Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

W komputroniku pojawił się 7800 GTX 512MB

Cena 2649zł (czyli typowa jak na tą klasę kart). Napisane jest że ma pamięci 1.6ns, wydaje mi się że osiągnięcie 1700mhz jest niemożliwe przy takich kościach. Co wy o tym sądzicie, to chyba kolejna pomyłka komputronika. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomylka bo kosci 1,6ns moga pracowac nominalnie na 625MHz czyli 1250DDR... zakladajac jakis o/c jakie moga zniesc to dodatkowe 50-100MHz czyli to daje maks ok 700MHz czyli 1400DDR :? Jak widac daleko takim kostkom do taktowania 850MHz jakie maja nowe karty... Czyli jest to blad w opisie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście dzisiejszego newsa na tweaku o spadku cen 7800 GTX 256 MB z 300 na 230 dolarów. :blink:

 

Gdzie te ceny :blink: , u nas najtaniej to chyba 1850.

 

Jak by tak kosztował te 230 dolatów czyli z vatem do 1000 zł to chętnie bym sobie drugiego sprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście dzisiejszego newsa na tweaku o spadku cen 7800 GTX 256 MB z 300 na 230 dolarów. :blink:

 

Gdzie te ceny :blink: , u nas najtaniej to chyba 1850.

 

Jak by tak kosztował te 230 dolatów czyli z vatem do 1000 zł to chętnie bym sobie drugiego sprawił.

1850 to u nas 300 dolarow z tego co napisales, wiec 1$ to 6,16zł, czyli 230$ to 1420 około, więc nie ma mozliwosci żeby było po 1000 zł, bo w zasdzie to powinno sie odjąc od tego 1850 te 70$, co po kursie 3,6 (powedzmy ;) ) daje 1600. Po prostu 1000 zł to marzenie...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku pojawił się 7800 GTX 512MB

Cena 2649zł (czyli typowa jak na tą klasę kart). Napisane jest że ma pamięci 1.6ns, wydaje mi się że osiągnięcie 1700mhz jest niemożliwe przy takich kościach. Co wy o tym sądzicie, to chyba kolejna pomyłka komputronika. Pozdrawiam.

pomyłka GTX 512MB ma kosteczki 1,1 ns.

 

ciekawy teścik GTX 512MB i X1800XT

http://www.nordichardware.com/Articles/?page=1&skrivelse=453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest z tymi 78gtx 512mb? pojawilo sie pare sztuk raptem dwoch producentow, wyprzedane, nic nowego sie nie pojawia..

mam nadzieje ze po nowym roku troche ich sie sypnie po sklepach bo sie przymierzam delikatnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung nie nadazal z pamiecami;) te 1.1 ns były pordukowe max 4000 sztuk tygodniowo:) wiec raczej kart było mało;) w Poslce moze sie ich 10 poajwiło:)

Ale tearz juz ogłosoł ze zaczyna masowa produkcje... wiec w przyszłym roku na samym poczatku karty powinny i staniec i zaczac byc normalnie dostepne :) Natomist trzba pamietac ze jak to Nvidia obiecała i ATI na poczatku roki (2-3 miesiac) mamy zobaczyc nowe karty:) G71 i R580...

Wariactwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jednak mozna dac wysze napiecie na gpu i to bez problemu za pomoca nibitor v26 :D

eh, jaka nerwowoasc, mow jak a nie tylko sie chwalisz :P jeszcze pewnie kazesz poczekac dwa dni zanim odpowiesz?! hehe

 

pozdrawiam

kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jednak mozna dac wysze napiecie na gpu i to bez problemu za pomoca nibitor v26 :D

A więc tak uzyłem do tego program NiBiTorv26 i robilem to tak jak w topiku o 7800gt krok po kroku i sflashowalem bios i tylko nie sprawdzalem tego miernikiem bo nie mam :mur:

Poświęciłem chwilę czasu i sprawdziłem tą koncepcję. NIESTETY JEST ONA BEZUŻYTECZNA.

 

Da się tym sposobem faktycznie sflaszować kartę biosem który będzie miał zapisane w sobie że zasila kartę w trybie 3D napięciem 1,5V ale w rzeczywistości nie jest podawane takie napięcie. Podkręcalność karty nie zwiększa się nawet o 1 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko informacyjnie - koledzy na r520 szaleja z wynikami w 3dm05 >10k, to my tez nie mozemy byc gorsi ;)

10kilo na "starym" (no moje maja prawie pol roku :P ) poczciwym 7800 gtx 256 MB. vcore hardmod 1,6V i zabawa z biosem - efekt to 555MHz +delta 40 na rdzeniu i pamiatki 700MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wynik Sulaco :) Gratulacje. Przebijasz nawet GTX512 na stock :D Zauwazylem ze u g70 kluczowe jest taktowanie rdzenia ,a o/c pamieci przynosi mizerne efekty :? pozdrawiam

no wlasnie tez odnosze wrazenie, ze te wysoko taktowane pamiatki o duzej przepustowosci w gtx512, sa niewiele warte - cos jak dual w axp. moze w nv tez doszli do takiego wniosku i szykuja jakis ladny kontroler pamieci w g71 :) ...oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze stabilnością podczas tesu w 3dmarku 2003 przy ustawieniach antyliasingu 4x i filtrowaniu anisotropowym 16x. Komputer w fazie testu zwykle w troll's lair zwiesza sie robi typowego freeza. Wtedy komputer nie odpowiada na zadne polecenia zostaje go tylko zresetowac. Moj sprzet jest wypisany w signu. Moje ustawienia procek napiecie 1.58 270x3 rdzen manchester 3200+@2700, ram corsair 2x1gb 4000pt 500mhz 3-4-4-8-1T napiecie 2.8, napiecie na chipsecie 1.6, napiecie na LDT 1.30. Mnoznik magistrali HT x3. problem polega na tym ze nie wiem co sie dzieje i co moze byc tego przyczyna. Pamieci byly testo wane w memtescie oraz w sp2004 ponad 3 godziny. Procesor testowalem ponad 4 godziny w sp2004 i tez bez bledow. Super pi tez zadnych bledow nie wywalil. Gry typu battlefield2 i need for speed most wanted chodza bez zarzutu. 3dmarki na ustawieniach defaultowych tez chodza bez problemu. Tylko przy ustawieniu antyliasingu i filtrowania anisotropowego 3dmark 2003 sie zamraza prawie zawsze. Moze podniesienie napiecia procesora do 1.6 daloby jakies rezultaty. Zwarzajac na to ze przy 1.525 mialem te same problemy bez antyliasingu i filtrowania anisotrozpowego. Zwiekszylem do 1.58 i problem zninkl. Na koniec dodam ze temperatura przy pelnym obciazeniu wynosi: karta grafiki 74 stopnie, procesor 41 stopni, chipset 53-54 stopni.

Bardzo prosze o jakąkolwiek pomoc. Jeden z forumowiczow podpowiadal mi zebym zwiekszyl napiecie na ldt i na nforcie na maksa i morze to by przynioslo jakies rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o pomoc poniewarz z kimkolwiek rozmawiam kto zajmuje sie overclockingiem proponuje mi rozne rozwazania. jedni podejrzewaja ze za ten stan rzeczy ma wplyw karta graficzna badz software inni ze napiecia na procesorze powinienem podniesc do 1.6 i wtedy sprawdzac rownierz dostalem rade podniesienia napiecia na maxa na LDT i na chipsecie. Rownierz moze podejrzane sa ramy chociarz chodza na standardowych stawieniach i timingach. Szczerze mowiac nie wiem co w tej sytuacji zrobic. Wydaje mi sie ze za ten stan rzeczy ma wplyw procesor bo wczesniej tez mialem taki problem przy napieciu 1.525 na procku 3dmark 2003 tez sie zamrazal na defaultowych ustawieniach. To zwiekszylem do 1.58 i bylo dobrze a teraz kiedy zrobilem testy przy wlaczonym antyliasingu i filtrowaniu anizotropowym to powtarza sie moj problem komputer poprostu zamarza jedynie go mozna przywrocic do zycia resetem. Bardzo prosze o pomoc. Jestem dostepny czest na gg 5159215 zreszta dane podalem w swoim profilu.

Dziekuje za wszelka pomoc.

 

Karty graficznej nie mam podkreconej krecilem tylko procesor i ramy ustawilem zgodnie z ich przeznaczeniem.

 

so.pwn.pl

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki stary za poprawinie bledow ortograficznych.

Sprawdzilem procka przy napieciu 1.606 volta i tak kicha to samo freezy przy wysokich ustawieniach 3dmarka 2003

Nie rozumiem sp2004 mam full stabilny moze to ramy albo kontroler ramow na procku. Moze poluzowanie timingow cos da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...