Skocz do zawartości
michaelCPC

Jak Przerobić Nagrzewnicę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Być może wreszczcie wzbogacę swoje CPC o nagrzewnicę (na lata by się przydało :) )... będzie to najprawdopodobniej nagrzewnica od Kadetta... tylko jak to przerobić, żeby bezpiecznie można było podłączyć rurki od CPC?

 

Czy gdyby udało mi się załatwić nagrzewnicę od innego auta to też warto? Jakie auta polecacie?

Czy w nagrzewnicy od Kadetta jest coś wyjątkowego? Tzn. chłodzi wyjątkowo dobrze itp.?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Być może wreszczcie wzbogacę swoje CPC o nagrzewnicę (na lata by się przydało  :) )... będzie to najprawdopodobniej nagrzewnica od Kadetta... tylko jak to przerobić, żeby bezpiecznie można było podłączyć rurki od CPC?

 

Czy gdyby udało mi się załatwić nagrzewnicę od innego auta to też warto? Jakie auta polecacie?

Czy w nagrzewnicy od Kadetta jest coś wyjątkowego? Tzn. chłodzi wyjątkowo dobrze itp.?

Pozdrawiam

1456387[/snapback]

króciec 6mm i klej jakis dobry, polecam do chłodnic, jezeli chcesz coś sprawdzonego i na przyszłosć to mufy i lutowanie, wtedy wkrecisz co się żywnie podoba.

inne auta, chmmmm

fiat/poldek, nysa, żuk,łade dużo by wymianić ;)

 

 

 

Cashasty jestes ograniczony :|

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu mam zły dzień.

1456421[/snapback]

to idz pobiegac a nie wyzywaj sie na noobach ...

co do nagrzewniczki to zmien cale chlodzenie wodne i zaopatrz sie w pozadne bloki i ozna juz kombinowac nagrzewniczke , no ale skoro chcesz juz takowo do swojego cpc to wskocz na allegro napewno cos znajdziesz , najpopularniejsze to takie jak pisal megamuciek , moga tez byc z japonca jakiegos :wink: (muciek ju noł łot ajm toking ebałt) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wprawę w lutowaniu to cokolwiek miedzianego co ci do budy wejdzie tylko że trzeba sobie ja dobrze wyczyścić :D

zawsze możesz z kimś z forum zagadać, jest parę osób, co zajmują się nagrzewnicami tzn czyszczą na zewnątrz jaki wewnątrz( co niewątpliwie jest ważniejsze ), i sprzedają oni ci mogą zrobić wedle życzeń pod jaki chcesz króciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1456709[/snapback]

Hmm... chłodnica może i fajna, może nawet i zgłoszę ofertę - pod warunkiem, że będę miał kasę z aukcji którą sam wystawiłem :D.

 

Jednak chciałbym zrobić sobie coś sam... do budy mieścić się nie musi, bo mam sporo wolnego miejsca pod szafką. Jeśli chodzi o lutowanie... chyba dam radę, w końcu to nie lutowanie bloku i jak coś puści to właściwie nic się takiego nie stanie... tylko jak i czym to czyścić? Takie kwasy jak Wy piszecie to chyba strasznie drogie? Myślałem, żeby załatwić sobie chłodnicę od znajomego mechnika, który co jakiś czas odwiedza szroty samochodowe, potem wyczyścić ją z grubsza papierem ściernym a następnie tygodniowa kompel w nafcie... a potem płukanie kilkudzisieńcioma litrami kranówki...

 

Jeśli chodzi zaś o CPC to nie narzekam w sumie, koszt porządnego chodzenia przekroczył by zapewne koszt mojego CPU. Może kiedy zmienię go na Athlona 64 co mam w planach to wymienię na co innego... dlatego też chciałbym żeby króćce od chłodnicy dały się łatwo przerobić na inny wymiar. Tak wogule to skąd wziąźć takie króćce?

 

Aha, i czy lutowanie zwykłą cyną i lutownicą z dużą kolbą wystarczy?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli układ tylko z bloczkiem na cpu to porządne wc wcale nie było by wiele droższe od

cpc. Sam powoli sie do czegoś takiego przymierzam i kosty wyglądają mnniej więcej tak:

 

pompka: atman 201 34zl

nagrzewnica: fiat ze szrotu 25zl

bloczek: jeszcze nie zdecydowałem ale nowy dobry masz za ok 100zl

węże i złączki skręcane ok 25zl

 

Razem wychodzi 185zl i masz już naprawde dobrą nagrzewnice i bloczek do tego znośną pompke duzo lepszą od cpcowych i grubsze węże zaleznie od upodobań od 8 do 16 mm średnicy wewnętrznej :lol:

 

Najtańsze cpc to 99 zl + koszt chłodnicy więć wychodzi bardzo podobnie a bloczek od cpc i taki profesjonalny to zupełnie rózne historie do tego te słómki zamiast węży :?

 

Przy odrobinie własnej inwencji uruchomieniu znajomości , rezygnacji ze złączek skręcanych na rzecz tanich mosiężnych choinek i ew. wyszukaniu tańszego bloczku na allegro jesteś w stanie zjechać do poziomu ok 120 za układzik Wc który może bęzie nieco słabszy od tych bardziej "wypasionych" ale w dalszym ciągu zostawia cpc daleko w tyle. No i ta satysfakcja że samodzielnie zbodywasz części łazisz po mieście szukająć węży złączek i innych dupereli też sie liczy :wink:

Chociaż mnie osobiście to ostatnio zaczyna nużyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... chłodnica może i fajna, może nawet i zgłoszę ofertę - pod warunkiem, że będę miał kasę z aukcji którą sam wystawiłem :D.

 

Jednak chciałbym zrobić sobie coś sam... do budy mieścić się nie musi, bo mam sporo wolnego miejsca pod szafką. Jeśli chodzi o lutowanie... chyba dam radę, w końcu to nie lutowanie bloku i jak coś puści to właściwie nic się takiego nie stanie... tylko jak i czym to czyścić? Takie kwasy jak Wy piszecie to chyba strasznie drogie? Myślałem, żeby załatwić sobie chłodnicę od znajomego mechnika, który co jakiś czas odwiedza szroty samochodowe, potem wyczyścić ją z grubsza papierem ściernym a następnie tygodniowa kompel w nafcie... a potem płukanie kilkudzisieńcioma litrami kranówki...

 

 

 

Aha, i czy lutowanie zwykłą cyną i lutownicą z dużą kolbą wystarczy?

Pozdrawiam

1458613[/snapback]

tak tak, kawasy strasznie drogie, ocet ok 1zł a kwasek 1zł z hakiem ;)

masz cały topic 22 strony o czyszczniu nagrzewnicy, po co pisac po raz kolejny to samo, nafta na kamlot Ci nic nie da, chyba, że masz tam jakis smary/paliwa.

nie wiem jak chce wykożystac ten papier ścierny, ale ostra częśc gabki i cif spokonie starczaja ;)

na szrot tez możesz sobie pójść sam, więc mechanik nie jest Ci potzrebny :]

 

co do króćców, to kupisz je w hydraulicznym/pneumatycznym, ale jezeli chcesz cos na przyszłośc to mufy musisz sobie władowac, wtedy wkrecasz dowolne złaczki, na gwint taki jaki ma mufa, najcześciej jest to 3/8" :)

co do lutownicy, kolbowa bez niczego nie starczy, musisz podgrzac ja na kuchence, dopomagając sobie kolbą. Tyko uważaj, aby jej nie przegrzać. Zainwestuj lepiej w taki palniczek długopispwy za 6zł, na jedna nagrzewniczke Ci starczy, potem sie psuja :lol:

miałem 3

tez jest o nim calusieńki topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...