Skocz do zawartości
cobreti7

Prośba

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbe planuje ok sierpnia złożyć sobie kompa. Mam ok 2000zl na jednostkę i ok 1000zl na monitor LCD. Troche juz czytałem na forum ale można zwariować od tego. Chce żeby był na platformie 64-bitowej. Procek najlepiej AMD. Komp ma służyć głównie do zastosowań domowych, różnego rodzaju programów, planuje zająć sie troche programowaniem, gry nie specjalnie mnie interesują, pare filmików bym na nim też obejżał. Oto spis tego co chce by było w środku:

-procek Amd64

-RAM 1GB (może być w dwóch kościach. Co sądzicie o GOODRAM-ach?)

-jakaś płytka główna (DOBRA ale i w miare tania z integrowaną sieciówką z 6-7 sotami PCI bez grafiki i dżwięku)

-dysk ok 160-200 GB (ATA) najlepiej Segate bo mam juz tej firmy od 7 lat i jest OK

-jakis dobry ale tani dysk dodatkowy ok 60-80 GB firmy w/w.

-dobra karta graficzna (zastanawiam sie nad AGP lub PCI-E)

-karta muzyczna (SBlive)

-dobra ale tania kieszeń na twardziela (czarna)

-karta telewizyjna

-obudowa Logic Concept Q11

-monitorek LCD 17"

-zasilacz ok 350-400W (co sądzicie o zamontowanym w w/w obudowie) wiecej o nim na www.logicconcept.pl/produkty/obudowy/wiecej.php?co=q11

-nagrywarka DVD dwu-warstwowa (czarna)

NAJWAŻNIEJSZE GDZIE COŚ TAKIEGO KUPIĆ NA NECIE I CZY WARTO KUPOWAĆ TAKIE RZECZY NA allegro TEN KOMP MA POCHODZIĆ ŁADNYCH PARE LAT Z MOŻLIWŚCIĄ JEGO MODERNIZACJI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, musisz liczyc sie z wydatkiem raczej miedzy 2500-3000 :/

 

Ja polecam taki zestaw:

 

1. Mobo na nForce 4 Ultra (np DFI) za okolo 500 zeta

2. Athlon 64 Venice 3000+ BOX za 608 zł

3. RAM niech bedzie ten Goodram 2 x 512MB za 300 zł

4. Grafa - np. Gigabyte 6600 256MB (lub podobna najlepiej modowalna) za 513 zł

5. Obudowa proponuje chieftec z serii BX z zasilaczem Chieftec - 414 zl

6. Dysk Seagate 160GB SATA NCQ - 350 zł

7. Wypalarka LG 4163 OEM - 218 zł

(ceny z action.pl)

 

Razem wychodzi 2903 zł (z VAT oczywiscie)

 

Mozna troszke odchudzic kupujac tania obudowe i inny zasilacz (markowy jednak radze), mniejszy dysk. Jesli zamierzasz krecic grafa i prockiem to zasilacz typu Logic stanowczo nie polecam! W kazdym razie ponizej 2500 PLN na pewnie nie zejdziesz.

 

Karte dzwiekowa niepotrzebna, karte TV mozesz kupic pozniej. Kieszen i drugi dysk tez moga poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, musisz liczyc sie z wydatkiem raczej miedzy 2500-3000 :/

 

Ja polecam taki zestaw:

 

1. Mobo na nForce 4 Ultra (np DFI) za okolo 500 zeta

2. Athlon 64 Venice 3000+ BOX za 608 zł

3. RAM niech bedzie ten Goodram 2 x 512MB za 300 zł

4. Grafa - np. Gigabyte 6600 256MB (lub podobna najlepiej modowalna) za 513 zł

5. Obudowa proponuje chieftec z serii BX z zasilaczem Chieftec - 414 zl

6. Dysk Seagate 160GB SATA NCQ - 350 zł

7. Wypalarka LG 4163 OEM - 218 zł

(ceny z action.pl)

 

Razem wychodzi 2903 zł (z VAT oczywiscie)

 

Mozna troszke odchudzic kupujac tania obudowe i inny zasilacz (markowy jednak radze), mniejszy dysk. Jesli zamierzasz krecic grafa i prockiem to zasilacz typu Logic stanowczo nie polecam! W kazdym razie ponizej 2500 PLN na pewnie nie zejdziesz.

 

Karte dzwiekowa niepotrzebna, karte TV mozesz kupic pozniej. Kieszen i drugi dysk tez moga poczekac.

1454466[/snapback]

zestawik calkiem calkiem , co do pamięci są genialne :lol: sam mam 1GB good ram :wink: . A płytka , jest dobra ale droga , może lepiej cos z aSUSA ZA JAKIES :D 300ZŁ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zrezygnował bym z LCD. Jak masz małe biurko to co innego ale jak masz miejsce to polecam jakego LG najlepiej FLATRONA. Sam mam takiego i jest cool filmiki i gierki są ok , a co do LCD to sam wiesz jaka ma wade . I moge się założyć że w ciągu 6 miesięcy walną ci z 3 piksele. Na takim wyborze możesz dodać do zestawu kompa z 500zł a to już jest 2500zł i o wiele większe możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, musisz liczyc sie z wydatkiem raczej miedzy 2500-3000 :/

 

Ja polecam taki zestaw:

 

1. Mobo na nForce 4 Ultra (np DFI) za okolo 500 zeta

2. Athlon 64 Venice 3000+ BOX za 608 zł

3. RAM niech bedzie ten Goodram 2 x 512MB za 300 zł

4. Grafa - np. Gigabyte 6600 256MB (lub podobna najlepiej modowalna) za 513 zł

5. Obudowa proponuje chieftec z serii BX z zasilaczem Chieftec - 414 zl

6. Dysk Seagate 160GB SATA NCQ - 350 zł

7. Wypalarka LG 4163 OEM - 218 zł

(ceny z action.pl)

 

Razem wychodzi 2903 zł (z VAT oczywiscie)

 

Mozna troszke odchudzic kupujac tania obudowe i inny zasilacz (markowy jednak radze), mniejszy dysk. Jesli zamierzasz krecic grafa i prockiem to zasilacz typu Logic stanowczo nie polecam! W kazdym razie ponizej 2500 PLN na pewnie nie zejdziesz.

 

Karte dzwiekowa niepotrzebna, karte TV mozesz kupic pozniej. Kieszen i drugi dysk tez moga poczekac.

1454466[/snapback]

DZIEKI!!!

Ciekawy zestaw ale troche zadrogi co pewiesz jak bym troche zaoszczedzil na:

-grafice np. Karta AGP SAPPHIRE Radeon 9550 256MB [128 bit] cena 289zł, PCI-E jeszcze są za drogie a te tańsze nie dorównują pod względem wydajności odpowiednikom AGP po za tym za dużo nie gra od czasu do czasu NFS2 to i taka karta chyba mi wystarczy,

-z tym twardziel słyszałem że SATA nie jest taki dobry są jakieś problemy ze sterownikami w czasie startu XP,

-mobo co sądzisz o ASUS K8N-E DELUX - nForce3, SATA, AGP, S-754 cena 365zł,(http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2518&katid=59&grupa=9)

- procek AMD ATHLON 64 2800+ BOX / Socket 754 cena 460zł wiecej na http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=1&grupa=209,

- w sumie z nagrywarką sie nie musze spieszyć bo mam teraz Asusa CD-RW najwyżej ją przełoże,

-obudowa to jak wspomniałem Logic Concept Q11 cena ok 250zł z zasilaczem (nie zamierza nic podkręcać) a w przyszłości i tak wyminie na coś lepszego,

-z karta telewizyjną masz racje nie zając nie ucieknie,

i w sumie wychodzi ok 2000zł łącznie z RAMem i twardzielem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz raczej na socket 939 bo 754 ma duuuuzo mniejsze szanse na modernizacje

na grafie (r9550 np sapphire\gigabyte) wystarczy 128 mb ramu a na plycie narazie 512 (jak by co to poźniej mozna dokupic)

zasilke rzadze ci wziac markowa np chiefteca

problemow z sata raczej nie ma :D

jezeli kontroler sata jest w osobnym układzie wystarczy zapodac stery na dyskietce

mozna je tez zintegrowac z instalka windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie upieral przy socket 939. Co powiesz na cos takiego:

 

1. Mobo na nForce 4 Ultra (np DFI) za okolo 500 zeta

2. Athlon 64 Venice 3000+ BOX za 608 zł

3. Goodram 1 x 512MB za 150 zł

4. Grafa Geforce 6200 PCI-E w granicach 250-300 zł - moze cos takiego

5. Dysk Seagate 120GB SATA NCQ - 310 zł

6. Zasilacz Cheiftec moze TAKI - 175 zł (action.pl)

ewentulnie mozna dolozyc 10 zeta i kupic klasyczny chieftec 420W na allegro

 

Obudowa twoja stara, lub cos z allegro za grosze i wypalarka tez twoja stara :)

 

Razem wychodzi 1993 zeta (liczylem grafike za 250 zł) :)

 

A masz porzadna baze pod kompa i to na nowej platforma itp. Jak masz kase dokupujesz RAMu, zmieniasz grafike, obudowe w dowolnej kolejnosci.

 

W sumie zrobisz jak chcesz, ale ja bym nie bral juz nic na socket 754 (to teraz juz tylko dla komputerow low cost).

 

Dyski SATA nie robia problemow pod WinXP po prostu trzeba miec stacje dyskietek. Wcikasz F6 jak uruchamiasz instalatora windowsa, laduja sie automatycznie sterowniki i po krzyku.

Nie do konca wierze, ze SATA jest specjalnie szybsze od ATA ale co tam - trzeba isc za nowinkami (skoro cena jest w zasadzie taka sama) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie gra i nie będzie kręcił to mozna sobie darować dfi i pare stówek zaoszczędzić.

Pamiątki to 2X512 twinmosa- jak trafisz na serie z końcówką aa4t lub 1a4t to masz na kościach winbonda bez podnioszenia znacznie napięcia wpradzie mocno to ich nie wykręcisz ale za to biegają na naprawde niskich timingach więc mysle że warto.

Grafika może być spokojnie 6200 jesli płyta na pci-e . Monitor to już twój wybór jak lcd to masz mniej na kompa jak 17" crt to z 300-400zl idzie w kompa..twój wybór.

S.754 wcale dużo mniej perspektywiczny nie jest Amd szykuje i tak nowe podstawki s.939 może przeżyć s.754 o ok. 6 miesięcy i tyle. S.754 jest sporo tańsze w zestaieeniu procesor+ płyta wiec w kompie za 2k bym sie nad tym zastanowił. Jak nie kręcisz ekstremalnie to raczej różnicy in minus nie odczujesz. Ostatnio pojawiają sie mobo na s.754 na nf4 z pci-e więć mysle że takie coś w połączeniu z a64 2800+ było by dla ciebie optymalne. Jak nie kręcisz to zasilacz możę być solidny 350w byle był cichy np. chief 350w od delty z 12cm wiatrakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...