Skocz do zawartości
ibizpl

San Diego 3700+ Pierwsze Doświadczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

procek w końcu dojechał:)

 

Poniżej napiszę kilka zdań, chociaż z poważniejszej recki na razie nici póki nie zmienię MoBo albo MSI nie wypuści nowego biosu.

 

 

Kilka wstępnych wnosków:

 

1. Temperatury

 

Proc grzeje się bardziej niż Venice, biorąc pod uwagę 1MB cache w sumie nic dziwnego.

Po podkręceniu do 2850MHz temp w stresie osiągają 57-59 st ( na aquagate ) Na venice nie miałem takich temperatur.

 

Piewszy wniosek - San Diego raczej nie wywala błędów w Superpi jak Venice czy Winnie kiedy traci stabilność - tutaj od razu reset ( jak na 2900 MHz przy 1,6 V )

 

Po podniesieniu napięcia do 1.6 V ( czyli max na Neo 2 na nowszych biosach )

i 2850 MHz proc zaczyna się poważnie grzać i przy liczeniu SuperPi 16 M temperatura powoli ale stale rośnie - po przekroczeniu 58-59 st komp zalicza reset w jakichś 3/4 liczenia 16M.

 

 

2. Potencjał

Na tej płycie nie da się obadać możliwości proca - no i potrzebne bardziej wydajne WC - widać że przy 2850 MHz Aquagate nie jest w stanie oddać ciepła na bierząco i temp powoli ale systematycznie rośnie aż do resetu po ok 8-9 minutach

 

Komp wstaje też na 2900 ale jest już zupełnie niestabilny - chyba potrzebuje papu czyli 1,65 V co najmniej.

 

 

Na MSI K8N Neo2 mam jeszcze 1 poważny problem - w biosie znikła opcja 1T/2T i pamięci " z przymusu" chodza na 2T - problem jest już znany i jak MSI zdąży wypuścić nowy bios który to poprawia spróbuję go zapodać - ale chyba wcześniej zmienię płytę :)

 

 

Reasumując - na razie udało mi się policzyć SuperPi 16 M przy 2850 MHz i 1,6 V - chociaż nie wiem czy uda mi się to powtórzyć ( temperatury )

 

Wynik SuperPi 16M żenujący w sumie 12,47 ale przy pamięciach na 2T trudno sie dziwić.

 

Próbowałem zmienić ustaw. na 1T A64Tweakerem ale po takim zabiegu automatyczny reset kompa :(

 

 

Teraz ustawiony na 2800 MHz przy napięciu 1,5 V komp hula bezproblemowo a chłodzenie daje sobie radę nawet przy parogodzinnym prime.

Do zmiany płyty i grafy ( długo odkładane przejście na PCIE ) wiele więcej nie powalczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmiana na DFI, porządne pamięci i ładny wyniczek gwarantowany! :D

A co do proca:

widać, że jednostka wydajna, jednak trzeba czymś schłodzić... Dobre WC i wyższe Vcore napewno da "trochę" MHz więcej...

 

Życzę powodzenia i czekam na kolejne relacje z testów.

 

PS.

(...)Po podniesieniu napięcia do 1.6 V ( czyli max na Neo 2 na nowszych biosach )(...)

Na XS coś takiego znalazłem, może pomoże Ci:

 

TIP: to reach 1.9v vcore set 1.5 in bios + 3.3%, then get in windows use core center all the way up, and finally you use NF3 Clock-gen add 0.05v...it's about like 1.9v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poczytałem trochę - dzięki za fachowy instruktarz PITer - i wygląda na to że nie taki diabeł straszny.

 

Gorzej jest później - tzn boję sie ukruszenia rdzenia przy zakładaniu albo zdejmowaniu bloku - tam miedziana podstawa ma dosyć dużą powierzchnię - przy takim gołym małym rdzeniu łatwo o jakiś przechył i cholera wie.

Na XPeki przynajmniej były coppershimy - tutaj wygląda na to że nie bardzo jest jak załozyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwazam ze zamiast zmieniac na DFI lepiej porzadnie go schlodzic a wymiane mobo zostawic na pozniej.

1456740[/snapback]

 

DFi da jakieś 50MHz więcej i to przy niższym napięciu ...

Kumplowi sprzedałem Winniego i na DFI latał 2700 @ 1,6V a na MSI musiał dostać 1,73V !!

nie mówiąc o tym ża na DFI potrafił robić Super PI 2820 (bez większych ceregieli) a na MSI ledwo 2770 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak juz pisal Piter to kwestia czapki. Cache sam z siebie nie wydziela zbyt wiele mocy.

2. O rdzen nie masz co sie martwic. Zakladam i zdejmuje bloczek z troche mniejszego Venice i jest luzacko :) Choc wiele zalezy od tego jaki to blok. Kiedys mialem Nukleona i zakladalem go na golego NewCastle. tam bylo troche strachu bo blok wielki i ciezki. Teraz mam X2P i sie juz nie boje :P

 

2.

Piewszy wniosek - San Diego raczej nie wywala błędów w Superpi jak Venice czy Winnie kiedy traci stabilność - tutaj od razu reset

To nie jest "wina" SanDiego, a kwestia indywidualna kazdego CPU. Podczas selekcji Venice zauwazylem ze proce sie zachwuja roznie. Jeden potrafi liczyc sobie Prime i po np godzinie poprostu sie zawiesza calosc, inny zdarzy wywalic blad i zwis, inny wywali blad ale dziala dalej, a jeszcze inny wali BS. W najgorzym wypadku jest bum i reset-bez zadnego bledu nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jak narazie 2 sztuki 3700+ San Diego i oba chodzą spokojnie na 2900MHz i 1.6V. Ale niestety na 3GHz to juz sporo napięcia potrzebują. A nie bardzo mi sie wydaje, że 1.65V jest dobre dla tych procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój model kręci się do 3000MHz (konfiguracja poniżej). przy napięciu 1,65 z tym że zasiłke mam kiepską, jak wymienie to zobacze czy cos się da jeszcze wycisnać z tego modelu :)

No to te 2 sztuki które miałem tak samo. Cos w tym dziwnego jest, że wszystkie chodzą podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Ja mam sprzęt dopiero 2 dni:)mnięj więcej 5 godzin zajęło mi zyskanie takiego rezultatu.Niestety Serii zbytnio nie pamietam wiem ze to bylo 0547DAA czy jakos tak.Mam zamocowanego TT Tower 112 więc czasochłonne by było sciągnięcie go.Dorzucam screen,narazie pracuje nad pamięciami jeszcze.Na mniejszym napięciu nie próbowałem bo to takie szybkie testy.Narazie obliczyłem tylko 16M,wkrótce zrobie testy prime i 3d.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...