Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

a u ciebie jak ?? jest jakiś wzrost FPS ??

nie można wyłączyć jednego rdzenia w X2 ??

1657086[/snapback]

no wlasnie jest, przetestowalem na szybko d3 i 3dm05, no i w jednym jak i w drugim jakies +12%, a jestem pewien, ze akurat w tych testach ograniczeniem byl proc.

wylaczyc jednego rdzenia sie nie da (chyba ;) ) bo kernel systemu jest wielowatkowy, mozna wymusic na konkretnym progamie dzialanie na jedym procu, ale ze sterami tego nie zrobie - sa czescia systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłki o jakich parametrach trzeba mieć żeby nakarmić dwa 7800 w SLI? Z resztą konfigu jak w podpisie? Ile wat? Jaka obciążalność lini 12V?

1662245[/snapback]

Ten TAGAN, powinien sobie poradzić. Ale dla pewności nich wypowie się Sulaco, on ma SLI na G70 (z tego co wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłki o jakich parametrach trzeba mieć żeby nakarmić dwa 7800 w SLI? Z resztą konfigu jak w podpisie? Ile wat? Jaka obciążalność lini 12V?

1662245[/snapback]

Generalnie ja testowałem dwie karty 7800 GTX na Antcu 380W, ale do kręcenia już go brakło. Modecom 430W - to samo co Antec True Power już uciągał bez problemu taką konfigurację mocno podkręconą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś moze karte WinFast PX7800 GTX Leadteka ?

 

Interesuje mnie jak ja wykrywa w Everescie - czy jako Pal czy jako NTSC?

Ja mam wersję NTSC. Ale nie widzę w tym żadnego problemu.

W razie problemów zawsze można przeflaszować sobie bios na wersję PAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupiles ja w Polsce? Czy moze sciagales z zagranicy?

 

Po drugie czy wgrywając bios Pal wszystko bedzie ok? Bo gdzies na stronie niemiackiego forum wyczytalem ze, "niby ze zabawa z nowym biosem nie powoduje utraty gwarancji, ale koniecznie trzeba uwazac na to, jaka wersje sie dowloaduje PAL czy NTSC". I nie wiem w koncu o co chodzi z tymi biosami. Bo jak podlaczam swoja karte do tv wszystko wyswietla sie ok. A wyszly biosy oficjalne overclock. na stronie producenta Pal i NTSC i boje sie zeby czegos nie zwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupiles ja w Polsce? Czy moze sciagales z zagranicy?

 

Po drugie czy wgrywając bios Pal wszystko bedzie ok? Bo gdzies na stronie niemiackiego forum wyczytalem ze, "niby ze zabawa z nowym biosem nie powoduje utraty gwarancji, ale koniecznie trzeba uwazac na to, jaka wersje sie dowloaduje PAL czy NTSC". I nie wiem w koncu o co chodzi z tymi biosami. Bo jak podlaczam swoja karte do tv wszystko wyswietla sie ok. A wyszly biosy oficjalne overclock. na stronie producenta Pal i NTSC i boje sie zeby czegos nie zwalic.

Kartę kupiłem w Polsce w sklepie w W-wie.

 

Wgrywasz sobie wersje NTSC i po kłopocie. Omyłkowo złej wersji biosu nie wgrasz, żeby to zrobić trzeba użyć odpowiednich parametrów we flaszerze dosowym.

 

PS. Ja swoją kupowałem w pierwszych dniach sierpnia i miała już wgrany ten bios OC 450/1250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco - coś dla Ciebie :wink: :wink: heheheheeh..nowy Gigabyte :blink: :blink:

 

Dołączona grafika

 

"GA-8N-SLI-Quad Royal to płyta główna firmy Gigabyte, która poradzi sobie z obsługą aż czterech kart graficznych. Zagraniczny serwis opublikował zapowiedź tego sprzętu. Znajdziecie tam nie tylko fotografie, ale i przyzwoitą dawkę informacji nt. wspomnianego produktu. Odsyłacz do artykułu dostępny jest tutaj. Wyobraźcie sobie jaką wydajność oferować będzie maszyna wyposażona w np. dwie karty GeForce 7800 GTX i dwie karty GeForce 7800 GT... Tylko, czy taka wydajność jest naprawdę potrzebna?" z Frazpc.pl

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja na tych sterach mam artefakty już przy wczytywaniu testu w 3dMarku 2005 :D .

 

Pozmieniałem sobie timingi pamięci przy pomocy Nibitora na takie i wynik w 2005 podskoczył o ponad 300 pkt. Ma ktoś może jeszcze jakieś inne sprawdzone ustawienia timingów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak jest w koncu z tymi magicznymi sterownikami? :}

1666781[/snapback]

hmm... tajemniczo :)

no mi sterki bardzo pasuja - sli dziala w koncu wspolnie z tv, jest funkcja centrowania obrazu na lcd, wsparcie dla x2...ale jest jedno ale...stabilnosc i kompatybilnosc, gierki te co dzialaly wczesniej potrafia sie zwiesic, sli przetaje w nich dzialac, ogolnie slaba stabilnosc systemu. czekam na oficjalne 8x.xx, a to juz wkrotce...moze juz pod koniec tego tyg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

a tak z lekka OT'owo, to SLi nadal robi w pieluchy. jeszcze duzo pracy przed nvidia zanim bedzie to full stable standard <_<

 

niech sie wyrobia do momentu jak druga gtx dokupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem stery 81.26......w 3dmarku2k3 doszlo mi 200 markow.........

Przygladalem sie jak moglem:-) ale roznicy w jakosci nie moge dostrzec.

Testowalem takze na Battlefield2 i grafa wyglada tak samo jak na 78.01--nie dostrzegam gorszej jakosci.........podczas rozgrywki jesli nawet sa to nie czuc tych kilku klatek wiecej bo i tak jest ich wrecz za duzo :-)

 

Sterowniki maja kilka bledow, ktore pojawiaja sie po wejsciu do menu karty np: zmienia mi sie jasnosc kineskopu lub potrafi zwariowac ustawiona rozdzielczosc....

nie mozna ruszyc pewnego suwaka natomiast widac efekty jego dzialania......

 

Oczywiscie w tescie 3dmakr2k3 pojawiaja sie arty gdy dochodzi do testu procka.

 

Gdy zainstalowalem stery z wersji International (30 MB) to mialem zwisy kompa w testach.

Prawidlowo dzialaja na moim konfigu stery sciagniete z Guru3D (18 MB).

 

Pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.frazpc.pl

 

Firma ATI z nieznanych nam przyczyn ukryła w sterownikach Catalyst 5.9 nowy tryb wygładzania krawędzi Adaptive Anti-Aliasing. Nowa metoda umożliwia pozbycie się artefaktów w generowanym obrazie, gdy na obiekt nałożona została przezroczysta tekstura. Takich obiektów w grach jest cała masa, począwszy od siatek, traw czy liści. Jak do tej pory niewielkie elementy były pomijane i w efekcie obiekty typu drzewo czy siatka płotu nie miały tak ładnych, gładkich i smukłych krawędzi. Rezultaty działania nowej metody możesz zobaczyć na obrazku. Wygląda identycznie jak na GeForce 7? Zgadza się. Dlaczego ATI ukrywa tak przydatne bajery? Prawdopodobnie ma zamiar zaoferować je jedynie nabywcom nadchodzących kart opartych na R520 i pochodnych. Tymczasem AAA działa na wszystkich Radeonach. Wystarczy zainstalować najnowsze ATI Tray Tools lub modyfikowane sterowniki WARCATS.

więc nie trzeba mieć karty graficznej od nv aby uaktywnić nowy tryb AA :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada kartę MSI 7800GT, lub GTX?

Chciałbym się dowiedzieć, co dokładnie znajduje się w pudełku z kartą, jakie programy, jakie gry, i jakie dodatkowe wyposażenie (kable, przejściówki, itp)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema nad czym myslec....kupuj 7800 GT EXtreeme i krec wysoko :-)

Na swoim konfigu osiagniesz wydajnosc, ktora zapewni ci granie we wszystko w max rozdzialach i detalach plus bajery ze sterownikow do czasu pojawienia sie DX10....hmmm nastepnie karta bedzie do wymiany :mur:

Swoja droga te grafy ostatnio zdrozaly...ja placilem 1550 a obecnie ta sama karta kosztuje 1680.

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema nad  czym myslec....kupuj 7800 GT EXtreeme i krec wysoko :-)

Na swoim konfigu osiagniesz wydajnosc, ktora zapewni ci granie we wszystko w max rozdzialach i detalach plus bajery ze sterownikow do czasu pojawienia sie DX10....hmmm nastepnie karta bedzie do wymiany  :mur:

Swoja droga te grafy ostatnio zdrozaly...ja placilem 1550 a obecnie ta sama karta kosztuje 1680.

1685741[/snapback]

No właśnie musze sie dobrze zastanowic bo ja dopiero kupie grafe jak dostane $ z pracy czli za miesiąc, to może do tej pory ustabilizuje się cena w okolicach 1400zł za GT to ją łykne. Lub tez mam inną rozwiązanie- poczekać do świąt i kupić GTX-a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech sa moze jakies nowe chlodzenie do gtxa?? bo tak przegladalem oferte sklepow to nic nie maja:/

 

widzieliscie jak facet zalozyl boxowego coolera intela na gtxa i temp spadla o 15 stopni!!!

 

ForceWare 81.84 Beta wyszly dzisiaj, podobno kopa dodaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych sterach można uruchomić HDR+AA czy to jest niemożliwe ? testy np z Far Cry albo innych tytyułów bo chcem kupić 7800GTX ale jeżeli HDR+AA nie będzie działało to lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...