Skocz do zawartości
wafer

Mod Wafera

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych modderow.

jak widzicie jestem userem, ktory sie jeszcze tu nie udzielal lecz nie znaczy to ze dopieroco sie zarejestrowalem :wink:

 

by uniknac samego gadania zaczynam od fotek.

 

od tego sie zaczelo:

Dołączona grafika

 

a na tym skonczylo:

Dołączona grafika

 

front:

Dołączona grafika

w zaslepce pierwszej wyladuje nagrywara dvd,

zaslepka druga to dwa wskazniki wysterowania kanalow (sama podzialka podswietlona na niebiesko),

zaslepka trzecia - sterowanie podswietleniem (srodek, podwozie, regulator obrotow, wskazniki, fdd)

zaslepka czwarta - redulator wiatrakow (kolka pod galkami podswietlone na niebiesko)

fdd - jeszcze nie zamontowana (podswietlona na niebiesko)

nizej power i reset :)

 

scianka:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

podnoszona do gory na 2 zawiasach a dla ulatwienia otwierania chromowany uchwyt, wstawione okno i wicher. zamkniecie to dwie nakretki od mebli na ktore zakladam oringi przyczepione pod buda. dziala idealnie.

czegos mi brakowalo wiec do kompozycji dodalem pentagram z dooma :rolleyes:

wewnatrz na dnie kawalek pianki tapicerskiej pofarbowanej na czarno w barwniku do skory i z wymalowanym od szablonu nickiem B) (zwyczajnie ukrylem pod nim kable)

 

top:

Dołączona grafika

dwa uchwyty do przenoszenia (takie jak na sciance)

wicher od p4 boxowego (odciete uchwyty i przyklejony do standardowego grila :) )

 

a od 6 miesiecy komp wyglada tak:

Dołączona grafika

 

dzieki za uwage i czekam na opinie :wink:

Edytowane przez wafer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie bardzlo ladne i estetyczne ALE

uchwyty do gory i naklejka wg. mnie odpada - ale to tylko kwestia gustu

 

i ten bok otwierany w gore, nie robi ci to problemow ?? bo wydaje mi sie ze jakbys obrucil ten bok o 180* to bylo by 3 razy lepiej - bo gdy otworzysz bok nie musial bys go trzymac i nie spadal by na lapy tylko oparl by sie na ziemi na uchwycie i szyba by sie nie zarysowala przez to (mam nadzieje ze nie napisalem zabardzo zagmatwanie :> )

Edytowane przez bobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba, mam taką samą obudowę [ pierwsze zdjęcie od góry ] i coraz gorzej na nią patrze. Patent otwierania boku za pomocą zawiasów i klamki - bomba. Pomysł bardzo dobry, nawet napis WAFER na macie [?] jest ładnie wykonany :) 2x VU-Meter też dobrze wygląda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

świetny mod, fajne te wskazniki z przodu, kurde naprawde wreszcie cos lepszego chociaz taki troche bezpłciowy ale ja mam zjechany gust wiec mnie nie sluchaj. 5/6 jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie bardzlo ladne i estetyczne ALE

uchwyty do gory i naklejka wg. mnie odpada - ale to tylko kwestia gustu

 

i ten bok otwierany w gore, nie robi ci to problemow ?? bo wydaje mi sie ze jakbys obrucil ten bok o 180* to bylo by 3 razy lepiej - bo gdy otworzysz bok nie musial bys go trzymac i nie spadal by na lapy tylko oparl by sie na ziemi na uchwycie i szyba by sie nie zarysowala przez to (mam nadzieje ze nie napisalem zabardzo zagmatwanie :> )

1455646[/snapback]

-mi sie uchwyty na gorze podobaja :-P i do tego sa dosc praktyczne.

-naklejka jest... bo jest. i tak juz nieaktalna bo zmienilem config od czasu gdy ja nakleilem.

-bok sie otwiera do gory bo jak by sie otwieral na dol to by bylo za latwo. i jakos estetyczniej jest. fakt ze sprawialo to problemy. zaraz po zamontowaniu klapa sobie spadla i okno wpadlo do srodka (klej na goraco) :D

 

rozwiazanie problemu samoczynnego zamykania sie boku:

-podporka taka jak w masce samochodowej, zeby na banie nie spadla jak sie grzebie w silniku :)

-podporka jak przy nozkach stolika turystycznego (maxymalne otwarcie 90 stopni, teraz jest 170:))

-haczyk do zaczepienia po otwarciu

-lancuszek z haczykiem :]

 

musze sie tylko zdecydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaaaardzo estetyczny mod. Nie wiem tylko jak ty zrobiłeś takie idealne krążki z Plexy, o ile to nie są kupowane ;P.

Jeszcze jedno, te krążki są zamontowane wewnątrz czy na zewnątrz i jeszcze jak je zamontowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadko kiedy chwale kogos za zmodowana bude :) ale w twoim przypadku az napisze :)

Buda jest zrobiona bardzo estetycznie i widac ze wlozyles w nia duzo pracy :) Bardzo mi sie podoba ten perlowy kolor :) ladnie rozwiazales otwieranie bocznej sciany, ogolnie bardzo ladny mod, jedyn do czego musze sie przyczepic :P to pokretla od regulatora mogly byc wieksze.

tak trzymaj :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie wyszlo.Nie zrobiles choinki i wszystkie elementy do siebie pasuja.

Co do otwieranego boku do gory.Mnie sie podoba bo nie poszedles na latwizne (otwieranie w dol). Sproboj zastanowic sie nad takim silownikiem jak sa w klapach od samochodu (robia takie sssss :) ).

Bok by sie nie zamykal i wygladaloby swietnie.MOzesz miec troche problemow z montazem, ale to jest do zrobienia.

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobna bude, fajny material na moda

 

ogolnie rzecz biorac bardzo mi sie podoba :]

ostatnio nie bylo nic godnego uwagi a tu prosze ;]

kolorki takie jak lubie, czarny + chrom

brawa za pomysl zrobienia boku na zawiasach (tez tak bede robil ale chyba otwierany nie do gory tylko w bok)

ogolny kocept super i wykonanie tez, raczej nie ma sie do czego doczepic, jedyne co bym zmienil to pomalowal te boczki front panela tez na czarny a nie zostawial siwych

 

czy moglbym prosic o zblizenie zawiasow? chodzi mi o to na jakich srubach sa one przymocowane

 

pozdrawiam i gratuluje (co mi sie ostatnio zadko zdaza ze wzgledu na znikoma ilosc dobrych modow na tliku ostatnimi czasy)

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za mile slowa. cieszy mnie to ze mod podoba sie jeszcze komus poza mna :wink:

 

@ lio_lio: krazki z plexi robilem sam metoda ktora wyczytalem kiedys na forum. wycinasz cos w ksztalcie zblizone do kolka, w srodku wiercisz dziure, nawlekasz takie kolka na srube, zakrecasz i montujesz w wiertarce :] a pozniej pilnik i papiery scierne. kolka sa montowane w otworze w zaslepce, tej samej wielkosci co kolko. zmatowione i od tylu podswietlone ledami.

 

@ Andrew^: ten kolor perlowy nazywa sie "aluminium" :) i jest to dokladnie taki kolor jakim maluja fabrycznie wszystko co ma byc "futurystyczne". niby odpustowy ale mi sie tam podoba.

poktetla sa tymczasowe bo wygladaja lepiej od wystajacych potencjometrow. docelowo to beda galki od gitary elektrycznej :] w kolorze oczywiscie czarnym

 

@ [TiLt]: wydaje mi sie ze buda by nie wytrzymala takiej sily :] pamietajmy ze maska / bagaznik to okolo 20 kilowy kawal blachy i to usztywniony. do tego ten "silownik" jest to ustrojstwo wielkie i nieporeczne.

 

@ Radek_BVB: co do koloru to jak wyzej :D. buda jest w takiej kolorystyce zeby pasowala do reszty sprzetu. zawiasy maja zrobione podciecia w sciance i sa przykrecone srubami na wylot :] wiecej fotek wrzuce kolo polnocy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Napracowałeś się nad tym modem. Jedyną wadą są te kable co widać przez wejście na dyskietke. Jak byś mógł to podaj linka do tej gwiazdy co masz na obudowie. Był bym wdzięczny.

Edytowane przez Nostradamus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kable widac dlatego ze niema stacji zamontowanej :) jak ja zamontuje to nie bedzie ich widac. sa to zreszta kable ktore mam zamiar pod mobo podpiac :D (power, reset, usb 2x i ledy)

 

pentagram z dooma 3:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respect.. tak powinien wyglądac mniej wiecej mod zeby go prezentować na tłiku... i co wazne bez zbędnych zapowiedzi.. zrobił i pokazał...

 

jak dla mnie MOD_OK :D , malowanie spox i to okno całkiem ciekawe.. wygląda troche jak wrota od piekarnika... takie przyciemniane :lol:.. ale dzieki temu jakoś wygląda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki beda dopiero rano bo akumulatorki umarly...

swiecidelka juz sa, tylko nie widac tego w dzien. podswietlenie jest bardzo delikatnie zeby nie przeszkadzalo w pracy. pod buda cztery 5mm niebieske superjasne ledy, srodek trzy 10mm latarkowe biale, wskazniki po jednym niebieskim ledku i regulator 5 niebieskich.

wszystkie ledy maja zeszliforane soczewki i koniec wypolerowany, dzieki temu daja swiatlo rozproszone a nie punktowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. jezeli termin "swiecidelka" oznacza swiecace wentyle i zimne katody to od razu informuje ze nic takiego nie bedzie :-P

zwyczajnie nie trawie tych wynalazkow B) (chyba ze katody zamkniete w skanerze) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitowska buda, naprawde mi sie podoba taka estetyczna obudowa (cicho nie patrz na moją :P ). I na szczeście niebedziesz pchał w nią żadnych świecidełek. Trza przyznać że buda ma swój klimat a w szeczególności front, dobre wykonanie i ładny lakier. Plus dla ciebie że zrobiłeś tak ja ze swoją budą, założyłeś tematu na forum gdy już wykonałeś obudowe, powinno być regulaminie że niewolno zakładać tematu tylko z "pomysłem" :wink: męczoące jest sledzenie miesiącami jak powstaje buda, najlepiej jest wyjechać odrazu ze zrobioną (+ ewentualne małe poprawki).

 

P.S. Czyzby to był Doom-mod :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa to dwa analogowe wskazniki wysterowania kanalow, tak zwane vu metry (alez to amerykanskye :) ) lub wycieraczki.

wymontowalem je z jakiegos strasznie starego decka magnetofonowego unitry. ale na allegro mozna je tez kupic osobno, zarowno nowki jak i z demontarzu. przemalowalem je na czarno z oryginalnego bialego i zmienilem podswietlenie z zaroweczek na diody.

beda podlaczone rownolegle pod wyjscie z karty dzwiekowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie. tak to jest zrobione :) widze ze schemacik zaczerpniety z elektrody :-P

to samo tyle ze na elektrodzie

 

aha. jezeli pasuje ci kolorystycznie oryginalne tlo z podzialka to proponuje zastanowic sie nad jego zostawieniem. jest bardzo fajnie wykonane. z grubego plastiku a podzialka z cienkiego tak ze po podswietleniu swieci tylko podzialka.

zamieszcze dzisiaj fotki nocne to bedzie widac jak to u mnie wyglada. B)

Edytowane przez wafer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie i panowie, przedstawiam fotki nocne B) tylko jakos takie ulomne wyszly <_<

 

wszystkie fotki robione bez lampy blyskowej.

 

front przy leciutkim oswietleniu:

Dołączona grafika

 

i w ciemnosciach: :)

Dołączona grafika

 

polprofil:

Dołączona grafika

 

srodek ze starym mobo:

Dołączona grafika

 

 

te niebieskie punkty pod buda to podswietlenie podwozia. tylko za cholere nie dalo sie tego sfotografowac zeby wygladalo jak w rzeczywistosci... sa tam 4 ledy i efekt jest delikatnej poswiaty pod kompem a nie takich plam niebieskich :-|

 

fotka special for Dziuby:

Dołączona grafika

tu tez przeklamanie. w rzeczywistosci podswietlenie jest jednolite i nie ma rozmytych krawedzi. wszystko wyglada jak wyciete zyletka :) solidna polska robota.

 

fotka special for Radek_BVB:

Dołączona grafika

fota bez lampy bo z lampa wychodzily przeswietlone (kara za milosc do chromu i czarnego na wysoki polysk) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny delikatny mod. Nie dużo pracy a efekt jest :D

 

Powracjąc to tych wskaźników mam taki złom Amplituner AT9100 i tu jest schemat

http://img193.echo.cx/img193/8881/amplitunerat910015ns.gif

http://img193.echo.cx/img193/8186/amplitunerat910020gm.gif

http://img167.echo.cx/img167/7640/amplitunerat910044sr.gif

http://img193.echo.cx/img193/2678/amplitunerat910037hq.gif

 

czy będą dobre te wskaźniki

edit

Wygląda jak by było nie dużo :D :wink:

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o chryste... co to jest? mam nadzieje ze wypowie sie tu ktos kto sie zna na elektronice bo te schematy znacznie przekraczaja moja malutka wiedze.

z tego co mi sie wydaje to jest chyba pelny schemat tego ustrojstwa. widze wzmacniacz jakis zasilacz...

daj moze fotke tego sprzetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...