Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość christie_

no dobra tylko kiedy ? chyba juz czas nie ?

1519166[/snapback]

nasz slowianski scenariusz wg mnie:

 

wchodzi 7800gtx do sklepow po zawyzonej cenie (np 2600pln). ceny 68ultra spadaja _nieznacznie_ co jest okrzykniete jako wielka promocja, ceny takie utrzymuja sie przez miesiac jako, ze przeciez trzeba sie pozbyc zapasow 68ultra zeby bardzo nie wtopic, a i ktos ze sraczka pewnie kupi 78gtx za kosmiczne pieniadze..

potem nagle cena spada do standardowej (ok 2200pln) a za nia 68ultra na pysk relatywnie do 78gtx..

 

 

mam nadzieje ze sie bardzo myle i po prostu za 2 tygodnie jak 78gtx bedzie dostepna we _wszytkich_ sklepach to cena bedzie sie wahac pomiedzy 2200 - 2300pln jak juz napisalem, a 68ultra proporcjonalnie spadnie do ok 1800 - 1900.

 

ja na szczescie nie mam sraczki bo sa 'wakacje' wiec i tak nie mam kiedy w monitor patrzec ;)

Edytowane przez christie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

Przecież 6800U już można kupić za 1550zł w Polsce. 7800GTX można dostać za..

1519280[/snapback]

no i dobrze! :)

choc mam wrazenie ze przesadzasz ciut, podaj linki jak mozesz.

mnie interesuje niestety tylko jeden sklep w ktorym sie zaoptaruje, gdzie indziej bede mial na pewno drozej..

 

a spekulacje cen dotycza, bo o tym narazie mozemy pogadac, poki nikt Potwora do swojego komputera nie wlozyl.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze! :)

choc mam wrazenie ze przesadzasz ciut, podaj linki jak mozesz.

mnie interesuje niestety tylko jeden sklep w ktorym sie zaoptaruje, gdzie indziej bede mial na pewno drozej..

 

a spekulacje cen dotycza, bo o tym narazie mozemy pogadac, poki nikt Potwora do swojego komputera nie wlozyl.. ;)

1519309[/snapback]

7800GTX

A tego 6800U za 1500 to chyba już tam nie ma, ale jest 6800GT za 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G70 nie wejdzie na MSI K8N SLI

Zła wiadomość dla posiadaczy płyty głównej MSI K8N SLI. Jak donoszą obserwatorzy, najnowsza karta graficzna ze stajni nVidii... nie będzie pasowała do owego mobo. Urządzenia z układem G70 będą zawadzać o jeden z kondensatorów umieszczonych na powierzchni K8N SLI. Zatem tych, którzy za wszelką cenę będą chcieli mieć u siebie tego graficznego potwora czeka wymiana płyty.

Może MSI wypuści na rynek karty 7x00 "K8N SLI Edition", ze specjalnym wcięciem w PCB...?

 

zródlo: www.infopc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G70 nie wejdzie na MSI K8N SLI

Zła wiadomość dla posiadaczy płyty głównej MSI K8N SLI. Jak donoszą obserwatorzy, najnowsza karta graficzna ze stajni nVidii... nie będzie pasowała do owego mobo. Urządzenia z układem G70 będą zawadzać o jeden z kondensatorów umieszczonych na powierzchni K8N SLI. Zatem tych, którzy za wszelką cenę będą chcieli mieć u siebie tego graficznego potwora czeka wymiana płyty.

Może MSI wypuści na rynek karty 7x00 "K8N SLI Edition", ze specjalnym wcięciem w PCB...?

 

zródlo: 1519403[/snapback]

Jak patrze na karty nVidii, to dochodze do wniosku, że do nastepnej generacji kart trzeba bedzie dokupić specjalną (wydłużoną) obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

@chrisite_......to w czym tkwi problem jeżeli to nie jest takie utajnione...:lol: ?

1519520[/snapback]

oczywiscie ze nie jest - mam znizke w jednym sklepie i na dodatek biore na FV, po odliczeniu vatu sprzet wychodzi mnie spoooro taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja wam coś powiem. Może mały OT ale patrzcie sami

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4006175

 

Od dzisiaj demonem prędkości który robi około 36k marków w 3D marku 2003 zostaje Radeon 9600 :mur: :lol: :blink: :mur: :lol: :blink: Takie coś jak GeForce 7800GTX w SLI się z nim nie może równać :mur: :mur:

 

Pozdrawiam :wink:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widać że 3D marka można zbajerowac i to ostroo - i że jeszcze takie cos na ORB'a wchodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male co nieco...

karta jest zdecydowanie cichsza i chlodzniejsza niz ultra z standardowym chlodzeniem. poziom halasu to imho zalmana@12V, moze troszke ciszej.

wyniczki przy oc core 430@485 i mem 600@650 - gtx/ultra sli (450/600), proc to a64@2720

wyniki 3dmarkow przy ustawieniu sterow na poziomie domyslnym

3dm03- 17850/23500

3dm05- 8450/10600

 

splinter3 min/ave/max SM3.0max 1280x1024

gtx 40.6/62,9/156,2

ultra sli 46,2/73,4/159,8

no tutaj ultra sli ma przewage. w tym przypadku sli b.ladnie sie skaluje i b.ladnie dziala w przypadku ultry...gtx zreszta tez...

 

battlefield 2 min/ave/max fraps 1280x1024 fsaa 4x aniso8x

gtx 48/74/94

u sli 33/70/86

jak widac, sredni fps nijak sie ma do ogolnego grania,ultra sli najbardziej zwalniala przy duzej ilosci dymu, co przelozylo sie na min. fps...srednia przyjemnosc grac z 80fps, gdy nagle spada on do poziomu 30...samo sli tez b.ladnie sie tutaj skaluje, tak wiec troche dziwi ten spadek fps na ultrach.

 

pacific fighters min/ave/max fraps 1280x960 SM3.0 aniso 8x

gtx 29/38,4/61

u sli 27/31,5/40

PF wykorzystuje VertexTextures, ktore b.mocno obciaza GPU. widac, ze wprowadzone optymalizacje w gtx sporo poprawily wydajnosc

 

na dniach powinienem dostac earth 2160, postaram sie zapodac tez pare benchmarkow z niego, z tego co widze w necie, moga wygladac b.ciekawie, bo gierka jest b.wymagajaca...

 

btw: co do 3dm05 da sie zauwazyc duzy wplyw proca przy wynikach >11k, co mnie troche zaskoczylo, bo zawsze uwazalem , ze 3dm05 jako jedyny nie ma takiego problemu...a moze to nie 3dm05...

 

update: dosc ciekawa sprawa - okazuje sie, ze 7800gtx jest takopwany dwoma zegarami 430MHz i 40 MHz (sumarczynie podawane taktowanie przez np. 3dm05) gdzie pierwszy fizycznie taktuje rdzen/potoki, a drugi ...no wlasnie w sumie nie wiadomo do czego jest drugi, ale calkiem mozliwe, ze za chwile w nowym RivaTuner bedziemy mieli trzy zegarki do podkrecania - core1, core2, mem :) cos bardzo tajemniczy jest ten g70...

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche OT, ale w sumie dotyczy to GF 7800 GTX :)

 

Chcialbym odpowiedzec na "zarzuty", ktore "pro" southorn posmamowal w tym topicu:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=141774

 

Jako ze ja robilem aukcje, ktora "pieknie" pojechales, gwoli wyjasnienia:.

 

programowalny GPU - skoro nie wiesz w ogole co to znaczy w serii GF6, to po co sie odzywasz? Od serii 6 GPU mozan wykorzystac NIE TYLKO to liczenia 3D a chociazby do robienia skomplikowanych obliczen stricte matematycznych. Kwestia tego, jak zaprogramujesz wlasnie GPU.

 

Opinie-komentarze - a za kogo Ty nas masz? ze niby sami takie cos piszemy? wiesz w ogole jak wyglada nasz system sprzedazy via aukcje? nie? pewnie, ze nie. przejrzyj sobie komentarze z danego okresu (kwiecien) i zobacz czy to fake, a potem pisz cokolwiek.

 

procesor 256bit, screeny i inne - masz w ogole pojecie o sprzedazy? wiesz jak sprzedac chociaz srubke? na allegro jest bardzo gesto, myslisz ze komus kto sie zna trzeba robic opis? takim osoba wystar5czylaby nazwa karty i cena. Widze, ze masz blade pojecie o tym jak cokolwiek sprzedac, ale rowniez sie udzielasz. Jest cala masa osob, ktore nie wiedzia co to potok, szyna danych i to dla nich sa takie wlasnie opisy. nie kazdy jest fanem hardware i userem chocby forum.tweak.

 

Gwarancja - tak, staramy sie jak mozemy aby byla bezproblemowa. Duzo to sie mozna naczytac o slynnym R9800 z pewnego sklepu i inne? Czy o tym, ze kupujac w innym sklepie praktycznie nie widzisz textu "365 dni czas naprawy sprzetu". 90% towaru wymieniamy od reki, w przypadku mechanicznych uszkodzen rowniez robimy co mozemy, aby zalatwic reklamacje u dystrybutora (w przypadku kart graficznych 100% skutecznosci jak do tej pory..). Zreszta... typowe - wpasc na forum, uruchomic swoje jakies kompleksy, wybrac cel, pojechac jak po masle NIE WIEDZAC NIC KOMPLETNIE w danym temacie i byc zadowolonym, ze spelnilo sie swoj obywatelski obowiazek aka podnioslo swoje morale i polechalo ego.

 

Najlepiej zarzuc melisse, bo jad jaki leci z Twoich postow jest zenujacy. Ty jestes pro? to pokaz mi co napisales pod dowolna karte graficzna, bo osobiscie programuje 3D od 8 lat, wiec jakos z rozumieniem "ich" problemu nie mam.

 

Czepiasz sie, jadac de facto nas, ale sorry - kim Ty jestes, aby publicznie wydawac takie poprostu smieszne opinie ? L O L.

 

__

programista OGL/DX (C/C+=/C#)/PHP, wspolautor silnika http://www.artefactengine.com/ i masy innych.. obecnie selekcjoner potokow ;- ).

solo/icomp.pl

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie karcic za "double post" powyzszy to calkiem cos innego. Co do BF2 - chyba pierwsza gra (pomijajac doom@ultra high), gdzie 256MB na karcie graficznej daje sie odczuc. A sam GF 7800 GTX - jezeli ktos ma generalnie duzo pieniedzy - czemu nie (przy okazji MOCNY DOBRY zasilacz), jezeli nie - nie oplaca sie w chwili obecnej.

 

BTW Sa juz SLI 7800 GTX - a to juz ciekawe: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche OT, ale w sumie dotyczy to GF 7800 GTX :)

 

Chcialbym odpowiedzec na "zarzuty", ktore "pro" southorn posmamowal w tym topicu:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=141774

.

.

.

Masz całkowitą racje-dokładne opisy są bardzo potrzebne dla początkujących entuzjastów 3D. Jak się coś sprzedaje to chodzi o to, żeby dokładnie przedstawić produkt a nie patrzeć się na czubek swojego nosa a'la kolo z linka... :blink:

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak bedzie wygladala karta z middleend?? i jaka cena bo na ta mnie nie bezie stac! Ale jak by byla mocna 12 moze nawet 16 potokowa karta w cenie 900zl to :)

1510107[/snapback]

 

Czy już cokolwiek wiadomo o GF7600/7600GT? Bo to może być baaardzo ciekawa rzecz, 12-16 potoków starczyło by do gier aż nadto, a tysiączek zostałby w kieszeni i może 350W zasiłka by starczyła :roll:

1517848[/snapback]

 

I co nikt nic nie wie, czy coś takeigo wyjdzie, keidy wyjdzie?? :sad: :sad: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach netowych sa, owszem... ale np. na WGE przy GUS-ie sa tylko w cennikach, nie wiem zreszta po co skoro na pytanie kiedy beda nikt nic nie wie. Ja szukalem Leadteka ale w koncu musialem sie zadowolic Gigabyte-m bo byla tylko 1 sztuka. Oczywiscie moglem wziazc np. w/w Leadteka z paru firm ale w cenie 1740 zł hehe... Pogielo ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...