiaide8sk.jpg

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogło.

Koniak dziala :) , dzieki pozdr

 

// Nie cytujemy obrazków

// zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten dysk od wczoraj ale ni jasnej ch@$@ nie mogę dać sobie rady z instalacją.

MoBo Asus P4RD1-MX

 

Do tej pory :

- ubdate biosu na najnowszy

- kombinacja ze zworką

- LOW Format za pomocą HUTILa (trwało chyba z 2 godz.) - zakończony powodzeniem

- podczas instalacji windozy zapodaje sterozy z flopa (F6) ale nawet gdy je załaduje i pokąze co to za steros to później jakby go wogóle nie dostał...

- W biosie dysk jest widziany (jako ~152 GB czyli normalka)

- Próbowałem na winXP i winXP sp2 (+ rózne plyty od róznych ludzi - eliminuje błąd nagrania wingrozy)

- oczywiście w biosie wszystko ustawiaone prawidłowo

 

Macie jakieś pomysły jak zainstalować na tym dysku system ?

Skąd mogę jeszcze pobrać sterosy do tego dysku (inne niż te 3x12_x86_win_rdvr-10032) ?

 

Po prostu jestem załamny, siedzę nad tym już z 16 godzin i nic nie wymyśliłem nowego.

Jedyne co mi wpłado do głowy to zmienić pliki-sterownik w instalce windowsa na te które sa do dysku, może w ten sposób jakoś wymuszę instalację tego dysku. Co robić, co robić ?

Edytowane przez Szalony Ahmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddac go do gwarancji? W sklepie sprawdza, zapewne przyjma reklamacje. Ale jasnym jest ze jezeli sprzet ktory nabyłes sie usskodzi to tzreba od razu go reklamowac a nie czekac nie wiadomo ile ;) Niezbyt zrozumiała dla mnie tresc napsiałes w poprzednim poscie ;) Masz nowo zakupionego samsunga i nie mozesz z nim zrobic tego o czym piszesz w ost poscie? Wiec spacerek.. przejazdzka do sklepu i wszystko jasne :) W sumie cos pdoobnego miałem ze swoim(elektronika padła podcas restartu.. badziew) Ni epsuj go, najpierw oddaj takiego.. przyjma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych wielu straconych godzinach szukania, sprawdziłem co za sobą kryje Mostek Południowy (pod tym mostkiem ustawiało się opcje dysku w biosie). Przy okazji sprawdziłem jak ATI zrobiło chpiset (po względem obsługi urządzeń). Okazało się ,że dyskiem steruje chip ULI1573(SB) a nie Xpress200(NB), po ściągnięciu sterosów pod Uli... dysk zadziałał. Właśnie instaluję na nim windoze (wywala błąd niezgodności ale instalka idzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...