Skocz do zawartości
borsook

Podział Łącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem następujący:

Otrzymuję łącze poprzez WiFi i chcę je podzielić w domu na 3 kompy. Czy za pomocą Dl-524 to zrobię, czy może jednak lepiej za pomocą Dl-624, czy może za pomocą czego innego? Ważna jest dla mnie cena i nie moe ona przekroczyć 200PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli posiadasz WiFI to musisz zakupić napierw Ap (czyli Acces point-a - punkt dostępu) który będziesz musiuł ustawić na clienta z AP pociągniesz skretką do tego routera co chcesz zakupić (DI 624) po niewielkim ustawieniu sprzętu internecik powinien smigać na 3 kompach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

pracuję nad podobnym rozwiązaniem. mam D-linka 624+ który ma być routerem kablowym i wi-fi, i jaki mi do niego podpowiecie AP który działałby w trybie AP Client? Jak rozumiem takie AP Client musiałby być podłączony do D-linka 624+ przez gniazdo WLAN i to jemu (APClient) trzeba by było przypisać ustawienia sieci podane przez admina i klonowanie MACa dotychczasowej karty wi-fi, tak?

 

Podajcie jakiś w miarę tani i konkretny model takiego AP Client

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APClient działa radiowo do AP, to sobie możesz szukać tego gniazda wlan ile chcesz ;)

co do klonowania maców to ten 624+ stoi u ciebie czy u admina? jesli u ciebie i dostałeś go od admina tzn z nim ustal parametry konfiguracyjne... napewno lepiej ci pomoże on tam na miejscu niż my tu virtualnie

co do taniego i dobrego to polecam ovislinka wl-1120AP

Edytowane przez morion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morion wyjaśnij proszę dokładniej Twoje stwierdzenie "APClient działa radiowo do AP, to sobie możesz szukać tego gniazda wlan ile chcesz " - chodziło mi oczywiście o WAN, widocznie miałem lekko głowę w chmurach pisząc to. Mnie chodzi o to, że 624+ nie będzie pracował w trybie APClient (lubo jeśli ja nie potrafię go w takowy ustawić to proszę mnie z błędu wyprowadzić). I teraz tak: 624+ dzieli łacze które ma doprowadzone przez gniazdo WAN, czyli może to być modem np DSL czy np jakiś serwer, zgadza się? I teraz szukam APka coby go podpiąć do anteny dachowej od dostawcy neta, sklonowac MACa karty którą od dostawcy dostałem i podłączyć to przez WAN do 624+, który z kolei rozdzieli mi to bezprzewodowo i przewodowo na 3 kompy w domu. Czy źle rozumuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok... tyle że ten dlink 700AP nie ma chyba opcji klonowania mac... za to ovislink ma, kupujesz to to za około 200zł, ustawiasz w tryb APclient, ustawiasz na nim klonowany mac i powinno działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeYA!

 

Morion mam prośbę do Ciebie: zakupiłem tego OvisLinka i jak mam teraz go ustawić jako Clienta? niby proste przełączam ale kurde nie wiem czy wszystko dobrze wpisuję: mac karty, IP i bramę. ale kurde site mnie chyba jakos nie wpuszcza, wywala connection failed.. Pomóź jeśli możesz. dzięki z góry!

 

Pozdrówy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłeś na APC wg instrukcji? czy jak wejdziesz na AP z którym łączy się ten ovis to AP go widzi? może komp z którego sie łączysz ma IP z innej puli... bo jesli w sieci masz dhcp na serwerze to jesli coś jest nie teges po drodze to twój komp bedzie miał IP z kosmosu , wtedy ustaw sobie IP na sztywno i połącz sie z ovisem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya! sieciowke od admina mam tak skonfigurowana

Adres fizyczny: 00-UU-4B-ZZ-YY-XX

Adres IP: 192.168.0.WW

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Serwery DNS: 194.204.159.P, 194.204.152.FF

 

IP jest prawdopodobnie przez DHCP, ale zawsze ten sam

 

to jak mam to przypiscą Ovisovi? Może coś żle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w owisie klonowanie mac ustaw na ten twój adres fizyczny sieciówki, IP ovisa mozesz ustawić na pulę 192.168.0. dla konfiguracji, ale raczej zmień pulę bo jego IP może konfliktować z innymi urządzeniami w sieci... pamietaj że domyślnie ovis ma IP 192.168.100.252... w owisie ustaw tylko bramę na tą co masz domyślną (.0.1) i skonfiguruj go jako client/infrastructure i wpisz ssid nadajnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie działa. Cokolwiek bym nie robił, nie chce mi się połączyć z AP dostawcy netu. Widzi ten AP, naciskam Wireless/Site Survey , wybieram dany AP, naciskam connect i wywala Connection Failed. I kapa.

A nie trzeba wpisać Ovisowi IP nadanego przez dostawcę, maskę podsieci i bramę też? Mówisz że tylko bramę? zresztą obydwie możliwości nie działają:-( nie wiem co jest! przecież z APkiem powinien się połączyć, najwyżej nie zostałby wpuszczony na sieć. Sieciówkę w kompie właśnie tak mogę się podłączyć do konkurencyjnej sieci, tzn nój mac jest nierozpoznany, ale połączyć się musi dać chyba nie? A jak mam ustawić TCP/IP kompa przyłączonego? bramą dla niego ma być adres APka, a DNSy te same które są podane przez dostawcę, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP ovisa (jak i każdego innego AP) nie musi być z tej samej podsieci żeby klienci za nim łączyli się z netem... nie wybieraj AP z site survey tylko wpisz SSID dostawcy w odpowiednie miejsce, wybierz tryb client i infrastructure mode... w klonowaniu maca wpisz własciwego maca i tyle... łaczyć to sie ma twój komp a nie APC...

Bramą dla twojego kompa ma być IP serwera, DNSy dostawcy... dla twojego kompa ten ovis nie bedzie wogóle widoczny, chyba że bedziesz chciał go konfigurować przez www....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...