Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienia są jak na obrazku, który zamieściłeś :[ Już nie mam siły przecież nie możliwe żeby chodził wolniej niż GT

W riva tunerze zobaczyłem to:

$000000000f PCIE link width : 16x supported, 2x selected --- może chodzi na pci-e 2x ?

 

Jak to nie mozliwe zeby chodzila wolniej niz GT.....sam widzisz , ze tak wlasnie jest.

Wysoko wykrecony GT chodzi szybciej niz GTX bez OC i kosztuje 500 pln mniej :-)

hmm... ..oczywiscie GTX'a takze mozna wykrecic

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz idzie na PCi-e 16x.

Nadal za mało punktów w 3d marku 05 po przełożeniu jest 7633 a rozkład:

1 test 32.9 fps

2 test 23.4 fps

3 test 36.9 fps

 

W 3d mark 2003 SE --- 15922 punkty

 

na sterach 81.85 , na 77.77 nie duża zmiana

1715722[/snapback]

Wyniki jak najbardziej w normie, jak dla niekreconego GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za help, podniosłem go na 470/1310 i jest w 3d 8202 pkt rozkładające się :

1 test 35.3 fps

2 test 25.2 fps

3 test 39.7 fps

Pomęczę ją i zobaczę ile się da zrobić max, a tu przy okazji pytanie :

ile stopni może bezpiecznie maksymalnie osiągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterach granica ustawiona jest na 115 stopni. Ale osobiście 80-85 bym nie przekraczał.

PS. Wykręć "łotra" do granic (bez artów) i pochwal się wynikiem - najlepiej linkiem do ORB'a. W okolice 9k powinieneś pociągnąć - jak się ładnie podkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

na dniach planuje zakup GF7800 GTX - zastanawiam sie tylko nad wyborem konkretnego modelu. Myslalem nad Leadtekiem, ale byc moze lepiej wybrac Gigabyte, MSI, Asusa albo Gainwarda? Chodz mi o system chlodzenia i podatnosc na podkrecanie? Czy ktoras z kart jest bardziej godna polecenia niz inne? Ceny w sumie dosc podobne.

 

Bede ogromnie wdzieczny za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Leadteka. z 430/1200 stabilnie chodzi na 490/1350. narazie nie ma innego chłodzenia na GTX. 15.11 będzie silencer. :) karty te same tylko naklejki inne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy GTX'ów. Moglibyście puścić 3dMarka05 na zegarach 480/1200 ( i najlepiej na AMD64 2800MHz z dzielnikiem pamięci 133 - czyli pamięci na 200MHz) i podać wynik?

Ciekawi mnie jaki jest zysk z tych 4 dodatkowych potoków.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Tweak.pl:

 

"Na łamach serwisu The Inquirer pojawiła się informacja jakoby układ graficzny GeForce 7800 wspierający 512MB pamięci miał pracować z większym zegarem niż jego 256MB wersja. WG wspomnianego serwisu, układ ten pracować ma z częstotliwością 550MHz, to wzrost o około 28% z wersją 256MB (480MHz). Pamięci natomiast, jakie znajdą się wraz z układem na karcie taktowane będą zegarem 900MHz i jest to bardzo ciekawa informacja zważywszy na fakt, że jest to 50% wzrost z obecnych 600MHZ. Możemy zauważyć, że jest to zdecydowana odpowiedź na układ Radeon X1800 XT firmy ATI, niestety wraz z wzrostem wydajności, większa będzie również cena i to znacznie. Przydałaby się także mała zmiana nazwy układu, różne częstotliwości przy tej samej nazwie (różnica polegała by tylko na 256 lub 512MB na końcu) mogą wprowadzać użytkowników w błąd."

 

POTWÓR

 

Chyba to będzie jednak nosiło nazwę Ultra, bo jeśli to ma być "zwykły" GTX, to czym będzie Ultra? Strach się bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie :) Po okazyjnej cenie udalo mi sie nabyc droga kupna Leadteka 7800 GTX Extreem.

Chodz nie wiem czy bylo to dobre posuniecie patrzac na ostatnie newsy o 7800 "Ultra".

Jak tylko uporam sie z nowym systemem (przesiadka na AMD) to napisze jak sie sprawuje.

Mam dwa pytanka. Pierwsze dotyczy zasilania. Na karcie jest jedno 6 pinowe gniazdo. Z zasilacza nie mam takiej wtyczki bezposrednio, ale w komplecie jest rozgaleziacz z tych 6 pinow na 2 molexy w ktorych sa po 3 piny. I teraz moja watpliwosc do czego jest ten drugi molex. Po podlaczeniu zasilania tylko do jednego karta dziala. Nie podlaczalem zasilania pod drugi w obawie spalenia, bo nie wiem czy ono jest dla wiekszej stabilizacji czy do czegos innego. Instrukcja jakos kompletnie nic nie mowi na ten temat (chyba, ze cos przeoczylem). Do czego to jest? :)

 

A drugie pytanie dotyczy wydajnosci w PCI-E x8. Karta jest tak dluga, ze kompletnie zaslania mi wentylator na od nForce na DFI - chcialem ja wlozyc w drugi slot, ale wtedy karta pracuje w max x8 - czy jest to praktycznie jakas roznica?

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster --> Wielkie dzieki.

 

Poniewaz grafe nVidii mialem dawno, to mam do Was jeszcze kilka pytan.

Po pierwsze czym najlepiej podkrecac? Wiem, ze mozna z oryginalnych sterownikow po dblokowaniu Coolbits, ale troche tu malo opcji. Nie moge np ustawic oddzielnie predkosci pamieci dla tyrbu 2D i 3D jest wspolna. Widzialem wersje Coolbits 1.0 i 2.0 - roznia sie czyms na + lub - ? Ktora lepeij uzyc?

 

Druga sprawa dotyczy profili. Jezeli dobrze rozumiem, to wybiera sie jakos aplikacje (domyslnie wszystkie korzystaja z ustawien domyslnych?) i wybiera dla niej inne ustawienia. Ale czy system sam wykrywa jaka aplikacja (plik) zostal uruchomoiny? Czy mozna jakos wykasowac podstawowe profile? Jest ich tam troche a nie wszystkie potrzebne?

 

Na a ostatnia sprawa, to czym monitorowac temperature na karcie i predkosc wentylatora? Zainstalowalem FOX'a dolaczonego na CD - owszem mozna ustawic predkosc wentylatora, ale chyba juz nie dynamicznie w zaleznosci np. od trybu 2D/3D czy osiagnietej temperatury. Poza tym (to oczywiscie rzecz gustu), ale jest jakis taki za bardzo "odbajerowany" ;-)

Zastanawiam sie czy jest cos w rodzaju Atitool'a na nVidie gdzie mozna byc w danym profilu skonfigurowac ustawienia, predkosci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Kulasek...gdzie dostałeś taką fajną kartę :] gdzies z zagranicy?Pytam poniewaz ja nie posaidam jej w żadnej swojej hurtownii jeszcze, a szykuje mi sie zmiana na jakąś mocniejsza grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...