Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

konfiguracja kompa

----------------------

 

AMD Athlon 64 3000+ Winchester (s939) - ustawienia standardowe

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce 4

TwinMos DDR 256MB PC-400 CL 2.5 x 2 dual - ust. stand.

GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D

WD Caviar SE 160 GB WD1600JD 8MB SATA

Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1673S

 

Mam nastepujący problem:

 

Podczas odczytu płyt CD przy próbie otierania jakiegoś pliku na płycie komp się wiesza wywala niebieski ekran i jakieś zrzucanie pamięci, po czym system zostaje uruchomiony po poważnym błędzie.(Kod błędu 0000009c, parametr 1 00000004, parametr 2 8053f0f0, parametr 3 b2000000, parametr 4 00070f0f)

Niektórych płyt nie chce czytać np. ze sterami od płyty głównej dopiero za którymś razem zaskakuje.

Miałem też poważne problemy ze wgraniem Windowsa instalacja się zaczymywała przy rejestrowaniu składników na 9% pomogło wysunięcie i wsunięcie płyty instalacyjnej, ale instalacjia przebiegała ok 2 godzin.

Edytowane przez Szib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz :> sprawdzałeś pamięci :> sprawdzałeś na innym kompie lub z inną nagrywarką :>?

1454942[/snapback]

Zasilacz to Tracer MBG-400 ATX (taki mi wcisneli w sklepie zamiast Modecoma 350W, ponoć 350W za słaby)

Pamięci sprawdziłem Memtestem i są ok

Podłączyłem inny napęd CD i z płytą z którą były problemy wywalił się Explorer ale nie błąd krytyczny.

Podłączony napęd do innego kompa działał prawidłowo

 

Apropo jaki zasilacz do tej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahha... a ten Tracer 400W to niby lepszy od MC350W GT(F)???

CT 360 to chyba minimum, ale z tego co widzialem u innych, to podlaczenie 420 rowiaze sprawe...

 

Podlacz nawet MC350GT i sprawdz, bo zaloze sie iz ten Tracer jest lzejszy od mojego MC300GT..

 

Jak zmiana zasilki nie pomoze, to moze tasma/zworki/bios..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pociągnie to co masz w podpisie, ale każdy ci radzi zacząć od najdroższej części. Fakt, że jest najbardziej prawdopodobne, że zasolka, ale najpierw sprawdź to!

 

Odłącz wszystkie zbędne urządzenia, karty rozszerzeń itp, jak dalej będzie to samo, to spróbuj załatwić gdzieś inna kartę grafiki, która wcina mniej mocy, może nawet taką starą wysłużoną pod PCI, jak wtedy będzie ok, to bank zasiła.

 

Możesz pobawić się taśmami, np spróbuj podpiąć nagrywarkę pod jedną taśmę z twardzielem i sprawdź, czy masz zworki dobrze ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe problemy z nagrywarką :sad:

Zdarza się, że po wysunięciu płytki z napędu napęd przestaje reagować nie daje się zamknąć albo zatrzymuje się w połowie.

Po wejściu w Mój komputer nie pokazuje napedu DVD

Znikający napęd?

Po ponownym załadowaniu systemu pojawia się znowu.

Zdarzyło się też, że podczas nagrywania płytki DVD+R pokazał się jakiś błąd (płytka do śmietnika) :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe problemy z nagrywarką  :sad:

Zdarza się, że po wysunięciu płytki z napędu napęd przestaje reagować nie daje się zamknąć albo zatrzymuje się w połowie.

Po wejściu w Mój komputer nie pokazuje napedu DVD

Znikający napęd?

Po ponownym załadowaniu systemu pojawia się znowu.

Zdarzyło się też, że podczas nagrywania płytki DVD+R pokazał się jakiś błąd (płytka do śmietnika) :angry:

1468131[/snapback]

 

Moim skromnym zdaniem problem leży po stronie nagrywarki...

 

Przyznam, że spotkałem się z taką sytuacją:

 

Na płycie Gigabyte opartej na Via 890 padła już druga nagrywarka Liteona 1673S( przy instalacji zatrzymuje się w pewnym miejscu i dalej już nie che się ruszyć... ma także problemy z odczytem zaraz po włożeniu płytki).

 

Sugerowałbym przetestowanie nagrywarki na innym sprzęcie...

 

Jeszcze jedna kwestia: używasz sterowników płyty głównej(czy zainstalowałeś kontroler dostarczany przez nVidie? czy używasz windowsowego? --- IDE SW--- to sie chyba tak nazywa... Jesli tego dostarczanego przez nVidie, może on powodować problemy)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...