Skocz do zawartości
Bolesuaf

Sieć Bezprzewodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hi all

Zamierzam stowrzyć sieć bezprzewodową i mam kilka pytań, oparta o standard 802.11b - bo z tego co wiem jest najtanszy i najbardziej dostępny( jeśli się myle to mnie poprawcie)

Wiec pytania:

1.Czy są jakieś ograniczenia w kablu który łączy antene z kartą sieciwą/punktem dostępowym - jeśli tak to jakie ?(potrzebuje wysoki maszt wystawić i dlatego takie pytanie)

2.Potrzebuje połączyć sieć zwyczajną LAN z bezprzewodową - jakieś problemy większe ? i jakieś tanie urządzenie które proponujęcie do połączenia tego- założenia są takie żeby to po jak najniższych kosztach zrobić.

3.Karta sieciowa i jej antena - na ile metrów na czystej przestrzeni może działać w tym standardzie.

4.Czy zwyczajne antenki dołączone z kart wystarczy mi na odległości do 100m i do 200m ? - jeśli nie to co proponujecie.

 

Wszelkie propozycje mile widziane :) - jestem zielony dosyć w tym temacie więc pytania nie koniecznie są inteligętne.

 

za każdą pomoc dzięki. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na maszcie obok anteny albo pod nią zamontuj puyszke fermentyczną. Oczywiście do niej jakiegoś Acces pointa do którego podepniesz antene a do siebie do karty sieciowej pociągniesz od Acces pointa skrętką

2. nie ma problemu Acces pointa (tanio nie kupisz) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=52263567 do tego skrętka i niewilką długośc kabla h155(do połączenia Acces pointa z anteną+koncówka)

3.Sprzęt do odbioru jakieś D-linka http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=52335343, a antena taka:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51973475. W czystej przestrzeni może daleko działać kilkanaście kilometrów to wszystko zależy od sprzętu.

4 Osobiście nie polecam antenek z kart ponieważ rożnie z tym jest ogólenie zle to działa

Jeśli coś zle tu coś napisałęm to porosze mnie poprawić :D

ps: mam średnie umiejętności z sieciami bezprzowodowymi ale za to mam wielkie chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne jest by dobrac odpowiednie anteny nie rob tak jak mase niedoswiadczonych userow ktorzy na odleglosni 50-100 m biora anteny o wzmocnieniu 19-24dbi czasami sa klopoty ze zbyt mocnymi antenami na malych odleglosciach - po co maja ci zbierac syf z okolicy

 

chcesz robic siec na standardzie b ale roznice cenowe nie sa wielkie miedzy b a g a da sie odczuc roznice

prosta a porzadna siec w standardzie g latwo jest zbudowac w dosc przystepnej cenie np. AP - dlink 624 za 190 zl na allegro (wysmienity AP)

antenke 9dbi dookolna porzadna z kablem jakies 90 zl rowniez mozna poszukac na allegro (to co jest przy AP ma 3dbi)

d-link airplus dwl g520 (wersja 108 mbps) za jakies 150zl (mozna szukac tanszej ale osobiscie polecam ta karte) do niej jakas panelowke ~9dbi z kablem za 40zl z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy są jakieś ograniczenia w kablu który łączy antene z kartą sieciwą/punktem dostępowym - jeśli tak to jakie ?(potrzebuje wysoki maszt wystawić i dlatego takie pytanie)

2.Potrzebuje połączyć sieć zwyczajną LAN z bezprzewodową - jakieś problemy większe ? i jakieś tanie urządzenie które proponujęcie do połączenia tego- założenia są takie żeby to po jak najniższych kosztach zrobić.

3.Karta sieciowa i jej antena - na ile metrów na czystej przestrzeni może działać w tym standardzie.

4.Czy zwyczajne antenki dołączone z kart wystarczy mi na odległości do 100m i do 200m ? - jeśli nie to co proponujecie.

1. jesli maszt to lepiej AP w puszce na maszcie pod anteną, wtedy zasilanie mozesz puscić skrętką (PoE) albo poprostu do tej puszki podciągnij 220v i wsadzisz tam razem z zasilaczem. Co do kabla antenowego to dla zestawów kliencich 15m h-155 jest rozsądnym maximum, choć na niewielich odległosciach i 20m zadziala, zależy od antenki jaką zastosujesz... pamietaj tylko aby tłumienie kabla+złączki nie było większe niż zysk antenki

2. no po to są własnie AP, jesli chcesz połączyć dwie sieci LAN radiowo to zrób to na dwóch AP w trybie bridge...

3. j/w zależy ile kabla i jakie anteny do linku użyjesz... skorzystaj z kalkulatorów zasięgu dostępnych w necie... np. na stronach www.interline.pl

4. zapomnij, no chyba że oba kompy postawisz na boisku ;) tłumienie scian budynków zrobi swoje...

Edytowane przez morion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...