Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

ale górna granica na rdzeń to ile V ?

zalezy od wydajnosci chlodzenia i ogolnie ukladu - imho dla ac jakies 1,5-1,55V, 1,6V dla najbardziej wydajnych rozwiazan.

ztcw nie ma mozliwosci ustawienia wiecej niz 1,4V na gtx z poziomu biosu, tylko hard. tutaj znajdziesz szczegoly -> link

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie o 7800GT jest że można zmienić nibitorem w biosie napięcie górne i nvflash sflashować bios i gotowe. to w GT da radę a w GTX nie da się tak zrobić ? probowaleś ?

Edytowane przez Gaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie o 7800GT jest że można zmienić nibitorem w biosie napięcie górne i nvflash sflashować bios i gotowe.

mozesz sprobowac, na pewno mniej bolesne, a w Twoim przypadku moze byc wystarczajace...jezeli zadziala. moze gt tak reaguje na zmiane nap. z poziomu biosu, ale imho przy "prawdziwym" 1,53V rdzen powinien sie krecic w okolicy 550MHz, a nie 500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj założylem Zalmana. temp: NVcooler-> idle 39Cm, stress 72C Zalman-> 36C, stress 60C (puszczony na 12V). jest ciszej i rdzeń z 490mhz na 515mhz poszedł.

Edytowane przez Gaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnosnie sterownikow 81.95 po ich zainstalowaniu komputer startuje mi po 1 min. Wystepuje to tylko u mnie czy u was takze?

W moim Gtx-ie pamieci sa posmarowane jakas dziwna pasta z drobnymi włuknami. Nie wiem czy moze ja zmienic na jakas lepsza OCZ Ultra 5+ jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym mówice, u mnie stery XTreme-G 81.95.v2 chodzą super. Założyłem nowe chłodzenie na grafe i musze przyznac że jest poprawa, temperatury spadły o kilkanascie stopni max w grach to 60stopni w idle 29-30, możliwosci O/C nie sprawdziłem, ale zakładma że się nie porawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwny objaw ponieważ na takich ustawieniach karty mam arty w markach a w grach typu: COD2, FEAR, NFS:MW, HL2 zero artów. temp niższe niż na NVcooler chłodzeniu (66C w stresie). arty nawet na standartowych częstotliwościach są ;] wygląda to na objaw pamięci ale jak w grach nie ma a w markach są to nie wiem o co chodzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja temp otoczenia procesora graficznego tez wynosi 30 stopni.

Ale przestałem już wierzyć Everest-owi na nim sa złe odczyty. źle pokazuje temp rdzenia w nim mam 30 stopni natomiast w NvTempLogger lub w Smart Guardian-ie mam 40 stopni.

Jakim programem sprawdzacie temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja temp otoczenia procesora graficznego tez wynosi 30 stopni.

Ale przestałem już wierzyć Everest-owi na nim sa złe odczyty. źle pokazuje temp rdzenia w nim mam 30 stopni natomiast w NvTempLogger lub w Smart Guardian-ie mam 40 stopni.

Jakim programem sprawdzacie temp ?

Ja osobiście uważam że Riva Tuner jest najodpowiedniejszym programem do monitorowania temperatur na rdzeniu, srednio o 8 stopni więcej pokazuje niz everest i w sterach od grafy.

Zabrałem sie za podkrecanie grafy od nowa max dla core to 520 dla pamięci jeszcze nie przetestowałem, ale wzrost jest minimalny w pownaniu dla rdzenia, wrecz nie opłacalny, które testy wam sie najcześciej wysypują w markach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że Riva Tuner jest najodpowiedniejszym programem do monitorowania temperatur na rdzeniu, srednio o 8 stopni więcej pokazuje niz everest i w sterach od grafy.

Zabrałem sie za podkrecanie grafy od nowa max dla core to 520 dla pamięci jeszcze nie przetestowałem, ale wzrost jest minimalny w pownaniu dla rdzenia, wrecz nie opłacalny, które testy wam sie najcześciej wysypują w markach?

odnosnie wysypywania w markach

3dmark03 test natura

3dmark05 test 3 (okręt)

 

moze zapodaj jakies wyniki

widze ze jakos ostatnio mało wynikow podajecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż ten zalman to fajna sprawa :) tak jak wcześniej pisałem rdzeń o 25mhz więcej i pamięci o 25mhz więcej :P i np. w NFS:MW o 6 FPS więcej ;) jeżeli macie wywiew z budy to polecam Zalmana jeżeli nie to Silencer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie można się dowiedzieć jaka jest temperatura pamięci, w everescie podaje mi temperature otoczenia 30 stopni, czy to jest temperatura pamięci, jakie radiatory najlepsze najbardziej wydajne sa na pamięci?

Jeśli chodzi o radiatory na pamieci to może Zalmana (te niebieskie).

Zakładaja je np. w biciu rekordow w 3dmarku.

Np. w linku poniżej. Na fotce nr.15 małowidoczne ale są!

http://www.techsweden.org/index.asp?mod=artiklar&ID=16

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1489033

 

Sam ich używałem w moim Ti 4400 i sprawowały sie niezle. A skoro oni tak wykręcili pamięci do 2052MHz to są napewno dobre. B)

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie, bo mnie zaraz cos trafi :(

 

Od kilku dni moje uszy dreczy wnerwiajacy "pisk". Nie mam 100% pewnosci, ze jest on z grafiki, ale tak mi sie wydaje. Sprzecik stoi caly czas na biureczku w czesciach, bo ostatnio nie ma czasu zeby go wytestowac w 100% i wsadzic w obudowe.

 

Otoz ow cholerny pisk zaczyna byc bardzo slyszalny np. podczas uruchamiania F.E.A.R. Czyli na demku i calym menu. Jak ruszam myszka po pozycjach menu, to jego "natezenie" sie zmienia. Pisk ustaje w momencie wejscia juz do samej gry, ale powraca po wcisnieciu ESC, kiedy pojawia sie menu. F.E.A.R jest najbardziej kaprysny.

Taki sam pisk, ale tylko na chwile ujawnia sie w 3dMarku05, w momencie pojawienia sie planszy Loading i za chwile ustaje. Byc moze to nie piszczy grafika, tylko np. jakis element na plycie glownej, ale trudno mi to jednoznacznie okreslic. Co to moze byc?

 

Dodam jeszcze ze takie samo popiskiwanie ale bardzo male slychac w momencie uzywania scrolla myszki - Logitech MX 510. Czy to pod USB czy na przejsciowce pod PS/2 w momencie szybkiego scrollowania strony w IE gora / dol slychac takie lekkie "popiskiwanie". Co ciekawe nie ma tego efektu, kiedy przewija sie strone w ten sam sposob ale paskiem IE.

Nie sa to piski z monitora - tak samo piszczy gdy monitor jest wylaczony, ale sa troche jakby podobne do np. piszczacch cewek w monitorze.

 

Probowalem na niekreconym procku, zmniejszonym taktowaniu grafiki, z podpietym jednym MOLEX'em, dwoma - ciagle to samo.

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...