Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukk

Moze dlatego że jak zwiekszałeś ilość Mhz na pamieciach automatycznie podnosiła sie przepustowość pamieci i to chyba dawało takiego kopa :D

1457651[/snapback]

no wiem:) ale ciekawi mnie szczerze mowiac dlaczego w 6800 jest odwrotnie..ze GPU ma znaczenie a nie pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem:) ale ciekawi mnie szczerze mowiac dlaczego w 6800 jest odwrotnie..ze GPU ma znaczenie a nie pamieci

1457685[/snapback]

to wszystko to skomplikowana architektóra i technika :D mają taka przepustowość że już podnoszenie pamięci nic nie daje---->ja sie na tym nie znam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac w 6800 jest duzy zapas przepustowosci do pamieci i dodatkowe jej zwiekszanie nie daje zadnego efektu. Za to podkrecenie GPU daje spory efekt, bo pamieci nie sa waskim gardlem.

 

Choc to oczywiscie takie tylko moje gdybanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że wyjdzie seria 7800,zakup takowej raczej będzie nie możliwy(cena pewnie będzie w granicach 2500zł -a może się mylę??)Obecny geforce 6800Gt chyba nie stanieję (nowy) mniej niż 1000-1100zł a za to siano mogę kupić na chwilę obecną.Proszę o jakieś rady bo jestem w kropce.Orientujecie sie ile bedzie kosztować 7800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że wyjdzie seria 7800,zakup takowej raczej będzie nie możliwy(cena pewnie będzie w granicach 2500zł -a może się mylę??)Obecny geforce 6800Gt chyba nie stanieję (nowy) mniej niż 1000-1100zł a za to siano mogę kupić na chwilę obecną.Proszę o jakieś rady bo jestem w kropce.Orientujecie sie ile bedzie kosztować 7800?

1458666[/snapback]

dorzuć jeszcze jedno jak wyjdzie 7800 to wyjdzie na zachodzie u nas minie pół roku zanim zawita w sklepach a i to pewnie wirtualnie, bo wątpie żeby przestawili wszystkie moce produkcyjne na nową serie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 6800 podkrecanie pamieci praktycznie NIC nie daje..podkrecenie powiedzmy o 10MHz daje powiedzmy 30 punktow w 3dmarku 2003...a podkrecenie GPU o 10MHz to od razu moze byc przyrost nawet 200 punktow...

 

odwrotnie bylo w poprzednich grafach (np. 4ti4200 lub 2Ti ktore tez posiadalem)..tam podkrecanie GPU nie mialo sensu , a kolei pamieci dawaly kopa...widocznie inna archotektura i co innego wplywa na wydajnosc

1457345[/snapback]

To cos mi sie wydaje ze macie inne karty niż ja.U mnie najwięcej daje podkręcania pamięci(oczywiście wspomagam je także kręceniem proca)

Przykład karta nie kręcona (16v) 3dmark2005: <4000,

GPU bez zmian, pamięć na 880: 4550

GPU 420/pamięć 880: 4890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuć jeszcze jedno jak wyjdzie 7800 to wyjdzie na zachodzie u nas minie pół roku zanim zawita w sklepach a i to pewnie wirtualnie, bo wątpie żeby przestawili wszystkie moce produkcyjne na nową serie

1459167[/snapback]

czyli według ciebie łykać teraz 6800GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wróbel

Jak masz za dużo kasy, to łykaj ;) Ja bym poczekał, a może od ATI coś ciekawego wyjdzie na AGP i ceny polecą w dół. W końcu podkręcony 9800Pro to jeszcze nie taka zła karcioszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać to nie ma wogule o czym gadać, jak wyjdzie to pogadamy ale 2500 dają po kieszeni jak nic :) ale to dopiro za rok, najlepiej utrzymywać się w przedzile kart z "poprzedniej epoki", kupujesz 9800 i jedziesz przez rok - pułtorej, potem 6800 jak stanieje i wyjdzie 7800 albo coś od ati, i tak w kułko nie opłaca sie kupywać nowość po dają po kieszeni :). no chyba że ktoś ma kasy jak miodu i może zmieniać jak popadnie - też bym tak chciał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać to nie ma wogule o czym gadać, jak wyjdzie to pogadamy ale 2500 dają po kieszeni jak nic :) ale to dopiro za rok, najlepiej utrzymywać się w przedzile kart z "poprzedniej epoki", kupujesz 9800 i jedziesz przez rok - pułtorej, potem 6800 jak stanieje i wyjdzie 7800 albo coś od ati, i tak w kułko nie opłaca sie kupywać nowość po dają po kieszeni :). no chyba że ktoś ma kasy jak miodu i może zmieniać jak popadnie - też bym tak chciał:)

1460736[/snapback]

Dlatego mówie że będę czekał.Jak już stanieją do poziomu ok 1000 (te najtańsze wersje) to wtedy będzie warto w nie zainewstować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Będą jakieś modele na AGP wogóle ??

1461062[/snapback]

Sądze że tak, z tej prostej przyczyny,że na tańszy rynek( np. semprony 64 na socket 754) wciąż będzie wykorzystywane złącze AGP. Poza tym z tego co się orientuję NVIDIA na razie nie zamierza zaprzestać produkcji chipsetów NForce3 Ultra.

 

A może wypuszczą tanią odmianę NForce4 obsługującą AGP? Pożyjemy zobaczymy :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że tak, z tej prostej przyczyny,że na tańszy rynek( np. semprony 64 na  socket 754) wciąż będzie wykorzystywane złącze AGP. Poza tym z tego co się orientuję NVIDIA na razie nie zamierza zaprzestać produkcji chipsetów NForce3 Ultra.

 

A może wypuszczą tanią odmianę NForce4 obsługującą AGP? Pożyjemy zobaczymy :)

1461148[/snapback]

już wypuścili Nforce 4 z agp zobacz

i jeszcze tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

już wypuścili Nforce 4 z agp 1461222[/snapback]

 

No pięknie. Jeszcze jakby wypuścili wersję z socket 939 to byłoby super :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

A ten drugi link to niby co?

1462278[/snapback]

Reczywiście. No ale BIOSTAR to nie MSI. Coś mniej więcej jak asrock :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu zdjęcie potwora hehhehe

 

Dołączona grafika

 

ale bydle wielkie, dobrze chociaż że chłodzenie nie zajmuje sąsiedniego slotu

edit

 

G70 ma być szybszy od R520 w unreal engine 3, poczekamy zobaczymy :)

http://www.theinquirer.net/?article=23471

 

 

edit 2.

specyfikacja

 

Dołączona grafika

 

jak już pewnie wiecie nazwa Geforce 7800 Gtx wzięła się od ilości punktów w 3D mark 2005, coś mały ten wynik, ale pewnie to ściema.

Myślę że nowy geforce będzie miał gdzieś z 11000

 

edit 3.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The card will draw, *drumroll*, a total of 150W. That's even more than any regular desktop CPU we know. 75W will be drawn from the PCI Express interface while another 75W will be supplied through an extra power connector on the card.

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nowy geforce będzie miał gdzieś z 11000

a ja mysle, ze za bardzo optymistycznie podchodzisz...7800 ma za male taktowanie rdzenia i za malo potokow, aby moc "poszalec", tak wiec wyniczek na poziomie 2x6800sli, czyli jakies 7500 bedzie dla niego imho w sam raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle, ze za bardzo optymistycznie podchodzisz...7800 ma za male taktowanie rdzenia i za malo potokow, aby moc "poszalec", tak wiec wyniczek na poziomie 2x6800sli, czyli jakies 7500 bedzie dla niego imho w sam raz...

1473501[/snapback]

 

Zapowiadają wynik jak u Ciebie w podpisie 2xultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sli to szatanski wynalazek, trzeba rydzyka aby z tym walczyl :D

ogolnie drogie karty staja sie jeszcze drozsze, a wymagania sa dostosowywane do high endu... (te maksymalne)

 

ogolnie imho to zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...