Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

2005 defaultowe wszystko ~8900. Mam ten sam problem z Dfi i Manchesterem co kolega wyzej... Tez selekt od PITera i zmienialem juz pamieci, zasilacz dzis karta nawet inna doszla. Szukam wlasnie kogos w Warszawie u kogo moglbym na innej plycie sprawdzic procka... na 2700mhz(tak mial byc@1.42v jest 100%stabilny w prime, superpi etc.) w 3d mozna podzialac tylko chwile, choc 3dmark2005 akurat czasem przechodzi. 2003 nigdy wiesza sie w pierwszych 3 testach... na 2,4ghz 100%stabilnosci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem chłodzenie Accelero X1, jak widomo pasuje ono pod GF 6800 i 7800. Ja mam kartę Asus 6800LE, ale zadaje to pytanie tutaj, gdyż szukam posiadaczy karty 7800 z wejściem 4pinowym zasilającym chłodzenie karty. Moja karta ma tylko 3pinowe wejście a to Accelero ma 4pinowy i 2 pinowy wtyk. Dlatego może ktoś wie, do czego służą te wszystkie przewody i zna dokładne ich rozstawienie. Wiadomo, że czarny i żółty od Accelero jest od napięcia, ale który kabel jest odpowiedzialny za regulacje obrotów wentylatora. I do czego jest ten czwarty. Może ktoś może pomierzyć napięcia na tym wejściu 4pinowym w swojej karcie. Może oprócz 12V jest tam i 5V. Bardzo bym prosił o pomoc gdyż boję się uszkodzić kartę i chłodzenie.

 

Tu macie zdjęcie tej wtyczki od Accelero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre dobre :) troche smiechu na dobry wieczór

Co w tym smiesznego? Cena takiego 7900gt jest o wiele nizsza a karta jest mw tej samej predkosci a poniewaz jest nowsza od 7800gtx wiec wybralbym 7900gt,chyba,ze te 7800gtx by mialo 512 mb to co innego,ale ta karta, o ktorej piszecie jest po mojemu za wysoko oceniana przez tego kolesia podobnie jak i w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym smiesznego? Cena takiego 7900gt jest o wiele nizsza a karta jest mw tej samej predkosci a poniewaz jest nowsza od 7800gtx wiec wybralbym 7900gt,chyba,ze te 7800gtx by mialo 512 mb to co innego,ale ta karta, o ktorej piszecie jest po mojemu za wysoko oceniana przez tego kolesia podobnie jak i w sklepach

a wyłożysz nam o co NAM chodziło???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne o to ,ze uwazacie, ze 7800gtx jest szybsze od 7900gt (co jest oczywiscie nieprawda).Jesli tak nie jest to mnie oswieccie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niska :blink: Biorac pod uwage ze wydajnieszego 7900GT mozna dostac zo ok.1,2k to ta cena jest zenujaco wysoka :huh: pozdro

Zapewne o to ,ze uwazacie, ze 7800gtx jest szybsze od 7900gt (co jest oczywiscie nieprawda).Jesli tak nie jest to mnie oswieccie

a w szkole czytania ze zrozumieniem uczyli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ustawieniem pcie 16x na msi 7800gtx i dfi lanparty sli-dr

 

wgralem nowy bios do gf i plyty glownej i nadal to samo

 

plyta glowna jest ustawiona na pcie 16x

 

moze to wina sterownikow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

jutro będę miał moja 7800gtx 256, zobaczymy co pokaże karcioszka :) uzywka z allegro gwara gigabyte box + gratis rprzesylka za pobraniem i arctic cooling na 7800 - 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro będę miał moja 7800gtx 256, zobaczymy co pokaże karcioszka :) uzywka z allegro gwara gigabyte box + gratis rprzesylka za pobraniem i arctic cooling na 7800 - 700zł

przeplacopne

za 749 masz 1800xt 512 ram

http://www.allegro.pl/item136003110_karta_...12mb_pci_e.html

co by nie mowic o gustach i sympatiach to ta karta jest zdecydowanie lepsze od tego 7800gtx pod kazdym wzgledem.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplacopne

za 749 masz 1800xt 512 ram

http://www.allegro.pl/item136003110_karta_...12mb_pci_e.html

co by nie mowic o gustach i sympatiach to ta karta jest zdecydowanie lepsze od tego 7800gtx pod kazdym wzgledem.

pzdr

 

Nie zgodzę się

 

Obie karty na default

 

Radeon szybszy w Direct 9

Geforce szybszy bądź równy w Open GL

 

Jest to GTX, więc spokojnie można go podciągnąć ponad 500 MHz GPU na codzień, co już daje mu niezłego kopa, pamięci też się kręcą. Oczywiście, że Radeona też można podkręcić, ale ma mniejszy zapas... poza tym ta grafa jest "skatowana" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

mam juz mohego gtx

problem w tym ze bez podnoszenia papu karta daje stabilne 490mhz na rdzeniu, dalem biosem 1,5v z godnie z ta instrukcja http://img83.imageshack.us/img83/4947/7800gtxvi1.jpg i niestety na 500 w atitoolu jest wiecej bledow niz na 1,4v... co o tym myslicie ? moze jednak ta instrukcja kiepskawa jest ? teraz jade na default biosie 480/680 w smarku 03 na procku 1,8ghz i ecs kn1 sli extreme oraz pcie 8x daje 19k, w 05 troche malo bo 9, ale na dfi postaram sie do 10 zbliżyć :)

nbie ukrywam że chcialbym dojść do ~550mhz na rdzeniu, karta ma niezle warunki <50* w stresie po oc, ale nie wiem jak dojsc chociaz do 500mhz

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli porzadne schlodzenie tego czarnego radiatora, ktory siedzi na mosfetach. Teraz zobacz, ze na pewno pod obciazeniem parzy.

 

Ja rozwiazalem to np. tak:

 

Dołączona grafika

 

Dzieki czemu mam chlodzone cale PCB karty i pamiatki. Swoja droga duzo daje tez zapewnienie rownomiernego nagrzewania sie pamiatek, bo z doswiadczenia wiem ze te na dole sa duzo cieplejsze. Najlepiej byloby zastosowac te oryginalna blaszke co byla na kosciach i dopiero na to poprzyklejac radiatory na wysokosci poszczegolnych kostek.

 

Generalnie ja swojego GTXa trzymam na defaulcie, Gainward i tak ma troche podbite takty fabrycznie, a i tak wszystko spokojnie smiga :D

 

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

równoramierne nagrzanie ramek ?? po co to komu? jest różnica w oc ?? a moze Ty potrafisz moda biosem na gtx zrobic ?? :>

no i co obradiatorowac bo radia sie nie moga marnować :)

btw rzwcZywiście parzy mocno w stresie :/

 

btw na gtx mam nawiew na 5v dwie 60mm, ale nie wieje to na najdalszą kość i na mosfety niestety :/ musze zapodać 120mm z przodu do soprano ;]

http://img441.imageshack.us/my.php?image=p1010133ja0.jpg

 

i moglbys sie pochwalic wynikami ze smarkow ??? bo chce miec puunkt odniesienia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na szybko przy 480/1300 mialem w 2k5 ponad 8400 smarkow, na dosyc zasyfionym systemie...

 

Odnosnie tego nagrzewania ramek to moze byc tak jak i ja mialem, ze BSODy z nv4_disp.dll :-P

 

Mosfety trzeba chlodzic bo sie usmaza inaczej, a poza tym na DFI centralnie chipset podgrzewaja, m.in. dlatego WC poskladalem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hehe ja moje troszke czasu męczyłem, poprzedni właściciel miał ac także był przewiew :D mam nadzieje że pośmiga karta jeszcze troszkę :> w sumie gwara jest ... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy bylby bloczek na cala karte, jakis Innovatek albo cos w tym stylu :wub:

 

Szkoda, ze tyle $$$ trzeba na to...

 

PS

 

jak sie dowiesz cos o vmodzie na GTXie to daj tu znac, sam wtedy zerkne :D

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...